Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Böjti szelek idején fórum

Böjti szelek idején (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Böjti szelek idején

8. editta16 (válaszként erre: 2. - Hope1104)
2011. ápr. 14. 23:47

bocs hogy én válaszolok, de gyakorlott böjtölö vagyok. A böjt lényege nem a fogyás,(bár velejéárója )hanem a méregtelenités, lugositás..Koncentrációs zavarokkal jár, nem ajanlott .

Tedd akkora amikor nem kell tanulnod,mert a kettö nem passzol együtt.

2011. ápr. 13. 22:36
Én is csináltam pár léböjtöt. Amikor neera kúrát csináltam, egyáltalán nem voltam éhes, gyümölcslevekkel már annál inkább :) Inni kell egy kicsit, és előbb utóbb elmúlik. Koncentrációval nem volt baj nálam. Nekem is lenne egy kérdésem, eddig mindig jó drága bio gyümölcslevekkel, v neerával léböjtöltem. Sok helyen olvasom a frissen préselt/centrifugált gyümölcsleveket. Ha nem bio gyümölcsöt, zöldséget veszek, méregtelenedik a szervezet?
6. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 5. - Kira88)
2011. ápr. 12. 23:56

Ez nagyon egyéni, hogy kinek, mennyire megy. Ismerek olyat itt a hoxán, aki rendszeresen böjtöl munka mellett is. Pedig nem is nyugis a munkája, sokat vezet, ügyfeleket látogat közben.

Tavaly két hetet én is végigcsináltam. Fontolgatom az ismétlést.

2011. ápr. 11. 15:15
Annyira szeretném egyszer végigcsinálni,de szerintem tényleg kell hozzá az,hogy abban az egy hétben semmit se csináljon az ember. Munka+suli mellett nem hiszem,hogy menne a dolog.
4. Hope1104 (válaszként erre: 3. - Drkbk)
2011. ápr. 10. 19:00
nagyon köszönöm :)
3. drkbk (válaszként erre: 2. - Hope1104)
2011. ápr. 10. 19:00
A böjtölők gyakran megdöbbennek, hogy milyen jól bírják a böjtöt. Azért jó elvonulva csinálni, mert ott a szakszerű segítség mellett a többiek is segítenek. (ez a pszichológiában csoporttöbblet néven ismertfogalom) Ráadásul nem csak testi, de szellemi-lelki megtisztulásra is kiterjed a program. (meditáció-relaxáció, stb). Egyébként az első 3-5 napban fordul elő dekoncentráltság,kis fáradtságérzet. Ez az ún.böjtkrízis, amin túljutva általában könnyebbnek, energikusabbnak érzi magát az ember.
2011. ápr. 10. 15:38

Tetszett a cikk :)

Mostanában gondoltam is rá, hogy valamilyen léböjt kúrát kéne végezni, de én nagyon tartok tőle. Ismerem magam és az, hogy ne egyek szilárd táplálékot szerintem, már az első nap után megdőlne. Most a 90 napos diétát csinálom, de ha tudsz még némi tanácsot adni, lehet belevágok a léböjtbe :) A kérdésem következő: kihathat e tanulásra a böjt hátrányai pl teljesítményben vagy koncentrálóképességben? Illetve, mit lehet tenni az éhség leküzdéséért? Vagy ez csak akaraterő kérdése? Előre is köszönöm a választ !

2011. ápr. 10. 10:08
Tavasszal másról sem hall az ember – igaz, főleg nőtársaságban -, hogy ki milyen diétát, fogyókúrát, életmódreformot próbál ki, kezd újra vagy közülük melyiket fogja holnaptól igazán megtartani. A késztetés nagy része társadalmi elvárások miatt alakul ki az emberekben, hiszen ma is karcsú, aktív, sportos alkattal lehet jobb megítélést várni ismeretlen környezetben, például álláskeresésnél és az élet számos területén.

Ugrás a teljes írásra: Böjti szelek idején

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook