Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bimbóvédő tapasztalatok fórum

Bimbóvédő tapasztalatok (beszélgetős fórum)

2018. nov. 20. 07:59
Nekem a Lansinoh hasfájós babáknak való bimbóvédő jött be. Lehet hogy egy picit drága de csak egyszer kell megvenni. 20mm -es volt a jó. 16mm-esem is volt de az kicsi. Már a kórházba is vittem, sőt szülés után közvetlenül kár hogy nem volt nálam, mert befelé forduló a mellbimbóm és a pici alig bírta szopni. Végig azzal szoptattam, de ha lett volna lehetőségem biztos hogy nélküle csinálnám. Mindig elmosni, felhelyezni, nem lehet csak egyszerűen mellre kapni a babát, nincs meg az a természetes érzés, több levegőt nyél stb. Stb.
22. pera01
2018. nov. 19. 01:40
Nekem az első öt napban fájt a szoptatás és ki is sebesedett. Én is vettem bimbóvédőt (Medela), biztos ami biztos, de nem volt rá szükség. Ami viszont nagyon jó és szerintem érdemes beszerezni, az a bimbósebesedésre való krém.
2018. okt. 23. 21:50
Inkább legyen és ne kelljen, mint hogy kell, de nincs.
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Bnusinna)
2018. okt. 22. 18:05

Igen, mázlink van :) Ha nagyon teli van a cici, akkor az első pillanatban fáj egy picit, amikor a baba szívni kezdi.

De ha téged megnyugtat, szerezz be egyet.

19. bnusinna (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2018. okt. 22. 17:01
Nem is fáj meg semmi? Akkor nektek nagy mázlitok van! :) Rögtön egymásra hangolódtatok!!!:)
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. okt. 21. 12:43
Nekem nincs rá szükségem. A picur az első perctől kezdve profi. Most 15 napos. Az egyik oldalon lett egy pici seb, de két nap alatt el is múlt. Szoptatás után jó, ha hagyod kicsit szellőzni, száradni a cicit.
17. bnusinna (válaszként erre: 16. - Pandáné)
2018. okt. 16. 08:42
Istenem, annyi bonyodalom van egy gyerekkel...😅😅😅
16. pandáné (válaszként erre: 13. - Bnusinna)
2018. okt. 15. 20:09

Az elején nekem őrületesen fájt, csillagokat láttam, pedig hamar megtanultam jól mellre tenni, mégis pár hónapig durva volt. Aztán megszokta az érzékeny bőröm a strapát, és csaknem másfél évig szopizott a lányom.

Bimbóvédőt kértek a kórházban, ill. javasolták, de nekünk nem jött be. Ettől függetlenül most is előszedtem. Van olcsóbb, drágább, mi babyone márkájút vettünk, klasszisokkal olcsóbb volt anno (6 éve), mint az Avent.

Nálunk apa vette meg a szülés után, megbirkózott a feladattal, szóval az se gáz, ha nem veszel előre. Megoldják. ;)

Amúgy amíg nem próbáltad,addig szerintem el sem lehet képzelni, milyen a szoptatás, nekem legalábbis nagyon tanulságos volt: hiába készültem, olvastam róla, jártam szülésfelkészítőre, mindent egyedül kellett kitapasztalnom. De ebbe is belejön az ember, csak meg kell szűrni, kinek a tanácsát fogadod meg. Nekem 10-en mondtak tízfélét, érdemben ketten adtak használható tanácsokat...

Ami tuti, hogy pozitívan állj hozzá, ha meg nehézségbe ütközöl, szakemberhez (szoptatási tanácsadóhoz)fordulj, ő tényleg ért hozzá.

15. bnusinna (válaszként erre: 14. - Anyucikóni)
2018. okt. 15. 19:37
🤣🤣🤣🤣
14. Anyucikóni (válaszként erre: 13. - Bnusinna)
2018. okt. 15. 19:23
Figyi, ebben az időszakban semmi sem muszáj és semmi sem tilos. Amúgy ha nyugis vagy jön ösztönből. Érdemes egy sz.tanácsadást végighallgatni. Ebből sokat lehet tanulni. Pl hogy nem szabad az első napokban 20-30 perceket kínlódni. Ha 5-10p alatt nem jön össze, akkor inkább tápszer. Ha összejön, meg úgyis megy majd, mint az ágybaszarás.🤣😂😂
2018. okt. 15. 19:06
Na ezt nem akartam itt elindítani! Ki a nagyobb ősanya...köszönöm szépen anyucikóni a kedves és érthető választ!!! Mindenki akivel beszéltem es friss anya azt mondja igen is fáj az elején a szoptatás...nem kell túl misztifikálni. És ez nem azt jelenti, hogy nem akarok, mert nyilván akarok, de nem biztos, hogy nem leszünk én is meg gyerek is bénák az elején. Inkább legyen és ne használjam, minthogy kell de nincs...
12. Anyucikóni (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2018. okt. 15. 18:49

És? Muszáj minden anyukának úgy gondolkodni ahogy neked? Én nem ilyen vagyok. Engem nem lát a gyermek se meztelenül, sem a wc-n ülve. Ennyi kis magánszféra engedtessék már meg.

Köszcsi,puszcsi,lávcsi

11. Bless the child (válaszként erre: 9. - Anyucikóni)
2018. okt. 15. 17:05

Off


A gyerek nem fullkontaktban készült?


On

10. lapbarna (válaszként erre: 9. - Anyucikóni)
2018. okt. 15. 15:11

Baj?

Nekem nem baj, hogy így vélekedsz a szoptatásról. Te dolgod.

Azért tapsot ne várj érte!

9. Anyucikóni (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2018. okt. 15. 14:46
bizony. baj? fene se akarta volna, ha enélkül az eszköz nélkül kellett volna csinálni.
8. lapbarna (válaszként erre: 4. - Anyucikóni)
2018. okt. 15. 13:20

Off

A kellemetlenség fullkontaktban az nálad a szoptatást jelenti?

On

7. 1d334fe33f (válaszként erre: 6. - Bnusinna)
2018. okt. 15. 12:41

Gyógyszertárban lehet venni,ez egy mèret.🙂

Ki kell fertőtleníteni,és felrakni.

Ùgy szoktam hogy V alakot formálok a mutatò ujj és a középső ujjammal,és lefogom.

2018. okt. 15. 12:00
Akkor érdemes inkább felkeszülni belőle...méretbe melyik a jó? Gondolom ez azért nem ilyen a boltba felpróbálható dolog...😀😀😀 nekem nem kicsi a bimbóm, sőt meglátásom szerint félelmetesre nőtt. Meg ki melyik márkát ajánlja?
2018. okt. 15. 10:15

Szia!

Nekem 3 gyerekem van,a nagyfiamat anno,és most a 20 hònapos kislányomat is bimbovèdővel szoptatom.

Öcsivel nem kellett,èrdekes mòdon.

Jó dolog,ha befelé forduló a bimbòd.

A babának is könnyebb szopizni,és te sem kinlodsz.

4. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. okt. 15. 10:04
Jajj a legjobb találmány. Főleg hogy nem kell ezt a kellemetlenségét fullkontaktban végigcsinálni. Nekem nagyon bejött, nem is csináltam mással soha. Pedig nem volt gond fizikai értelemben velem.😊
2018. okt. 15. 09:39
Szia! Talán tudok jó tanácsokat adni. Én nem készültem fel ebből éppen, de végül végig ezzel szoptattam. Nekem enélkül nem ment. A babának is jobb volt, és nekem is. O sem erőlködött annyira, ergo olyan volt neki mint egy cumisüveg. Nekem pedig nem lett sebes a mellbimbóm.
2. Dite75 (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. okt. 15. 09:32

Szia,

Bimbóvédő nem feltétlenül szükséges. Abban az esetben kell ha kisebesedett a cicid és fájdalmas a szoptatás. Nekem egyik gyereknél sem kellett.

Ne izgulj! Jó babavárást!

2018. okt. 15. 09:19
Lassan a 32. hétbe lépek és egyre hülyébbnek és elveszettebbnek érzem magam...kell-e bimbóvédő vagy nem? Tapasztalatokra vagyok elsősorban kíváncsi, nem teóriákra! 🙂

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook