Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog kiműtése csonteltávolítással...volt ilyened? fórum

Bölcsességfog kiműtése csonteltávolítással...volt ilyened? (beszélgetős fórum)


24. 10921546e0 (válaszként erre: 23. - Caramela)
2011. dec. 17. 14:56

óóóóóóóóóóóó hát halálra rémültem.

na igen nekem is ezért szenvednek, hogy kivegyék, ne vegyék. Tényleg bonyolult ezt eldönteni....

2011. dec. 17. 08:00
Az alsó bölcsességfogak kiműtése azért macerás, mert idegek fölött fekszenek. A bénulás is ezért következik be, mert a fog kiszedése során az idegek sérülnek. Ezek az idegek az alsó ajak széléhez kötődnek, tehát bénulás ott következhet be. Mint nálam. A jobb oldali alsó bölcsességfog eltávolítása után szép lassan leépült ez a része a számnak. Ez eleinte olyan rossz volt, hogy fogmosáskor kifolyt a víz a csukott számon, jobb oldalon ha aludtam összenyálaztam a párnát. De nem ilyesztgetni akarok. B vitamint kell szedni és tornáztatni az arcot, idővel jelentősen javulhat a helyzet. Felső bölcsességfogakat különösebb probléma nélkül el tudnak távolítani. A bal oldali alsót is ki akarták többször húzni, úgy úsztam meg, hogy amikor éreztem, hogy gond kezd lenni, veszett rágózásba szoktam kezdeni. Eddig bejött.
22. 10921546e0 (válaszként erre: 21. - Sacarnes)
2011. dec. 16. 16:02

jaj.:S


jobbulást:)))))

2011. dec. 16. 14:25
hát fájni még fáj,de mindig jobb lesz :)
20. 10921546e0 (válaszként erre: 20. - Sacarnes)
2011. dec. 16. 14:01
és fáj még?
2011. dec. 10. 10:29
ma kb 2x-ese mint tegnap volt...és fáj is... de elvileg hétfőtől mehetek suliba ismét... remélem,tovább nem dagad :) viszont enni tudok és egy 200 ft-os nagyságra ki tudom nyitni. Talán kicsivel nagyobbra, de az már nagyon fáj.
18. 10921546e0 (válaszként erre: 17. - 10921546e0)
2011. dec. 9. 20:12
Mindegy Tőled is kérdezem, vagyis mindkettőtöktől akkor:). nem figyelek már:P
17. 10921546e0 (válaszként erre: 16. - Db78bacc4f)
2011. dec. 9. 20:11

Még egyet kérdezek:))))))))))).

Ezt itt itthon csináltattad?

Köszike:)

Mondjuk már én is hagynám, csak vennék már....de nem akarják :))))))))))))))).

Elvileg mind a négyet kellene, de lealkudtam az alsó kettőre :DDDDDD

2011. dec. 9. 18:49
A műtét utáni 1 hét rosszabb, mint a műtét, de az ember mindent kibír, így ezt is, főleg ha nincs más választás.
15. 10921546e0 (válaszként erre: 14. - Sacarnes)
2011. dec. 9. 18:25

jaj hát azért Neked már jó.....mondjuk :)))))))).

Én félek....

Mindegy előbb jön a CT.....addig is megy az idő:))))))))))).


jobbulást!

2011. dec. 9. 17:17
nekem csak egy röntgent csináltak :)
2011. dec. 9. 14:17

Azt megkérdezhetem, hogy Neked CT-felvételt előtte csináltak?

Nekem most arra kell mennem.

12. 10921546e0 (válaszként erre: 11. - Sacarnes)
2011. dec. 9. 14:15

jesszus.............nekem olvasni is elég.....

meghalok!


Hála Istennek hogy jól vagy!

2011. dec. 9. 09:21

na akkor jöjjön a beszámoló,ha érdekelne valakit :)

Beadták az érzéstelenítőt (adrenalin). kb 5 perc alatt zsibbadt a fél arcom.Ez nálam nagy szó,mert Mo.-n a lidokain nem hatott,csak nagyon soká. Szóval 5 perc alatt hatott, jött a doki, kihúzta a számat hátra,hogy odaférjen (ki is sebesedett,de ez legyen a legnagyobb baj). Aztán felvágta a fogínyt, olyan téglalap alakba a mozgásából ítérle, és aztán szétfúrta a csontot kicsi darabokra (mert nem vett ki csontot a számból). Aztán hozott valami feszítővas szerűt, és kifeszítette a helyéről a fogat, de csak 2 darabban tudta,mert nagyon nagy volt és tört volna, ezért 2-b fúrta azt is. Aztán kiszedegette az esetleges darabokat (volt ciszta is a gyökéren,de azt mondta,normális...). Aztán 3 öltéssel összevarrta, tett be olyan géztekercset és kész is voltam... ez volt kb 30-40 perc. Délután semmit nem fájt,mikor este hazajöttem, be volt kicsit dagadva meg kezdett fájni...de aztán az alvás volt a legérdekesebb... alig tudtam elaludni :D De sikerült. Reggel meg alig tudtam kinyitni a számat, de már kicsike réssel tudok beszélni is... de érdekes lesz a kontroll délután :D Na röviden ennyi.... :) Túléltem és még csak le se bénultam :D

2011. dec. 8. 21:35
na megvagyok.... élek és virulok :) meg van kicsit dagadva, 3 öltéssel varrták össze... holnap majd részletesebben :) most fáj....
2011. dec. 4. 17:56
majd megírom,hogy hogy csinálják itt németbe...remélem,nem fog nagyon fájni... :(
8. 10921546e0 (válaszként erre: 6. - Sacarnes)
2011. dec. 3. 18:03

Hajrá, ne félj!!!!!!!!!

Mondom, én pedig én is félek, de jobb lenne már túlesni rajta!

7. KisFruzsi (válaszként erre: 6. - Sacarnes)
2011. dec. 3. 15:04
Én sem :-))
2011. dec. 3. 15:03
Köszi a választ! De én akkor is félek :) Nem szeretem,ha matatnak a számban...
2011. dec. 3. 14:13

Szia Sacarnes!

A csont eltávolítása azt jelenti, h mivel a bölcsességfog nem bújt ki még az állkapocsból, nem lehet fogóval sem megfogni, mint egyéb normál esetben. Ilyenkor sebészi feltárásban történik a fog eltávolítása. Általában nem a rágófelszín felöl, hanem oldalról a fog mellett elhelyezkedő állcsont-részt eltávolítják, ami által maga a fog szabaddá-megközelíthetővé válik és fúróval v más szerszámmal ki tudják venni. Sokkal rosszabbul hangzik, mint valójában... nem kell tőle félni. A műtét után az ínyt összevarrják, és szépen meggyógyul. Az üreg visszacsontosodik, éppúgy mint normál foghúzás esetén. Nekem is hasonló módon vették ki a felső bölcsességfogamat. Nem egy kellemes élmény, de a műtétkor elérzéstelenítik, utána antibiotikum, fájdalomcsillapító és HŰTÉS!! Nagyon fontos a későbbi duzzanatok megelőzése miatt.

Úgy a legjobb ha szájsebész csinálja és lehetőleg magán rendelésen :-))

Ha van kérdés írj nyugodtan, fogászaton dolgozom + volt már ilyenem :-))

4. 10921546e0 (válaszként erre: 3. - Sacarnes)
2011. dec. 2. 17:02
nekem is, az alsó két bölcsességfogamat kellene kiszedni. De félnek hogy lebénul az arcom.....még megy a tanácskozás mi legyen....őrület:(((.
2011. dec. 2. 16:43
Nekem a doki gondolkodás nélkül mondta, hogy ez műtét,és hogy ambulánsan 1 óra alatt megvan...de lesz az szerintem több is....
2. 10921546e0 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2011. dec. 2. 16:21
Nekem is így van, de nem mernek hozzányúlni:((((((((((. Tanácstalan vagyok!
2011. dec. 2. 16:17

Sziasztok!

Ma mondta a doki,hogy ki kell műteni a jobb alsó bölcsességfogamat,de mivel a gyökere az idegcsatornába van (németről így tudtam lefordítani), ezért fáj annyira,meg pluszba nyomja a fogat is... és mondta,hogy ezt csak úgy lehet kiműteni,hogy ha csontot is kiveszünk,hogy jól hozzáférjen, mert ha megnyomja az idegeket,akkor le is bénulhat az arcom egy része....

Most totál be vagyok tojva... a műtét sajnos csak csütörtökön lesz,addig antibió-t szedek meg fájdalomcsillapítót...

Ha volt valakinek ilyen műtétje, elmeséli nekem hogy milyen volt?

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook