Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Biztosítás biztonság?! fórum

Biztosítás biztonság?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztosítás biztonság?!

2014. aug. 30. 21:27
Szóltunk az ügynöknek ,hogy miután 15 év után se sikerült a jogos károk után se semmit visszafizettetni,megszüntetjük a számlát.Hát erre kaptunk ma egy levelet,hogy a hosszú közös múltra való tekintettel elkönyvelnek nekünk 15 ezer forintot,a húszezres kárból....Érdekes nem???
14. Hmkati
2014. aug. 26. 05:44

Unokatestvéremnek vihar rongálta meg az ablakát. a biztosító nem fizetett, mert a meteorológiai intézet szerint a szélerősség nem érte el a biztosító által elvárt mértéket.

Másik ÁSZF szerint nem lehet biztosítást kötni vályogépületre. Illetve amit eddig kötöttek érvénytelenné vált. Rákérdeztem, hisz több ismerősöm él vályogházban. Válasz: természetesen ma is köthető biztosítás vályogépületre! /Kötni köthető, csak fizetésnél lesz kizáró ok./ Netán a biztosító nem ismeri a saját szabályzatát?

Más is tapasztalt hasonlókat, mint a cikkben írtak. Ászf szerint bizony elutasíthatja ilyen indokkal, hogy nem megfelelő zár. Hiába érintetlen.

Nekem pedig sajátos kérdésem volt több biztosító felé: mi vonatkozik utcai elektromos kerekes székemre? Legtöbb válasz: semmi, mert erre nem vonatkozik. Sem vihar miatti kár, sem betörő általi rongálás, semmi. Másikak ajánlották a kötelező gépjármű felelősség biztosítást. De a legjobb! Biztosíthatom nagyértékű tárgyként. Ekkor köteles vagyok megoldani az általuk elvárt biztonsági módokat. Valamint nem használhatom rendeltetésének megfelelően. Mivel én ezzel közlekedem, értelemszerüen utcán is. Nos a biztosítás kiterjesztésének feltélele, tilos kimenni vele a lakásból.

13. kacagó11 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2014. aug. 25. 22:18
Szerintem sima számlára akart lenni,csak elirta:)
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Katykóca)
2014. aug. 25. 21:58
Hogy micsoda? Csak én nem értem ezt a konstrukciót?
2014. aug. 25. 20:06

Bocs ,hogy eddig nem válaszoltam,de nem gondoltam ,hogy ennyire gyorsan felkerül a cikk:DD

Nálunk a kisebb kifizetések alól is kibújtak..

Erősen gondolkodom azon ,hogy lemondok mindent ,és majd egy sime szálára biztosítás címen ugyanazt az összeget felrakom,ha baj van ,meg kiveszem..

10. 0a13a7d41c (válaszként erre: 9. - Maya80)
2014. aug. 21. 16:02

A kisebb kifizetés alól nem is bújnak ki, hiszen ez a legjobb reklám. De kíváncsi lennék arra hogy mi lenne ha egyszer több milliós költséget kellene kifizetni.

Nem a kis károk miatt köt biztosítást az ember.

2014. aug. 21. 15:25

nem írtad, hogy melyik biztosítóról van szó, pedig érdekelne. Nekem ugyanis eddig éppen ellenkezőleg: csak jó tapasztalatom van a biztosítókkal.

Kétszer volt üvegkárunk. Mindkét esetben megcsináltattuk, számlát kértünk, és elküldtük a biztosítónak, akik néhány napon belül a számlánkra utalták az összeget. Kárszakértő nem járt kint, hisz a szerződésben benne van, hogy a biztosítás üvegkárra is vonatkozik, és teljesen mindegy, hogy egy kidőlt fa töri be az ablakot, vagy a gyerek egy labdával, stb.

Beázásunk is kétszer volt. Mindkét alkalommal felhívtuk a biztosítót, bejelntettük a kárt, és rendben és gyorsan fizettek. Egyszer sem volt probléma.

Fontos, hogy egy biztosítás mire vonatkozik, mi minősül kárnak, és ez mind benne van a szerződésben. Ami pedig benne van a szerződésben, arra fizetnie kell, mást nem tehet. Nem bújhat ki alóla. és a biztosítónak is az az érdeke, hogy az ügyfelek elégedettek legyenek, különben átmennek másik biztosítóhoz, negatív híreket terjesztenek róluk, ez pedig nem túl jó marketing.

8. 0a13a7d41c (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2014. aug. 21. 14:38
Kevesen tudják pl. azt, hogy a villamos rendszert 9 évente felül kellene vizsgáltatni. Ha van egy elektromos tűz, és leég a lakás a biztosító joggal kérheti számon.
7. 0a13a7d41c (válaszként erre: 5. - Legnano)
2014. aug. 21. 14:36

Jelzem, ez a biztosításoknál mindig is így volt. Többnyire ügynökök tukmálják az emberekre.


A legértelmetlenebb az életbiztosítás.

2014. aug. 21. 14:07

A kárszakértő egy független emberke. Szóval mindegy melyik biztosítónál vagy a lényeg mi van benne a szerződésbe.

Betörésnél van ahol számít, hogy van e riasztó, milyen az ablak stb stb stb.

Ha nagy a vihar és sok cserepet lefújt a szél (mondjuk szomszédba is sokat vagy az adott településen), felmész a tetőre, ledobod X részét és teljes egészébe kifizeti a biztosító. Persze meg kell nézni mibe köthet bele és mibe nem.

Ha valami tönkremegy, mondjuk villám által ne várja el senki sem, hogy az új értékét fizesse a biztosító. A régi rosszat elviszi bevizsgálni és az elavult árát kapja meg a biztosított fél, amiből semmit nem tud megvenni.

2014. aug. 21. 12:04
Sajnos a BECSÜLET ebbe az új világban nem nyerő.Aki csal,lop,hazudik az érvényesül.Annak áll a világ!
2014. aug. 21. 09:48
Egyébként a kis dolgokra, mint az üvegkár szívesen fizetnek, ez hozzátartozik a marketing részéhez a dolognak. Úgyis kifizeti azt az ügyfél többszörösen a díjjal.
2014. aug. 21. 09:45
A biztosítások többsége egyszerű lehúzás nem több.
2014. aug. 21. 09:44
És még mindig ugyanannál a biztosítónál vagy?
2014. aug. 21. 09:08
Eseteim a biztosítókkal, akik biztosan nem fizetnek.
Háromszor három alkalommal nem sikerült kicsikarni belőlük semmit...

Ugrás a teljes írásra: Biztosítás biztonság?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook