Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Birtokvédelmi eljárás kimentele... fórum

Birtokvédelmi eljárás kimentele... (beszélgetős fórum)


1 2
16. wanda8 (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2018. febr. 8. 11:52

Nem volt szó róla hogy nem engedem be.Csak kérdeztem be kell e...

Már leírtam neki az az én tulajdonom.

Anyu miért akar bemenni? akadékoskodik, igazából ennyi a történet. A minden napokat akarja megkeseríteni.

Nem mama ügyében nem történt előre lépés. Továbbra is én rendezek mindent.

2018. febr. 8. 11:43

A jegyző (ill. aki megy szemlézni) gondolom arra keresi majd a választ, hogy zavarod-e, akadályozod-e édesanyádat saját tulajdonának használatában. De azt irtad hogy a régi parasztház a tied, de akkor hova akar bejutni most anyud?

(Gondolom ez is a bosszú része a mama miatt)

Egyébként ha anno kimérte a földmérő és a földhivatali térképen is be ez van rajzolva, célszerű kerítést oda húzni pontosan!

2018. febr. 8. 07:16
Wanda! A nagymami tartási költségének harmadolásában van már valami előrelépés??
13. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Kisj)
2018. febr. 8. 07:13
Egyetértek! Hatósággal felesleges szembeszállni, csak a dolgát végzi. Amíg nem látja tisztán, hogy mi a helyzet, addig nem tud elutasító határozatot hozni édesanyád beadványára. Ha valóban nincs félnivalód, akkor minek akadékoskodnál.
12. kisj
2018. febr. 7. 19:35

Egyszerűbb lesz az életed, ha beengeded a jegyzőt, elmondod, hogy mi van és megmutatod a tulajdonodat bizonyító papírokat.

Nem is értem, hogy miért nem akarod beengedni?

11. a.manus (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
2018. febr. 7. 16:04
Wanda kérdezte a helyszíni szemlét, hogy be kell-e engedni-e...passz...
10. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - A.manus)
2018. febr. 7. 16:02

Miért akarna ő bemenni?

Megnézi, jogos-e a kérelem, amit ellene beadott az anyukája. De nem jogos, mert az Wanda saját tulajdona. Hivatalosan!

9. a.manus (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2018. febr. 7. 15:56
A birtokvédelmi eljárás szerintem a helyi jegyző hatásköre és ha olyan levelet kaptál, hogy be akar menni akkor be is fog, maximum rendőrt meg lakatost hív...szerintem...
8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. febr. 7. 15:48

Mármint magadhoz, hogy a papírokat meg tudd mutatni.

Ahhoz senkinek semmi köze, mi van az épületedben.

A sajátod.

7. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Wanda8)
2018. febr. 7. 15:36

Szerintem őt igen. Mutasd meg neki a papírokat. Azon minden rajta van.

A kerítést meg jobb, ha megcsináltatjátok. Vagyis, akinek az a kötelessége. Mert az sem mindegy.

6. wanda8 (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2018. febr. 7. 15:12

Földhivatali papírom van róla.Szóban itt sose volt semmi szent.

Akkor a polg.hiv.emberét se kell beengednem?

5. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Wanda8)
2018. febr. 7. 15:04

Ha hivatalos papírod van, az a te tulajdonod.

Még őt sem kell beengedned.

Remélem, nem csak szóban a tied...

Jófélée jóanyád van! :( Sajnállak miatta.

2018. febr. 7. 14:55

Anno nem lett lekerítve,mert mama jött hozzánk,mi mentünk.

Kérdésem az hogy be kell engednem anyám a saját tulajdonomba,amihez sose volt köze???

Illetve hétfőre jönnek helyszini sszemlére...be kell engednem őket? Kinel mi köze ahhoz hogy anyámat beengedem e a tulajdonomba??

Illetve mi lehet egy ilyen birtokvédelmi eljárás vége?

És lekeríthetek e???

2018. febr. 7. 14:50

A másik telken van az a ház aminek felét szintén én örököltem apám után,amibe anyám él egyedül(ebbe élt mama is)

Anyám a polghivatalba birtokvédelmet kért mert a régi parasztházba nem tud bemenni

2018. febr. 7. 14:48

Van egy tulajdonomban lévő telek.Amin a nagyszüleim régi parasztháza van.Már csak mühely,tároló ilyesmire használjuk.

A történet annyi hogy anem telek amin a házam van,az valamikor osztatlan közös volt.De 2009-ben meg lett osztva.Az én házamhoz került ez a régi ház.(mondták anyámék hogy majd ha fel kell újitani stb az az én dolgom lesz.) Ok.tehát ez hivatalosan az enyém

2018. febr. 7. 14:45
Birtokvédelmi eljárás kimentele...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook