Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bipoláris affektív zavarra muszáj szedni lítiumot? fórum

Bipoláris affektív zavarra muszáj szedni lítiumot? (tudásbázis kérdés)


2019. jún. 29. 20:48

Nincs tovább várakozás,próbálkozás,csoda várása..

Idegösszeomlottam mára.A súlyos bipoláris beteg gyakran hazudik is?A szexuális érdeklődése minden fázisban nulla jó ideje,bár sosem volt Don Juan.Kivéve,amikor a volt felesége elhagyta,épp volt egy vérmes jelentkező,hogy költözzön hozzá.Ahogy ő mondta,akkor,ott a düh szült egy vad szexuális kapcsolatot,ahol magát a szexet kívánta,2-3 hónapig nagyon,utána kevésbé.Egoizmus lehet jellemző?Suicid hajlam egyáltalán nincs.De még azt is eldönti helyettem,hogy mi okoz nekem nagyobb csalódást két dolog közül,aztán kiderül,hogy ez nem rólam szólt,hanem inkább róla.A hazudozás egy részével az a baj,hogy el is hiszi magának,amit állít,s amikor rájön,hogy hazudott keservesen sír.Folyton azt hajtogatja : ""ez nem én vagyok,én ezt nem tudnám megtenni veled"...



A Dependens személyiségzavar biztos,a nárcisztikus személyiségzavar felmerült.Pokolian elkeseredett vagyok..

2019. máj. 20. 08:03
Sziasztok!Babáról már lemodtam,nagyon fájó szívvel.Lítium,sem más nem lett beállítva,de folytatódott,romlott a helyzet.Voltunk privát dokinál,ő a Parnassan-ra esküszik.Ezen orvos azt mondja,hogy a Lítium ambulásnsan is beállítató,nem érti miért akarta a másik orvos kórázba küldeni ezzel.Én nem értek hozzá,de azért szerintem a lítium adagolásának pontos beállítása nem játék.Én szeretném legjobban,a itton maradna.De kedden visszaviszem ahhoz az orvoshoz,aki a Lítiumot adta volna,mivel Szendi is ezt javasolja,és ez az,amit nem minősít méregnek.De mára be kellett látnunk,valami segítség kell.Omega 3 is megy,Szendi G. levelében 3300 mgx4-6 adagot javasolt,G.L lazacolaj+Q10,kanalas változatból,illetve D3+K2*9t.Mellette G.L + multit szed.A jóisten segítsen,és minden hozzénk hasonló cípőben járót!
28. health79 (válaszként erre: 26. - Vaarenyka)
2018. aug. 20. 23:17

Biztos,hogy jobb lenne?Mostanában a hangulata stabil.De nagyon gyakran zagyva.Pl. ha kérdezek valamit egy saját,el nem hangzott kérdésre válaszol.S miközben a erre a kérdèsre a választ kijelentések formájában kutatja,alaposan,fèlreérthetően

megbánt. Vagy tesz egy olyan kijelentést amit mintha nem gondolt volna át,majd nagyon megbánja,mert megbánt vele.Gyakran fogalmaz rosszul," Tudom úgy tűnik,de nem úgy van,hidd el" ,vagy épp az ellenkezője"-Nem úgy néz ki,jól tudom.De ez az igazság"

Bonyolult..

De ez nem bipoláris zavarra emlékeztet.Engem is bipo-nak diagnosztizáltak,de semmi ilyenem nincs.Tanácstalan vagyok.Már nekem is nagyon nehéz.Pedig imádjuk egymást,babát szeretnénk.Az pl. Egyáltalán nem zavar,illetve nem ez a tragédia,hogy néha hiába szeretne nagyon,nem mindig működik a szeretkezés,sajnos:-(

27. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Health79)
2018. júl. 24. 21:12

jó kérdés...

"Egy japán kutatásban 18 helyen mérték a csapvíz lítium tartalmát, és minél magasabb volt az ivóvíz lítiumtartalma, annál alacsonyabb a körzetben az öngyilkossági halálozás (Ohgami és mtsi., 2009)."

2018. júl. 24. 19:36
Szia! Mint bipol mondom, hogy ha hangulatstabilizálót akarnak adni, akkor azt nem véletlenül teszik. Ha épp a lítium a probléma, akkor más gyógyszer is lehet. Mind a diagot, mind a gyógyszerszedést nehéz elfogadni, de tapasztalatból tudom, hogy élhetőbbé válnak a hétköznapok.
25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Health79)
2018. júl. 17. 20:25
Kedves vagy, köszönöm.
24. health79 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2018. júl. 17. 20:22

Ha más nem hoz eredményt engedünk neki,szomorú szívvel..De nekem sem kell..

Párom édesapja schizoaffektív,39 éve szedi.Parkinzonizmus a legkisebb mellékhatása😐

23. health79 (válaszként erre: 17. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 20:16

BIZTOS?😕

(Forrás: Ohgami és mtsi., 2009)

Hogy a lítium miért csökkenti az agresszív késztetéseket és így az öngyilkosságot is, sokféleképen lehet magyarázni. Az egyik lehetséges magyarázat, hogy a lítium, hasonlóan az omega-3-hoz, gyulladáscsökkentő hatású, ill. bonyolult folyamatokon keresztül hasonló módon befolyásolja az agresszióért felelős transzmitterek, így a szerotonin szintjét is. EZ AZONBAN AZONOS az antidepresszánsok FELTÉTELEZETT hatásával, mert az antidepresszánsok éppen hogy fokozzák az öngyilkossági kockázatot, az agresszív késztetéseket

22. health79 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. júl. 17. 20:08
Sajnálom édesanyádat😕
21. health79 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. júl. 17. 20:07
Tulajdonképpen de☺,gyermeket is nagyon szeretnènk.Esküvő előtt állunk.Jó,hogy itt vagytok.Köszönet érte..
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Health79)
2018. júl. 17. 20:06
Nem CSAK. De a lítiumnak azért van értelme, ha paleóztok, akkor is.
19. health79 (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 20:04
Szép napot mindenkinek!☺Elolvastam..Hálásan Köszönöm! 1-2 hete épp elkezdtük a paleo-t.De mèg akad szigorítanivaló.A páromnak is sokat segített a cikk.Már nem gondolja,hogy csak a kórház és a gyógyszer segíthet❤
2018. júl. 17. 19:11
Ezt megtaláltam a cikkben, de emlegeti a wikipédia is, ahol a lítiumnak néztem utána. Szóval nem marhaság a lítium, és ha gondosan beállítják, akkor az csak jobb a betegnek.
2018. júl. 17. 19:08

A lényeg:

Lítium és omega-3


Az agresszív cselekmények és az öngyilkossági kockázatot a lítium is csökkenti. A lítiumot az 1950-es évektől alkalmazzák bipoláris betegségben a ciklusváltások, ill. a mánia kialakulásának gátlására, és a tapasztalatok szerint jelentősen csökkenti a betegeknél az öngyilkosság kockázatát.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 19:07

Majd átolvasom alaposan, de annyira nincs kedvem ilyen hosszú (habár kétségtelenül alapos) cikkekkel okosodni így nyári setéken.

Még Szendi-könyvem is van.

15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. júl. 17. 19:04
De ez nem csak a paleoról szól, hanem sok hasznos cikk, tanács van benne. Én sem vagyok paleós, attól még hasznosíthatom a jó tanácsokat.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 19:00

Én is szeretném, de már olyan, mint a nagyapám meséje, mindig ugyanúgy végződik.

Én akkor se leszek paleos. Slussz.

13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. júl. 17. 18:50

Persze, csak nem értettem, miért írsz ilyesmit.

A kérdező meg ismereteket szerez. Hátha segít neki a cikk. Én szeretem Szendi blogját.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 18:47

"Általános konklúzióként azt is megfogalmazhatjuk, hogy a pszichiátria betegségelmélete téves, a gyógyszerek vélt hatásosságára épít, holott mindegyik nagy pszichiátriai kórképben a táplálkozásnak, ill. schizofréniában a magzati D-vitamin hiánynak van patogén szerepe."


A cikk vége felé van.


Most futottam bele abba a mondatba, ami a lítium hasznosságáról szól. Tehát a kedves kórházba fektetéséről (hogy a lítium-adagoláság beállítsák) Szendi is jóváhagyólag nyilatkozna, tehát béke van?

11. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. júl. 17. 18:42

Milyen gyermeket?....

Szendi Gábor

A Bipoláris (mániás-depressziós) betegség és a nyugati táplálkozás

ez a címe

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 18:40

Háááát ennek a nyári délutáni huszontíz oldalnak az egyikjét átfutottam.

Gyorsan olvasok, de ekkora infóhalmaz nem érdekel, főleg ha irreleváns a ma kórházba fektetett kedves szempontjából.

9. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. júl. 17. 18:37
Hááát nem tudom, te mit olvastál ki a cikkből!
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 18:33
De nem gyermeket tervez, hanem az ellen berzenkedik, hogy a kedvesének lítiumot akarnak adni.
7. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. júl. 17. 18:30

Vele már semmit. :(

De a fórumindítónak érdemes elolvasni.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2018. júl. 17. 18:19
Jó, és mit csináljak anyámmal így 60 év után, hogy nem szedett d3-at?
5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Health79)
2018. júl. 17. 18:01

Ezt olvasd el!

[link]

+

[link]

4. Bless the child (válaszként erre: 1. - Health79)
2018. júl. 17. 17:58
Nem muszáj, de a beálított hangulatstabilizálóval jóval kisebb az esélye az esetleges veszélyeztető magatartás kialakulásának és a kórházi kezelésnek.
2018. júl. 17. 17:38

Én nem ellenezném a lítiumos kezelést, de tényleg pontosan kell beállítani.


[link]

2018. júl. 17. 17:29
Te jóég, jól egymásra találtatok.
2018. júl. 17. 16:23

Sziasztok!Nálam 3 éve diagnosztizálták.Nem szedek rà gyógyszert.Páromat azonban ma kórházba küldtèk vele lítium beállításra.Szerintetek feltétlenül szükséges ez?Sok pszichiáter azt mondja,hogy kezeletlenül végzetes lehet.Én nem érzem.Csak major depresszióra szedek placebó adag Rexetint (reggel 1/4=5mg)és reggel 1/4 Rivotril=0,5 mg

Nem kellett soha a lítium vagy egyèb bipolaritásra való gyógyszer.Muszáj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook