Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Biliztetés fórum

Biliztetés (beszélgetős fórum)

2010. jún. 30. 17:07
Testvérek közt is nagyon változó lehet a dolog, és azt mondják, hogy a fiúk lustábbak. Esetünkben ez valóban így volt. Domi tudta ugyan, hogy mi a wc-bili lényege, és vissza is tudta tartani már, ő mégis úgy döntött, hogy inkább a nadrágba pisil-kakil. Nem erőltettük, sosem dorgáltuk, egyszerűen nem adtunk rá pelenkát.
2010. jún. 30. 15:41

Nekem a fiam aki most 5 éves ő már 2 évesen biblizet kaki/pisi is ment a bilibe. Csak éjjelre kellett pelenka, mert sokat ivott cumisüvegből. Elvettünk tőle a cumisüveget és már pelenka sem kellett rá éjjelre. Okos és ügyes kis fiú volt.

Most a lányom 2 éves múlt decemberbe és áprilisba kivettem a pelenkáját. Pár nap alatt szobatiszta lett. De ugy, hogy éjjelre sem kell alá pelus. Ő még előbb leszokott a pelenkáról, mint a fiam.

2010. jún. 30. 15:07
Engem is érdekel a dolog. Én 3 hete könyörgök, hogy éjszaka ne legyen pelus, ugyanis sose pisil bele hetek óta, tényleg csak biztonságérzetet kelt szerintem. Tegnap eltereltem a figyelmét este öltözéskor, nem vettünk pelust és kész. Így csináltam a délutáni alváskor is egyszer, kicsit határozottabb voltam, végül is semmi nem történhet esetleg hisztizik kicsit aztán bepisil, kimosom. Azóta nem is kéri délután. Viszont ha kakiláshoz nem adok pelust, visszatartja és kezdődik a székrekedés, így is 2-3 naponta sikerül, mióta nincs pelus,és szólnia kell.
4. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Enikő3030)
2010. jún. 30. 10:13
Kislányommal nem volt gond, kisfiam már nehezebben szokott le a pelusról, de a kényszer nagy úr, így már jó fél évvel az ovikezdet előtt elkezdtük leszoktatni, mert tudtuk, hogy nála nehezen fog menni.Hát nem volt egyszerű. Hónapokig játszottuk azt, hogy napközben nem volt rajta pelus, és napi több adag ruhát összepisilt, de ezt sem tántorított el, mivel ovit csak úgy kezdhette el, ha szobatiszta, és munka miatt muszáj volt...Aztán egyik napról a másikra éjjel is szobatiszta lett. Szerintem nagyon nem jó, hogy közel 4 évesen még pelenkás. Nevelési tanácsadóban nem voltatok vele? Nem azt mondom, hogy problémája lehet, de a pelus minden esetben valamiféle biztonságérzetet nyújt neki. Nem voltak negatív élményei pisivel-kakival kapcsolatosan? Szorulás, ilyesmi??
3. hobnobs (válaszként erre: 1. - Enikő3030)
2010. jún. 30. 08:18

Én mástól is hallottam, hogy ennyi idősen éjjelre is kell még pelenka. Úgy tudom nem szabad erőltetni, és agyi érettség kérdése is... Játszón múltkor egy 5 évessel találkoztam aki akkortájt lett szobatiszta...Mondjuk az szélsőséges eset.. De szerintem írj fórumon szakembernek, hogy ez mennyire tartozik elfogadható kategóriába és mit tanácsolnak...én a családinet szakértőinek szoktam írni..

hello!

2010. jún. 30. 08:05

Szia!

Igazából 4 évesen már illene szobatisztának lennie.lehet pszichés oka van,szerintem szakember tud segiteni.

2010. jún. 30. 07:57
Majdnem 4 éves gyermekemet nem bírom rávenni hogy bilibe intézze a nagydolgát,hanem pelust kell ráadnom és nem megy neki egyszerűen a dolog,sokszor sír,nyüglődik órákig.Éjjelre pedig mindig pelust kell ráadnom.Nincs tippetek mit tehetnék? Meddig kell pelust hordania éjjel és hogy vegyem rá hogy bilizzen?

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook