Bokaficam (beszélgetős fórum)


8. 9e32886f4a (válaszként erre: 7. - 989e88d9e5)
2011. febr. 17. 08:39
én 2 nap után levettem a fekvő gipszet mert itthon mindenhol járólap van, képtelen voltam kimenni wcre zuhanyozni stb. 1 hétig kellett volna viselnem utána még 6 hétig viseltem a müanyagtartót.
7. 989e88d9e5 (válaszként erre: 6. - 9e32886f4a)
2011. febr. 16. 17:56

Jézus Mária!

És a gipsz segített?

6. 9e32886f4a (válaszként erre: 5. - 989e88d9e5)
2011. febr. 11. 07:13
nekem kiskorom óta gyengég az inszallagjaim, sorozatban fordult ia bokám sik egyenes terepen is topánkában. akármikor lementem röngenre Mohácsra szartak rá mivel nem volt törve, soha életemben nem nézték az inszallgjaimat pihentessem borogassam stb, egészen addig amig egyszer melo helyen nem estem el térddel rá a bal bokámra. Na akkor Pécsen végre megnézték az inszallagjaimat a doki nem gyözte fogni a fejét.A bal bokámban csak 17 kezeletlen részleges inszallagszakadásom volt és akkor a jobbot még meg sem nézték, és egyből gipszeltek.Müteni is akartak hogy meghúzzák a szallagokat, de azt nem vállaltam be, féltem hogy elcseszik és nem hajlik majd a bokám.
2011. febr. 10. 13:30
Rászántam magam, elmentem orvoshoz. Nem tört el, csak meghúzódott. Pihenés, pihenés, pihenés a terápia.
2011. febr. 9. 16:06
attól hogy nem tört még simán lehet egy részéeges inszallag szakadásod vagy repedésed. Menj orvoshoz inkább mert csak ronthatsz rajta.
2011. febr. 9. 12:05

A helyedbe elmennék.

Ugyan szorgalmasan jártam a sebészhez ,aki 3 héten át rá sem pillantott. Mindig azt mondta borogassam. RTG nem mutatott ki semmit sem. Aztán mentem a reumára (ott sajnos törzsvendég vagyok ) és a dr bácsi azt mondta letapadtak a szalagok.

Ha nem sikerül fellazítani műtét.

Mindennap kaptam szurit ,és 20 perc múlva fizikoterápiás kezelés. Kb 3 hónap alatt jöttem rendbe.

Remélem Te nem jársz így.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 989e88d9e5)
2011. febr. 9. 11:58
azért menj el orvoshoz, hátha valami részleges szakadás, vagy csontlevállás. A bevérzés azért jelent valamit.
2011. febr. 9. 11:56

Sziasztok!

Elzsibbadt a lábam, elindultam, reccsent. Mozgatni tudtam, a külső bokám kicsit bedagadt. Ha ráállok nem fáj, tudok menni, némely mozdulatnál picit érzékeny. 4 napja egyfolytában pihentetem, bokarögzítő van rajta, a duzzanat kisebb lett, kenem mindenféle zúzódásra, húzódásra való kenőccsel. Mára a külső és a belső boka alatt kékes-zöldes-sárgás lett. Eddig nem voltam orvosnál, mondván, nem tört el, nem szakadt a szalag. Ezen a héten és a következőn tudom folytatni a "kezelést". Elég lesz?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook