Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe fogalmazás a babáról, ti hogy kezdenétek hozzzá? fórum

Bölcsibe fogalmazás a babáról, ti hogy kezdenétek hozzzá? (tudásbázis kérdés)


19. 090716
2013. nov. 14. 09:23
Azt is szoktáék kérni, milyenek az evési szokásai, mit szeret nagyon, és mi az amit minidg elutasít..
18. marc§ika (válaszként erre: 17. - Kacsa mama)
2010. jan. 12. 16:23
köszi kacsamama neked is.
17. kacsa mama (válaszként erre: 3. - Marc§ika)
2010. jan. 12. 16:17
Fontosak az adatai TAJ stb is,de én azt gondolom gyakorló anyukaként,hogy a gyermek szokásait esetleges betegségeit(ha van),étkezési szokásait,alvási szokásait(hogyan alszik el)mivel játszik szivesen,és ami a fő hogyan nyugszik meg ha bánat éri.Szerintem ird le napi rend:és egy lista,ebbe mindent bele lehet irni.
16. dorry
2010. jan. 12. 16:05
nincs mit :))))
15. marc§ika (válaszként erre: 12. - Dorry)
2010. jan. 12. 16:02
köszi neked is!
14. marc§ika (válaszként erre: 10. - Mamcili)
2010. jan. 12. 16:02

köszi,aranyos vagy!:-) és köszi a segítséget is.Remélem hogy sikerül jól megfogalmaznom.

Valószínű hogy címszavakkal írom,fogalmazás szerűen itt-ott.

2010. jan. 12. 15:58

de írhatsz egy egyszerű papírt is

név:

születési idő:

taj szám:

lakcím:

allergiák:

és röviden leírod ahogy te látod őt egy átlagos nap folyamán.

étkezések alkalmával mennyire önálló és milyen étvágyú

játék során mennyire társasági, ill.önálló

alvási szokásai

tisztálkodás, öltözködés alkalmával mennyire önállós, miben igényel segítséget .

12. dorry (válaszként erre: 11. - Marc§ika)
2010. jan. 12. 15:58

Akkor meg mindegy, nem a formai dolgokon van a lényeg, hanem, hogy minél több információt kapjanak a piciről.

Sok sikert hozzá! :)))

11. marc§ika (válaszként erre: 8. - Dorry)
2010. jan. 12. 15:53
csak annyit mondtak hogy mi az amire kíváncsiak,de azt nem hogy hogy csináljam meg hogy mégis hogy is nézzen ki az a "fogalmazás"
10. mamcili (válaszként erre: 6. - Marc§ika)
2010. jan. 12. 15:51

Szerintem a legegyszerűbb, ha bemutatod, mint ahogy az utcán is.

Az én kisfiam, Milán és 24 hónapos.

Aztán leírnád, azt amilyennek te látod, mit szeret, mit nem szeret (játszani, öltözéskor, étkezések alkalmával mennyire önálló, miben kíván még segítséget), mi az az étel amit imád és amit nagyon nem, hogy milyen étvágyú,ekkor leírhatod a gyógyszerallergiáját és azt milyen lázcsillapítót és mennyit adsz neki ha belázasodik. nem tudom, hogy kérik-e, hogy beleírd az okát a bölcsibe íratásnak vagy nem, ha nem erre külön nem kell kitérni, de azt leírhatod, hogy szívesen veszed meglátásaikat és tanácsaikat, ha bármit tapasztalnak, ami a fejlődését előre mozdítja :)

Ezt nagyon szeretik a legtöbb bölcsibe, főleg ha látják is a változást :)

pl.: neked nem veszi fel a cipőjét, de a bölcsiben kiderül, hogy kis segítséggel nagyon is ügyesen felkapja szinte önállóan, és ezt elmondják neked, akkor te is probálkozhatsz, hogy vegye fel egyedül és ha bármilyen siker van akkor dicsérd meg... (én kaptam ilyeneket)

A mai napig vissza sírom a bölcsijét a lányomnak, nagyon jó helyen volt és rengeteget fejlődött az ott töltött egy év alatt :)

Csupa jó élményt nektek :)

2010. jan. 12. 15:47
De gondolom nekik az a lényeg, hogy legyen egy átfogó ismeret a gyerekről. Könnyebben tudjanak nyitni felé, könnyebben beilleszkedjen. Valószinű csak le lesz kötve a gyerkőc anyagába.Valószinű átláthatóbb címszavasan, de profibb szövegbe formálva.:))
8. dorry (válaszként erre: 7. - Marc§ika)
2010. jan. 12. 15:44

Folyamatos szöveget, ha már fogalmazás.Bekezdésekre szedve a fő részeket.

Nem adtak utalást, hogy mit várnak?

7. marc§ika (válaszként erre: 5. - Dorry)
2010. jan. 12. 15:38

és címszavakra szednéd hogy kedvenc ételeim:.....

kedvenc játékaim:........

Vagy egy "összefolyó" szöveget írnál?

6. marc§ika (válaszként erre: 4. - Mamcili)
2010. jan. 12. 15:36

az én saját gyerekemről kell írni,hogy jobban megismerhessék a gondozónők és hogy tudjanak mindent róla,szokásait,esetleges allergiáit stb.stb. ilyenek

Tudnál segíteni,mégis hogy fogjak hozzá?

2010. jan. 12. 15:35

Én E/1-ben írnám, mintha a fiad beszélne magáról. bemutatkozás, szülők bemutatása, külső tulajdonságok, belső tulajdonságok, kedvenc játékaim, kedvenc időtöltésem, szokásaim, kedvenc ételeim...

befejezésnek pedig, hogy mit vár a bölcsitől.

Én így írnám! :))

2010. jan. 12. 15:32

Miről kell írni?

Gyerek viselkedés, vagy helyzet, elfogadás, stb...

Konkrét gyerekről vagy álltalánosságban.

3. marc§ika (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. jan. 12. 15:31

osztálytársaim?☻

A kisfiam bölcsibe megy és írnom kell róla "fogalmazát" minden tulajdonságot,zokást stb.mindent ami ő rá jellemző!

Ebben kérnék segítséget,mert azt se tudom hogy fogjak hozzá...

2010. jan. 12. 15:30
osztálytársaid nem tudnak segíteni??
2010. jan. 12. 15:29
Bölcsibe fogalmazás a babáról, ti hogy kezdenétek hozzzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook