Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bilizés - a kezdetek... fórum

Bilizés - a kezdetek... (beszélgetős fórum)


2015. szept. 10. 19:55

Köszönöm, hogy írtatok :-)

Kitartás és türelem.... :-)

2015. szept. 10. 12:30
Az a lényeg, hogy az ovi kezdetére legyen szobatiszta a kisgyerek (nappalra) Nálunk a bölcsiben több olyan kisfiú is volt akik csak az utolsó pillanatban, 3 éves koruk körül, közvetlenül az oviba menetel előtt lettek stabilan szobatiszták. Mondjuk a bölcsiben többnyire nincs kapacitás, hogy minden gyereket külön szoktassanak, ami elég gáz, mivel sokan 8-9 órát is ott töltenek. Ebből a szempontból az otthon nevelt kicsik talán előnyben vannak. Sajnos az én fiam 15 hónaposan még semmi érdeklődést nem mutatott a bili iránt. Most 2,5 éves, és otthonra már kis alsógatyát hord, jól használja a bilit, éjjelre viszont pelusos. Lehet, hogy lassan haladunk, de remélem hamarosan szobatiszta lesz.
2015. szept. 9. 13:15
Szerintem jól csinálod, de legyél türelmes. Erre meg kell érnie a gyereknek. Ha szól, hogy pisilni kell, spuri, mert az elején általában akkor szólnak, ha már jön a pisi. Az is elképzelhető, hogy amikor ő veszi elő a bilit, akkor érzi, hogy pisilni kell, de mire odajuttok, már a pelenkába ment. De nem baj, ehhez idő kell. Nálunk a nagyobbik 2,5 évesen lett stabilan, éjjel-nappalra szobatiszta, a kicsi 20 hónaposan. Nem vagytok semmiről lekésve.
3. aszta (válaszként erre: 2. - Kleeri)
2015. szept. 9. 12:34

Akkor nálatok a Kicsi magától ül rá a bilire? És mennyi idő alatt alakult ki, hogy majdnem mindig sikerül is a bilin alkotni valamit?

Esetleg nem lehetne, hogy először csak minden második alkalommal kap pelust, aztán később minden harmadik alkalommal stb...

2015. szept. 9. 12:29

nálunk nehezen megy, a kicsi 2,5 éves eddig csak játszott a bilivel, most már mindig ráül, belepisil, és mást is,

a dolgát nagyrészt a bilibe és a wc-be végzi, mégsem tudjuk elhagyni a pelenkát, mert ragaszkodik hozzá

2015. szept. 9. 11:56

15 hónapos a kislányom és már 7 napja van minden nap legalább egy pisi a biliben. :-) Az első lépéseit hetek óta gyakorolja egyedül, még nem mondja pisi vagy kaki....

Most már reggel és este ültetem rá bilire, illetve napközben párszor. Ha érzem, hogy kakilni kell és ráültetem a pelusba még nem megy bele, megkapja a tiszta pelust és akkor abba nyomja a kis Tündérkém. Legelső alkalommal nyomás közben sikerült elkapni, akkor ment a pelusba is és a bilibe is, innen indultunk :-)


Szeret bilizni, nem erőltetem, ha esetleg nincs kedve max megpróbálom még egyszer, ha akkor sincs tiszteletben tartom.


Néha magától leveszi a bilit az asztalról, és ráülünk vagy van, vagy nincs semmi, inkább az utóbbi.


Nálatok innentől hogy alakult a bilizés? Először napi egy, aztán 2-3 siker, aztán pár hónap múlva már végleges peluselhagyás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook