Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bírósági ítélet ellenére az apa egyáltalán nem fizet gyermektartásdíjat. Hova forduljak? fórum

Bírósági ítélet ellenére az apa egyáltalán nem fizet gyermektartásdíjat. Hova forduljak? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2010. márc. 4. 20:59
stiasztok, én már többször is végig csináltam ezt a hosszu torturát, de minden esetben meg kaptam az el maradt tartásdijat,pedig volt férjemnek, természetesen bejelentett m.helye nincs.szóvalkezdjük az elején,fizetési meghagyást kell kérned. a biróságon lehet hozzá jutni, és kitőltve be adni. a biróság a férjed lakhelye szerinti végrehajtónak adja át, az ügyet, a végrehajtó, utánna néz az apeh nél hogy fizet e adót utánna valaki ill ebböl kiderül hogy van e m. helye. aztán a földhivatalt is meg keresi, hogy bár hol van e a nevén ingatla, ill, ingatlan rész.ezután ki megy az ex lakására. ha van valami ingóság a tulajdonában akkor lefoglalja, de álltalában nem szokott lenni.na ez az egész pár hónap.ezutánn ha minden meg keresés negativ, akkor a végrehajtó küld neked egy levelet, miszerint nem tud végrehajtást ezközölni. mert nincs a tulajdonában sem ingóság sem ingatlan, te ezzel a levéllel be mész a rendőrségre és feljelentést teszel.jegyzőkönyvbe veszik a vallomásodat. ezutánn ki értesitik az ex et is és ki hallgatják.fel szólitják hogy fizessen. 30 napon belül.amenyiben nem történik meg és te nem igazolod a rendőrség felé hogy meg kaptad a pénzed, akkor a rendőrség vád emelési javaslattal át adja az ügyet az ügyészségre.na ezen a ponton fizetni szoktak, mert ha nem akkor napi 1000 ft jával kell le ülnie a leg közelebbi börtönben,és még priusza is lessz.eddig nem szoktak már várni. már előtte fizetnek.közben te kérheted a gyám hatóságon a tartásdij állam álltali megelőzését. ha folyamatosan 6 hónapja nem kapod a pénzt akkor az állam megelőlegezi neked, de csak az adott hónaptól, és visszamenőleg nem,ezt a pénzt az ex től az apeh adó formájában be hajtja majd a saját eszközeivel kamatos kamattal.kitartás kell hozzá én végig csináltam sajnos nem is egyszer.és a rendőrségen sem neked kell szégyenleni magadat hanem annak aki tartozik.
2010. márc. 4. 20:40
2 különböző eljárás, a polgári és a büntető eljárás. A bíróságon polgári úton indítod el a végrehajtást a nem fizetés miatt, a rendőrségen búncselekmény miatt jelented fel. Mindkettőt érdemes párhuzamosan elindítani, sok pasit önmagában a polgári eljárás nem ijeszt meg, mondván úgysincs mit végrehajtani. Na nekik jó a büntető eljárás, a végén mégiscsak sikerül előkaparni a gyerektartást, hogy leülni ne kelljen! :)
18. 4e7c752558 (válaszként erre: 3. - Tempest)
2010. márc. 4. 20:38

Szia!

Én önálló bírósági végrehajtó mellett dolgozom és az ügymenet a következő: 1.bemész az illetékes Bíróságnak a vh. irodájába /panasznapon/ Ott felveszik az adatokat és kérni kell a "végrehajtási lap" kiállítását. Ha van elmaradt gytdíj akkor úgy kell kérni, hogy elmaradt és folyamatos gyermektartásdíj. Ha anyagi helyzeted olyan kérheted a költségmentességet is. Ha ez megvan a Bíróság kiosztja az íratott(végrehajtási lapot) az illetékes önálló bírósági végrehajtóhoz. A gyermektartásdíj soron kívüliséget élvez, de a megkeresésekkel illetve a helyszíni eljárással együtt így is 3-4 hét. Ha az adósnak nincs lefoglalható vagyontárgya, munkahellyel nem rendelkezik akkor a végrehajtó megállapítja a behajthatatlanságot úgynevezett: Foglalási jegyzőkönyv formájában és ezzel lehet menni a gyámhivatalhoz kérni az állam által előlegezett gyermektartás-díjjatt.

Ha tanács kell valakinek szívesen segítek!

2010. márc. 4. 20:02
"Fizetési meghagyást" kell kitölteni, a bíróságra beadni. Végrehajtót Te is kereshetsz, ő elmondja mit lehet tenni, később s végrehajtás díját az "apán" hajtják be.
16. zikzik
2010. márc. 4. 19:53
Állíts ki egy végrehajtási lapot azon a bíróságon, ahol az ítélet született. A végrehajtói irodán segítenek kitölteni. Arra vigyázz, hogy a gyt hat hónap után évül el!
15. Tempest (válaszként erre: 13. - 8915ea1f00)
2010. márc. 4. 18:45
Csak fogom magam a két ítélettel és besétálok a rendőrségre??? Ennyi?? Biztos elhajtanának, hogy menjek a bíróságra. Az meg elég macerás.
14. f1ea7df816 (válaszként erre: 3. - Tempest)
2010. márc. 4. 10:59

Írsz 1 levelet,amiben leírod,lebontva,hogy hány havit kellett volna fizetnie,mennyit nem fizetett ki.....stb.Kéred az ügy kivizsgálását.

Ehhez csatolod a bírósági végzést,és a bankszámlakivonatodat (jó ha van,amin ténylegesen látják hogy nem érkezett be a pénz.)-ha ilyen nem volt,akkor átvételi elismervényt szoktak kérni....

Na,ilyenkor jó,ha van bankszámlakivonat,amire a munkáltató vonja ideális esetben az esedékes gyerektartásdíjat.

És ha ez a levél meg van,két hét múlva behívnak meghallgatásra,utánna apukát is behívják.....ált. másnap rendezni szokták......

Ugyanis a gyermektartásdíj nem fizetése bűncselekmény.......

13. 8915ea1f00 (válaszként erre: 11. - Tempest)
2010. márc. 4. 08:18
Szia Bm alkalmazott voltam, ezt az ügyet hivatalosan tartás elmulasztásának hivják és akár a rendörségre akár a biroságra is mehetsz feljelentést tenni vidd magaddal a birosági végzéseket, a feljelentést mindkét helyen kötelesek fel venni. A feljelentésben kérned kell a birósági végrehajtást az apa ellen, elévülése nincs. Az apát tartás elmulasztása véget elzárással is büntethetik, nem egy elövezetést hajtottam végre ilyen ügyből kifolyolag. A bíroság nem tud behajtani, de erre vannak a bírosági önáló végrehajtok, akik akár a vagyontárgyak lefoglalásával is érvényt szereznek a sértettnek.
2010. márc. 3. 17:55
Ha a bíróság nem tudja behajtani az apán az állam megelőlegezi neked, de érdemes minél hamarabb belevágni, mert közel 1 éves procedúra.
11. Tempest (válaszként erre: 8. - Konok76)
2010. márc. 3. 17:53

Én privátba egy önálló bírósági végrehajtót nem kereshetek meg??

Vagy az nekem is pénzbe kerülne, vagy a végrehajtó csak a letiltás utáni jutalékot kapja, illetve a költségeit hozzáteszi a tartozáshoz, az apa kárára.

A helyzet az, hogy kb. már négy éve megvannak a papirjaim, első és másodfokú ítélet. Azóta sem fizetett egy vasat sem, nem is láttuk. Néhányszor tett burkolt fenyegetést a tárgyalás során, a nyugalmunk érdekében hagytam, de most nehezebbé vált az anyagi életünk, a gyerek már 14 éves egyedül vagyok vele, egyszerüen nem engedhetjük meg magunknak hogy ne menjünk a pénz után. Remélem nem évült el az ítélet.

10. Konok76 (válaszként erre: 9. - Sundance)
2010. márc. 3. 17:40
ha nincs jövedelme, meg nincs mit elvenni tőle, akkor lehet menni az állami előlegért a sikertelen végrehajtói papírral a gyámügyre...
2010. márc. 3. 17:36
Az illetekes varosi birosagon kell keresetet benyujtani tartasdij letiltasa vegett. Ha van legalis keresete, akkor vegrehajtasra kerül az ügy, es letiljak a fizetese 33%-at. Ha nincs legalis jövedelme, akkor el lehet menni a sohivatalba...
2010. márc. 3. 17:36
szia! Bíróságra bemész, ott kapsz egy végrehajtó elérhetőséget, akit felkeresed, kéred a behajtást. Ha nincs mit, akkor kérheted az állami előleget 3 évre, amit utána még 1x meghosszabitanak 3 évre. De a bíróságon minden kérdésedre választ kapsz...
7. 32827310ed (válaszként erre: 6. - Sundance)
2010. márc. 3. 17:35
Oké, én csak abból indultam ki, hogy, aki nem jelent meg a bírósági tárgyaláson tartás díj nemfizetése miatt, az ellen körözést adtak ki és házhoz is kimentek érte a rendőrök. De ez akkor más sztori.
6. sundance (válaszként erre: 4. - 32827310ed)
2010. márc. 3. 17:33
Ez nem igy van! Ez polgari eljaras...
2010. márc. 3. 17:32

vagy a rendőrségen, vagy a bíróságon kell feljelentést tenni, tartásdij elmulasztása miatt. Vinni kell a tartásdijat megállapító végzés fénymásolatát is.

Nem kell személyesen bemenni. kézzel is meg lehet irni, csak csatolni kell a végzést is.

2010. márc. 3. 17:30
Asszem a rendőrségen fel lehet jelenteni.
3. Tempest (válaszként erre: 2. - 78826dc958)
2010. márc. 3. 17:28
Simán írok egy levelet, hogy egy forintot sem fizet, és kész??
2010. márc. 3. 17:26
Én ugy tudom,hogy a bírósághoz,ahol feljelented és behajtják rajta.
2010. márc. 3. 17:25
Bírósági ítélet ellenére az apa egyáltalán nem fizet gyermektartásdíjat. Hova forduljak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook