Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bilitéma fórum

Bilitéma (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 7. 07:50
NNálunk könnyen ment a barátkozás a bilivel a wc-vel, mikor mi jött sorra. Két éves kora körül a kaki már csak bilibe ment, alig fordult elő baleset, ő maga szólt. Azt hittem itt az ideje a pelus levételének, de hiába volt minden próbálkozás, egy óra alatt három nadrág is lekerült róla. Mivel tál volt féltem, nehogy megfázzon, és nem is lehettem vele állandóan, mert dolgozom. Az oviban is le-le vették róla a pelust kisebb-nagyobb sikerrel. Aztán egy hét ügyes bilibepislés után újra visszaesett. Nem ellenkezik ő a pelus levétel ellen, csak egyszerűen bebisil, és ez már részben tudatos, ugyanis hosszabb ideig vissza tudná tartani. Ja és egyfolytában azt hangoztatja, hogy ő még kicsike, pedig a felnövést nem erőltettem soha, mindig az ő igényeit vettem figyelembe. Mit tegyek?
34. banita32 (válaszként erre: 31. - Szatmarine001)
2011. márc. 3. 06:48
Ilyen esetek gyakran előfordulnak ha változás áll be. Mint ahogy te is írtad elmentél dolgozni. Ez benne lehet hogy azt váltotta ki hogy mivel én már ügyes vagyok anya elment. Ezzel reagál. Általában ezek nem tartanak sokáig és visszaáll a rend. Beszélgess vele sokat erről, hogy nem azért mentél el mert ő valamit csinált. Ez az élet rendje stb. Ha ezután is megmarad a dolog akkor én ajánlom felkeresni valami gyógypedagógust aki jobban benne van ezekben és hasznos tanácsokat tud adni.
2011. márc. 2. 16:46
Én is fogtam a derekát, de akkor mozdult el, amikor ráültettem.:( Neki sem új ez a wc téma, mindíg jön utánunk, ha mi megyünk, még papírt is tép, de ő mégsem akarja, se ide, se oda..
32. enderkora (válaszként erre: 30. - L.Niki18)
2011. márc. 2. 07:46

Tegnap már hurcolászta a bilit és rá is ült, persze csak ruhástól, de már ez is haladás, mert eddig sírt, ha meglátta!

Egyébként olyan bilink van, ami átalakítható fellépővé és szűkítővé.

Köszi a tanácsot, mindenképp be fogom tartani ezt a derék fogós trükköt!

Természetesen majd leírom, hogy hogy sikerült az akció!

2011. márc. 1. 22:19

Lehet,nem pont ide illik,dehát bilitéma.

Az én kislányom 2 éves korára szobatiszta lett éjszakára is.(Most 2 és fél éves.)Ezután másfél hónapot dolgoztam,és ő "vissza fejlődött".Megint bepisilt.Újra leszokattam (nyáron),de éjszakára nem megy.Most viszont megint bepisil,és két napja be is kakál a szobájába.Pedig ezt nem látja.Mitől lehet ez szerintetek? Mit csináljak?

Ha kérdezem,hogy hova kell pisilni és kakilni,tudja hogy a wc-be.Mondja is,de mégis inkább a szobába csinálja.Persze leveszi a nadrágot és a bugyit is.Most 2 és fél éves.Nekünk gyárilag beépített szűkítőnk van.

Valami ötlet?

Köszi

30. L.Niki18 (válaszként erre: 13. - Enderkora)
2011. márc. 1. 22:02
Egyébként szerintem az nagyon jó dolog, ha a gyerek látja, hogyha pl. te pisilsz a wc-n. Tudatosul benne, hogy ott kell végezni ezeket a dolgokat. :o) Próbáéjátok ki a wc szűkítőt. Nekünk bevált. Írta az előző hozzászóló, hogy nekik azért nem vált be, mert elmozdult hirtelen a wc szűkítő. Érdmes olyan alakú szűkítőt választani ami a wc-hez szinte pont illik. :o) De ha ráülteted a gyerkőcöt, közben fogjad a derekát pl. hogy ne ijedjen meg. Sok sikert, majd írd meg mi volt. Szép estét mindenkinek!
29. buschne (válaszként erre: 28. - Banita32)
2011. márc. 1. 16:16

Ez így van, de érthető módon mindenki próbálkozik, mert anyagilag sem mindegy, hogy mennyi ideig kell még pelenkát vásárolni.


Egyébként lényegében ezt írtam én is.

2011. márc. 1. 15:10

Azt azért senki ne felejtse el hogy erre a dologra agyban kell megérnie a gyereknek. Tudatosan kell visszatartani és szólni. Amíg erre nem kész (szakemberek szerint ez átlagban 2-2,5 éves kor) addig csinálhatsz bármit. Ha megérik rá akkor viszont pikk-pakk rászokik.

Természetesen ez is mint minden folyamat minden gyereknél más és más időben. Úgyhogy nem kell görcsösen akarni. Ki fog alakulni magától. Persze lehet róla beszélgetni, próbálgatni ahogy neki az üteme diktálja.

27. A2880
2011. márc. 1. 08:00

Én a kislányomat 3 évesen fogadtam örökbe és nem volt szobatiszta,még egy hónap sem telt el már teljesen az lett.Én is bugyis pelenkát raktam rá és naponta egy csomószor mentünk bilizni így két hét múlva már magától járt,kelt a wc-n,még egy ideig rajta volt a bugyis pelus,de teljesen úgy kezeltük,mint egy bugyit,de a "nagyobb dolgok"mindig szűkítővel a nagy wc-be mennek.A kisfiammal is ugyan így tanítottam.Ő keveset használta a bilit,mihelyst kényelmesen tudott a nagy wc-be pisilni,elhagytuk a bilit.


Nálam az jött be,ha a szoktatáskor sűrűn rá kell ülni a bilire,de soha nem stresszeltünk ezen,természetes dolognak tartottuk,nem magyaráztam és dícsértem túl,és így hamar túl lettünk ezen.

26. türkizszemű (válaszként erre: 24. - Zinnia)
2011. febr. 28. 23:23

Szerintem próbáljátok ki a WC-ülőkét!

A kisgyermeked a Te példádat követi, s szerintem soha sem látta Apát, Anyát vagy a nagytesót bilin trónolni :)

Nézz körül a net-en, de nekünk "mászókás" szűkítőnk van, ezek a legjobban használhatók és a babának a legizgalmasabbak. Ágoston fél órákat is ücsörög néha...Az ára húzós, de a középső kislányom 6évesen is szanálta (lábtartónak). A különböző árverési oldalakon mindig van eladó...


Ne izgulj, ez be fog válni :)

25. buschne (válaszként erre: 24. - Zinnia)
2011. febr. 28. 23:23

Szerencsére én hallottam jó előre ezt a billenős esetet és én nem is vettem ilyen szűkítőt, aminek annyi volt a hátránya így visszagondolva, hogy fogni kellett a gyereket a WC-n, mert sokszor azt hittem, fejjel előre bukik a kőre, vagy éppen hátra a WC-be:)

De megérte így is, hamar ránőnek a WC-re. Sámlit is lehet a lábuk alá tenni.

A következő nagy élmény az lesz, amikor már egyedül törölnek...:-DD

24. zinnia
2011. febr. 28. 23:11
nálunk ott kezdődik a baj, hogy egyáltalán nem hajlandó ráülni.. semelyikre.. a megbillenős eset... fél.. ha csak megmutatom a bilit üvölt.. inkább nem erőltetem.. de már 2 elmúlt.. örülnék, ha nem kéne pelenkázni
23. buschne (válaszként erre: 1. - Moncsy85)
2011. febr. 28. 22:50

Én édes kis bugyikákat vásároltam nekik és mondtam, hogy a nagykislányok már bugyit viselnek és nem pelenkát. Azt nem tudom, hogy a " kis pasik" is odavannak-e a kis gatyákért, de az én lányaim odavoltak. Egyébként addig nem fog úgysem leszokni, amíg nem áll rá az agya és nem érzi pl., hogy milyen érzés, amikor végigcsurog a lábán... Néhányszor végigcsurog, azután zavarni fogja...

Ebben van segítségre a nyár, mert akkor gyakran kint vannak és nem számít, hova csurog:)

Egyébként minden gyerek megtanul előbb-utóbb bilibe( WC-be ) pisilni.

Nekem két éves korukra szobatiszták voltak éjjel-nappal.

22. Bun Csilla (válaszként erre: 12. - Moncsy85)
2011. febr. 28. 22:23

Szerintem azért más a helyzet a fogtündérnél, mert ott nem mindennap kaptál ajándékot! Az én lányaim 2.5 évesen szoktak le a pelusról 3 nap alatt előtte is használtunk bilit de csak alvás előtt pisiltek oda és reggel felkeléskor! A kaka az a wc-be ment a bilibe nem akartak, és szűkítő nélkül! Mivel ikreim vannak néha jó a bili ha a másik is rajtaül és nem tud várni, de ha kell ketten is elférnek rajta és végzik a dolgukat!

Szerintem egy dicséret érte elég, nem kell semmi apró ajándék mert utánna azt fogja kérni, mert azt szokja meg. Nálunk ösztönzésnek a wc lehúzása volt! Második nap már észre se vettem hogy pisilt a bilibe csak azt hogy lehúzta a wc-t, és borzasztó büszke volt magára és én is!!!!

21. Cipike75 (válaszként erre: 18. - Novehaki)
2011. febr. 28. 22:16

Szerencsés voltál....Én most azon görcsölök, hogy mire vissza kéne mennem dolgozni, még 3 hónap, addigra azért essünk túl ezen a problémán.....mert mi lesz, ha nem????? Adjam be bölcsibe, 1 hónapra? Be sem veszik 3 évesen....Vagy adjam be 80 ezerért magánba???

Húúúú, már nálunk is történhetne valami....egy tesó is kihúzna a "bajból"....

20. ildika
2011. febr. 28. 22:15
Az én lányom nyári születésű, 2 évesen még nem tudtam leszoktatni. Nyáron udvaron bugyiban rohangált, de csak akkor szólt, amikor már bepisilt :( Aztán végülis 2,5 évesen a bölcsiben szokott le a pelusról. Nappal már nem kellett, éjjelre is azt hiszem 1 hétig... Bilire nem volt hajlandó ráülni, a szűkítőre sem... Inkább tartja magát azóta is a rendes felnőtt wc-n :) Múlt tavasszal még én is izgultam hogy megy a lányom így oviba :) Hidd el menni fog :)
2011. febr. 28. 22:11
Az én fiam kétéves volt, mikor megkapta a bilijét, de hónapokig csak állt a sarokban, nem nyúlt hozzá. Hiába ültettük rá a macit vagy bármit, hogy az most pisil, nem szólt, hogy ő is. Aztán majdnem 2,5 éves volt, mikor már jó idő volt, lehetett otthon egy szál gatyóban. Akkor lekerült a pelus, és eleinte figyeltem az órát, és fél órát saccoltam, hogy olyan időközönként ráültetem. Első néhány alkalommal sok volt a fél óra. Mindig kértem, hogy szóljon, ha érzi, hogy pisilni kell, de mindig rá is ültettem a bilire. Ha sikerült pár csepp, megdicsértem, ha nem, hát majd legközelebb. Eleinte csak otthon csináltuk így, aztán jöttek a sétaidők, majd először a déli alvás ideje, és sokkal később az estié. Mára már szobatiszta, de időnként be-becsorog neki, de ez már nem gond. Közben viszont vettünk neki wc-szűkítőt, és egy ismerős kislánnyal példálóztunk, hogy ő már wc-be pisil (egyébként ez nem volt igaz, de bevált). Lehet, hogy meg lehet próbálni arra hatni, hogy már milyen nagyfiú, és már majdnem felnőtt, de a felnőttek wc-be pisilnek. Én is engedtem, hogy lásson engem wc-n, és mondtam is, hogy mit csinálok ott. De minden gyerek más és más. 2,5 éves koráig gyakorlatilag nem is foglalkoztunk a bilivel, megvártam a jó időt.
2011. febr. 28. 22:10

jelenleg a harmadik gyermekünket nevelgetjük, de egyiknek sem modogatuk hogy bilizni kellene csinálták maguktól :D

látták tőlünk és kész


sőt bilijük sem volt ők egyből a nagyon kezdtek

17. Cipike75 (válaszként erre: 14. - Enderkora)
2011. febr. 28. 22:09
Hát, igen, ez nem egyszerű..Állítólag van valami párnázott, szivacsos szűkítő, talán az rátapad, és nem mozdul el....
16. Moncsy85 (válaszként erre: 14. - Enderkora)
2011. febr. 28. 22:08
Az én gyerkőcöm az a bilinél is félt alapból hogy beleesik pedig akkor még nem ült rendes wc-n.
15. Moncsy85 (válaszként erre: 10. - Enderkora)
2011. febr. 28. 22:07
Az én fiam is egy jóóó darabig csak ruciban volt hajlandó ráülni. Majd amikor elkezdte nézni a tv-ben a reklámokat bevittem a fürdöből a nappaliba a bilit. Kezébe adtam a kedvenc cumisüvegét és nézte közben a tv-t (ruhában). Majd szép lassan lekerült a gatyó, majd a pelus is.
14. enderkora (válaszként erre: 11. - Cipike75)
2011. febr. 28. 22:05
Na, most legyek okos!!!
13. enderkora (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2011. febr. 28. 22:04
Ezt a szűkítős dolgot viszont kipróbálom, mert ha én végzem a dolgom, akkor mindig ott van velem...:)
2011. febr. 28. 22:04
Én ezt a bilimanós témát azért vezettem be mert amikor én voltam kicsi és jöttek a fogtündérek, én baromira örültem annak amiket a "fogtündérek hoztak. Gondoltam, hátha.
11. Cipike75 (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2011. febr. 28. 22:04
A wc szűkítővel én úgy jártam,hogy amikor arra akart ráülni, elmozdult alatta, és megijedt....azóta nem ül rá....
2011. febr. 28. 22:03
Én is próbálkoztam már, de egyelőre nem hajlandó ráülni a bilire, csak ruhában...
2011. febr. 28. 22:02
Az én kisfiam már mehetne az oviba, de a pelus miatt még itthon vagyunk....Ezt a kapsz valamit én is kipróbáltam, de volt, hogy inkább nem kellett neki a valami....még nem érett meg a fejében a dolog, lehet, hogy még nem is érzi, hogy kell neki, csak amikor már késő....
2011. febr. 28. 22:01
Sziasztok, nekem kisfiam már 4 éves, de már 2 évesen teljesen szobatiszta volt. Én nem a bilit vettem, hanem a wc szűkítőt. Megspóroltam azt, hogy a biliről wc-re szoktassam. :o) Jobban is tetszett kisfiamnak a wc szűkítő mint a bili. Sok sikert és kitartást! A gyerekek szinte magától lesznek egyik napról a másikra szobatiszták, nem kell erőltetni!
2011. febr. 28. 22:00
Előző nap, ha produkált valamit, másnap kap a bili tetejére egy cukorkát, vagy valmi édességet. Nagyon megszokott neki örülni, reggel első dolga hogy szalad a bilijéhez hogy hoztak-e valamit a "Bigyimák"
2011. febr. 28. 21:58
Az én "nagyfiam" 21 hónapos és gondolom már elég idős arra, hogy tudja a bilis dolgokat. Visszatudja tartani a pisit stb. De a bilire nem volt hajlandó ráülni. Akkor kitaláltam, hogy mi lenne,ha jönne a "Bilimanó" és ha kakil vagy pisil a bilibe, másnap reggel hoznának azok a Bilimanók valami ajándékot. BEVÁLT!!! Még...
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook