Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bírósági per kapcsán tényleg lehet kérni a mobilszolgáltatót, hogy adjon ki olyan "térképet" ami megmutatja, hogy hol tartózkodik valaki? fórum

Bírósági per kapcsán tényleg lehet kérni a mobilszolgáltatót, hogy adjon ki olyan "térképet" ami megmutatja, hogy hol tartózkodik valaki? (tudásbázis kérdés)

10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. júl. 3. 14:09
Van, és in tudom, de csak egyes Symbian-os telefonoknál működik, méghozzá a pár évvel ezelőttieken. ;)
9. virus2008 (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2012. júl. 3. 11:59

Hát szerintem magánkézbe biztos nem, max rendőrségi nyomozás esetén a rendőrség kikéri.


De még a cellainformáció sem bizonyíték feltétlenül, mert pl azt a mobilt bárki használhatta.


Amúgy a cellainformációs lekérdezés lehetőségéhez van nem hivatalos lehetőség is, ez csak úgy mondom.

2012. júl. 3. 10:46

Köszönöm a segítséget nekem pont erre van szükségem :-) és akkor a bíróság rendelheti el!


Köszi

2012. júl. 3. 10:25

Jah, azt is tárolniuk kell, hogy melyik telefonszámra történt a hívás.

És ugyanezt SMS-re is tárolják.

6. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Eec2089081)
2012. júl. 3. 10:24

Bocsi, tévedsz. :)

Volt egy olyan törvénytervezet is, hogy az összes beszélgetést tárolni kéne, csak adatvédelmi okok miatt tudtommal nem lett belőle semmi.

2012. júl. 3. 10:21
De tudtommal nem GPS-koordinátákkal, hanem a cellákkal határolják be, tehát azt tudják tárolni, hogy melyik adótoronnyal csatlakozott a telefon a hálózatba.
2012. júl. 3. 10:20
Szerintem az utolsó hívás alapján tudják megnézni akkor éppen honnan telefonáltak, illetve azt hogy most épp hol tartózkodik a telefon, azt nem, hogy xy napon hol volt...
2012. júl. 3. 10:19

A mobilszolgáltatóknak kötelessége tárolni, hogy mikor, milyen SIMről-telfonról, melyik cellából indították a hívást, illetve mikor, hol fejezték be.

De ezt csak a rendőrség, ügyészség kérheti ki, alapos indokkal, és (asszem) bírósági engedéllyel.

2012. júl. 3. 10:16
gps koordináták segítségével állítólag el tudják készíteni...hallottatok már ilyenről?
2012. júl. 3. 10:15
Bírósági per kapcsán tényleg lehet kérni a mobilszolgáltatót hogy adjon ki olyan "térképet" hogy a telefon épp hol tartozkodott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook