Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bölcsességfog eltávolítása... és most? fórum

Bölcsességfog eltávolítása... és most? (beszélgetős fórum)

1 2
45. Nyamitörp (válaszként erre: 39. - Pasionella)
2014. júl. 17. 23:30
A herpesz szerintem azt jelzi, hogy legyengült az immunrendszered. Nem fertőzés, ha esetleg erre gondoltál. Foghúzás után normális, ha legyengül egy kicsit az ember. :)
44. Nyamitörp (válaszként erre: 36. - Pasionella)
2014. júl. 17. 23:29

Nekem azt mondta a fogorvos, hogy ne jegeljem. Ha feldagad, akkor szoba hőmérsékletű vízbe mártsak egy konyharuhát és azzal borogassam.

Elmagyarázta, hogy miért nem szabad jegelni, de azt nem nagyon jegyeztem meg sajnos.

43. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Pasionella)
2014. júl. 17. 09:17

Ha fáj, vegyél be fájdalomcsillapítót. Bár én nem értem, mert nekem is húztak fogat, de 1-2 napnál tovább nem éreztem, és gyógyszert sem voltam hajlandó bevenni.

De ha ennyire parázol, menj vissza a dokihoz, és nézesd meg, hogy rendben van-e!

2014. júl. 17. 08:11
Nem mindenen agyalok ennyire csak ez már borzasztó kellemetlen, esténként eléggé fáj, ugyan úgy mint amikor ott volt a rossz fog, belenyilal a fejembe és rossz mert állandóan száraz a szám, akármennyit iszok, ma reggel már láttam lepedékes a nyelvem is pedig már úgy napjába 4szer mosok fogat. Szeretném tudni, hogy minden rendben van.
41. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Pasionella)
2014. júl. 16. 20:26
Én azt gondolom, Te így is túl nagy jelentőséget tulajdonítasz mindennek! Éld az életedet egy kicsit lazábban, mert ha mindenen ennyit agyalsz, nagyon rossz lehet az életed!
40. d1e807c461 (válaszként erre: 39. - Pasionella)
2014. júl. 16. 16:19
ki vagy mi járt a szádba? :O
2014. júl. 16. 16:15
Na mostanra már herpesz is boldogít...pedig nagyon ritkán alakul ki... Gondolom ahogy "jártak" a számba, vagy tulajdonítsak neki több jelentőséget?
38. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Pasionella)
2014. júl. 16. 12:46

Ha bedagadt az arcod, az elég nehezen megy le.

De ne agyalj már ennyit! Idő kell a gyógyuláshoz, és ne piszkáld a sebeket!

37. d20c30cb4c (válaszként erre: 35. - Pasionella)
2014. júl. 16. 09:57
Férjemét sem varrták össze és hatalmas mély lyuk maradt a foghúzás után. Neki több, mint egy hétig be volt dagadva az arca. Napi többször öblögetett étkezés után, hogy tiszta maradjon a seb. Sajnos ez türelemjáték, kitartás!
2014. júl. 16. 08:31
És vajon meddig jó ha jegelem őket? Csak közvetlenül utána vagy később is lehet? Rosszabbat teszek már a jegeléssel?
2014. júl. 16. 08:10

Felül is kihúztak egy gyulladtad csak eddig azzal nyugiba voltam mert azt viszont összevarták. Enyhén be van dagadva az arcom, jövőhét kedden megyek varratszedésre, nem tudom, hogy az normális, hogy még mindig picit be van dagadva és feszül az egész arcom? persze tudom, hogy a cérna feszíti de tegnap pl jobb volt mint ma.

A másikat igyekszem már nem piszkálni.

2014. júl. 16. 01:21

Foghúzás után 3-4 napig ne öblögess, ne tartogasd a szádban a folyadékot, ne egyél rizst, szezámmagot, köménymagosat, lenmagosat meg egyéb olyan kajákat, amik kicsik és hegyesek, mert ezek beleállnak a sebbe és gyulladást okozhatnak. Nem írom le a teljes listát, hogy mit nem szabad, csak ami idevág. Nekem egy fogam helyét varrták, egyet meg nem. A nem varrott sokkal szebben gyógyult be. Antibiotikumot csak indokolt esetben adnak, pl. valamilyen betegség miatt. Normál esetben nem kell, csak ha a foghúzás után belázasodsz.

Az ételmaradékot én fogköztisztító kefével szedtem ki, de csak nagyon óvatosan bántam vele és 1,5-2 hét után már nem volt ilyen gondom. A vérdugót egyébként annyira nem könnyű kipiszkálni, ugyanis az a fog gyökerénél keletkezik és onnan tölti ki az egész fog helyét. A fog gyökere meg nagyon mélyen van, ugyanis az az állkapocsba kapaszkodik vagy hogy úgy mondjam onnan nő ki. Az állkapocs meg az így felszíne között meg jó nagy a távolság. Viszont a vérdugót feloldani annál könnyebb, pl. alkohol fogyasztással, öblögetéssel vagy ha tartogatod a szádban a folyadékot. Amúgy ha kipiszkáltad volna a vérdugót, akkor szinte tuti, hogy begyulladt volna a fogad helye és elég rendesen fájna.

33. honeywald (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2014. júl. 15. 23:05

tilos öblögetni, tilos piszkálni! alvadt vér van ott, ami gyorsítja a gyógyulást!! te most jól belekontárkodtál, sosem fog gyógyulni!

nem kell antibiotikum, minek??? van ott baktérium vagy mi? nincs! varrni? minek? scsa nagy volt a fogad gyökere, ennyi

32. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2014. júl. 15. 22:31
Jézusom, Te fogpiszkálóval piszkálod a sebet?! Akkor soha nem fog begyógyulni! Az tuti, hogy nem a kaja, amit érzel! Én is úgy éreztem, hogy van ott valami, de az csak a seb gyógyulásának a folyamata.
31. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2014. júl. 15. 22:28

Egy fehéres réteg lesz a fogad helyén. Hagyd ott békén, és gyógyulni fog!

Egyébként én mindent ettem, nem csak pépeset, csak a másik oldalon.

30. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Pasionella)
2014. júl. 15. 22:26

Nekem is nemrég húztak ki egy jó nagy fogamat. Nem varrták. Normál esetben antibiotikumot sem adnak ilyenkor.

Ne foglalkozz ezzel ennyit. Nem eszel azon az oldalon és kész, szépen be fog gyógyulni. Amit érzel ott, az szerintem nem a kaja.

29. ec94ffbcdf (válaszként erre: 28. - *Aja*)
2014. júl. 15. 21:55
úristen, miért nem műtitek meg nagykéssel?:))
28. *Aja* (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2014. júl. 15. 21:53

Nekem két-három hete húzták.

Ugyan ez.

Minek antibiotikum amikor nem indokolt, csak tökreteszi a bélflórád. Minek varrják, ha szépen összehúzódik magától. Nem azt mondom, hogy nincs ott lyuk nem, de lassan be fog forrni.

Nyugalom csak annál rosszabb ha aggódsz.


Amikor olyan kaja ment be ami öblögetésre sem jött ki, egy svédcseppes fültisztítópálcikával "operáltam ki".

Jobbulást kívánok!

27. ec94ffbcdf (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2014. júl. 15. 21:51
akkor aludj:DD hidd el segít, hagyd dolgozni a szervezeted, megoldja:DDD gondold el hogy az egész tested egy darab petesejtből meg egy s/ miumból lett:DDD
2014. júl. 15. 21:48
Köszi aranyos vagy de max alvás közbe nem tudok rá gondolni...
25. ec94ffbcdf (válaszként erre: 24. - Pasionella)
2014. júl. 15. 21:48
tereld el a figyelmedet, mit szeretsz csinálni?
24. Pasionella (válaszként erre: 23. - Ec94ffbcdf)
2014. júl. 15. 21:46
Nem és tudom, hogy hiszti is de attól még kiakadok ettől az egésztől :-)
23. ec94ffbcdf (válaszként erre: 18. - Pasionella)
2014. júl. 15. 21:45
fogadjunk, még nem szültél:))
2014. júl. 15. 21:45
Most már annyi midnent olvastam, hogy arra is gondotlam a fehér amit azt gondoltam kaja az a vérrög én meg kipiszkáltam.
21. ec94ffbcdf (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2014. júl. 15. 21:43
hisztizel:) foglalkozz mással, tereld el a figyelmed róla és pár napig ne egyél rizst:)
20. Pasionella (válaszként erre: 14. - Puszitolvaj)
2014. júl. 15. 21:42
Ez a vérrög dolog mikor derül ki, hogy van vagy sem? Mert most fájni nem fáj.
19. Pasionella (válaszként erre: 17. - Puszitolvaj)
2014. júl. 15. 21:41
Gondoltam mar biztos körbenövi a kaját vagy nem is tudom :-(
18. Pasionella (válaszként erre: 14. - Puszitolvaj)
2014. júl. 15. 21:41
Nagyon nagyon óvatosan öblögettem, épp csak forgattam a számba a vizet. Azt sem???
2014. júl. 15. 21:41
Ja, es az odaszorult kaja nem fog ott maradni - a szervezet kiloki...
2014. júl. 15. 21:40
az idegen anyagot kilöki amikor benő
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook