Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A bokarándulás mennyi idő alatt jön helyre? fórum

A bokarándulás mennyi idő alatt jön helyre? (tudásbázis kérdés)


9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Csalános)
2020. febr. 11. 14:10
Nem, nincs elszíneződés. Volt már, hogy volt, elég fos állapotban voltak egy időben a bokáim, most nincs semmi, csak fáj. Már nem emlékszem, hogy huszon éve milyen ütemben gyógyult, azért kérdeztem.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 11. 14:08
Éjjelre raktam rá valami gumis ízét. Bandázst. Az jól esett. Nappal zavar.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bozsu55)
2020. febr. 11. 14:06
Röntgen volt, nincs törés. Nem hiszem, hogy nem látták volna, annyira nem volt fájdalmas. Illetve hát nem tudom, még sosem tört semmim tudomásom szerint.
2020. febr. 11. 10:24
Nekem októberben bokaszalag szakadásom lett. Na azóta sincs rendben, mondjuk már annyiszor volt rándulva, szakadva, hogy ezen már nem sok minden javít.
5. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 11. 08:41
Mivel nem érdekel az orvos, később is lehet baj. A legjobb módszer az lenne, hogy mezitláb, vagy max. zokniban járkálsz , lépcsőzöl. A csontok helyre igazodnak és az kell kb. 2-3 hétig amikor teheted. Ha a lábfejet a talp részen befáslizod nem túl vastagon, akkor a haránt megemelkedik és segít szintén. Csak annyi fásli kell hogy ha rálépsz ne fájjon, de picit magasabb legyen mint a sarok és a lábujjak. Nincs egy kis elszíneződés a bokád körül? sötét piros, lila?
2020. febr. 10. 18:12

Nekem október 31. rándult meg, kb 3 hete van teljesen rendben. Bár néha terhelésnél még mindig érzem. De már futok, jógázok vele január eleje óta. Nekem akkorát reccsent, azt hittem eltört, de nem dagadt fel csak minimálisan. A röntgen sem mutatott törést.

Én már rutinos ficamos vagyok sajnos, a térdem már nagyon sokszor kiment, bokám most először. Saját tapasztalat, hogy rendkívül fontos a tornáztatása. Én mindig elkezdem már a 3. napon finoman tornáztatni és folyamatosan terhelem egyre jobban.Így nem szűkül be a mozgástere és sokkal hamarabb gyógyul. Ha van lehetőséged, menj el egy gyógytornászhoz, kérj segítséget,hogy milyen gyakorlatokat végezz. Ha nincs rá lehetőséged, akkor a neten is nagyon jó videókat lehet találni rá. Tornáztasd, mert csodákat művel. Éjszaka meg lehet, hogy olyan pózban fekszel, vagy úgy tartod a lábad alvás közben, ami nem tesz jót a szalagoknak. Novemberben én is volt, hogy arra ébredtem éjjel, hogy nagyon fáj, mert befele fordítottam álmomban a bokámat. próbálj meg ellazulni éjszaka és jó helyet keresni a lábadnak :-)

3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 10. 17:38
Ez azért hosszú. Röntgen se volt? Feketenadálytőkrém?
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 10. 17:33
Napközben érdemes lenne fáslizni.
2020. febr. 10. 17:12

Sziasztok!

November végén megrándult a bokám, de egy hét alatt már viszonylag jól tudtam járni. El nem tört a röntgen szerint, lassan úgy éreztem, hogy rendbe jött.

Viszont most egy-két hete éjjelente sokszor ébredek arra, hogy fáj. Ez várhatóan mikor múlik el? Már nagyon unalmas.

Nem, nem akarok visszamenni az orvoshoz, az is nagyon unalmas, úgysem csinál semmit, csak "kenegesse, tapaszozza" szóval nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook