Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi vagy ovi? Hova jelentsem be őket? fórum

Bölcsi vagy ovi? Hova jelentsem be őket? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 18. 20:53

legyen úgy :)

vannak szoc.helyzetek, amik hatására fel lehet gyorsítani a dolgokat :)

17. e07aa834c4 (válaszként erre: 16. - Aeb750e196)
2011. jan. 17. 13:42
én pozitívan gondolkodok:minden megoldódik:)
2011. jan. 15. 23:30
:) imádok bölcsiben dolgozni,épp a csöppségek miatt. de az tény,hogy nagyon sok gyerkőc van ált.egy csop-ban,és sokan már a kicsi megszületését követő napokban megy beiratni,hogy legyen hely..sajnos többnyire nem úgy működik,hogy kitalálom ,hogy bölcsis lesz, és megy is...
15. Mókinca (válaszként erre: 13. - Móriczka)
2011. jan. 15. 23:25

Nagyon-nagyon egyetértek Veled!

A kislányom most bölcsis. Imád járni!

Sem mi a szülők, sem a nagyszülők nem tudják azt adni, amit a bölcsi: gyerek társaságot. Akkora lökést adott a fejlődésében, hogy csak nézünk.

14. somhel
2011. jan. 15. 13:38
szerintem a bölcsőde alapvetően egy teljesen jó intézmény, a 3 évesnél kissebb gyerek is igényli a társaságot és jót tesz neki a fejlődése szempontjából, én vinném a kicsit bölcsibe a nagyot meg oviba.
2011. jan. 15. 13:36

Most jön az okoskodásnak tűnő pár mondatom :-DDD

Előre bocsátom nem szeretném hogy úgy jöjjön le!!


1.a gyerekek hála istennek nem sziámi ikrek :-DD

Két kis srác, két külön egyéniséggel hagyd ezt kibontakozni!!

2.A gyerekek SOKKAL de SOKKAL könnyebben vesznek dolgokat,akadályokat, mint mi felnőttek .

3.A gyerekeknek társaságra van szükségük ,gyerek társágra .

Nagyon sokat segít nekik a személyiség fejlődésükben és a szocializálódásba az erő viszonyok fel mérésében .

Legalább is többet mint egy kényeztető mindent ráhagyó nagymama aki egyébként imádja .

Ne azt válaszd ami a kényelmesebb hanem azt ami a legjobb a gyereknek.

2011. jan. 15. 13:00

Vagy kihagyom a bölcsit marad anyósomékkal a nagy meg megy oviba s jövőbe találkoznak:)

ááá gőzöm sincs:)

2011. jan. 15. 12:57
Mindkettőt szeptemberbe vennék fel ha...az se egyszerü hogy egyiket bedobom a mellettünk levő oviba míg a másikkal busszozok egy másik helyre.Azon is filóztam hogy a kicsi megy bölcsibe,a nagy otthon marad s majd együtt kezdenek oviba,de a nagyobb sokkal jobban igényli a társaságot mint a kicsi igy is be van kergülve mióta vizes a játszótér s nem járunk ki:)A kicsi meg szívesebben ül itthon és bujik:)
2011. jan. 15. 12:56
(én bölcsiben dolgozom)
9. aeb750e196 (válaszként erre: 2. - E07aa834c4)
2011. jan. 15. 12:55
a bölcsiben elméletileg a gyermek 3éves koráig lehet, utána már ovis korú. a felvétel nehéz, hosszú a várakozási lista.
2011. jan. 15. 12:49
Szerintem is a kicsit bölcsibe kellene adnod a nagyobbikat oviba, lehet hogy rossz most különválasztanod de ha belegondolsz soha nem lesznek egy csoportba hisz van köztük egy év és amúgy is ki fog majd alakulni nekik a saját kis baráti körük.
2011. jan. 15. 12:26

szia

Nekem nagy szerencsém volt, Angi áprilisban (2011) tölti be a 3. évét de már 2010 szeptemberétől oviba jár. Igaz nem rendszeresen de egy héten 2x ott van. Én nagyon bölcsi ellenes vagyok.

2011. jan. 15. 12:25

úúúúúúúúú nem egyszerű,de csak azért mert nem akarod hogy külön külön intézménybe járjanak .


Nekem nem egy, ilyen helyzetben lévő ismerősöm van.


Én a kicsit bölcsibe vinném 2012 szeptemberig és akkor 3és fél évesen kezdené az ovit ami egyébként a legideálsabb.

A nagyot hagynám a mamáékkal és őt szeptembertől vinném oviba .

Az én fiam április 30.án töltötte anno a 3 de akkor nem vittem hanem majd csak szept 01-tő .

Minél nagyobb a gyerek annál nagyobb a törés a társaság váltásnál .

2011. jan. 15. 12:23
természetesen ez is egy szempont:)reménykedem hogy sikerrel járunk mindkettőnél.
2011. jan. 15. 12:16
Szerintem az is kérdés, hogy hova veszik fel őket.........
2011. jan. 15. 12:07
Igy is ugy is kettőre kell vigyázzanak szeptemberig de utána tehermentesíteni akarom őket:)
2011. jan. 15. 12:06
Sziasztok egyik kisfiam 3 éves lesz márciusba másik 2 szintén márciusba.Pár hónapon belül mennem kell dolgozni ezért most nagyon gondolkozom hogy oldjam meg.Mindkettőt tegyem bölcsibe 1 évre vagy a nagyobbat tegyem oviba ami pár lépés tőlünk(ovi kb 20 perc busszal)és a kicsire vigyázzanak anyósomék míg ő is mehet oviba.Ahoz nincs szívem hogy szétválasszam egyik bölcsi,másik ovi.Viszont a nagyszülőket sem akarom leterhelni a kicsi felvigyázásával.Mi lenne a helyes?
2011. jan. 15. 12:03
Bölcsi vagy ovi? hova jelentsem be őket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook