Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bokatörés után fórum

Bokatörés után (beszélgetős fórum)


2017. márc. 16. 21:39

Sziasztok,

fibula törés és műtét után 24 nappal itthon, szobai környezetben bot nélkül járok!

Nekem február 20-án tört el a bokám, fibula, azaz szárkapocscsontom. Csúnyán zúzódott, ficamodott a lágyrész is. Másnap megműtöttek, lemezt csavarokat kaptam. Nyitott gipszet tettek fel, és 3 napig nem léphettem rá. Nem is tudtam volna, mert akkor még fájdalmas volt minden. Majd a 4. napon Medi Walker könnyített műanyag levehető gipszet kaptam és azt az utasítást hogy terhelhetem-ráállhatok teljes súllyal,-mert ilyen műtéti eljárást alkalmaztak. Persze járókerettel... Persze próbáltam menni de teljes súlyt nem tudtam rátenni... A lábfejem is óriásira volt püffedve a ficamtól, stb... Kb. másfél hétig voltak csontfájdalmaim, de azok aztán megszűntek. Varratszedés 17. napon volt, azzal az utasítással, hogy gipsz nélkül járjak, ne vacakoljak... Én 19. napon hagytam el a gipszet és járogattam járókerettel itthon. A lábfejem még kb 22 napig volt fájdalmas, duzzadt, véraláfutásos... most már csak kicsit érzékeny az enyhe nyomásra. A bokám viszont még kb 1,5 szerese a másiknak. (Most vagyok a műtét utáni 24. napon.)

Miután hazakerültem műtét után a 8. naptól ezeket alkalmaztam: Tovita csonterősítő, vitamin komplex, Milgamma, D-vitamin, fekete nadálytő krém-ez csodás a duzzadt, zúzódott lágyrészekre- ezzel szinte 3 nap alatt eltűnt a duzzanat és ödéma és a lilás elszíneződés a lábfejemről.. Tornáztatás, mozgatás naponta többször, de pihentetéskor és éjszaka szigorú felpolcolás! A tornán még nekem is dolgoznom kell, mert az oldalirányú csavar még nem nagyon megy a lábfejemmel. A pipa, spicc és ujjakkal bekarmolás már majdnem teljes... olvastam, hogy masszázs is hatásos, még ezután fogom azt is alkalmazni magamon. És hát nagyon bízom benne, hogy visszanyeri a bokám majd a régi formáját és a magassarkú is opció marad...

8. 826302286d (válaszként erre: 7. - 6587ae267e)
2016. júl. 13. 20:25
Nekem nyilt bokatöresem volt.A lepcsözes idövel fog menni ,es a guggoläs is.De en a a mai napig nem tudok futni ,de meg nagyon sietni sem.2 eve volt a balesetem.Järsz gyogytornära,kaptäl instrukciokat?
2016. júl. 12. 11:23
sziasztok nem tudom hogy valaki írni fog-e ide de nagyjából elmesélem:decemberbe törtem el a bokámat kül bel boka törés és ficam mondanom se kell hogy nézett ki a lábam 2 röntgen után nagyjából helyre tették gipszelték 2 napot volt gipszben aztán műtét így lett két nagyobbacska platina lemezem és 7 csavarom műtét után csak be kötötték decemberbe veszik ki .a legnagyobb gondom hogy azóta se megy a guggolás lépcsőzés nem megy váltott lábbal és nem tudok futni járni mert nem tudok futni pedig nagyon szeretnék ha esetleg valaki olvassa elfogadnék tanácsot
6. 52e9416b15 (válaszként erre: 4. - Panka2000)
2013. aug. 20. 17:10

Hát már 4 hét fekvőn túlvagyok.4 hét járó gipsz,és útána leveszik a gipszet.Akkor még 2 hétig nem állhatok rá.Ha levették a gipszet útána jön a gyógytorna.Nekem azt mondta a doki,hogy csak akkor veszik ki a platinát,ha gondom lesz vele.Egyépként nem akarja kivenni.

Elestem biciklivel.

2013. aug. 20. 17:04

Minden függ attól milyen a törésed, milyen fémeket kaptál. Attól, hogy leveszik a gipszet, még nem gyógyultál meg. Még sok idő.

A mozgás eleve korlátozott a műtéti fémanyagoktól. Majd a rendszeres kontrollok alapján nézik hogy forr össze a csontod.

A fémek kivétele is függ attól, milyen törésed volt , hogy gyógyul.

van akinek évekig benne marad, van , akinek gyorsan kiveszik. Sok-sok türelmet kívánok! :)

4. Panka2000 (válaszként erre: 3. - 52e9416b15)
2013. aug. 20. 16:15
Köszi a választ, összesen mennyi időt leszel gipszben? Amúgy hogyan viseleg, hogy történt? Neked nem mondtak semmit hogy mikor veszik ki a csavarokat?
3. 52e9416b15 (válaszként erre: 2. - 52e9416b15)
2013. aug. 20. 16:12
Ja,és én is összevagyok csavarozva.
2. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - Panka2000)
2013. aug. 20. 16:11
Én nekem is júliusba volt bokatörésem.Nekem még járógipszem van,és még nem léphetek rá.Csak surolhatja a beteg lábam a földet.A torna nekem még odébb van így arról még nem tudok irni.
2013. aug. 20. 15:59
Még júliusba eltört a bokám, még aznap meg is műtöttek csavarokat kaptam a lábamba. Viszont mindössze 4 hét után levették a gipszet és azt mondtál h mostmár gyógytorna és kész. Én még alig tudok ráállni, forgatni a lábam. Másnak, már akivel ilyen történt milyen tapasztalata volt? Illetve bármilyen bokatörésből mennyi idő múlva jött rendbe teljesen? Illetve kinek mikor szdték ki a csavarokat esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook