Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bizalom újraépítése... fórum

Bizalom újraépítése... (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 7. 13:43
:( Ez tényleg szomorú...
30. nana06
2012. febr. 7. 09:40
Persze igazatok van, csak néha úgy eszembe jutnak hogy milyen jókat nevettünk mikor jóban voltunk, meg mennyi élményünk van...és azért rosszul esik amit csinált, mert mikor megtudtam hogy összejött a sráccal utána egyik pillanatról a másikra eltűnt az életemből....kiköltöztek a családjával Spanyolországba, tőlem el sem búcsúzott, pedig még búcsú bulija is volt elvileg...csak utólag tudtam meg...és ez nagyon szarul esett...aztán egyszer csak írt egy e-mailt amiben bocsánatot kért tőlem, és utána elég sokat levelezgettünk egymással, pár hónap múlva jött vissza Magyarországra, és én mivel úgy éreztem hogy megint azért jóban vagyunk, meg sikerült neki megbocsátanom, én naív mondtam neki hogy aludjon nálunk nem kell hotelben aludnia....két napot nálunk volt, elmentünk a házukba a cuccaiért amire szüksége volt, és harmadik nap elutazott a nagymamájához Békéscsabára. Utána nem hallottam róla, pedig írtam neki elég sok levelet, egyikre sem válaszolt, és utána fogtam fel hogy csak kihasznált...csak azért aludt nálunk mert a cuccaiért el akart menni, és szüksége volt valakire aki befogadja őt....és igazából azóta haragszom rá nagyon...bár nem is rá haragszom inkább magara hogy nem vettem észre hogy kihasznál...de mindegy már túltettem magamat ezen, egy tapasztalatnak jó volt...igazából utána eléggé megzuhantam, sokáig tartott még sikerült kitápászkodnom belőle, de örülök neki valamilyen szinten hogy így történt mert nagyon megerősített mindenben :)
2012. febr. 7. 09:07
Igen azt szokták mondani a barátokból lesznek a legnagyobb ellenségek... De ha én nem bocsájtok meg nem várhatom, hogy más nekem megbocsájtson.
28. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - Nana06)
2012. febr. 7. 00:16

Ez a csajszi úgy kukás, ahogy van. Ilyen "barát" mellett nem kell ellenség , szokták volt mondani.

Fontos a bizalom, de azért ilyen esetben Ó -ó...

Aki ilyenre képes, az kaki jellem, örülj, h. +szabadultál tőle még most (durvább esteben lehetne 3 gyreketek akár és úgy startol rá a férjedre vagy bármi)

Nincsenek véletlenek!

Viszon emiatt ne általánosíts...

Rakd el a +felelő fiókba és megkönnyebbülsz:o)

27. Barát1 (válaszként erre: 25. - Nana06)
2012. febr. 6. 22:47

Az utolsó mondatod szerintem mindent elmond a dologról. Ha nem érzed úgy, hogy bíznod kellene benne akkor ne is próbáld. Az a baráti kapcsolat szerintem nem az volt, csak akkor annak gondoltad, ne sajnáld, ha akkor annak nincs vége akkor valószínűleg ez a másik barátság ki sem alakult volna.

Én a helyedben a pozitív oldalát nézném a dolognak, rájöttél, hogy az igazi barátság nem ilyen, a nagy Ő pedig nem az a pasi volt.

26. Barát1 (válaszként erre: 24. - Júliusi)
2012. febr. 6. 22:37
Egyszer én is levettem a képeimet egy pár napra, de utána úgy döntöttem, hogy féljen más, nekem nincs mitől.:)
25. nana06 (válaszként erre: 4. - Barát1)
2012. febr. 6. 22:23

Igen, engem ezzel nagyon megbántott, mert egy srácról volt szó, én nagyon szerettem azt a fiút, és ezt ő is nagyon jól tudta....és a hátam mögött pedig összejött vele...de lehet nem is zavart volna, ha a szemembe mondja hogy ő is szereti, biztos akkor is nehéz lett volna, de így hogy a hátam mögött csinálta ez nagyon megbántott...

Tudom hogy a harag is negatív érzelem...egy időben nagyon megkeserítette az életemet, de azóta rátaláltam az én legjobb barátnőmre, akinek kibeszélhettem magamból ezeket a dolgokat...

Aki átvert, neki nem tudom elnézni ezt, nagyon nehezen bíztam meg utána bárkiben, és igazából ezt a tőrt úgymond nem tudom kihúzni csak úgy magamból, a lány pedig nem bánta meg a dolgot, sőt nem is nagyon dolgozott azon hogy megbocsássak neki, vagy újra bízzak benne...így nem is érzem azt hogy kellene :S

24. júliusi (válaszként erre: 23. - Barát1)
2012. febr. 6. 22:11

Volt már fent képem, de leszedtem.Olyan témákban is kiöntöttem itt a hoxán a szívemet,amiről nem szeretném ha ismerősök is olvasnák.

Ezért nem írom ki a lakhelyem,és teszek fel képet.De ezen utóbbin még gondolkodom...

23. Barát1 (válaszként erre: 22. - Júliusi)
2012. febr. 6. 22:02
Te tudod, én nem:))))))))))
22. júliusi (válaszként erre: 20. - Barát1)
2012. febr. 6. 21:59
Látom a közelemben laksz:)
21. b9da99c0c2 (válaszként erre: 19. - B9da99c0c2)
2012. febr. 6. 20:46
*van
20. Barát1 (válaszként erre: 17. - Júliusi)
2012. febr. 6. 20:46
Örülök, hogy így érzel én is így vagyok ezzel, pedig volt az életembe csalódás is bőven:))
2012. febr. 6. 20:43
Nincs mindenkinek kaméleontermészete:)))
18. júliusi (válaszként erre: 5. - Rohiani)
2012. febr. 6. 20:02
Én pnt ezen vagyok, már másfél éve...
17. júliusi (válaszként erre: 2. - Barát1)
2012. febr. 6. 20:00

Ezek az idézetek nagyon igazak...osztom őket.

Nem cserélném el az életem olyannal, aki esetleg nem csalódott soha,mert nem volt kivel...kiben...

16. Estefani (válaszként erre: 14. - 39694c0c70)
2012. febr. 6. 19:36
Igen ismerem. :)
15. Barát1 (válaszként erre: 13. - Estefani)
2012. febr. 6. 19:16
Az enyémet, őszinteséggel.
14. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Estefani)
2012. febr. 6. 18:21
Az én véleményemet biztosan ismered, ezért itt nem fejteném ki bővebben...
2012. febr. 6. 17:28
Ha valaki vissza akarná szerezni a bizalmatokat mivel tudná megtenni?
12. simple (válaszként erre: 10. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 6. 11:45
Én ugyanígy vagyok ezzel.
2012. febr. 6. 01:28

Sztem kár azért bizalmatlannak lenni vkivel, mert már átbaszcsiztak.

Minden ember ÚJ, új kapcsolat,új jellem stb. Azért nem kellene szívnia egy ártatlannak, mert már sokan átvertek minket -pl.

Volt egy "ismerős" aki úgy indult neki az összes kapcsolatának, hogy " bizonyítsa be, h. nem gexi... "

Hááát, ezzel a hozzáállással mindannyi örömtől mentette meg magát, mint fájdalomtól, /ami csak képzelt volt...

2012. febr. 5. 22:40

Az emberek általában bizalmat szavaznak a másiknak, mindaddig, amíg a másik okot nem ad a bizalmatlanságra.

Na én pont fordítva vagyok ezzel: mindaddig bizalmatlan vagyok, amíg el nem telik sok-sok idő, és be nem bizonyosodik, hogy bízhatok a másikban.

Nem mondom, hogy jó módszer, de kisebb a csalódás lehetősége...

2012. febr. 5. 21:21
Én most kezdek újra bízni egy barátnőmben. Nehezen megy de sikerülni fog. Új lappal kezdeni. Tisztával... Újrakezdeni sosem késő.
8. Barát1 (válaszként erre: 7. - Chrysstina)
2012. febr. 5. 21:09

Én úgy gondolom, hogy minden ember követhet el hibát és követ is, mert hibátlan ember nincs. A kérdés csak az, hogy mekkorát és az illető meg tud-e bocsájtani neki.

Te úgy én így gondolkozom, de ez jó szerintem.

7. Chrysstina (válaszként erre: 2. - Barát1)
2012. febr. 5. 21:01

Müller Péternek annyiban adok igazat, hogy csalódok, ha kell, de nem ugyan abban az emberben! Szívesebben adok lehetőséget egy másik embernek, benne még tudok bízni, de akiben már csalódtam és bizalmatlanná váltam vele szemben, csak időpocsékolás!

Aki érzelmi alapon éli az életét, inkább ezt az utat választja!

Szerintem rövid ez az élet ahhoz, hogy elfecséreljem az időm olyanra, aki lehet, hogy majd másodszorra rászolgál a bizalmamra.

2012. febr. 5. 20:50
Szerintem minden helyzet más és más. Meg kell vizsgálni, hogy miért történt, ami miatt kialakult a bizalomvesztés. A miértek sok mindenre választ adnak...és visszaállhat a bizalom is.
2012. febr. 5. 20:19

Szerintem csak akkor épül újra a bizalom, ha az illető akiben csalódtál tényleg megbánja azt amit tett, és tesz is érte rengeteget, hogy te is kész legyél megbocsátani. Ha te is kész vagy 100%-ig megbocsátani és el tudod feledni a múltat és tudtok új lapot nyitni, talán akkor sikerülhet. De ez nem újraépítés, hanem egy új helyzet.

Bár én nem hiszem, hogy valaha is újra tudnék bízni abban aki átvert. Akármit is tehetne, nem tudnék.

4. Barát1 (válaszként erre: 3. - Nana06)
2012. febr. 5. 20:17

Biztos nagy dolgot volt számodra és azért nem sikerült újra bízni benne.

Az adatlapodon lévő idézet gyönyörű és igaz /szerintem/, főleg ez a részlete:


-A negatív dolgokat pedig engedd el. Senki sem mondta,hogy könnyű lesz, csak azt, hogy MEGÉRI..;)-


Gondold át, a harag is negatív dolog.

2012. febr. 5. 19:54
Engem egy nagyon jó barátnőm vert át pár évvel ezelőtt....nagyon haragszom is rá azóta, bízni pedig nem tudok benne....pedig már rengetegszer próbáltam neki megbocsátani, de sem megbocsátani, sem bízni nem tudok benne :S
2012. febr. 5. 19:38

Szerintem ha csak egy alkalommal rendült meg a bizalom akkor igen, de nagyon sokat kell tenni érte.

Mindig igazat mondani, nem kételkedni. Én így gondolom.


“Inkább csalódok, ha kell, naponta százszor is, minthogy állandóan bizalmatlan legyek mindenkivel, és az életet pokolnak tartsam, amelyben szörnyetegek élnek… Szeretek élni! És inkább legyen az életem örömteli, néha csalódással, mint elejétől végig boldogtalan, de csalódások nélkül!” (Müller Péter)


Ha esetleg mégsem sikerülne, akkor ez az idézet vigasztaljon, mert szerintem igaz:


“Bármit veszítesz, helyette nyersz valami mást.” (Ralph Waldo Emerson)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook