Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bioetanol üzemanyag. Tapasztalatok? fórum

Bioetanol üzemanyag. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

28. 4ebcab610b (válaszként erre: 27. - 68b1114f6e)
2011. máj. 3. 08:55
Na jó ez igaz!:D
27. 68b1114f6e (válaszként erre: 26. - 4ebcab610b)
2011. máj. 3. 08:44
Benzint tankolni sem az.:DDD
26. 4ebcab610b (válaszként erre: 25. - 68b1114f6e)
2011. máj. 3. 08:38
Azért a gyertyákat lecserélni szerintem nem olcsó mulatság...nem?
2011. máj. 2. 22:55

Még valami eszembe jutott ezzel kapcsolatban.

Az etanolos üzemhez a plazmagyertyát ajánlják.

Állítólag nem fog többet fogyasztani tőle az autó mint benzinből. Ez a gyertya sokkal nagyobb energiát ad le, és sokkal gyorsabban, emiatt lesz tökéletesebb az égés a motorban. Személyes tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, csak gondoltam megosztom a nagyérdeművel.:)

24. 4ebcab610b (válaszként erre: 23. - Törpe hugi)
2011. ápr. 29. 15:50
Hát nem?:DDD
23. törpe hugi (válaszként erre: 18. - 4ebcab610b)
2011. ápr. 29. 15:25
Neki is meg kell élnie valamiből!!!! :) :)
22. 68b1114f6e (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2011. ápr. 29. 13:38
Persze, bár igazán nem beszélhetünk átalakításról, hiszen csak egy kis elektronika az egész ami megváltoztatja a motor vezérlését. Ezt bármikor ki lehet venni, és ha utána visszaállítják a gyári beállításokat akkor nincs nyoma semminek.:)
21. zsanci79 (válaszként erre: 15. - Night Angel)
2011. ápr. 29. 12:34
Nálunk AVIVA benzinkúton van. Olyannál próbáltad már?
20. zsanci79 (válaszként erre: 13. - 68b1114f6e)
2011. ápr. 29. 12:29

Köszi. Hát a havi 2000 km nekem sok.

És mondjuk majd később esetleg vissza lehet alakítani is, ugye?

2011. ápr. 29. 12:23
Amennyivel olcsóbb annyival több kell belőle, minimális spórolás.
18. 4ebcab610b (válaszként erre: 16. - Törpe hugi)
2011. ápr. 29. 12:11

Elhiszem:)


Az autószerelő exbarátom szerint mindenképpen árt a verdának, de legalább lesz munkája:D

2011. ápr. 29. 12:01
Ha nincs átalakitó az autóban, akkor csak felesben lehet tankolni bele, mert egy idő után megsinyli a verda a dolgot.:-))Legalábbis én igy szoktam.
16. törpe hugi (válaszként erre: 8. - 4ebcab610b)
2011. ápr. 29. 12:00
Elhiheted nem az én ötletem volt.
2011. ápr. 29. 12:00

Szia,


nekünk volt egy 16 éves Suzuki Swiftünk, abba kezdtük el először használni az etanolt.

Tapasztalat alapján, ha átalakító NÉLKÜL használtuk hideg időszakban akkor az autó nehezebben indult, de ahogy bemelegedett a motor sokkal dinamikusabb lett.

Szuszkának nagyon jó volt a fogyasztása és később bele is raktuk az etanol átalakítót, mert párom sokat ment vele és a téli indítás nehézkes lett volna 100% etanol mellett.

Ahogy belekerült az átalakító és "ráhangoltuk a motorra" (be kell állítani a szerkezeten a hidegindítást) már semmi gond nem volt az indulással, a fogyasztás alig nőtt, +15%-al talán.


Most egy Fiat Brava-nk van, őt is kipróbáltuk átalakító nélkül, jó időben 75% etanol, 25% benzin mellett elég döcögősen indult, az alatti keverékkel semmi gond nem volt.

Télen megvettük bele az átalakítót, ráhangoltunk és azóta semmi probléma vele, 100% etanollal megyünk.

A Brava eleve többet eszik, cserés lesz vizsga előtt a katalizátora is, ami jelentősen megnöveli a fogyasztását, de ha jól emlékszem párom azt mondta városon kívül 7l eszik, városon belül 9l eszik így meg.

Viszont ez egy olyan dolog, hogy az öreg, régi gyertyák is megnövelik a fogyasztást, ahogy a lapos kerek, stb, de ebbe nem akarok belemenni.


Sokan esztelenül tankolják az etanolt, egyből 50-50%ban, mi azt szoktuk ajánlani, hogy apránként kell a benzinhez adagolni és így ki lehet tapasztalni mind a fogyasztást, mind az autó viselkedését.

Először 75%benya-25%e85 keveréket ajánljuk.


Tévhit az is, hogy berakja az ember az átalakítót már mehet is, ahogy említettem be kell állítani a hidegindítóját, mert máskülönben döcögős, dadogós, kopogós lesz.


Tapasztalat alapján sokkal dinamikusabb az autó, a fogyasztás nő, de nem jelentősen, nekünk így is megéri.

Érdemes az olajszűrőt egyszer kicserélni (e85 használat után), mert az alkohol kitisztítja a tankot és nem jó ha eldugul a szűrő.


Agip kúton gusztustalan az etanol és drága, vagy Oil kúton érdemes tankolni, de ált. nálunk nincs etanol a kúton csak ki van írva.

Eddig az Auchanos etanol jött be a legjobban, nem büdös és olcsóbb is, mint az Agip.

Ha Agipon tankoltunk buggyant szaga volt az etanolnak és dadogós volt tőle a verda.

Jobbik esetben pörgős és kellemes alkoholos filctoll szagra emlékeztet a kipufogó gőz.

2011. ápr. 29. 11:54
Na köszi:) Fééééééérfi:)
2011. ápr. 29. 11:47

Én inkább 30%-ot ajánlanék.:)

Az alkohol alacsonyabb hőfokon gyullad be, kevésbé melegszik a motor. Viszont egy csomó szennyeződést felold az üzemanyagellátó rendszerben, ezért a szűrőket érdemes cserélni. Van aki szerint nem erre az üzemanyagra vannak kitalálva a tömítések, és "megeszi" az etanol, de van aki szerint semmi bajuk sem lesz. Nekem többet evett, és nehezebben indult az autó, de nem éreztem hogy jobban ment volna.

Ha viszont tényleg sokat mész vele, akkor érdemes egy átalakító elektronikát beleszereltetni, és tisztán használni. Legfeljebb néha megtankolod tisztán benzinnel, ahogy a gázos autóknál is ajánlják. Az elektronikával egyébként a szelepvezérlést, és a gyújtást módosítják az eltérő égés miatt.

2011. ápr. 29. 11:35

Mondjuk egy pasi erről hitelesebben tud magyarázni...:)

FÉRFIAK hol vagytok???:DD

2011. ápr. 29. 10:08
Nincs tapasztalatom ebben, de a benzináraktól már kivagyok én is!!!!!
2011. ápr. 29. 08:50
Az alkohol gyorsabban robban be, mint a benzin, így gyorsabb általában az autók nagy többsége tőle....Az újabb autók magukat állítják ehhez a gyorsabb berobbanáshoz, a régebbiek meg vagy jobban vagy kevésbé jobban viselik...konyha nyelven:DDD
9. zsanci79 (válaszként erre: 7. - 4ebcab610b)
2011. ápr. 29. 08:46

Nahát ez érdekes, hogy a Tiéd jobban ment, mert tényleg csak azt hallottam, hogy valamelyest lassúb tőle. Ez mitől lehet? Mármint hogy Te jobban mentél vele.


Látom, azért egy pasi se tévedt még erre :DDDDD

8. 4ebcab610b (válaszként erre: 6. - Törpe hugi)
2011. ápr. 29. 08:44
Az durva, miért nem olvastál utána? Mert nem kap kenést semmi....:DDDD
2011. ápr. 29. 08:39

Ha egyszer kipróbálod felesbe, attól nem lesz baja, legfeljebb 1x többet fogyaszt és megtisztul benne néhány cucc.

De ha nem taposod, akkor lehet nem is fog többet enni, mert én tapostam, annak örömére, hogy ment mint golyó...:DDD

De legtöbb helyen azt írják azért, hogy többet eszik tőle a legtöbb autó....

2011. ápr. 29. 08:37
Szia! Mi egyszer tankoltunk ilyet, és alig értünk vele haza. Ha lehet felesbe tankolj.
2011. ápr. 29. 08:32

Nekem Ford focusom van, 99-es, de nagyon pöpec állapotú. Én nem taposom, pontosan az üzemanyagárak miatt, ugyanis nekem is be kell szállnom valamennyivel, és hát havi 2000 Km-nél a plusz 1 liter sokat jelent. 6,9-7-et eszik 1.4-es.

Akkor lehet egyszer kipróbálom és kiszámolom, hogy mennyi az annyi. Csak félek, nehogy tönkrevágjon valamit benne.

2011. ápr. 29. 08:27
FORD Mondeo tapasztalat: többet fogyaszt, picitmegy jobban és kopogott.
2011. ápr. 29. 08:26

Nekem csak 55 LE az autóm, de megy tőle, magához mérten, mint őrült, viszont többet fogyaszt, bár ezt írja sok ezzel foglalkozó fórum.

MINI Cooper S JCW 210 LE, megy mint állat felesben tankolva, nem fogyasztott többet, gyárilag ebbe sem ajánják.

Néha érdemes visszaállni rendes benzinre hogy a letisztult alkatrészek visszakapják a kenésüket, ha nincs hekkelve az autó.

2011. ápr. 29. 08:24
Nekem annyi tapasztalatom van,hogy mi felesbe tankoltunk próbára,de nem húzott rendesen a kocsi.
2011. ápr. 29. 08:21

Sziasztok!

Sokat megyek a munkám miatt, és most mégtöbbet fogok, ezért gondolkodtam el a bioetanol tankolásán. Úgy hallottam, hogy átalakítás nélkül felesbe lehet tankolni. Akinek van ilyen irányú tapasztalata, kérem ossza meg velem.

Mennyire indul nehezebben hidegben, valamint nőtt e a fogyasztás, mert azt hallottam, hogy az is nő. Esetleg valami kis átalakítás kell e a feles tankoláshoz, hogy így is jól működjön.

Előre is köszönöm, én "csak" egy nő vagyok, úgyhogy kicsit szájbarágósabban, ha kérhetem:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook