Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bichon Havanese 4 éves kan kutyám ma madarat vadászott. Kétségbe estem! fórum

Bichon Havanese 4 éves kan kutyám ma madarat vadászott. Kétségbe estem! (beszélgetős fórum)


1 2
2017. júl. 9. 21:09
Engem toltak már le nagyon, amikor nem vettem komolyan a jutalomfalatozást... de a jelek szerint mégis igazam lehet néha.
2017. júl. 9. 21:07
Igen, valóban azt írják mindenhol, hogy nehezebb nevelni, és nehezebben hallgat rám. Nem is zavart addig, míg nem tett kárt más állatban, most nagyon haragszok rá, nagy állatbarát vagyok, és szörnyen sajnálom azt a madárkát. Én vettem fel a kicsi testét a földről, szörnyű volt látni, hogy a kutyám az én jelenlétemben megölte őt. :( Azután megmutattam neki a tenyeremből, és csak annyit kérdeztem látod mit tettél? Menjél el innen, és ő fogta és elment. Nem tudom mennyit érthetett meg a szituációból, vagy vajon tudja-e hogy mit csinált. Azt nem tudom róla elképzelni, hogy szándékosan megöljön bármit is... Nagyon hibásnak érzem magam most.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - Gracielita)
2017. júl. 9. 21:05

Nem volt még ilyen apró kutyám, de már akkor kellett volna azonnal büntetni, amikor nem jött a hívásra.


Én a bichon-nál nagyobbat is meggrabancoltam már. Hajjaj.


Persze nem megvárni, míg odajön, hanem utánacsörtetni.

Vagy még előtte (mielőtt eltűnik) valami könnyen mozdítható nehezebb tárgyat a közelébe dobni. Ilyen lehet egy lánc, vagy más csörgős dolog, ami megijeszti. Némi hangosabb szitkok közepette jó erősen odavágni, nem hozzá, hanem lehetőleg a közelébe, hogy megijedjen és optimális esetben a gazda felé rohanjon.

Ki lehet építeni a kutyában, hogy az engedetlenség helyzetében bizonytalanul érezze magét és legközelebb lehetőleg ne reszkírozza a dolgot.


Amikor Konrad Lorenz viselkeséskutató egyik kutyája megölt egy libát, akkor a tetemmel tángálta el a vétkest. Tudom, egy apró kis madár teteme nem alkalmas fenyítésre, de a kezedben tartva és a kutya felé böködve vele, határozottam közölve, hogy NEM MEGRÁGOD!!! ... tartósabb siker is elérhető. A Nem megrágod jó parancs, nem érthető félre.

7. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Gracielita)
2017. júl. 9. 21:03

Gondolom erről a fajtáról megnéztél már mindent a neten és elolvastál is.

Ha azt írja, hogy ilyen,a kkor fogadd el.

Családban is van havanese, de az is csak akkor fogad szót, ha úgy látja jónak, pedig igazán szigorúan van fogva.


Ne aggódj a dolgon.

2017. júl. 9. 20:58
Illetve hogyan tudnám leszoktatni őt erről, és elérni, hogy jobban hallgasson rám? Az a baj, eléggé szabadelv, mikor olyan a kedve hallgat rám mindenben, mikor nem, akkor meg lesz*rja mit mondok neki. Jutalomfalattal tanítottam mindenre, nem agresszíven, de valószínűleg elronthattam a nevelését. :(
2017. júl. 9. 20:55
Mármint a kutyus az enyém, nekem kéne a falkavezérnek lenni, ösztönhelyzetben mégsem hallgat rám. A madárka kicsi volt, valószínúleg a fészkéből eshetett ki, és a tujafán volt az egyik alsó ágon - én nem is láttam. Játék közben szagolhatta ki a kutya, majd odaszaladt, és bőszen keresni kezdett, tovább rám nem hallgatott és eltűnt a bokrok között. Mikor visszatért a kismadár a szájába volt - nem tudom, hogy bántani akarta-e, de szerintem csak játékból, viszont hiába szóltam neki nem tette le, alig tudtuk megfogni, és elvenni tőle, de addigra késő volt. Van rá esély, hogy ezután madarakra fog vadászni?
2017. júl. 9. 20:55
A kutyákban ugyanúgy meg van a vadászösztön, mint a macskáknál.
2017. júl. 9. 20:53
Kutyusom eddig soha nem volt agresszív más állatokkal szemben - inkább amolyan nagy a szája, de nem harap típus. A kertünkben van 3 japán tyúkom, amikor tudta megfogta őket a szájába - de csak játékból, bántani sosem bántotta őket - vagyis szándékosan, de mikor észrevettük, hogy játszik velük, mindig rászóltunk. Aggódok! Úgy érzem az én hibám az egész.
2017. júl. 9. 20:52
Miért estél kétségbe?
2017. júl. 9. 20:52
Bichon Havanese 4 éves kan kutyám ma madarat vadászott. Kétségbe estem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook