Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi vagy nem bölcsi fórum

Bölcsi vagy nem bölcsi (beszélgetős fórum)


1 2
37. Gica6 (válaszként erre: 36. - Enikő27)
2010. febr. 24. 23:22
Tudja, hogy megy bölcsibe. Nem lehet, hogy ezzel tiltakozik az elválás ellen? Leó már előtte is agresszív volt, a te picidből a bölcsi gondolata válthatja ki? Az agresszívitásával nem nagyon tudsz mit tenni. Anyukám azt mondja, várjak pár évet, majd lenyugszik. Meghagytam a testvéreinek -és most ne botránkozzál meg-, hogy üssenek vissza. Már nem meri őket bántani. Fogd le a kezét és határozottan tiltsad meg ezt a viselkedést. Addig nem engedem el, amíg nem néz a szemembe. Akkortól figyel is rám. Aztán megy a szobájába büntibe. Amíg ordít odabenn, nem jöhet ki. Most már ott tartunk, megkérdezi, kijöhet-e. Pedig még csak 3 éves. Amúgy meg a bölcsiben pillanatok alatt elrendezik a dadusok az ilyen problémákat. Valamit tudnak azok ott, amit mi nem: mindig- mint már írtam- határozottan és következetesen bánni a kicsikkel. Nálunk is ez vált be. Akkor léptünk a szocializálódás rögös útjára mi is. Most egy kicsit felvidítalak:minnél okosabb egy kicsi, annál durvább megnyilvánulásai lehetnek /előrébb van az értelme, mint a korához viszonyított konfliktus megoldó képessége/. Legkorábban hazudni is ők tudnak. Ahhoz ugye gyorsan és rafináltan kell gondolkodni. A fiam kétévesen visszakézből hazudott. Mire felém fordult, hogy válaszoljon, már nyomta is maga verzióját. Egyszer még büszke leszel a céljait elérő, asszertív és sikeres csemetédre.
2010. febr. 24. 09:47
Sziasztok! Én már írtam ide, viszont eszembe jutott valami: Gica6 írta, hogy ha érdeklődik más kicsi(k) iránt, akkor jól el lesz a bölcsiben. Na most ezzel nekem olyan "problémám" van, hogy az érdeklődés megvan, de egy idő után elkezdi ütni, lökdösni a másik gyereket, itthon mostanában elég verekedős lett, ha nem úgy valami amit ő szeretne, akkor elkezd minket csapkodni stb... Hiába mondom, hogy nem szabad, akkor is. :-( Igaz, hogy csak szeptemberben megy, de addig elmúlik ez??? :-( Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Előre is köszi!
35. Gica6
2010. febr. 23. 23:33
Az első három gyerekkel itthon voltam oviig-mert megtehettem-, a 4.-t bölcsibe adtuk, dolgoznom kellet. A fiam itthon maga a kezelhetetlenség mintapéldánya volt: hiszti, verekedés, stb. A bölcsiben meg kisangyal. Az itthoni viselkedése is javult azóta. Rengeteg dalt, mondókát skandál. Ha én próbálom tanítani rá, az nem érdekli. Nem volt hajlandó alkalmazkodni a napirendünkhöz/ fekvés, evés, semmi /,a bölcsi óta ez is könnyebb.A gyerekek megérzik, ki képes igazán következetes lenni velük, ha gond van. Egy anya nem mindig képes rá, mégha ezt mutatja is. Mondom, Ők mindent MEGÉREZNEK. A dadus tudott az lenni és ez nálunk bejött. A fiam nyugodtabb, kiegyensúlyozottab. Én is sajnáltam-magamat is, de kellett. Nálunk bejött. Nem úgy néz ki, mintha megártott volna neki az elválás. Sőt! Többet tud, mint anno az itthon maradtak. Az is igaz, egy kicsinek el kell érnie a fejlődés azon fokára, hogy erre érett legyen.Van aki csak 3 évesen kész erre. Neked kell tudnod. Megvallom, előtte én is bölcsiellenes voltam. Ha már érdeklődik a játszón más kicsik iránt, akkor valószínű jól el lesz ott is /tapasztalat/. Sok sikert, ha megpróbálod.
34. 228bb89282 (válaszként erre: 33. - Tündér74)
2010. febr. 19. 14:59
Én nem személyeskedtem veled, hogy veszekszel, légyszíves te se tedd ezt. Ugyanis én, ha veszekedek valakivel, akkor azt észre lehet venni. Ez pedig nagyon nem volt az. Csak szintén vélemény...
33. tündér74 (válaszként erre: 32. - 228bb89282)
2010. febr. 19. 14:36

Persze, hogy mindenkinek magánügye, hogy mikor adja be a bölcsibe a gyerekét. Én nem ítéltem el senkit, csak a véleményemet írtam le, ahogy mások.

Itt nem veszekszik senki, csak te egyedül.

32. 228bb89282 (válaszként erre: 31. - Macs77)
2010. febr. 19. 13:39

Egyetértek, hogy nem kell veszekedni, de szerintem senkinek nincs joga ítélkezni mások felett.


Az enyémek még alszanak, így könnyen vagyok! :)

31. macs77
2010. febr. 19. 13:38

Tőlem a hr-es csaj, mikor 3 hónapos volt a babám, megkérdezte, mikor szándékozom visszajönni. Akkor csak lestem.

A külföldi pl-t én sem tartom jónak... csak pl-nak írtam :)


Veszekedés-mentes további fórumozást mindenkinek, úgy hallom, gyermekem felébredt :)

30. beata21bea (válaszként erre: 20. - Tündér74)
2010. febr. 19. 13:33
hát, enni azért kell a gyereknek, nem? Gondolhatod, hogy nem táncolni voltam, amíg a gyerek a bölcsiben...
29. 228bb89282 (válaszként erre: 28. - Tündér74)
2010. febr. 19. 13:21

Én meg az ilyen szemellenzős hozzáállást nem értem meg. Mindenkinek magánügye, hogy mikor adja bölcsibe és ezért elítélni valakit, szerintem gáz.


Mellesleg szerinted vagy nem szerinted, nem különbek a magyar fiatalok, mert anyuka otthon brékel velük x évig. Ugyanis egy csomó anyuka nem a gyerekkel foglalkozik, csak kell a papír a biztosítotti viszonyhoz, hanem barátnőzget, egész nap a net előtt brékel, házimunkát végzi, csak a gyerek egy alibi. Saját környezetemben nem egy ilyet láttam.

28. tündér74 (válaszként erre: 24. - 228bb89282)
2010. febr. 19. 13:05

Ami külföldön van, szerintem az nem is normális a gyerek szempontjából.

Azt sem tartom normális felfogásnak, aki már azon gondolkozik, hogy 1 vagy 1,5 évesen beadja a gyerekét bölcsibe,/mert tuti jó lesz neki/ pedig a kicsi még csak 2 hónapos.

Csak azokat az anyákat értem meg, akik 2 évesen azért adják be bölcsibe a gyereküket, mert kell a pénz és visszamennek dolgozni.

2010. febr. 19. 12:52

Én másfél évesen vittem bölcsibe a fiamat, mert "muszáj" volt. Nem azért mert vissza mentem dolgozni, hanem mert annyira igényelte a gyerek társaságot, hogy én már kevés voltam neki:(Az sem volt jó ha a fejem tetejére álltam...

Nem bántuk meg, sőt!

26. macs77
2010. febr. 19. 12:49

Sziasztok, alapból én sem vagyok bölcsi ellenes, én is vissza megyek dolgozni majd ha lányom kb 2 éves lesz(vissza is várnak, és ez sem utolsó szempont). Én si sok pozitív pl-t hallottam, mennyit fejlődött ott a gyerek stb.


Ja, és tényleg csak "mi" vagyunk ilyen jó helyzetben: Brüsszelben, az unokatesóméknál összvissz 4(!!) hónap a szülési szabi, utána minden gyerek megy bölcsibe!!! 4 hónaposan!!! Mikor még meg sem fogant a baba, már le kell foglalni a helyet. Durva.

2010. febr. 19. 12:45
köszi az eddigi hozzászólásokat:)
24. 228bb89282 (válaszként erre: 20. - Tündér74)
2010. febr. 19. 12:27

Csak Mo-n vannak ilyen sokáig itthon az anyukák, de nem bizonyított, hogy ennyivel jobbak is lennének pszichológiai szempontból. Úgyhogy ezt a 9 hónaposan valaki beadta, nem kell túldimenzionálni. És kijelenteni, hogy tuti nem volt jobb neki... Ebben sem vagyok biztos...


Az másik kérdés, hogy én is két évesen vittem, mert megtehettem, hogy itthon maradjak.

2010. febr. 19. 12:09

Sziasztok!


Szerintem azt kell mérlegelni a szülőknek, hogy gyermeke éredt e a bölcsire. Mert szerintem nem korfüggő. De azért másfél éves kor alatt szerintem még picik hozzá, és anyukájuk mellett a helyük. De van olyan 2 éven felüli kisgyerek is, akik koruk ellenére lelkileg nem éredtek még....

De ha anyuka mégis a beadom mellett marad, akkor neki kell erősnek lennie. Mert ha Ő bizonytalan, fél, akkor azt a gyerek megérzi, és addig ő sem fogja magát jólérezni.

Egyébként bölcsiben dolgozom gondozónőként:)

2010. febr. 19. 11:53
Ez mindenkinél más, és más! Én megbántam, hogy vittem és ki is vettem!Sokat volt beteg, és nem is volt jó neki, sírdogált. Mégegyszer nem vinném, még oviba se, csak amennyit muszáj,de sajna dolgoznom kell majd, ha három éves lesz, így neki is menni kell oviba. Ha teheted, inkább maradjatok otthon, csak,ha nagyon kell menned dolgozni, akkor vidd!
21. Szamó
2010. febr. 19. 11:50

Gergőm 2 éves és 4 hónapos volt, mikor elkezdett járni. Dolgoznom kellet, de neki is nagyon jót tett! Sokkal önállóbb lett, kinyílt a gyerekek felé. Imádta! 3 nap alatt beszokott, soha semmi gond nem volt! Ovira is könnyen átállt, már ismerte, hogy mi a napirend, közös étkezés, alvás.... Oviban ő tanította a "kicsiket", akik végülis vele egyidősek voltak, csak nem tudták, hogy egy ilyen közösségben mik a szokások (terítés, játék, ágyazás, öltözés....)


Bencém most 2,5 hónapos, de már beszélgettük párommal, hogy mikor is kellene majd beadni. Lehet, hogy hamarabb fogjuk, mint Gergőt. Ártani nem árt, az tuti!

20. tündér74 (válaszként erre: 17. - Beata21bea)
2010. febr. 19. 11:50
9 hónaposan? EGy ennyi idős gyereknek, nekem ne mondja senki, hogy jót tesz a bölcsi. Még sok 2 évesnek sem való.
2010. febr. 19. 11:49

Sziasztok!


Kislányom 2 évesen kezdte a bölcsit, 3 hónapja jár.


Imádja! Rohan be és integetve mondja, hogy "Jó munkát mammmi!"

Nem akartam, de nagyon jó döntés volt. :-)

2010. febr. 19. 11:44

a kisfiam betöltötte a kettőt, mikor elkezdett járni.

imádja, alig várja hogy mehessen!

nem bántuk meg :)

2010. febr. 19. 11:38
Mi 9 hónaposan kezdtük, maximálisan meg voltunk elégedve. Nem lett sem lelki sérült, sem beteges. Sőt! Azóta is kb. 1 évben 1x beteg télen 1 hétig. A kicsi 1 évesen kezdte, dettó.
2010. febr. 19. 11:31
Ezek már nem olyanok, mint a régi bölcsik, nagyon foglalkoznak a gyerekekkel és szerintem amit te nem tudsz neki megadni otthon, a sok gyerek közötti alkalmazkodás. Én 2 évesen vittem a lányomat, igaz ő igényelte is a folyamatos gyerektársaságot, amennyire féltem tőle, annyira azt kell mondanom: életünk egyik legjobb döntése volt. Ha sokat van itthon, mert beteg, már pityereg, hogy hiányzonak neki a kis társai, a gondozónénik. Nekem a kisebbik is fog menni...
2010. febr. 19. 11:30
Igazából a bölcsiről jó élményeink voltak, kivéve az egyik gondozónő akit ma napig emleget, hogy sose hallgatta végig meg csak a kicsikkel foglalkozott.Ezt eltekintve jó volt neki.
14. kinni
2010. febr. 19. 11:30
Ha megtehetitek és nem dolgozol szerintem maradj vele otthon amíg lehet, de ha van munkád és kell a pénz vagy szeretnél dolgozni menni irány a bölcsi.
2010. febr. 19. 11:30

Szia !

Az én kisfiam 20 hónapos volt, amikor kezdte a bölcsit. Vissza kellett mennem dolgozni. Azóta ez a munkahely megszűnt.

Megmondom őszintén, és szinte sírva mentem hetekig dolgozni, nagyon lelkiismeretfurdalásom volt. És érdekes rá 3 hónapra elkezdett fulladni....

Te tudod. Én ha tehettem volna, nem mentem volna vissza dolgozni.

2010. febr. 19. 11:29

hülye példa, de...

másfél éves koromtól bölcsis voltam, anyukám sokat dolgozott. A szülő-gyerek kapcsolatról annyit, hogy imádjuk egymást, és tökéletes a kapcsolatunk.

Nem ezen múlik ;)

2010. febr. 19. 11:28
A másik gyerekem 3 és 3és fél éves kora között volt bölcsis, de ugye ő sookal nagyobb volt mire ment, akkor már szobatiszta és önálló volt, szépen beszélt szóval az más volt.
10. Wenta (válaszként erre: 1. - Bajaikriszta)
2010. febr. 19. 11:28
Mi mind a ketten itthon vagyunk, gyerekorvos tanácsára írattuk be. Itthon nem evett darabos étel és szűk ételrepertoárt fogyasztott, nem rágott. Bölcsiben saját korcsoportját látva minden probléma megoldódott. Nekünk jót tett, pedig 15 km vittük mert a helyi bölcsibe nem vették fel, falura hordtuk ki. Mondjuk jobb is volt 12 gyerkre 2 gondozó 1 dadanéni. Nagyon szerették a kisfiamat.
2010. febr. 19. 11:26

én 18 hónaposan adtam bölcsibe.

semmi kárát nem látja a gyerek.sőt!

2010. febr. 19. 11:26

ha dolgozni szeretnél szerintem akkor nincs választásod hidd el csak jót tesz neki a bölcsi!Mi 3 hete kezdtük és már elég jól kezdi megszokni,rengeteget változott már most!:-)

Viszont ha nem szeretnél vissza menni dolgozni akkor ne írasd be semmiképp(habár akkor nem is vennék be)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook