Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bkv-nál kismama bérlethez a havi szelvényeket, hogy szoktátok megvenni? fórum

Bkv-nál kismama bérlethez a havi szelvényeket, hogy szoktátok megvenni? (beszélgetős fórum)


13. Peppelínó (válaszként erre: 7. - Anyucika3)
2011. jan. 28. 17:31
Nem hagyott nyugodni a dolog, ezért felhívtam a BKV-t. Azt mondták, hogy az ellenőr nem kérheti az igazolást/határozatot ami igazolja, hogy jogosult vagyok gyes/gyet folyosítása révén a kismama bérletre. Neki csak a kismamabérletet, és vele együtt az érvényes bérletszelvényt kell bemutatnom.
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 28. 08:57

Igen, de kérheted pár napra előre... És akkor nem jársz úgy, mint én, hogy már épp lejárt, és esetleg nem tudsz venni másikat...


pl. 4-én kérhetsz 7.-étől egy havi kismama bérletet...

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 28. 08:41

időben??? Mindenki akkor veszi meg, amikor lejárt neki.. már nem 1-től 30-ig van, hanem adott naptól, adott napig. :)

Az enyém speciel tán 15-én jár le.

2011. jan. 28. 08:37

Akár apám is megveheti nekem a bérletet... Amikor használom, akkor kell a jogosultság igazolása.


Mivel magát az igazolványt (a műanyagot, meg a fényképes papírt) akkor kapom meg, ha bemutattam a papírokat, evidens módon ezeket (papírokat) nem kell mindig hurcolni... csak a "bérletet". A szelvény nyilván önmagában nem érvényes...


Velem viszont többször is előfordult, hogy nem volt bérletem, mentem venni... majd nagy pénztáraknál közölték, hogy elfogyott... hát remek... Örültem, hogy épp eltudtam szaladni a 3 gyerek mellől, odáig buszjeggyel mentem... Következtetés: időben vegyétek meg, ha kelleni fog...

9. anyucika3 (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 27. 22:58

Igen,úgy gondoltam én is,hogy amikor a havi szelvényt veszi,ahhoz nem kérnek semmit.Igazolvány kiállításhoz egyértelmű,hogy kellenek a jogosultságot igazoló papírok.

A gyerkőcöm járt úgy,hogy nem volt nála a diákja,és érvénytelennek titulálta az ellenőr a bérletét.

Be kellett vinni bemutatni.Onnan gondoltam,hogy más kedvezményre való jogosultsághoz is biztos kell az azt igazoló papír.

De ha az igazolvány tartalmazza,akkor biztos elég az is.Persze a diákoknak nem fényképes,csak a diák igazolvány.

8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Anyucika3)
2011. jan. 27. 22:13

A pénztáros akkor kéri a hivatalos papirt, mikor kiállitja a bérletigazolványt, és hitelesiti.

Amikor magát a havi szelvényt veszi az ember, nem kér semmit.

A szelvény pedig a bérletigazolvánnyal érvényes, ami fényképes.

2011. jan. 27. 22:04

A pénztárosnak semmi köze hozzá milyen bérletet akarsz venni,Ő nem kérhet semmit.Olyat ad amilyet kérsz.

Az ellenőr viszont kérheti az igazolást a jogosultsághoz.A diák bérlethez sem szokták elkérni a diák igazolványt,mégis csak azzal együtt érvényes.Ha kekeckedni akar az ellenőr elkérheti.

Ha nincs ott,nem érvényes a bérlet.

Gondolom némi büntetés kíséretében be kell vinni bemutatni a bkv-hoz.

6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Peppelínó)
2011. jan. 27. 20:33
Na, én ezt sosem olvastam el. Ha kérik, majd mondom, hogy bemutatom a központban. De mondom, egy év alatt sosem kérték.
5. Peppelínó (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 27. 20:30
Azért is kérdeztem, mert a szelvény hátára ez van írva: "A jogosultságot a gyes vagy gyet folyósításáról szóló határozat vagy igazolás és budapesti lakcímkártya bemutatásával lehet igazolni."
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Peppelínó)
2011. jan. 27. 20:14

Aha, úgy.

Nem tudom, hogy kérheti-e. Hisz ugye, hivatalosan ki lett állitva a bérletigazolvány, dátum, pecsét, miegymás.. tőlem még azt sosem kérte ellenőr. Nem is hordom magammal.

3. Peppelínó (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 27. 20:09

Úgy érted, a határozatot nem nyelte be a pénztáros?

Az ellenőr nem kérheti a határozatot/igazolást, csak a bérletet szelvénnyel?

2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. jan. 27. 20:06

nekem csak megnézte, és visszakaptam.

A bérletet meg megveszem, és annyi. Még soha nem kérték a határozatot.

2011. jan. 27. 19:49

Úgy értem, hogy minden hónapban, mikor szeretnék bérletszelvényt venni, vinni kell magammal a bérletpénztárhoz a gyes-ről a határozatot, vagy igazolást?

Utazásnál, ha jön az ellenőr neki is minden alkalommal fel kell mutatnom a határozatot, vagy igazolást a gyes-ről?

Őszintén szólva, pár napja állíttattam ki a bérletigazolványt hozzá, és az eredeti határozatot elkérte a pénztáros, mert az be kell küldenie valahová (nem másolatot vittem, nem gondoltam, hogy nem kapom vissza).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook