Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BMC, Konc Tanár úr fórum

BMC, Konc Tanár úr (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
79. moni1978 (válaszként erre: 77. - Zoé00)
2010. febr. 18. 13:01
Hát van túlsúlyom jócskán, magas vérnyomás, szőrösödni kezdtem, és ugye a menzesz zavarok. De konkrétan a Tanár úr mondta először ki, hogy PCO-s vagyok, UH- n nézte meg a petefészkeket.
78. Zoé00
2010. febr. 18. 12:56
Volt valami előjele, hogy PCO-s vagy?
77. Zoé00 (válaszként erre: 76. - Moni1978)
2010. febr. 18. 12:56

Sajnálom, de ez orvosolható, és ha oda figyelsz az étkezésedre, akkor akár eljön a várva várt eredmény.

Ez a vizsgálat egyébként hogy zajlik?

2010. febr. 18. 12:22

Sziasztok! Kiderült, hogy PCO-s vagyok, most a Tanár Úr azt javasolta, hogy várjunk május közepéig. Addig csináljam a diétát utána menjek vissza hozzá. Napi 160 g szénhidrátot ehetek meg maximum.

Azt mondta, utána könnyen előfordulhat, hogy rendeződnek a menzesz gondjaim is, lesz peteérésem. Remélem, hogy így lesz, hiszek neki.:)))

75. Zoé00 (válaszként erre: 74. - Chrissy28)
2010. febr. 18. 10:34

Köszönöm a kedves szavakat, olyan jól tudnak esni az embernek ezek:)

Ma már valamivel jobban vagyok, néha még előtörnek kisebb görcsök, de fekszem, szóval ez sokat segít.

És legalább tanulni is van időm, indokom:)


Később betelefonálok a BMC-be hogy ilyenkor mi van ha eltolódott a ciklus, nem szeretnék várni még egyet.

Azt tudom, hogy páromnak van még egy minta, szegényke nagyon nehezen élte meg:) de a cél érdekében mindent:)

Nekem van még egy cukorterheléses vizsgálat, és egy hsg, amitől rettenetesen félek...

Aztán végeztünk is, jöhetnek az eredmények, és remélem még idén pocakos is leszek!

Ezt kívánom neked is!


A március a mi hónapunk, jó lenne együtt babásodni, mert akkor minden szépet, jót megoszthatnánk:)

Így lesz, punk tumm:)


Hol lesz ez az egészségügyi kivizsgálásod?


Megszabad kérdezni, hogy mivel foglalkozol?

74. Chrissy28 (válaszként erre: 73. - Zoé00)
2010. febr. 18. 09:43

Szia!

Jaj, szegeny! Az olyan rossz tud lenni! Jol tetted, hogy pihentel!! Ma mar jobb?


Az jo, hogy holnap mesz vizsgalatra. Legalabb egybol megtudod, mi a tovabbi teendo. Remelem ez majd megnyugtat! Ahogy itt olvasom jo kezekben vagy!! Bizz benne.


Sajnos most eltolodott a ciklusod, ez megesik.

Holnap (vagy ma) ezert mindenkeppen menj vizsgalatra, hogy ne kelljen meg egy ciklust megvarnod. Szoritok Neked!


Mi sajnos nem tudunk ebben a honapban belekezdeni a masodik probalkozasba, mert nalam vannak meg egyeb egeszsegugyi gondok, amit eloszor ki kell vizsgaltatnom. Jovo heten lesz minden vizsgalat, es nagyon remelem, hogy semmit nem talalnak. Ha nem lesz semmi kulonos, akkor marciusban mar senki nem tarthat vissza :-))


Majd ird meg hogy mikor mesz, es hogy mik a fejlemenyek.

73. Zoé00 (válaszként erre: 72. - Chrissy28)
2010. febr. 18. 07:22

Szia!

Bocsi, hogy ilyen későn válaszolok de tegnap olyan szinten görcsöltem, hogy ki sem tudtam kelni az ágyból, soha nem voltak még ilyen fájdalmaim...

Sajnos tegnap megjött, pont előtte hívtam őket és azt mondták, hogy ma menjek be, Konc tanárúr megvizsgál, ha szükséges csinál néznek vizeletet, de erre már nem lesz szükség, hisz tegnap megérkezett...

Így mehetek pénteken, hisz lesz a 3. nap, de nem tudom ilyenkor mi van, mert ugye késett 1 hetet, nem a normális időben jött meg, szóval vérzés szempontjából a péntek a 3. nap de ez ugye normál esetben nem mostanra szokott esni...azt hiszem ma ezért is betelefonálok.

Sajnos párom dolgozik, holnap mehetek egyedül:(


Te hogy állsz?Mikor kezdtek?

72. Chrissy28 (válaszként erre: 71. - Zoé00)
2010. febr. 17. 10:30

A BMC-s nogyogyidnal voltal, vagy egy masiknal?

Lehet, hogy meg tul korai volt barmit is latni, hiszen termeszetes terhessegeknel nem biztos, hogy az ember a felidoben esik teherbe.


Hat szerintem eloszor is, ha meg nem biztos, hogy mitol nem jott meg, szerintem tesztelj (talan varj vele 2-3 napot.)

Masreszt meg hivd fel a BMC-t, es kerdezd meg, hogy mi a kovetkezo lepes. Kivancsi vagyok, hogy mit mondanak.

71. Zoé00
2010. febr. 17. 09:43

Szia!

Alaposan letörték a szarvam, mert az elején minden jól ment, volt páromnak minta vétel, mindenféle vérvételek, nekem nőgyógyászati vizsgálat, aztán azzal váltunk el, hogy ha megjön a menszi, mehetek a 3 napon...hát és nem jött, 1 hete késik, ma elmentem a nődokimhoz, aki nem látott semmit, szóval most így állunk, és fogalmam sincs, hogy mit tegyek...

70. Chrissy28 (válaszként erre: 68. - Zoé00)
2010. febr. 17. 08:52
Szia! Mi ujsag van? Hogy allsz a vizsgalatokkal?
69. Chrissy28 (válaszként erre: 68. - Zoé00)
2010. febr. 8. 21:22

Hát igen... én is mostanában másnak vásárolok, és mindig többet, mint kellene.. Nem bírok ellenállni, de ez van.


Én is :-)

68. Zoé00 (válaszként erre: 67. - Chrissy28)
2010. febr. 8. 17:20

Már nagyon ránk férne egy pocak, kívánom magunknak:)


Egy ismerősnek született kislánya, voltunk a corába baba ruhát venni, a szívem szakad meg...olyan szívesen vásárolnék már a sajátomnak ilyen dolgokat, főleg babakocsit, mert babakocsi mániás vagyok:)

67. Chrissy28 (válaszként erre: 66. - Zoé00)
2010. febr. 8. 13:30

Igen, mert az első lombiknál nem volt elég tüsző (3 maradt). Mivel a 3 túl kevés, és rizikós, hogy nincs benne petesejt, azért inszemet javasoltak, hog ne vesszen kárba amin végig mentünk, és rengeteg gyógyszer amit be kellett adni.

Kicsi volt az esély, de megpróbáltuk. Sajnos nem sikerült. Most a második körben nagyobb dózisú hormonnal kell majd kezdenem.

Remélem, hogy a nyáron már mindketten pocakosokká válunk! :-))

66. Zoé00 (válaszként erre: 65. - Chrissy28)
2010. febr. 8. 13:15

Akkor hajrá a telefonálással, húzzatok bele:)

Első igazit?

65. Chrissy28 (válaszként erre: 63. - Zoé00)
2010. febr. 8. 13:09
Mi szeretnénk ebben a hónapban második lombikunkat kezdeni, azaz, az első igazit. Jó is hogy mondod, mert telefonálnom kell..
64. Chrissy28 (válaszként erre: 62. - Zoé00)
2010. febr. 8. 13:08

Akkor most izgalmas időszakban vagy! De kitartást, mert gyorsan el fog telni ez a pár hét. Minden lépéssel eggyel közelebb vagy a célhoz!

Fontos, hogy megbízz az orvosodban. És tényleg mindenki jókat ír róla!

63. Zoé00 (válaszként erre: 61. - Chrissy28)
2010. febr. 8. 12:55
Ti egyébként hol tartotok?
62. Zoé00 (válaszként erre: 61. - Chrissy28)
2010. febr. 8. 12:54

Nekünk múlt héten volt a mintavétel, mindenféle vérvétel nekem és a páromnak is, és nekem nőgyógyászati vizsgálat.Héten kell mennem, mert elvileg csüt fele jön a menszim, 3. nap lesz hormonvizsgálat, majd a 22. napon, közbe cukorterheléses vizsgálat+hsg, szóval pikk pakk megy minden, bár én akkor is türelmetlen vagyok.

Kinc doktorról csak jót hallottam, szóval nagyon bízom benne.

61. Chrissy28 (válaszként erre: 60. - Zoé00)
2010. febr. 8. 11:51

Mert sajnos túl messze lakom tőle. De a nővérem is lombikozik, ezért kérdeztem rá a tanár úrra. Ha nem jönne be neki a Kaáli, akkor ezek szerint Tanár úrhoz érdemes menni.


Ti hogy álltok?

60. Zoé00 (válaszként erre: 54. - Chrissy28)
2010. febr. 8. 08:48
Chrissy miért nem jársz már tanár úrhoz?
59. Zoé00 (válaszként erre: 53. - Loneed)
2010. febr. 8. 08:43

Nagyon jó történet, és gratulálok a picihez, remélem velem is csodát fog tenni Konc doktor...

Mikorra várható a pici lurkó?

Nekünk is minden pikk pakk megy, konzultáció utáni találkozásunkkor három vizsgálat is lezajlott, de már sietteti a cukorterheléses vizsgálatot, mondja, hogy kérjünk hsg-re időpontot, ami elhúzza egy kicsit az egészet az az, hogy még csak a héten fog megjönni, 3. nap lesz egy hormonvizsálat asszem, és utána a 22. napon ami még kicsit odébb van, de legalább közte elvégezhetjük a második mintát+nekem hsg+cukorterhelés...

2010. jan. 29. 10:11
Röviden: 5 év eredménytelenség után kiderült az endometriózisom, nem kellett inszemezni sem, rögtön lombikoztunk a másodikra lett a pocakomban egy kiscsaj, aztán pár év múlva megint nekiálltunk aztán lett egy kispasi :) Remélem, 2 hónap múlva újból mehetünk, van ugyanis még 2 fagyibabánk.
57. Chrissy28 (válaszként erre: 56. - Zoé00)
2010. jan. 28. 23:53
Engem az segített eddig minden vizsgálatnál, az injekcióknál, punkciónál, stb, hogy a célra gondoltam. Lehet, hogy nektek ez mind nem is lesz szükséges. Mitől félsz a legjobban?
56. Zoé00 (válaszként erre: 55. - Pannati)
2010. jan. 28. 21:51

Huu ez most nagyon kellett, sok erőt adott.

Mesélsz egy kicsit a helyzetedről?

Mi jövő héten megyünk az első vizsgálatra, már nagyon várom, kicsit félek tőled de bízom a Tanárúrban nagyon...

2010. jan. 28. 09:40

Nekem 2 kisgyerekem van: egy kislány és egy kisfiú, mindkettőt Konc tanár úrnak köszönhetjük! Nemsokára indulunk a harmadikért ;)Ez asszem, mindent elmond a Tanár úrról.

Csak bízz benne és menni fog! A legjobb kezekben vagy!

54. Chrissy28 (válaszként erre: 53. - Loneed)
2010. jan. 27. 12:51

Szia!

Gratulalok a terhesseghez!

Koszi szepen, hogy leirtad torteneted, nagyon inspiralo. En ugyan nem a tanar urhoz jarok, de ha minden kotel szakad, legalabb van egy jo tipp!

Kivanok neked egy nagyon szep es nyugis terhesseget! Remelem, hogy mire nalatok megerkezik a masodik (aug kozepe?), addigra itt mindannyian varandossak leszunk!

53. loneed
2010. jan. 27. 09:09

Sziasztok!

Én szeretném elmondani Nektek sikertörténetem, amit a Tanár Úrnak köszönhetek! :)

Túl vagyok 3 elhalásos terhességen, van egy 5 éves kisfiam, aki spontán terhességből született. Kistesóval 4 éve próbálkoztunk. Sajnos "önerőből" nem ment. Kaáli intézetben kezdtünk, ahol csak vizsgáltak...vizsgáltak, de semmi eredmény, semmi ígéret. Mindig azt mondták, hogy mivel nekem már van 1 gyerekem, próbálkozzunk, aztán majd csak összejön még egy. Nem jött...! Aztán azt mondták, hogy műttessem meg magam, aztán keressem fel újra őket. Megkérdeztem, hogy mivel műttessem meg magam? Erre nem adtak választ! Ekkor váltottam intézetet, és így kerültem Tanár Úrhoz. Ő 2 hónap alatt kivizsgált. Minden eredményem negatív lett. Műtétet nem javasolt, mivel nekem már volt minden(laparoszkópia, méhtükrözés, HSG, HyCoSy) Aztán ultrahangon megállapította, hogy nem lökődnek ki a petesejtek. Hozzáláttunk az inszemhez. Mentek a szurik, tüszőrepesztő, és én abszolút nem hittem az inszem sikerében, de Tanár Úr ragaszkodott a 6 inszem elvégzéséhez a lombik előtt. Aztán az inszem napján kiderült, hogy a tüszőrepire sem repedt meg a tüsző, így sírva jöttem haza :( Úgy éltem a következő napokat, hogy mindegy, legalább 1 inszem kipipálva. Tanár Úr azt mondta, hogy nyugi, még megrepedhet. Csináltam aznap este 50 felülést. 2 hét múlva mentem vissza, és gratulált, hogy sikeres volt az inszem. Én a meglepetéstől leültem, és nem tudtam szólni sem. Azóta eltelt pár hét, és holnap betöltöm a 12. hetet!

Bocsánat, hogy hosszú voltam, de el kellett mondanom, hogy aki akar, erőt merítsen a történetemből, és bízzatok Tanár Úrban! Imádom Őt!

Mindenkinek kitartást, és sok erőt kívánok!

Ja, és amit nem mondtam még el: Nincs 1 éve, hogy először kerestem fel, tehát nem vesztegette az időt(pedig a nyarat kihagytuk!) :))

52. Chrissy28 (válaszként erre: 51. - Zoé00)
2010. jan. 23. 21:33

Nekem is van egy ismerős páros, akiknek elsőre sikerült az inszem!


Mindenképpen írd meg, hogy mi a helyzet!


Szép hétvégét!

51. Zoé00 (válaszként erre: 50. - Tücsi29)
2010. jan. 23. 15:47

Jaj de jó ilyet hallani, hogy én mennyire boldog lennék, bár ugye még nem is biztos, hogy kell inszem, de lassan kiderül:)

Egyik ismerősöm mára van kiírva, nemrég hívott, hogy nem akar kibújni a baba, hihetetlen izgalom, élmény, ez a világ legcsodálatosabb dolga...

50. tücsi29 (válaszként erre: 49. - Zoé00)
2010. jan. 23. 14:35
szia..nekem sikerült az első.. a baba sajnos nem maradt meg, de az inszem sikerült:)..viszont ismerek egy lányt akinek olyan jól sikerült az első h rögtön ikrei lettek..és meg is születtek:))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook