Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bibliai kérdés. fórum

Bibliai kérdés. (beszélgetős fórum)

2010. nov. 22. 16:47

Mózes I.41.30 a 7 szűk esztendő

József fejtette meg a fáraó álmát

"Azok után pedig következik az éhség hét esztendeje, s minden bőséget elfelejtenek Egyiptom földén, és megemészti az éhség a földet."

Pál fordulat:Pál egy keresztyény üldöző pogány ember volt de egy nap István diákkónust üldözte,amikor leesett a lováról és Isten szólt hozzá.Ezek után Ő is megtért és keresztyeny lettEz a Pál fordulás

Júdás csókkal árulta el Jézust a Ghetsemáni kertben.

Mosom kezeimet Pilátus Jézus elítélése után megmosta kezeit,hisz azt áűllította hogy nem ő ítélte el,hanem a nép

egyenlőre ennyi a többire nem emlékszem

20. pipike27 (válaszként erre: 1. - Roos)
2010. nov. 22. 16:44

7 szűk esztendő:József történetében van erről szó,7 évig gazdag termés volt,utána következtek a 7 termésben szegény évek

Pál fordulat:Pál apostol üldözte a keresztényeket,a damascusi úton megjelent neki Jézus,ezután megtért

Júdás csókja:csókkal árulta el Júdás Jézust

Mosom kezeimet:Pilátus mondta a népnek mikor Húsvétkor odaadta a farizeusok kezébe Jézust,akik döntöttek sors felől

Szemet szemért fogat fogért:az Ó szövetségben van először említés erről,később Jézus idézte a hegyi beszédben,(Új.szövetség):jelentése:ki mit érdemel azt kapja

Senki sem próféta a maga hazájában:ezt Jézus magára is értette,a saját népe nem fogadta el mindazt,amit hirdetett

Olyan igaz,mint a 10 parancsolat-erről még nem olvastam a Bibliában,de azt jelenti,hogy örökérvényű,mivel a 10 parancsolat is örök

Remélem elég érthető voltam,ha nem írhatsz,szívesen segítek:)

2010. nov. 22. 16:43
Mosom kezeimet - Pilatus mondta, amikor elehoztak Jezust, hogy itelje el. O nem talalta bunosnek, de mivel a nep kedvere akart tenni, ezert mondta ezt, s jelkepesen meg is mosta a kezeit, hogy nem o volt aki a vegso dontest kimondta.
18. Roos
2010. nov. 22. 16:42
Köszi mindenkinek, nagyon sokat segítettetek! :)
2010. nov. 22. 16:41

Pal fordula - Pal (korabbi neven Saul) Jeruzsalembe tartott a damaszkuszi uton, hogy fogsagba vesse Jezus kovetoit (akik Jezus Krisztus feltamadasat hirdettek), amikoris megjelent neki Jezus egy latomasban. Jezus a latomasban ezt kerdezte tole: "Saul, Saul, miert uldozol engem?"

Saul ez teljesen osszetorte es magaba fordult (mellesleg par napra szeme vilagat is elveszitette). Egy par nap elteltevel azonban elhitte, hogy tenyelg Jezus jenet meg neki es onnantol kezdve O is keresztennye valt.


Saul az egyik legnagyobb kereszteny uldozo volt es a latomas hatasara az egyik legnagyobb keresztennye valt, akkor kapta a Pal nevet.

2010. nov. 22. 16:41
Hűűű tényleg, József volt az álomlátó, nem Mózes.
2010. nov. 22. 16:41

Jézus szavai nyomán született egy közmondás.


“ Senki sem lehet próféta a maga hazájában.”


Ismeritek, használjátok ezt a mondást?


Senki sem lehet próféta a maga hazájában.


Kicsit gondoljuk át, hogy mit is jelent!



Senki sem lehet próféta a maga hazájában


- a közmondás hátterében élő tapasztalat-



Mi a mondás eredete?


Jézus csalódása: Názáreti zsinagóga:


Én vagyok Isten küldötte—emberek nem hisznek neki.


Emberek:


•Ismerünk téged, te Józsefnek vagy a fia (Lk. 4, 22)!



•Jakab, József, Júdás, Simon testvére, meg Mária fia vagy. Mit akarsz itt?



J.1. beszéde názáreti zsinagógában:



nem fogadták el, mint Isten küldöttét,


nem tekintették prófétának a názáretiek,


mert ismerték őt pici korától fogva.


Ez a közmondás eredete.



A népi tapasztalat ezt továbbgondolta.


Általánosítás:


minden olyan helyzetre értelmezték, amikor valaki otthonában akart valami nagyot tenni.

2010. nov. 22. 16:40

7 szűk esztendő: az egyiptomi fáraónak volt egy álma, amit az udvarából csak Mózes tudott megfejteni. Ez arra vonatkozott, hogy a fáraó álmában látott 7 egészséges tehenet, 7 soványat. A jelentése: 7 gazdag, bőséges esztendőt 7 szűk,szegény fog követni. Így a 7 bő esztendő alatt a fáraó és az udvara elraktározott élelmiszert.


Pál fordulat: Pál,eredeti nevén Saul üldözte a keresztényeket, de mikor Damaszkuszba indult, üldözni az ottani keresztényeket egy csodás álma volt: megjelent az Úrjézus az álmában, és megkérdezte tőle: "Saul, Saul miért üldözöl engem?" erre Saul: "Ki vagy Uram?" "Én vagyok Jézus, akit üldözöl" Az Úr elküldte őt a városba, hogy majd ott megmondják neki mit tegyen. Akik Saullal voltak, azok is hallották a hangot, de senkit nem láttak.


Júdás csókja: Júdás egy csókkal árulta el Jézust. Erről nagycsütörtökön emlékeznek meg, húsvétkor a passión belül. Júdás 30 ezüstöt kapott a fariezeusoktól, ha a kezükre játssza Jézust. Júdás azt mondta, hogy akit megcsókol azt az embert kapják el. Az Olajfák hegyén pedig megcsókolta Jézust...


Mosom kezeimet: Pilátus mondta, mikor a nép halálra ítélte Jézust. Ugyanis Pilátus nem talált semmi vétséget, amiben Jézus hibás lett volna.


Szemet szemért, fogat-fogért: , Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért. Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is. "


Senki sem proféta a saját hazájában: Az Újszövetséggel kapcsolatban szokták emlegetni. Názáret lakói látták Jézust gyerekkorában. Látták, ahogy felnő. Ismerték a családját. Ezek után ők kevésbé hitték el, hogy Jézus Isten fia lenne, mint bárki más, aki már Krisztusként ismerte meg.

2010. nov. 22. 16:38
A Biblia alapvető büntetőjogi koncepciója – ha szabad ezt a kifejezést használnom – a tálió, más szóval a forbát elvére épül.[2] Az ókorban majd minden népnél és majd minden időszakban ez az elv érvényesült; nem véletlen, hogy nemcsak a Biblia, hanem a zsidók szent könyve, a Talmud, valamint a muszlimok szent könyve, a Korán is ezt az elvet érvényesíti a bűnözők vonatkozásában. Fontos tudni, hogy – az általánosan elterjedt tévhiedelemmel szemben – a tálió elve nem merül ki a gyilkossal szemben alkalmazott halálbüntetésben, hanem egyéb, azonos módon megbosszulható bűncselekményekre is kiterjed.[3] Erre utal az elv legnépszerűbb megfogalmazása, a „szemet szemért, fogat fogért”, melynek különböző variációi valamennyi ókori törvénykönyvben (időben legelőször Hammurapi törvényei között) megtalálhatóak. A Biblia maga úgyszintén többször utal erre az elvre; leghíresebb megfogalmazása így hangzik: „Szemet szemért, fogat fogért, kezet kézért, lábat lábért, égetést égetésért, sebet sebért, kéket kékért.” [2 Móz. 21, 24.25.]
2010. nov. 22. 16:37
A Bibliában Júdás csókkal árulta el Jézust
2010. nov. 22. 16:35
7 szűk esztendő: József történetében van, ő fejti meg a fáraó álmát, ami 7 kövér és 7 szűk esztendőt jósol
2010. nov. 22. 16:35
mármint a gyilkos kapott kegyelmet!
2010. nov. 22. 16:34

7 szűk esztendő - Egyiptomban mikor jOzsef rabsagban volt (a batyjai eladtak Ot rabszolganak), akkor a farao almot latott, amit a farao tanacsosai nem voltak kepesek megfejteni.

Almodott 7 kover teherol, kover szemu buzakalaszokrol, majd 7 sovany tehenrol, stb.

Ezt az almot Jozsef megfejtette, s azt tanacsolta a Faraonak, hogy a 7 kover tehen 7 bo esztendore vonatkozik, amikor a bo termest silokba kell osszegyujteni, hogy a nepnek a bo esztendoket koveto szuk evekben is legyen mit ennie.

A farao igy is tett. Egyiptomba mentek a kornyezo orszagokbol is az emberek a 7 szuk esztendobe elelemert, mert hallottak hogy Egyiptom okosan jart el es elraktarozott gabonat, stb.


Arra vonatkozik a mai eletben, hogy ha ma sok van, ne herdald el a mondjuk a vagyonodat, hanem gondlj arra is h mi lesz kesobb.

2010. nov. 22. 16:34
Csak egy kettöt tudok:Júdás csókja árulást jelent,Júdás csókkal árulta el Jézust!Mosom kezeimet:Pilátus mondta és jelképesen tette ezt mikor Jézust halálra ítéltette a néppel felajánlotta a népnek ,hogy egy valaki kegyelmet kaphat és a nép Jézust választotta egy gyilkos helyett és erre mondta hogy mosom kezeim ,hogy neki nincs felelőssége a halálában!Ennyit tudok segíteni!
7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Roos)
2010. nov. 22. 16:33
ezeket nem a Biblia mondta, hanem ezek Bibliai történetekből alakult szólások
2010. nov. 22. 16:32
5. Roos (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2010. nov. 22. 16:31
Már beírtam, de nem találom, meg a lényeget se, hogy mire mondta ezeket a Bilbia
4. Roos (válaszként erre: 2. - Homern)
2010. nov. 22. 16:31
Nem 1-2 mondatban kell. Esetleg nem tudsz olyan oldalt, ahova le van írva?
2010. nov. 22. 16:30
csak hosszabban kifejthető történetek, írd be a google-ba inkább
2010. nov. 22. 16:29

Elég hosszú,de annál érdekesebb történetek fűződnek hozzájuk :)

Én képtelen vagyok 1-2 mondatban leírni,hátha másnak menni fog :)

1. Roos
2010. nov. 22. 16:22

Mire mondta ezt a Biblia?

-7 szűk esztendő

-Pál fordulat

-Júdás csókja

-Mosom kezeimet

-Szemet- szemért fogat-fogért

-Senki sem próféta a maga hazájában

-Olyan igaz, mint a 10 parancsolat


Aki tudja valamelyikre is a választ, légyszi segítsen, fontos lenne,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook