Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bipoláris affektív zavarra muszáj szedni lítiumot? fórum

Bipoláris affektív zavarra muszáj szedni lítiumot? (tudásbázis kérdés)

27. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Health79)
júl. 24. 21:12

jó kérdés...

"Egy japán kutatásban 18 helyen mérték a csapvíz lítium tartalmát, és minél magasabb volt az ivóvíz lítiumtartalma, annál alacsonyabb a körzetben az öngyilkossági halálozás (Ohgami és mtsi., 2009)."

júl. 24. 19:36
Szia! Mint bipol mondom, hogy ha hangulatstabilizálót akarnak adni, akkor azt nem véletlenül teszik. Ha épp a lítium a probléma, akkor más gyógyszer is lehet. Mind a diagot, mind a gyógyszerszedést nehéz elfogadni, de tapasztalatból tudom, hogy élhetőbbé válnak a hétköznapok.
25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Health79)
júl. 17. 20:25
Kedves vagy, köszönöm.
24. health79 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
júl. 17. 20:22

Ha más nem hoz eredményt engedünk neki,szomorú szívvel..De nekem sem kell..

Párom édesapja schizoaffektív,39 éve szedi.Parkinzonizmus a legkisebb mellékhatása😐

23. health79 (válaszként erre: 17. - Mezei Virág)
júl. 17. 20:16

BIZTOS?😕

(Forrás: Ohgami és mtsi., 2009)

Hogy a lítium miért csökkenti az agresszív késztetéseket és így az öngyilkosságot is, sokféleképen lehet magyarázni. Az egyik lehetséges magyarázat, hogy a lítium, hasonlóan az omega-3-hoz, gyulladáscsökkentő hatású, ill. bonyolult folyamatokon keresztül hasonló módon befolyásolja az agresszióért felelős transzmitterek, így a szerotonin szintjét is. EZ AZONBAN AZONOS az antidepresszánsok FELTÉTELEZETT hatásával, mert az antidepresszánsok éppen hogy fokozzák az öngyilkossági kockázatot, az agresszív késztetéseket

22. health79 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
júl. 17. 20:08
Sajnálom édesanyádat😕
21. health79 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
júl. 17. 20:07
Tulajdonképpen de☺,gyermeket is nagyon szeretnènk.Esküvő előtt állunk.Jó,hogy itt vagytok.Köszönet érte..
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Health79)
júl. 17. 20:06
Nem CSAK. De a lítiumnak azért van értelme, ha paleóztok, akkor is.
19. health79 (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
júl. 17. 20:04
Szép napot mindenkinek!☺Elolvastam..Hálásan Köszönöm! 1-2 hete épp elkezdtük a paleo-t.De mèg akad szigorítanivaló.A páromnak is sokat segített a cikk.Már nem gondolja,hogy csak a kórház és a gyógyszer segíthet❤
júl. 17. 19:11
Ezt megtaláltam a cikkben, de emlegeti a wikipédia is, ahol a lítiumnak néztem utána. Szóval nem marhaság a lítium, és ha gondosan beállítják, akkor az csak jobb a betegnek.
júl. 17. 19:08

A lényeg:

Lítium és omega-3

Az agresszív cselekmények és az öngyilkossági kockázatot a lítium is csökkenti. A lítiumot az 1950-es évektől alkalmazzák bipoláris betegségben a ciklusváltások, ill. a mánia kialakulásának gátlására, és a tapasztalatok szerint jelentősen csökkenti a betegeknél az öngyilkosság kockázatát.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
júl. 17. 19:07

Majd átolvasom alaposan, de annyira nincs kedvem ilyen hosszú (habár kétségtelenül alapos) cikkekkel okosodni így nyári setéken.

Még Szendi-könyvem is van.

15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Guruljka)
júl. 17. 19:04
De ez nem csak a paleoról szól, hanem sok hasznos cikk, tanács van benne. Én sem vagyok paleós, attól még hasznosíthatom a jó tanácsokat.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
júl. 17. 19:00

Én is szeretném, de már olyan, mint a nagyapám meséje, mindig ugyanúgy végződik.

Én akkor se leszek paleos. Slussz.

13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Guruljka)
júl. 17. 18:50

Persze, csak nem értettem, miért írsz ilyesmit.

A kérdező meg ismereteket szerez. Hátha segít neki a cikk. Én szeretem Szendi blogját.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
júl. 17. 18:47

"Általános konklúzióként azt is megfogalmazhatjuk, hogy a pszichiátria betegségelmélete téves, a gyógyszerek vélt hatásosságára épít, holott mindegyik nagy pszichiátriai kórképben a táplálkozásnak, ill. schizofréniában a magzati D-vitamin hiánynak van patogén szerepe."

A cikk vége felé van.

Most futottam bele abba a mondatba, ami a lítium hasznosságáról szól. Tehát a kedves kórházba fektetéséről (hogy a lítium-adagoláság beállítsák) Szendi is jóváhagyólag nyilatkozna, tehát béke van?

11. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Guruljka)
júl. 17. 18:42

Milyen gyermeket?....

Szendi Gábor

A Bipoláris (mániás-depressziós) betegség és a nyugati táplálkozás

ez a címe

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
júl. 17. 18:40

Háááát ennek a nyári délutáni huszontíz oldalnak az egyikjét átfutottam.

Gyorsan olvasok, de ekkora infóhalmaz nem érdekel, főleg ha irreleváns a ma kórházba fektetett kedves szempontjából.

9. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Guruljka)
júl. 17. 18:37
Hááát nem tudom, te mit olvastál ki a cikkből!
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
júl. 17. 18:33
De nem gyermeket tervez, hanem az ellen berzenkedik, hogy a kedvesének lítiumot akarnak adni.
7. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Guruljka)
júl. 17. 18:30

Vele már semmit. :(

De a fórumindítónak érdemes elolvasni.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
júl. 17. 18:19
Jó, és mit csináljak anyámmal így 60 év után, hogy nem szedett d3-at?
5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Health79)
júl. 17. 18:01

Ezt olvasd el!

[link]

+

[link]

4. Bless the child (válaszként erre: 1. - Health79)
júl. 17. 17:58
Nem muszáj, de a beálított hangulatstabilizálóval jóval kisebb az esélye az esetleges veszélyeztető magatartás kialakulásának és a kórházi kezelésnek.
júl. 17. 17:38

Én nem ellenezném a lítiumos kezelést, de tényleg pontosan kell beállítani.

[link]

júl. 17. 17:29
Te jóég, jól egymásra találtatok.
júl. 17. 16:23

Sziasztok!Nálam 3 éve diagnosztizálták.Nem szedek rà gyógyszert.Páromat azonban ma kórházba küldtèk vele lítium beállításra.Szerintetek feltétlenül szükséges ez?Sok pszichiáter azt mondja,hogy kezeletlenül végzetes lehet.Én nem érzem.Csak major depresszióra szedek placebó adag Rexetint (reggel 1/4=5mg)és reggel 1/4 Rivotril=0,5 mg

Nem kellett soha a lítium vagy egyèb bipolaritásra való gyógyszer.Muszáj?

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook