Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bio napozószerek közül mit ajánlotok? fórum

Bio napozószerek közül mit ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


25. Anthico (válaszként erre: 24. - Lilibeth59)
2011. jún. 9. 07:52

Keresgéltem volna összetevős listát, de nem találtam, de ha valóban úgy van, ahogy írod, akkor tényleg nem bánkódok :)

Még annyi pozitívuma volt a vásárlásomnak, h a Biola forgalmazó utáni kutatással találtam egy nagyon olcsó, nagyon jól felszerelt bioboltot :)

24. Lilibeth59 (válaszként erre: 19. - Anthico)
2011. jún. 8. 16:31

A szórólapon reklámozott termékben van többek között: Octyl-Methoxycinnamate, ez egy

kémiai fényszűrő, ami a legújabb ismeretek szerint UV sugárzás hatására sejttoxikussá válik. Mellrákot és bőrrákot okozhat!

A benzofenon is szintetikus fényvédő anyag.

Ne sajnáld, hogy megvetted a Biola krémet....

23. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - Anthico)
2011. jún. 8. 14:13

:) Én is csak a Sehr Gut-ot veszem le a polcról, olvasásra.

Bár nekem alapjában véve beváltak az Alverdés cuccok, napozóból meg ugye az Ilcsit vettem.

22. Anthico (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2011. jún. 8. 13:27

"Gut".osokat nem is veszek. "Sehr gut" nálam a minimum :)

De mivel eléggé szelektálnak, így nem lehet erre az értékelésre se alapozni, simán van jó sok olyan termék, ami tökéletes, mégse vizsgálták még be.

21. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Anthico)
2011. jún. 8. 13:22
Az öko-test simán ad "jó" értékelést a kőolajszármazékos termékeknek, úgyhogy az ő minősítésük nálam nem sokat nyom a latban...
20. Anthico (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2011. jún. 8. 12:47
Meglestem, de az öko-test se mindig mindent vizsgál be. Ha jól tudom, találomra veszik elő, h most miket is néznek meg alaposabban és így is sok termék nem kerül eléjük (sajnos).
2011. jún. 8. 12:46

Ma megvettem a Biola bíbor kasvirágos krémjét. A boltban viszont kaptam egy szórólapot, egy bizonyos HerbLine nevű márkáról, aminek szintén van napvédő krémje, ami alapanyagokat tekintve eléggé természetes, és az ára is roppant baráti.

[link]

Vélemények?

2011. jún. 7. 11:18

kencefice.wordpress.com/category/bababor/

olvasd el,ebben is a Lavera a nyerő

17. Anthico (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2011. jún. 4. 14:26

Én elhiszem, h össze lehet ezt kutyulni, csak én attól félek, h pl nem lesz olyan hatékony.

Lentebb olvastam olyan hsz-t, amiben a fórumos ecsetelte, miket is kevert ki magának. Úgy biztosan megéri, de h csak naptejet próbáljak összekutyulni...

Nem tudom, még rágódom ezen...ha arckrém lenne, még meglépném, de itt fontos, h megfelelő faktorú legyen, mivel fehérbőrűek vagyunk és anyajegyesek :/

16. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Anthico)
2011. jún. 4. 13:21

Nem kell a felsorolt olajat mind megvenni, lehet csak olívaolaj is, veszel egy fél literest, a maradékot elhasználhatod bármire, pl. a konyhában...

A dióolajból ha marad, azt is sokféleképpen felhasználhatod, természetes jódtartalma miatt nagyon ajánlott fogyasztani, pl. salátába, édességek tésztájába, mártásokhoz, szószokhoz stb.

Kiváló béltisztító, jótékony hatású a hasnyálmirigy működésére is.

Magas az E-vitamin tartalma, így kiválóan hidratálja, regenerálja a bőrt.

Szóval, szerintem nem romlana ránk.

Körömvirág vagy sárgarépaolajat lehet otthon is készíteni. Hidegen sajtolt olajban áztatni a Napon, mikor már szépen elszíneződött az olaj, leszűrni és kész is van. (pl. itt is használhatod a maradék olíva- vagy dióolajat.

Az illóolaj el is hagyható, bár ha 100 %-os tisztaságút veszel, annak nem járhat le a szavatossága, ezért akár évekig is használhatod, vagy amíg el nem fogy.

A vanília illót írtam, hogy van.rudat lehet áztatni az olajba.

A titándioxid és a mészvíz párszáz forint, szóval az osztunk-szorzunk, olcsóbb, mint pl. megvenni egy reklámozott terméket, aztán jobb esetben a kukában köt ki.


Mindenkinek magának kell eldöntenie, biztos vannak tiszta termékek is, nem mondom, hogy nincsenek. De ha valaki nem sajnálja az időt és a fáradságot, akkor maga is elkészítheti amire szüksége van. Szerintem nem bonyolult, és nem is drágább, mint egy TÉNYLEG tiszta vásárolt termék.

15. Anthico (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2011. jún. 3. 18:55

Huhh..ez nekem bonyolultnak tűnik :$

De még ha egyszerű is, alapanyagokat venni kell és nem hiszem, h cseppekben vagy kanálnyi méretekben árulják. Tehát, gondolom, a legelején meg kell venni minden olajt, ami nem két fillér. Vagy lehet, h tévedek?

2011. jún. 2. 12:50
Most azt olvasom ,hogy egy új EU-s rendeletnek megfelelően a régi 30-as faktorú krém 20-as faktorként kapható már most,valószínű,hogy én is ezért nem találom a 30-as naptejet.
13. mkjudit (válaszként erre: 10. - Anthico)
2011. jún. 2. 12:44
Én Amerikából rendeltem tavaly 30-as faktorút,de már abban a webáruházban sem találtam az idén. Én spray-t rendeltem 200 ml-est,most viszont itthon találtam egy webáruházban 30-as faktorú krémet,de az csak 125 ml-es. Menézem mindjárt,hogy hol is találtam..
2011. jún. 1. 19:19

A legbiztosabb, ha magad készíted! Nem olyan nehéz, a hozzávalók is beszerezhetőek.

Nézd meg ezt a receptet, hátha megjön a kedved a saját készítésű (garantáltan tiszta) fényvédő készítéséhez.


100 ml finomítatlan növényi olaj (ami Neked tetszik), vagy ezek keveréke: olívaolaj, kókuszolaj, pálmaolaj, avokádóolaj, lenolaj, repceolaj, napraforgó olaj. A három utóbbi nehezebben szívódik fel, csillogni fog utána a bőröd, viszont ezáltal több sugarat tükröz vissza, azaz nagyobb fényvédelmet nyújt, ráadásul növelik a készítmény viszkozitását.


2-3 evőkanál dióolaj, 2-3 evőkanál körömvirág- vagy sárgarépa olaj, 10 csepp levendula illóolaj (100 %-os tisztaságú), 3 csepp menta illóolaj (100 %-os tisztaságú), 3 csepp vanília illóolaj (a kész olajkeverékbe beáztathatsz egy vanília rudat is), 50 ml kakaóvaj


Enyhén meleg vízfürdőn olvaszd fel a kakaóvajat.


Közben keverd össze a folyékony olajakat, majd ha felolvadt a kakaóvaj, vegyítsd össze a kettőt és jól keverd el. Ha testmelegre hűlt, akkor hozzáadhatod az illóolajokat.


100 ml mészvíz, meszes víz vagy mésztej (gyógyszertárban kapható, általában mészvíz néven ismert, így kell kérni).

1-2 csapott evőkanál titándioxid por (szintén gyógyszertárban kapható) - amely a fizikai fényvédelmet nyújtja. Hófehér érzékeny bőrűek 2 csapott evőkanállal, kevésbé érzékeny bőrűek 1 csapott evőkanállal tegyenek bele. Akinek már van alapszíne, vagy nem leégős típus, lecsökkentheti 1 kiskanálra az adagot, de akár el is hagyhatja.


Egy jól záródó - lehetőleg sötét – üvegbe egy tölcséren keresztül szórd bele a port, majd öntsd rá a mészvizet, és legvégül az olajat.


Használat előtt alaposan felrázandó!


Ha szeretnéd illóolajjal illatosítani, figyelni kell, hogy mit teszel bele.

Levendula, rózsafa, rózsa, jázmin, hársfavirág, szantál, vetiver, verbéna ezek ártalmatlan illóolajak napozás esetén.


A faktorszámról meg jó tudni, hogy:


Azt az időt mutatja meg, amit biztonságosan a napon tölthetünk leégés nélkül.


A napsugárzás elleni védőkrémek kiválasztásánál a bőr fototípusát kell figyelembe venni.


Ha tudjuk, hogy bőrünk pl. 10 perc után kivörösödik, ég a napon, a naptej használatakor, a rajta feltüntetett számmal szorozva ezt az időt, tudunk leégés, bőrkárosodás nélkül napon tartózkodni.


Tehát egy 20 faktoros napozó esetén: 10 p. x 20 = 200 perc


Ez azonban csak akkor igaz, ha megfelelő mennyiségű krémet kentünk a bőrünkre, valamint fürdőzés után szintén kenjük újra át testünket!

11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Anthico)
2011. jún. 1. 18:42
Kerestem én is, de én sem találtam. Régebbieket igen, amikor még ajánlotta. Tavaly, tavalyelőtt.
10. Anthico (válaszként erre: 9. - Lilibeth59)
2011. jún. 1. 15:28

Ezt keresném, de nem igen találom.

Jobban utánanéztem a másik két "jelöltemnek" is. Mindkettőben van silica, ami erősen kerülendő :(

Szóval Sante és Biola kiesett, viszont bejött ajánlattal a Lavera. Utóbbi viszont csak 15-ös faktorral kapható.

Ott vagyok, h egyre jobban kéne már egy naptej, de fogalmam sincs, mit vegyek :S

Sante..nem, Biola...nem, Lavera...kevés, Ilcsi...nem tudom :S

9. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2011. máj. 28. 18:44
Hát én azért jobban utána néznék annak, hogy Antal Vali hogy vélekedik mostanában az Ilcsi termékekről....
8. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Anthico)
2011. máj. 28. 08:16

Azt mondják, 30 és 40 faktor között már alig van különbség, afölött meg csak hazugság.


Amúgy Antal Vali (nem tudom, ismered-e?) a nevét adja bármelyik Ilcsihez, és ez nekem elég. (Ő iszonyatosan szigorú károsanyag-tekintetben, mert hatóanyag-elemző.)

2011. máj. 28. 07:08
Lavera napozók
6. Anthico (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2011. máj. 27. 23:41

Megnéztem az összetevőket, átvizslattam mindet és nekem tetszik, nincs benne káros anyag, de olyan drága :S 7000 Ft és 125 ml :S

Nagyon fontos lenne a nagyon erős védelem, mert nekem is van anyajegyem és Páromnak is és még ha nem is napozik, a nyakán a póló ott nem takarja és féltem. Minél nagyobb védelmet szeretnék.

5. Anthico (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2011. máj. 27. 23:24
Sokan ajánlották, de némi fenntartással vagyok. Ugyanis nem olyan régen hol elvették a BDIH jelzéseket a termékekről, hol megadták. Ez nekem nem sok jót jelent :S
2011. máj. 27. 23:16

Az Ilcsi nagyon jó.

Igaz, én 2éve vettem, meg most fogom megkapni, de a lányomra kentem, sosem volt kiütése, melegpöttye, meg semmi. Pedig akkor még nem is 40, hanem csak asszem 33 faktoros volt.

Jah, és az átlagosokhoz képest ezt tényleg beszívta a bőre, így belemehetett a homokozóba is anélkül, hogy ráragadjon a jövő hét is...

2011. máj. 27. 23:05

Elrontottam a BIOLA-st:

- Bíbor kasvirág fényvédő krém: SPF27, 100 ml

- Homoktövis fényvédő krém: SPF50+, 50 ml

2011. máj. 27. 22:59

Eddig amiket találtam:

Sante 30 faktorosa

Biola BÍBOR KASVIRÁG FÉNYVÉDŐKRÉM, ami elvileg 50+ faktorú, de ezt is csak a nyitóoldalon állítják

Ilcsi paradicsomos 40 faktoros

2011. máj. 27. 22:57
Bio napozószerek közül mit ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook