Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe vitt játékot a gondozó hazavitte, de szólt! Szerintetek? fórum

Bölcsibe vitt játékot a gondozó hazavitte, de szólt! Szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. syria (válaszként erre: 121. - Adfa0d8bdb)
2016. febr. 8. 09:17
Egyetértek.
2016. febr. 7. 16:51
Én ebből tuti nem csinálnék ügyet, gyerekes, kicsinyes dolog ezen fennakadni.
120. syria (válaszként erre: 119. - Fincsi5)
2016. febr. 7. 11:32

:D

:(

119. fincsi5 (válaszként erre: 115. - Guruljka)
2016. jan. 31. 12:30

Mondjuk az offolást te kezdted, mert eljutottunk oda, hogy a multik nyomásásra vették a plüssfigurákat. Amik ugye nem is játékok, különösen, hogy téged még a babák sem érdekeltek.

A legjobban az tetszik, hogy te vettél magadnak értelmes játékot, építőkockát, ami abszolút zsenialitásra vall egy kisgyerektől.

Itt részedről olyan volt a multik okolása, mint amikor a kormány minden megoldatlan kérdésre "elmúltnyolcévezik", és ezzel el van intézve.

118. lusza (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2016. jan. 31. 11:18
Igazad van, elfogadhatatlan, hogy a gondozó csak úgy elvigyen a bölcsiből játékot másnak ajándékba szó nélkül. Felajánlhatta volna, hogy kifizeti neked, előre szólva, akkor lehet, hogy azt mondtad volna, nem kell és nyugodtan vigye el. De így más.
117. 6897bca198 (válaszként erre: 115. - Guruljka)
2016. jan. 31. 09:56
No, lassan megfejtődik a rejtély :-) Bedobni egy-egy nyilvánvalóan provokatív megjegyzést, és már megvalósult a kitűzött cél, a tisztelet elérése.
116. mmacus
2016. jan. 31. 07:11
Illett volna előbb elkérnie, nem Utólag bejelenteni, hogy elvitte. Legközelebb elvisz egy cipőt, mert esetleg olyan sincs az unokájának?
115. Guruljka (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2016. jan. 30. 22:11

Babázni nem csak 3-4 évesen lehet, úgy tudom.

Miért kötözködsz? Te még nem hallottad, hogy a "babázás" szót az eleven kisbabára is átvitték?


Képesek vagytok offolni énmiattam, ez valahol megtisztelő.

114. Guruljka (válaszként erre: 110. - Túrógombócka)
2016. jan. 30. 22:08

Hálistennek nem, ez természetes.


Magamon is mulattam tegnap, ezt nem vetted észre?


Nem kizárólag negatív vonásaim vannak, de végül is mindegy, hogy megérted-e.

113. michelle.r (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2016. jan. 30. 09:14

"én életemben soha nem babáztam, csak a három saját eleven gyerekemmel."


Hány éves voltál, amikor születtek? 3-4? ;o))

112. Panna.33 (válaszként erre: 111. - Túrógombócka)
2016. jan. 30. 08:22
Én lányom is szereti a plüssöket, ő is szerepjátékozik velük.
2016. jan. 30. 08:04
történeteket kitalálni, szerepjátékozni is lehet a plüssökkel, stb. az meg fejleszti a képzelőerőt, a kommunikációs készséget.
110. túrógombócka (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2016. jan. 30. 07:59
nem mindenki olyan, mint te, ezt jó lenne, ha megértenéd.
109. LadyBird 2015 (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2016. jan. 30. 07:47
Ne nézzétek le ennyire a plüsiket!:)) Nálunk igenis számon van tartva, hogy a borsó, meg a banán, meg a nem tudom micsoda megvan-e!:) Néha hetekig a sarokban vannak, de aztán újra előkerülnek, és babáznak velük, öltöztetik őket! Például a borsókának külön ruhát kellett keresnem, mert a babaruhák túl kicsik voltak neki!:) Lehet, hogy a dada kis unokájának is minden vágya egy paprika volt, ő biztosan nagyon örült neki! Én inkább megkérdezném, hogy a sorozatból szeretne-e még valamit, és odaadnám! Másmilyen plüsi, ami nem olyan kedves, van még rengeteg...
108. Guruljka (válaszként erre: 106. - Channa*)
2016. jan. 30. 00:44

"Szánalmas a multik részéről, hogy ilyen akciókkal húznak ki emberek zsebéből pénzt, a gyerekeket felhasználva."


Ezt írtam. Nem a multikat minősítettem, hanem ezeket a trükköket a vásárlókedv fokozására. Nyilván nem lennének multik, ha nem lenne forgalmuk, tehát ha nem lenne gazdasági igény rájuk.


Hogy a plüssökkel babázni lehet?


Ezer bocsánat, ez nem fordult meg a fejemben, én életemben soha nem babáztam, csak a három saját eleven gyerekemmel. Nyilván azért nem jutott eszembe a plüssfigurák teapartija.


Nem, nem voltam sem elhanyagolt, sem szegény sorsú gyerek. Kaptam babát jó darabig minden egyes karácsonyra, csak soha nem tudtam velük mit kezdeni. Később vettem magamnak építőjátékot, és a babát már a fa alatt a húgaimnak adtam, utána nem erőltették.


Oké, elkönyvelem, a plüss is játék. :D Ma is okosabb vagyok, mint tegnap ilyenkor! :D

107. Panna.33 (válaszként erre: 102. - Andi6020)
2016. jan. 29. 08:32
Ez nyalásnak számít? Nincs több kérdésem.
106. Channa* (válaszként erre: 93. - Guruljka)
2016. jan. 29. 08:19

Szánalmas a multikkal kapcsolatban?


Hát nem tudom. Ez most off lesz!

Ezek a szánalmas multik olcsóbban adnak sok mindent, mint a nem multik, pl. CBA. A pennyben tejet 130-150 Ft között veszem, ugyen ezt a tejet a CBA-ban 200-ért. És ez csak 1 termék, de a legtöbbel ugyan ez van.

A munkavállalóikat azzal a bérrel, amiben kiegyeztek, bejelentve dolgoztatják, nem úgy, ahogy sok nem multi. Ezek a multik adnak munkaruhát, étkezési jegyet, hozzájárulnak az utazáshoz, nem úgy, ahogy a nem multik.


Szerintem sehogy ne hozzuk ide a multit és nem multit, mert ha elhelyezkedsz egy ilyen helyen, majd egy nem multinál, akkor rögtön érzed, hogy mi a különbség. A nem multi nem jelent be a rendes fizetéseddel, így ha beteg leszel, akkor bizony kevés lesz a betegállományos pénz. A nem multi, ha étkezési jegyet ad, akkor levonja a fizetésből, a nem multi veled veteti meg a munkaruhát, vagy levonja a béredből és ráadásul a végén vissza is kell adni....

105. Channa* (válaszként erre: 92. - Freya9)
2016. jan. 29. 08:08
Én pl. járok pennybe, de sosem gyűjtök pontokat, de mindig elkérem, mert a sorban állás közben figyelem, hogy kigyűjti és, amikor megkapom azon nyomba odaadom a kinézett embernek. És már ennek is mennyire tudnak örülni!
104. Channa* (válaszként erre: 8. - Dcbc0b4041)
2016. jan. 29. 07:55

Akkor vigyél még be. Ezek szerint van bőven játék otthon.

Azt is megtehette volna, hogy nem szól utólag sem, akkor most nem lenne min dühöngeni....

103. túrógombócka (válaszként erre: 102. - Andi6020)
2016. jan. 29. 07:06
csupa öröm lehet egy ilyen szülő.
102. andi6020 (válaszként erre: 98. - Panna.33)
2016. jan. 29. 06:52
Azt írta, hogy kérésre nemet mondott volna, mert nem nyal a gondozóknak.
2016. jan. 29. 06:14

Szia!Én nem tartom korrektnek, hogy a bölcsibe szánt játékot a gondozó hazaviszi....én oviban vagyok dajka, de meg sem fordul a fejemben, hogy a csoportomnak behozott játékok közül egyet is hazahozzak, pedig nekem is van két kislányom, és biztosan örülnének bármilyen játéknak.

Én biztosan nem venném el, ami nem az enyém, nekem lelkiismeret furdalásom lenne, még egy kis plüss miatt is....

100. Dodi44
2016. jan. 29. 05:07

Ha valaki elvesz valamit ami nem az ove, az lopas.

(unoka-nem unoka)

Meg ha egy kisdoboz gyufa is az.

El lehet azt kerni.

Ha velem tortenne meg az, en vennek neki egy masikat es azt mondanam az eredetit meg hozza vissza.

Semmi mas, mint van becsulet, vagy nincs becsulet.

2016. jan. 29. 01:10
Az bosszant igaziból, hogy most a bölcsiben nem teljes a készlet, és a gyerekek hiányolni fogják a paprikát? Szerintem a kétévesek nem így működnek, nem fogják észrevenni, ne aggódj! :)
98. Panna.33 (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2016. jan. 29. 00:52
Megmondom őszintén, hogy szerencsésebbnek tartottam volna, hogyha szól, hogy ő elvinné, mert az unokája minden vágya egy ilyen paprika volt és te erre azt mondod, hogy persze, semmi kifogásod ellene, legyenek boldogok vele. Így illett volna. Én is néztem volna nagyot a helyedben. Mondjuk szóvá biztos nem tenném, legyenek boldogok vele.
97. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2016. jan. 28. 23:48

Én is azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy örülj annak, hogy egy kisgyereknek örömöt okoztál (igaz, tudtodon kívül)!

Kicsit ugyan furcsa volt a gondozónő viselkedése, de indulj ki abból, hogy ő foglalkozik a te gyerekeddel is, tehát ennyit megérdemel, hogy örömöt szerezz az unokájának! Nem csinálnék ebből problémát. Gondolom, van még jó pár plüssöd otthon, mint ahogy nagyon sokunknak, amit szép lassan ismét el lehet osztogatni.

96. Zizisicc (válaszként erre: 69. - Dcbc0b4041)
2016. jan. 28. 23:37

Ne haragudj, de a hozzászólásaid alapján elég hisztisnek tűnsz!

Szerintem sem kell ebből nagy ügyet csinálni. Bevittél néhány plüsst, egyet elvitt a gondozónő az unokájának, na bumm, a többi ott van. Szerencsésebb lett volna, ha megkérdez előtte, illendőbb, de utólag szólt, bár ha nem teszi, sose tudtad volna meg, hova tűnt a paprika. Más lenne a helyzet, ha mondjuk az összes plüss eltűnik, de hálistennek nem ez történt. Örülj annak, hogy örömet okoztál a gyerekeknek, a Te nagylelkűségeden nem esik csorba attól, hogy egy idegen kisgyerek is részesült az ajándékból.

:o)

2016. jan. 28. 23:34
A plüss igazi játék és a bölcsiben nagyon is helye van. Lehet velük szerepjátékot játszani, teapartyt rendezni nekik, alvóskának kiválóak, mert puhák, kedves és vidám arcuk van...Mi is gyűjtöttük őket, a gyerekek ma is szívesen játszanak velük. Mi korábban sosem vásároltunk a Pennyben egyébként, pedig közel van. Azóta vásárolunk ott rendszeresen, mióta a vitateam akciót elkezdték. Nagyon megszerettük a Pennyt, mert jó áron minőségi termékek kaphatóak ott. Örülünk, hogy a vásárlásainkért cserébe a gyerekeknek is hazavihettünk valamit.
2016. jan. 28. 23:27
Pofátlanság volt a gondozótól előzetes kérés nélkül elvinni. Ha látja, hogy ez megengedett, lehet, legközelebb hazavándoroltatja az egész Vitateam-et...vagy éppen mást...Tényleg, egyes emberek mit képzelnek?
93. Guruljka (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2016. jan. 28. 23:23

Csak néhány véleményt olvastam vissza, inkább a saját véleményem mondom.


A plüss szerintem sem igazi játék, a bölcsiben is inkább csak a port fogja. Én biztosan nem rágódnék ezen, már csak azért sem, mert más is hazavitte volna esetleg, és meg sem tudod.

A gondozónő előre is elkérhette volna, az is tény. Gondolom, odaadtad volna.


Semmiképpen nem érdemes erre időt vagy energiát vesztegetni, nem nagy ügy.


Szánalmas a multik részéről, hogy ilyen akciókkal húznak ki emberek zsebéből pénzt, a gyerekeket felhasználva.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook