Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bilizés fórum

Bilizés (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 9. 20:55
jön a jó idő és ilyenkor a legkönnyebb a bilire szoktatni a babákat. . .
2008. máj. 6. 07:47
nálunk a olcso pelus használatával jött el a bilizés miért mert abban érezte ha pisilt és zavarta sirt hogy vegyük le aztán végül már inkább a bilit választotta és nem engedte hogy pelust rakjak rá .
2008. ápr. 18. 08:04
jön a jó idő és ilyenkor a legkönnyebb a bilire szoktatni a babákat... mi átkötöttük a hasát nem adtunk rá bugyit és igy maga is látta mi történik spóbáltuk elcsipni az elejét és nagyon nagyon örültünk mikor sikerült valami ,ma már az unokáim is hasonló szoktatással érik el a célt persze ennek megvannak a buktatói is takarithattunk egy szer kétszer... de a jó időben a szabadban ez a legegyszerübb /egy gyakorlott ma már nagypapa/
2008. ápr. 18. 07:52
Nálunk az a baj hogy a kisfiamat ráültetem és én is elmondom neki hogy miért jó ez neki. (16 hónapos)Aztán mikor rajta ül ott vagyok mellette és mindíg jönne hozzám. Szabályosan kapaszkodik a nyakamba mert persze ott vagyok mellette nem hagyom magára. Nekem már az is eszembe jutott hogy biztos hidegnek találja a bilit mert amikor levettem róla tiszta hideg volt a popsija. Aztán ugyanúgy mint "drnéni" -nél a kicsi is megvárja míg adok rá pelenkát és aztán megkönnyebülten játszik tovább. Hát nem tudom hogy mikor szokunk rá a bilire viszont sokan mondták hogy még korán van.
5. LoLiNa (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. márc. 8. 07:02

ült rajta, próbáltam "ottartani" először is:))

elmondtam neki, hogy mit szeretnék, miért... vártunk, figyeltünk..:) ha siker volt nagyon megdicsértem, sőőt, el is dicsekedtünk vele..:)) ahogy telt az idő, egyre több sikerünk volt.

nem egy-két napos folyamat, de ahhoz képest hamar ment:) Pisivel könnyű volt a dolog... a naggyal voltak gondjaink. ahol épp állt, elvégezte. azzal sokat kűzdöttünk :)

4. drnéni (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2008. márc. 7. 22:22
És hogy csináltad? Lizám most egy éves, és rá-rá ültetgetem a vécére, nagyon jól elvan, de a pisi-kakival mindig megvárja szépen, hogy visszapelusozzam.
2008. márc. 6. 14:08
a nagyot nyáron szoktattam le nappalra, egy éves kort töltötte be. és most is igy fogom tenni. májusban egy éves a pici, nyáron leszokunk:)
2. moncsicica18 (válaszként erre: 1. - BOM3)
2008. márc. 6. 11:13

az én tapasztalatom két fiu mellett hogy 2-2.5 éves kor körül lehet elkezdeni mert akkor már kezdik megérteni a "miért" jó nekik ha nem a pelusba megy a dolog.először a pisiléssel kezd és ha az már primán megy jöhet a "nagy dolog" is.Nyáron jobb elkezdeni mert jó időben ha nem adsz rá pelust és pisis lesz nem kell félni hogy megfázik és könnye lecserélhető azaz egy szál ruhácska.

az én kissebbik fiam egyből a wc-velkezdtemert az jobban tetszett neki.

1. BOM3
2008. febr. 28. 15:57

Szerintetek mikor "kell" egy babát a bilire szoktatni?

Milyen módszerekkel próbálkoztatok, és melyek váltak be? Volt-e visszaesés, testvérszületéskor, vagy költözéskor vagy egyéb változásokkor a gyermek életében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook