Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bizonyítvány, kitűnő vagy sem fórum

Bizonyítvány, kitűnő vagy sem (beszélgetős fórum)


1 2
32. syria (válaszként erre: 12. - Piroska52)
2020. jún. 21. 08:56
Arról nem is beszélve, hogy esetleg egy másik, „gyengébb” iskolában 5-ös lenne. A bizonyítványban szereplő számok adott esetben szubjektívek is lehetnek. Azok a számok iránymutatásnak jók, de nem garantálják, hogy a gyerek később hogyan fog helytállni az életben.
2020. jún. 21. 08:21
ADHD-s a fiam és igen színes a bizije,mert matek kettes a többi 3,4,5,de büszkék vagyunk rá, lányomé 5. Mindkettőre nagyon büszkék vagyunk! A kicsi még csak 2 lesz róla nem írhatok,de ne haragudj nem fogok lehajtott fejjel szégyenkezni a leány miatt. Csak ha erről volt szó gondoltam írhatok,de látom nem. Már bánom,hogy írtam. Bocs! Szép napot azért!
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Brandy85)
2020. jún. 21. 08:05

Láttam, de ez nálad is csak egy mellékes szösszenet volt. Az ő bizijét egyszerűen színesnek írtad le, a lányodét pedig konkrétan leírtad, hogy jeles mind a kettő, még a zenei is;)


Engem egyébként nem zavar. Tegye mindenki, amit szeretne. Én már magamról tudom, hogy a biziben szereplő számok, nem biztos, hogy a tényleges tudást tükrözik.


Én sosem voltam szín jeles, messze voltam tőle, de több osztálytársam volt, akik még egy általuk lenézett szakmunkást sem végeztek el a szín jeles bizijükkel...

2020. jún. 20. 22:22
Akik örökké dicsekednek és kirakják az életük minden pillanatát, azoknál valami nagyon nem kerek az életükben, csak ezzel hitegetik még önmagukat is.
2020. jún. 20. 20:10
Majd rájönnek ezek a derék szülók, hogy egy egyetemi közepes bizonyitvány mennyivel többet ér az általános iskolai kitűnőnél.
27. brandy85 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2020. jún. 20. 20:08
Igen,de te csak ezt làttad meg? A fiamét miért nem?
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Brandy85)
2020. jún. 20. 19:57
De azért most jól esett leírni, hogy mindkét bizije jeles a lányodnak, ugye;)
25. brandy85 (válaszként erre: 20. - 8d00a82c06)
2020. jún. 20. 19:54
Nem vagyunk facen fennt,de igazad van. A fiam bizije is színes,a lányomé jeles mind a 2 a zene és az általános is,de mindkettőre ugyan olyan büszkék vagyunk!
24. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. jún. 20. 19:48

Azt azért nem kellene egy tanarra kenni, hogy egy gyerek megbukik még pótvizsgán is.

És amúgy, ha utána nem lett volna nagymenő vállalkozó, akkor ugyanazért a nulla teljesítményért megérdemelte volna a bukást?

2020. jún. 20. 19:22

A dicsekvés is nézőpont kérdése.


- Sajnos lett egy négyese, mert az a piszok nem adta meg az ötöst, így nem lett kitűnő.

- Boldogok nagyunk, szép lett a bizonyítvány, mert lett egy négyese és a többi is hármas.


Lám mennyivel boldogabb a második szülő, mi is vele örülünk. Szegény jeles tanulót meg sajnáljuk, mert a szülő sajnálatra méltónak állítja be.

22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2020. jún. 20. 18:45
Megértelek!
21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - 8d00a82c06)
2020. jún. 20. 18:27
Engem konkrétan senki gyerekêê nem érdekel. :)
2020. jún. 20. 18:00

Az én gyerekem bizonyítványa inkább színes. Ötöstől hármasig van minden.

És?

Ennek is örülök!

Én is látom a posztokat, de görgetek. Nem az én gyerekem, kit érdekel a bizonyítványa?

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. jún. 20. 17:45

Na, pont ilyenekre gondolok.

Nekem is volt ilyen osztálytársam. Nem hízott libát adtak ajándékba, hanem csokit, virágot, stb.


A kedvencem az volt, amikor ötödikesek lettünk, új osztályfőnökkel (egy nagy darab birkózó férfi) és azon nyomban bepróbálkoztak, hogy a lány ne veszítsen a státuszából. Hát ez a férfi viszont nem olyan volt, ezt közölte is a szülőkkel;) Érdekes módon kb. 1 hónap múlva már másik suliba járt a lány:DDDD


És persze volt olyan is, aki ugyan ennél a tanárnál bepróbálkozott lejáratni egy gyereket. Ő sem volt sikeres:D A tanár úr csak annyit mondott, hogy nálam mindenki egyenlő, és nem érdekel mások véleménye, ismerem a tanítványaimat;)


Imádtam ezt az osztályfőnökömet (nem csak én), pedig úgy be voltam tojva tőle...

18. Piroska52 (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. jún. 20. 17:37
Mert van olyan is,hogy ,,,beskatulyázzák,,, azt a gyereket,ennyire vagy képes,ezt kapod,aztán vannak a tanárok kedvencei,minden ünnepségen őket állitják ki szerepelni,aztán ha kiesnek a kosárból,kiderül az igazság,
2020. jún. 20. 17:26

Na de nézzük a "rossz" tanulót.

Ált. iskolás osztályunkban volt egy fiú. 8-ban év végén oroszból megbukott a pótvizsgán is. A többi osztályzata közepes körüli volt. Újra járta a nyolcadikat, majd sírkő-műkő, betonárú készítő szakmunkás lett. szorgalmas rendes ember vált belőle, ma már hatalmas jól menő sok embert foglalkoztató építőipari vállalkozása van.

Kérdem én, milyen tanár az, aki képes volt (50 éve) egy vacak orosz tantárgy miatt elvenni a gyerek életéből 1 évet, 1 évnyi munkát és keresetet.


Másik téma a "zsíros ötös" Dicsekedtek akkoriban is a szülők a gyerek szép bizonyítványával, holott volt aki hízott liba és egyéb ajándékok miatt lett csak 5. Épp egy ilyen osztálytárs nem került be a kiválasztott iskolába, mert a felvételin már csak önmagát tudta adni. Egy gyengébb középiskolában meg végigbukdácsolta a 4 évet.

Szóval nem érdemes dicsekedni, mert nem biztos, hogy az boldogul az életben a legjobban, akitől elvárják.

16. globus
2020. jún. 20. 17:22
Szerencsére ez egy alkalmi probléma. Később az életben minden más fontosabb lesz, kutya nem fog emlékezni rá, hogy melyik szülő mivel bosszantott bennünket. Sekélyes öröm.
15. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. jún. 20. 17:10
na igen,
2020. jún. 20. 17:10
Sose posztolnám ki FB-ra, pedig rém büszke vagyok, mert egyik kitűnő, másiknak pedig lett egy négyese. Tökéletes.
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Piroska52)
2020. jún. 20. 17:08
És még az is lehet, hogy okosabb is, csak nem nyalizik eleget a tanárnak sem ő, sem a szülei;)
2020. jún. 20. 17:03

sok esetben az a 3-as,vagy 4-es bizonyitvány többet ér mint a kitünő,mert lehet hogy sokkal jobban megdolgozott érte,

és büszke is lehet rá,

2020. jún. 20. 16:56
Elkorcsosodott egy világ lett ez komolyan.
2020. jún. 20. 16:56

Hát nem tudom...Bezzeg amikor én voltam még iskolás nem volt ilyen;))))


Dehogy nem, ez mindig megvolt, csak most az fb-n, stb. látványosabb.


És lám te is ezzel foglalkozol annak ellenére, hogy téged nem érdekelnek a számok...


És hányan elmondják itt is, hogy az én...kitűnő lett, szín ötös lett...


Ismerek sok embert és soknak ismerem a pályafutását is és a jegyeit is.


Van egy testvérpár, akik nagyon okosak, mindig velük bezzegelt mindenki, mert általános 1-től az érettségéig kitűnőek voltak. Okosak is! És mi lett belőlük? Mindkettőnek van 1-1 kitűnő érettségije és az egyiknek sikerült egy OKJ-st is elvégeznie, a másik abba hagyta az egyetemet. Nem mondom, hogy a munkájuk rossz és a fizetésük se, de azt gondolta mindenki róluk, hogy szuper végzettségük lesz...


Ismerek olyat is, aki szintén ilyen pályát futott be, azzal a különbséggel, hogy ő elvégezte az egyetemet is, de aztán azóta hajléktalan és alkoholista.


És ismerek olyat is, aki csak négyes volt örök életében és bölcsész végzettsége lett és az UNICEF-nél dolgozik.


És ismerek olyanokat is, akik kettessel végezték el az általánost és a szakmunkást is, majd leérettségiztek és egészen jó munkájuk van, pl. az egyik programozó, és magas szinten űzi.


Tehát, a számok tényleg nem jelentenek semmit. Majd az életben kell bizonyítani.


Nekem is van egy zseni rokonom. 13 éves. Őt a szülei nem vitték "zseniképzésre", mert azt akarták, hogy legyen gyerek. Na majd meglátjuk kezd e valamit a különleges képességével (fejszámoló már 4 éves korától, mint annak idején Pataki volt), persze, a fene tudja, hogy egy ilyen tudást mire lehet használni manapság...

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andita1)
2020. jún. 20. 16:55
Én sem posztolok semmit, mert nem másra tartozik. Csendes figyelő vagyok faceb....on. Csak ledöbbentett ez a komment háború, hogy mit művelnek egymással. És a többség úgy véli ciki a kitűnőség, illetve, hogy biztos anyukának hosszan elér a nyelve. Másik réteg meg, hogy gáz hogy büszke valaki a 2es 3asra. Miért kell ezt? Miért kell mindenkinek bizonygatni mindent? Nyaralunk, bilizünk, tentizünk tényleg a teljesség igénye nélkül mindent posztolnak
8. andita1 (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2020. jún. 20. 16:54

Az egész más ha a nagyszülőknek elmondja, az természetes, sőt!

De olyanoknak kérkedni akik nem is kérdezték..

2020. jún. 20. 16:51

Ilyen lett a világ!? Ez nincs rendben. Mindent ki kell posztolni? Mi a fenének? Ha lenne fb-m akkor se tenném.

Vagy osztanám meg a világgal hogy az én gyerekem nem allergiás semmire? És attól nekem miért lesz jobb? Azért mert az allergiások rosszul érzik majd magukat?

Beteg a világ.

2020. jún. 20. 16:36

A múlt héten kérdeztem az unokáim,milyen lesz a bizonyitvány, 4-iskolás van,a 7-ikes mondja hogy kitűnő,a 6-ikos mondja,remélem a rajz lesz legalább 2-es,mert utálok rajzolni,a többi az jó lesz, A 3-ikos is tiszta 5-ös,

2.ikos,rángatja a vállát,és azt mondja, ,,,milyen lenne,természetes hogy kitünő,,,

na erre,egyszerre szóltunk rá az apjával,hogy lejjebb kicsit az egóval,mert még eztán jön a neheze,majd ha a 8-ik végén is igy lesz,akkor se se mondhatod hogy ,,,természetes,,,

2020. jún. 20. 16:18

Dehogy ciki. Mindenki örül ha a gyereke jól teljesít.

Az, hogy némely szülők nem normálisak, az ő bajuk:)

4. unom (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 16:16
Felvágni ciki vele, bezzegelni is, de büszkének lenni rá egyáltalán nem.
3. 184481d874 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 16:15
igy igaz
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook