Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi reloaded fórum

Bölcsi reloaded (beszélgetős fórum)


1 2
33. Ágio8405 (válaszként erre: 32. - Rockcica)
2022. jan. 6. 13:25
Ez jó hir ☺️ Ha csak pár percet sír az elején simán belefér. Az viszont nem lenne jó az idegrendszerének sem és egyéb fejlödésének ha veled van de mivel te dolgozol egész nap mesét nézne és csak magában lenne. Mondjuk az én 2,5 éves fiam mellett képtelenség lenne dolgozni. Ha meg engedem mesét nézni sajnos durva hiszik lesznek. Ha nem néz nincs ilyen gond.
32. rockcica (válaszként erre: 31. - Papája)
2022. jan. 6. 11:30
Ma VOLT A HARMADIK NAP.. ÉN MÁR NEM SÍRTAM MERT TEGNAP IS, ÉS ELŐTTE IS MONDTÁK HOGY JÓ KEDVŰ VOLT EGÉSZ NAP, KB. 5 PERCET SÍRT...ÉS AMIKOR ÉRTE MENTÜNK IS VIDÁM VOLT..
2022. jan. 6. 08:21

Nincs műsor, ha nincs közönség.

A fiad zsarol a sírással, te meg veszed a lapot.

Itt veled van a baj, nem a gyerekkel.


Megérkeztek, gyors ölelés, puszi ígéret, hogy délután találkoztok, addig meg örüljön a sok játéknak. Ez után határozottan távozz.

30. NomNom (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jan. 5. 20:54

Nekem 1 éves kora után kellett beadnom, kaptam 2 hetet hogy beszokassam...

Érzi rajtad, hogy bizonytalan vagy és minél többször esik meg rajta szíved, annál nehezebb lesz.

Az én fiam kb 1 hétig sírt reggel mikor ott hagytam, utána az apukája vitte, mosolyogva ment be a gondozókhoz.

Ne ess kétségbe, ez az élet rendje, még egy gyermeknek sem lett ettől semmi baja. Legyél határozott, azt meg úgyis érzi hogy szereted. Viszont elég nagy ahhoz hogy tudja, ha elég sokat "szenved" neked akkor a végül nem hagyod ott.

29. Sütikee (válaszként erre: 5. - Rockcica)
2022. jan. 5. 20:48
Nem fogja jobban érteni! Ha elmúlt már 3 éves, akkor akár oviba is vihetnéd, teljesen mindegy hogy ovi vagy bölcsi. Eleinte majdnem az egész napot végig sírják, úgy kb egy két hétig, majd megszokják és már csak a szülőnek szól a sírás, miután elmegy a szülő, már nevetve játszanak. A betegség is természetes, hiszen ha bekerülnek egy közösségbe, ki kell alakulni az immunrendszernek, hogy hozzászokjon a szervezet, ez van akinél egész ovis kor alatt fennáll, van aki csak kiscsoportban beteg sokszor, van, aki nem.
28. Sütikee (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. jan. 5. 20:40

Biztos hogy abbahagyja a sírást, általában a szülőnek szól, csak hogy érezze magát rosszul, mert ott "merte hagyni".

Erről szól a beszoktatás, nem könnyű egyik félnek sem. Viszont ha a bölcsibe beszokik, ami előbb utóbb úgyis megtörténik, akkor az oviba könnyebb lesz.

27. Sütikee (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jan. 5. 20:08
Ha most nem hagyod ott, az oviba sem fog könnyen beszokni, ugyanez lesz! Pedig az oviba is be kell szoktatni, biztos nem lesz egyszerű.
26. rockcica (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. jan. 5. 18:08
Igen..de én elmondtam hogy mi az amit nem akarok( hogy felesleges ajándékokat vegyenek) és mit igen( hogy néha hangsúlyozom NÉHA lehessen rájuk rájuk..amíg nem volt meg a Manóm mindenki lelkesedett hogy " hú majd én vigyázok rá, stb..aztán kb.senki
25. rockcica (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2022. jan. 5. 18:05

Igyekszem palástolni az érzelmeimet..nem sírok előtte..de biztos érzi

..

24. Bichi (válaszként erre: 20. - Rockcica)
2022. jan. 5. 14:35

Húh, hát eszembe nem jutna az alapján választani keresztszülőt, hogy abból lesz-e hasznom.

És hát arról se feledkezzünk meg, hogy a pótkeresztanya csak megkapta ezt a "posztot", ellentétben az aranyos igazi keresztanyával, aki viszont elfoglalt. És hát ha valakire (mondjuk szerintem rá sem) lehetnél mérges, az ő.

A keresztszülőt nem bébiszitternek választjuk, hanem egy felelősségteljes embert keresünk, akinél tudjuk, hogy jó kezekben lesz a gyerekünk, ha velünk valami történik, és nincsenek nagyszülők. Bár ahogy olvasom, rájuk sem számíthatsz, ami mondjuk szerintem furább, mint hogy egy kvázi idegen nem akar a gyerekedre vigyázni...

23. rabankari (válaszként erre: 7. - Rockcica)
2022. jan. 5. 12:23

Jajj tudom,ezzel én is így voltam, legszívesebben otthon tartottam volna...

De neki azt kell éreznie rajtad,hogy neki ott jó,ezáltal lesz neki könnyebb.

Menni fog meglátod!

22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 20. - Rockcica)
2022. jan. 5. 12:05

Én pl nem azért kereszteltettem meg a gyereket hogy legyen segítség. Már vagy 7 éve nem láttam őket.

Vidd be bölcsibe/oviba és slussz, passz.

Legyél határozott, kicsit se rezdüljön az arcod és abba fogja hagyni a sírást!

21. rockcica (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2022. jan. 5. 12:03
Amúgy szó nincs erről, nem adok semilyen feladatot sosem..csak jól esne ha magától mondaná hogy figyelj már itthon vagyok, nyugodtan hozd át..mint emlitettem kétszer kértem meg..Tudják nagyon jól hogy egyedül vagyunk..
20. rockcica (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2022. jan. 5. 12:00
Ok..Csak tudod akkor én nem vállaltam volna el ha tudom hogy semmi hasznuk nem lesz belőlem. Nem azért választottam kersztszülőket hogy kötelező köröket lefussák azt ennyi.(úgy értem karácsonyi- télapós, és szülinapi ajcsi vétel,ilyesmi..Én csak akkor vállanék ilyet ha tudnám hogy érdemi családtagja leszek..Az igazi keri más, ő tényleg vigyázna rá , de ő meg elfoglalt nagyon.
19. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Rockcica)
2022. jan. 5. 11:10

A saját idejét engedd meg, hogy maga ossza be.

Én is keresztanya vagyok, a fiamnak is van keresztanyja, de eszembe nem jutott, hogy feladatokat adjak neki.

18. rockcica (válaszként erre: 15. - Bichi)
2022. jan. 5. 10:56
Nem agész napot, és nem is hetente.. csak legalább kéthetente egy délutánt bevállalhatott volna. De mondom most már nem is adnám oda, mert balf...ok..Az igazi keri óvónéni volt, nála jó kezekben van, csak ő meg keveset ér rá.A másik nagyon ráér..konkrétan semmit sem csinál amikor hazaér a melóból..
17. rockcica (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. jan. 5. 10:54
Nem, dehogy is.. A bbébi szitteren nyárra gondolkodom, lesz egy két estis program, ahová nem vihetjük..
16. rockcica (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. jan. 5. 10:53
Elméletileg igen, bár sokszor egyedül gitározik és énekel magának, koncertet ad.. Nem mindig köti le a csoportos foglalkozás
15. Bichi (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jan. 5. 10:48

Én biztos nem vinném magammal dolgozni, ha már menned kell.

És egy dologra emlékszem, hogy nálunk még az oviban is az volt, hogy én vittem mindig, semmi gond nem volt az otthagyással, aztán elvitte az apja, és hazahozta, hogy nem tudta ott hagyni, mert sírt. A gyerekek nagyon tudják, hogy kinél mivel mit érnek el. Ha a gyerek 5 perc alatt megnyugszik, akkor az inkább egyfajta erőfitogtatás részéről, nem lelki eredetű. Szerintem legyél kemény, és egy percig se gondold hogy a keresztanyák nagy százaléka bevállalna heti 2 napot, míg te dolgozol (bár nem vagyok keresztanya, vélhetően már nem is leszek, de én sem válalnék ennyi fix elfoglaltságot egy picivel, aki mint írod ennyire ragaszkodik hozzád...)

14. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Rockcica)
2022. jan. 5. 10:43

Akkor én értettem félre, hogy 2 napot megy.

A bébiszittert nem napokra gondoltam, hanem alkalmanként, ha nem tudjátok megoldani a felügyeletet.

13. libikóka (válaszként erre: 11. - Rockcica)
2022. jan. 5. 10:42
Na látod :))Ez is valami,,szépen elvan a csoportban játszik ?
12. rockcica (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2022. jan. 5. 10:42
Igen, ezt is hallottam más.De valamiért csak manipulál.. mert gonolom velem lenne inkább. Lehet az új gondozók sem olyan szimpik neki, nem tudom
11. rockcica (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. jan. 5. 10:40
Tegnap mondták kb.öt perc volt..
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Rockcica)
2022. jan. 5. 10:39

Arra vigyázz, hogy amilyen kicsik olyan nagy manipulátorok.

Hidd, el ki sem érsz az ajtón ő már nevet.

9. libikóka (válaszként erre: 8. - Rockcica)
2022. jan. 5. 10:39
Mit mondanak bent,,hamar megnyugszik?
8. rockcica (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. jan. 5. 10:38
Mosolygósvagyok, de tényleg..Ma is egész nap mondogattam milyen jó lesz a benti játékokkal megint játszani, hogy délután megyünk érte apával a tütüvel...Nézegettük a kutyusokat, stb. De mondom, beérek vele, és minden borul..
7. rockcica (válaszként erre: 2. - Rabankari)
2022. jan. 5. 10:36
Benne van a pakliban..de azért vagyok bizonytalan, mert már előtte amikor beszéltem róla hogy majd januártól újra megy, már előre mondogatta hogy nem akarok, anyával leszek, ..És ugye hiába beszélek arról is milyen jó lesz, ott a sok gyerek, még út közben nevetgél, és amikor beérünk, elkezdem levetkőztetni, még nevettetem is, de ma is láttam a kis fején ahogy görbült a szája..(és megpróbálta eltakarni hogy ne lássam..)megszakad a szivem...
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jan. 5. 10:35

Sok kisgyerek sír,,nem csak a tiéd,,,tudom ez nem vigasz :)))Kérdezted ,,abbahagyja a sírást? Bár gondolom igen.

Vinném én is .Ne parázz légy mosolygós amikor mentek,,jó ötletek amit a többiek írtak:))

5. rockcica (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2022. jan. 5. 10:33
Nem két napot megy, csak én dolgozom két napot az irodából, hármat általába otthonról. Úgy értem ha megy egy hetet, tiz napot, utána két hetet beteg.. És igy hogy fog megint visszaszokni..Sajnos a fizettt bébiszitter kilőve, annyit nem keresünk hogy egy napra tizezreket kifizessünk(azaz heti huszat,kétezres órabérrel számolva)Amúgy igen, egyetértek azzal hogy az oviban meg újra kellene ugyanúgy kezdeni, csak esetleg jobban értené, fejlődne addig..nem tudom..
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jan. 5. 10:23

Semmiképp nem venném ki a bölcsiből.

Akkor kezdheted az egészet újból az ovinál.

Szerintem az se jó, hogy 2 napot megy, hármat otthon van veled. Ez teljesen összezavarja. Nem érti egyik nap miért kell menni, máskor meg otthon maradhat.

Nekünk sem volt semmilyen rokoni segítség. Vagy a férjem vagy én voltam vele. Ha meg úgy adódott, a fizetett bébiszitter.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook