Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biológia gyorstalpaló diétához I. fórum

Biológia gyorstalpaló diétához I. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biológia gyorstalpaló diétához I.

1 2 3
2012. máj. 12. 10:47
Nagyon köszönöm a hasznos tudnivalókat.
2012. máj. 12. 10:36

Szia!


Nagyon szuper a cikk!!! :) Több hasonlóra lenne szüksége az embereknek. :)


DE! Egy kivetnivalót találtam benne:

"Az viszont fontos, hogy a napi kalória bevitelünk haladja meg a testsúlyunknak megfelelő alapanyagcsere értékét."

Mi (sikeres!!:D) kalóriaszámolók a napi alapanyagcsere ALATT próbáljuk tartani a napi kalóriabevitelt. Ha alatta maradunk akkor fogyunk. :)

Naponta 4-szer, de inkább 5-ször, 6-szor eszem egy napon, és fogyok. :)

A kalóriaszámolást PÁROSÍTANI KELL az ODAFIGYELÉSSEL: nem mindegy mit eszel. :)

Lehet liszt, de az zabpehelyliszt legyen; lehet édes, de ne cukros; lehet szénhidrát, de az LASSAN FELSZÍVÓDÓ legyen, stb. :)


SOHA nem éhezem és fogyok.

Csak odafigyelek és számolok.


De ez itt nem a reklám helye. :)


NAGYON TETSZIK A CIKK!!! :)

2012. máj. 12. 09:55

Bár én is életmódváltással fogytam, és mivel nagyon utánaolvastam a témának, ennek a nagy részével már tisztában voltam, de hasznos, hogy ezt összeszedted, mert elég nagy hülyeségeket gondol az emberek nagy része a fogyókúráról -vagy diétáról:).

Az egyetlen, amivel nem teljesen értek egyet, az az 5 étkezés. Én pont egy fogyókúraszakértőtől hallottam, hogy napi 3x szabad. A magyarázatot nem teljesen értettem, de az is logikusnak tűnik, meg az is, ami az 5-6 mellett szól. Én egyébként 3 étkezés mellett fogytam le, nem is tudok egy nap 5-6-szor enni, mert akkor azt érzem, hogy egész nap eszem:D

2012. máj. 12. 09:08
Azért gondoltam, hogy tollat ragadok, mert azt látom magam körül, hogy rengetegen elégedetlenek magukkal és próbálnak pár kilót leadni. Ez alapvetően nagyon jó, viszont egyúttal szomorúan tapasztalom, hogy a diétázók többsége a legalapvetőbb dolgokat sem tudja szervezete működéséről. (Természetesen tisztelet a kivételnek!) Úgy gondolom, könnyebben megy a diéta, ha megértjük a testünkben zajló folyamatok hátterét. Ha már egyvalaki esetében elkerülök egy "fogyókúrás" kudarcélményt ezzel a cikkel, azt mondom megérte!:)

Ugrás a teljes írásra: Biológia gyorstalpaló diétához I.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook