Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bírósági ítélet ellenére az apa egyáltalán nem fizet gyermektartásdíjat. Hova forduljak? fórum

Bírósági ítélet ellenére az apa egyáltalán nem fizet gyermektartásdíjat. Hova forduljak? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
50. amandaH (válaszként erre: 49. - Dodima)
2010. júl. 15. 07:35
Ha a végrehajtó nem tud semmit behajtani, az erről szóló jegyzőkönyvvel menj be a gyámhivatalhoz és kérd az állam általi előlegezést.
49. dodima
2010. júl. 14. 23:58
Sziasztok.Én egyedűl nevelem hármasikreimet.Az apa 2009 okt. óta nemfizeti a gyt. dijjat.Amiről persze meg van a birósági végzés.Sajnos csak 2010 január végén fordultam a birósághoz ez űgyben,a rendőrségen nem tettem feljelentést,mert a biróságon azt mondták,hogy nincs rá szükség.A végrehajtási lapot kitöltöttem a biróságon,ami alapján kiindulhatnak.Nincs az ex-em nevén semmi.Se autó,se ingatlan.Már elkeseredésemben minden héten hivom a biróságot,hátha végre hallok valami infót.A hölgy akivel beszéltem a biróságon azzal nyugtatott,hogy legyek türelemmel,mert lehet hogy most még kevesebb időt fognak tőlteni ezen az űgyön,mivel mennek szabadságra.Fogalmam sincs mikor jutok az elmaradt gyt.dijhoz.Vagy mit tudnék még tenni ez ügyben?Adjatok nekem tanácsot.Köszönöm.
2010. jún. 10. 09:09
Sziasztok több kérdésem is lenne a témában!!!!Kérdésem, ha nem szeretnék tárgyaláson megjelelni csak ügyvéd képviselhet és az kb. mennyibe fájna nekem?Ill. a 2004. es határozatban lévő elmaradt gyerektartást én visszamenőleg kérhetem vagy elévült már?Gondolok arra amit a biróság már hatáozatban lefektetett nem az elmúlt 6 hóra!!!!
47. Lili74
2010. márc. 15. 13:58
Én mindenkit sajnálok, aki így jár. Magam részéről először felhívtam telefonon, majd írtam neki egy levelet, tehát mindent megpróbáltam az ügy békés redezése érdekében. Az exem elmondta, h munkanélküli ( szegény), nincs keresete, bár épp most is külföldön van ( oda biztos fénypostával ment, mert benzinre nem tellett) és nem tud fizetni. A gyereket már jó ha havonta elviszi, nyáron pl 2,5 hónapig felé sem néz. 2001 óta ígérgeti a gyereknek, h elviszi Balcsira nyaralni, de még eddig max Dunaharasztiig jutottak el.
46. f1ea7df816 (válaszként erre: 45. - Lili74)
2010. márc. 15. 09:06

Szegénykém.

Sajnállak,és erre a témára eléggé kiélezett vagyok,mégha most megköveztek-nek érte.

1 mondat:ami jár az jár.

Én azt szoktam mondani,nem fodrászra és nem műkörmösre kérem,hanem a a saját vére-vérünk husának.

Egyébként mint korábban írtam,nem kiabálom el-most kapjuk a megállapított összeget,azaz a minimum meghatározott összeget.Napi szinten húzom magamat,hogy kamionozik drága apuka és bejelentette magát 84.ezerre,hogy a %-os összeg nehogy már magasabb legyen a minimum forintális összegnél.De most ott tartunk hogy kapcsolattartása majdnem egyenes a 0-val,azaz fél évben 1 x találkoznak,akkor is lerázza a gyerkőcöt.Bár a látogatás nem arányos a fizetéssel sem.....

Sajnos nálunk is adódtak tavaj nem fizetési gondok.Először kezdtem ügyvédi felszólítások sokaságával,amire nem is reagált,aztán a rendőrségen folytattam,ott 2 hónap alatt lepörgött.....de ha ez nem jött volna be,én is mentem volna a bíróságra.Ilyen szemét voltam......de a gyerek érdekeit nézem,csakis azt,mert akkor a variálásokat sem viselném el,amiket művelnek.....

De ezen felül sem iskolakezdéskor,sem Karácsonykor,sem szülinapjakor a csimotának,nem lehet semmi féle plusszra számítanunk......

Ez van.

45. Lili74 (válaszként erre: 44. - Babszibobó)
2010. márc. 15. 08:48
Sajnos nem sokra. A bíróságra elmentem kb fél éve( már inkább 7 hónapja lesz lassan) , beadtam a végrehajtási papírt, azóta semmi. Most, h már egyáltalán nem fizet, várok 3 hónapot, újramegyek és egyúttal a rendőrségre is bemegyek feljelenteni.
44. babszibobó (válaszként erre: 43. - Lili74)
2010. márc. 14. 20:26
végül mire jutottál most?
43. Lili74 (válaszként erre: 42. - Babszibobó)
2010. márc. 14. 20:20
Nekem úgy van, hogy a mindenkori jövedelme 18%-a, legkevesebb 20 ezer ft. No most már lassan 1 éve kb 13 ezret fizet, de ettől a hónaptól már azt sem fizeti. Egyébként másodfokon azt mondta a bíró, hogy manapság azt már ők sem veszik be, hogy nincs jövedelme, mert ugye a semmiből nem lehet ám élni, ilyenkor zsebből kell fizetnie.
2010. márc. 14. 16:58

Elég sokat levonhatnak, hisz ez is helyzet függő, akkor jó ha megvan határozva már a válókeresetben az erre vonatkozó!De több mint a semmi, csak fizetve legyen!De tény és való, ha úgy van írva, hogy mindenkori jövedelem 20%-a, akkor az mindennel egyenesen arányos, így a kevesebbel is!%

Igazad van sajnos,de minden helyzet függő!

2010. márc. 14. 16:54
Igen,de a munkanélküliből is meg van hány %-ot vonhatnak le......sajna.
2010. márc. 14. 15:36

A tartásdíj nem fizetése bűncselekmény-védség, két év szabadság vesztésre ítélhető.

tény először a bírósághoz kell menni végrehajtást, fizetésből való letiltást (még a munkanélküli segélyből is) kérni, de a rendőrségnek kötelessége 3 hónap nem fizetés után a feljelentést felvenni!

39. f1ea7df816 (válaszként erre: 38. - Lili74)
2010. márc. 14. 15:26

Hát,nem tom',akkor csak így volt kényelemsebb neki az útbaigazítás,mert a rendőrségen is el lehet intézni ezt.Mi az hogy nem?

A gyermektartásdíj nem fizetése=bűncselekmény-ez nem rendőrségi ügy?De.

38. Lili74 (válaszként erre: 37. - Tempest)
2010. márc. 13. 20:08
Hát én voltam a rendőrségen és elhajtottak. Aztmondták nem ott kell feljelentést tenni, hanem a bíróságon kérni a végrehajtást. Egy pasi rendőr volt ott. Azóta persze tudom, h nem így van. Ennyit a pasi-szolidalitásról.
37. Tempest (válaszként erre: 36. - 8915ea1f00)
2010. márc. 13. 19:47
Igen csak a rendőrségen általában pasik vannak, és szerintem a pasik a pasikkal szolidárisak inkább. Lehet hogy kötelessége felvenni a bajom, ha odamegyek, de elképzelem, hogy közben nem nekem "drukkol". Szerintem egy pasi nem "ítéli meg" olyan súlyos dolognak a gyermektartásdíj nem fizetést. Pedig aki próbálta már minden segítség nélkül ...tényleg nagyon nehéz. Ha rendesen ideadná azt a havi 8-10 e. ft-ot, akkor is még messze nincs felerészben elosztva a költség. Ne értsd félre nagyon szeretem a fiam, azon vagyok hogy ne szenvedjen hiányt ( értelmes keretek között ) csak hát ami járna az járna. Nem magamra költeném...
36. 8915ea1f00 (válaszként erre: 30. - Tempest)
2010. márc. 13. 05:54
Egyidőben mehet a rendőrségi feljelentés a birósági ügyintézéssel, de hidd el a rendőrségen is emberek dolgoznak, és megértik a helyzetedet, segítenek mindenben, csak kérd a segitségüket!!
35. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 34. - F1ea7df816)
2010. márc. 9. 13:40
Tudom!
34. f1ea7df816 (válaszként erre: 33. - 0f4d8711e7)
2010. márc. 9. 13:35

Ilyesmire számítottam,én is utánna jártam,inkább kevesebb,mint több sikerrel,de hátha.....

Nagyon-nagyon nehéz nyelni.....

33. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 31. - F1ea7df816)
2010. márc. 9. 13:09
Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok! Semmit nem tudsz tenni! Az ügyvédem mondta.
2010. márc. 9. 13:07
Sziasztok nem pontosan ide vág a téma de ha valaki tudja segitsen,5 hoja Angliában vagyunk a kislányommal az apa nem fizet,semmit miota kűlőn vagyunk kérdésem nem lehetne innen levélben meginditani az igényt gyerektartásra nem igazán mennék haza ezért.
2010. márc. 9. 11:29

Nem egészen,pontosan illik ide:

-de akkor mi van,ha nem rendesen fizet?

Pl. bejelenteti magát pl. 80. ezerre és ezután utalnak,miközben keres ~ 400.000-ret?

30. Tempest (válaszként erre: 29. - 4e7c752558)
2010. márc. 8. 19:35
Ok. a bíróságon kezdek.
29. 4e7c752558 (válaszként erre: 28. - Tempest)
2010. márc. 8. 19:28
Őszintén? Én a te helyedben nem tenném járd végig a bíróságot és utána végrehajtást és ha akkor sem jársz sikerrel, akkor elgondolkoznék rajta.
28. Tempest (válaszként erre: 27. - 4e7c752558)
2010. márc. 7. 20:14
Itt a neten kértem árajánlatot egy magánnyomozótól , 15 e ft -ért vállalná a feljelentés szakszerű megszövegezését. Kérjem, vagy felesleges??
27. 4e7c752558 (válaszként erre: 24. - Tempest)
2010. márc. 7. 12:53
Oké! Szívesen segítek! Akár más végrehajtási ügyekben is.
2010. márc. 7. 09:13
Nem kell kivárni a végrehajtási papírt, elindíthatod ezzel párhuzamosan a rendőrséget.
25. Ekka
2010. márc. 6. 18:05
Annak idején, mikor még gyerkőc voltam, anyukám bejelentette, így utána vonták apum fizetéséből a pénzt. Nem volt gond!!!!
24. Tempest (válaszként erre: 23. - 4e7c752558)
2010. márc. 6. 17:56
Köszi bemegyek a panasznapra elsőkörben, már megnéztem hétfő délelött van, a kövi hétfő már eluszott mert a szabi miatt előre kellett volna szólnom, az azutáni hétfő meg márc 15. szóval márc 22-én tudok menni. Köszi a segítséget, lehet, hogy még kereslek majd, ha nem gond.
23. 4e7c752558 (válaszként erre: 21. - Tempest)
2010. márc. 6. 16:27

Szia!

Nem kell bejelentkezned, szerintem fognak segíteni /legalábbis mi szoktunk segíteni/ Én még a munkám során nem találkoztam olyannal, aki feljelentette volna a férjét a rendőrségen..így ebben nem tudok segíteni. Tapasztalatom szerint, ha autót foglalunk le akkor elég hamar eredményt tudunk felmutatni. Valahogy ez érzékenyen érinti az adóst.

2010. márc. 5. 15:50
Ahhoz, hogy a rendőrségen feljelenthessem mindenképpen meg kell várni a bírósági papírt a végrehajtásról?? Vagy csak az ítéletekkel mehetek?? És abba a kerületi rendőrségre kell mennem ahol az apa lakik??
21. Tempest (válaszként erre: 18. - 4e7c752558)
2010. márc. 5. 14:59

hú köszönöm mindenkinek akkor van mit tennem.

Nekem a Bp. XVIII-XIX. kerületi bíróságon született az ítélet. Mindenhol van "panasznap" ezt így hívják?? És nem kell bejelentkeznem csak beállítok a papírokkal?? És ott adnak olyan végrehajtási lapot, és segítenek kitölteni??

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook