Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bölcsészként hova tovább? Elhelyezkedés de hol? fórum

Bölcsészként hova tovább? Elhelyezkedés de hol? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 27. 17:09
Anno 18 évesen biztosan tudtam hogy csakis anglisztika szakra akarok menni persze nappalira akartam mmint a legtöbb diák hogy majd azért bulis is legyen az élet:D Hát nem igy alakult. Nem vettek fel. Igy egy 5.évet végeztem el idegenforgalmi ügyintéző lett a szakmám. Csak sajnos gyakorlat nem volt itt sem, viszont az idegenforgalomban is szivesen dolgoznék ezzel a szakmával. Bár az igazi "szerelmem" az angol. 3. próbálkozásra felvettek, mert nem adtam fel, csak végül költségesre adtam be, és levelezőn. 1.évben nem tudtam mellette dolgozni,meg ugy gondoltam mlg ráérek és nem is találtam semmit. Majd nyáron Angliába utaztam, örök emlék, 3 hónap és volt meló is :) utána 2.os fősulisként el tudtam végezni a munkaügyinél egy szoftverüzemetető tanfolyamot, és szoftverüzemeteltő lettem, bár elég gyorstalpaló volt. És most 3.osként, lassan végzek és beadhatnám pesze nappali mesterképzésre, milyen buli is lenne, de a szüleimet nem terhelhetem azzal hogy 3 évig fizessenek nekem mindent és anyagilag nem is birnák. És én is szeretnék önálló kezdeni és dolgozni.
24. Cyntia (válaszként erre: 22. - 308da614da)
2009. nov. 27. 17:05

Ment a privi.

Naplómba betettem az én "Titkomat"...

Nekem soha nem volt ilyen jó, mint a gazdasági válságban...

23. mandella (válaszként erre: 20. - 308da614da)
2009. nov. 27. 17:03
6 éve is nehéz volt: áprilistól októberig tartott nekem.
2009. nov. 27. 17:02
Én is mmegvettem a könyvet, egyszer már elolvastam, lehet többet kellene olvasnom és akkor segítene jobban:)
21. Cyntia (válaszként erre: 18. - 308da614da)
2009. nov. 27. 17:00

Igen: Te még nem tudod, de nekem ez nagyon bejött. Jelenleg a legjobb dolgok történnek velem, a legjobb helyzetben vagyok: és semmit sem csinálok, csak amit az ember megtehet: a titkot. És ez így jó nekem. Mindjárt bemásolom a naplómba, hogy milyen dolgok is történtek velem a titoknak köszönhetően.

(Nekem sem volt gyakorlatom: mégis minden állásra felvettek.)

2009. nov. 27. 16:57
Vajon a mostani gazdasági válság miatt nehéz az elhelyezkedés vagy mindig is ilyen nehéz volt? hmm..
19. mandella (válaszként erre: 18. - 308da614da)
2009. nov. 27. 16:53
pozitív hozzááálás - igen, ez az alapja ennek is!! :)
2009. nov. 27. 16:45
Cyntia ez olyan Titok feeling-es :) Hogy képzeld el és meglesz..pozitív hozzááálás:);)
2009. nov. 27. 16:38
Köszi Mandella, aranyosak vagytok:)
2009. nov. 27. 16:38
Én például szívesen ennék multicégekhez idegennyelvi ügyintézőként:) Csak nincs gyakorlatom, mivel a bölcsész képzés csak elméleti alapú 3 éves képzés. Szeretném később a mesterképzést is elvégezni persze levelezőn mert szeretnék már dolgozni. Mesterképzésen pedig csak az angol tanárit választhatom, bár tanárként sem tul jók a kilátások szerintem. Tudod most nézegettem a hirdetéseket és szinte semmilyen állást nem találtam igy eléggé kétségbeestem hogy mihez is fogok kezdeni, hisz nincs is messzebb ismerősöm, Mert ugye azt mondják az tud könnyebben elhelyezkedni akinek ismerőse van, hát nekem nincs.
15. mandella (válaszként erre: 14. - Cyntia)
2009. nov. 27. 16:37
teljesen egyetértek az előttem szólóal, úgyhogy hajrá. :)
14. Cyntia (válaszként erre: 13. - 308da614da)
2009. nov. 27. 16:31

Nem: levelezőn.

Szerintem meg lehet csinálni.

Mellőlem hullottak ki aktív szülésznők, nekem még nem volt egészségügyi végzettségem, de mégis megcsináltam mindent. Egy félévben 18 tárgy. De megy: csak fejben kell eldönteni. Mondjuk ép nem vagyok hülye. De nem ez a lényeg.

A helyedben bármivel kezdeném, ami van: és ne foglalkozz alapkövetelményekkel. Akkor is jelentkezz valahova, ha még nincs tapasztalatod, vagy nincs olyanod, amit kérnek. Attól még simán felvehetnek. Velem ilyen többször is előfordult.

Úgyhogy: fejben rakd össze, hogy te mit szeretnél, sokat gondolj rá, képzeld el: és meglesz. Tudom...

2009. nov. 27. 16:27
Wow..Cyntia nappalin tanulsz? Azért a doktori az nem semmi, akkor nagyon szorgalmas lehetsz. Én is arra hogy megérné egyetetemi tanárnak állni de a doktori az szerintem nagyon kemény.
2009. nov. 27. 16:20
Bölcsészek hozzászólásait is várom, de irhat bárki aki hasonlóan tanácstalan volt munkavállalás előtt!
11. Cyntia (válaszként erre: 10. - 308da614da)
2009. nov. 27. 16:19
Jelenleg szülésznőnek tanulok a SOTE- Egészségtudományi karán. 4 éves, utána csinálom a mesterit és aztán a doktorit. Ha kifáradok a szülészeten megyek oktatni: jól fizetik az egyetemi oktatókat: én így tudom.
2009. nov. 27. 16:01

Tanársegéd jól hangzik, bár manapság azt se nagyon keresik.

Cyntia neked mi a foglalkozásod?

2009. nov. 27. 16:00
A tolmáccsal az a gond hogy már ahhoz is egy 2 éves képzést kérnek amire egyrészt nagyon nehéz bejutni másrészt iszonyu drága.
2009. nov. 27. 16:00
Köszi Mandella. te tanárként végeztél? és milyen munkát találtál végül?
7. mandella (válaszként erre: 5. - 308da614da)
2009. nov. 27. 15:47
elhiszem, hogy tanácstalan vagy, megértelek, de a sok próbálkozás, kitartó keresés, hidd el, megtérül!!! csak bízz magadban, és légy kitartó a munkakeresésben. végül nem biztos, hogy pont olyan munkát találsz, amilyet akartál, de lehet, hogy beválik. próbálkozni kell.
6. Cyntia (válaszként erre: 4. - Mandella)
2009. nov. 27. 15:44
tanársegéd: az nagyon oké állás szerintem :D!
2009. nov. 27. 15:39

Szia, én is talán a fordítóirodára gondoltam. Tanárnak nem vesznek fel bölcsészként, mert a tanári szakképesítést csak egy plusz 2,5 éves mesterképzéssel lehet megszerezni:S Nyelviskolával is az a baj hogy a legtöbb kéri a tanári mesterdiplomát, vagy ha nem is akkor is vállalkozói igazolvány kell:S és ha találsz tanitványt magadnak arra kapsz pénzt de ha nem akkor annyi:S

ugyhogy végzősként elég tanácstalan vagyok hogyan tovább..

4. mandella (válaszként erre: 1. - 308da614da)
2009. nov. 27. 15:27
fordítóiroda, nyelviskola, ilyesmikre gondolok... vagy még esetleg a tanszékeden hátha tanársegéd, satöbbi
3. mandella (válaszként erre: 1. - 308da614da)
2009. nov. 27. 15:27

nem irogyellek, de az angollal talán még mindigf jobba a helyzetet, mint pl. magyar avgy történelem szakkal, tanári állás hiányában...

én így voltam ezelőtt 6 évvel... nulla állás volt, de nem adtam fel, kerestem-keresgéltem, és végül rátaláltam, nem bántam meg.

2009. nov. 27. 15:25

szia

tolmácskodás?

2009. nov. 27. 15:21
Jelenleg 3.éves végzős anglisztika szakos bölcsész hallgató vagyok, most értem válaszút elé. Szeretnék a 3 év elvégzése után dolgozni, de tanácstalan vagyok hol helyezkedhetek el anglisztika alapszakos bölcsészként. 23 évesen önnálló életet ás állást szeretnék vizsont bölcsészként nem tudom hol alkalmaznának. Bölcsészek és nem bölcsészek véleményeket várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook