Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bezöldíteni az udvart. Kerteszkedjunk! fórum

Bezöldíteni az udvart. Kerteszkedjunk! (beszélgetős fórum)


2013. márc. 7. 18:27

Jo, hogy ezt leirtad.


Egyebkent ha nekem szuksegem van tujara, ami hamar elfed es megno, melyiket valasszam? mennyit no mondjuk 1 ev alatt?

2013. márc. 6. 16:46

A tervezett füvesítés egy kis részét már elhengereltük. Várjuk a jobb időt.Jövőhétre ütemeztük a további munkákat, addig megveszem a gyomírtót, a fűmagot és az indító tápot. Olyan 150 m2-t füvesítünk, de még nem döntöttem el, hogy pázsit- vagy sportfűkeveréket vegyek-e?


Több kertésszel is beszéltem, 600-800 Ft/m2 árral kalkuláltak.

Jó kertészkedést és szép időt kívánok mindenkinek.

2013. febr. 18. 17:04

Összegyűlt a "kupak' tanács, ez ügyben is; a füvesítés győzött...rengeteg munka már előkészítése is nekünk...


Lehetséges-e az?- hogy mégsem 'tetszik' senkinek sem...()



DDDDD

26. andi6020 (válaszként erre: 24. - Csipmanzka)
2013. febr. 16. 17:28

Nem hagymás, és nem is bírja a telet.

Télen hűvös helyen, 12-15 C-on kell tartani, kint nem maradhat.

2013. febr. 16. 16:08

Ősszel mi is felástuk a régi gyepet, mert már mindenféle mag gyökeret vert benne, s a vakond is garázda módon viselkedett. Nagy munka volt...


Most azon gondolkozok, hogy talán 'műfűvel' helyettesítem, meg egy porszívóval...??


(öreg vagyok már a kihívások terén)


DDD

24. Csipmanzka (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2013. febr. 14. 12:57

fu, hat az nem olcso. 3oo m2 vagy tobb. Hat akkor maradnak ezek a foldon kuszo dolgok.


Amugy nekem nagyon tetszik a Stephanotis nevu virag. Hol lehet kapni? Hagymas, ugye?

23. andi6020 (válaszként erre: 22. - Csipmanzka)
2013. febr. 13. 16:34

Milyent szeretnél? Mekkora a terület?

Szerintem olyan 1200-1500 Ft/m2 alatt nemigen úszod meg.

22. Csipmanzka (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2013. febr. 13. 15:58
en is gondoltam ra, mennyibe kerul, nem tudod veletlenul?
21. andi6020 (válaszként erre: 1. - Csipmanzka)
2013. febr. 13. 15:49
Gyepszőnyeg
20. zefex (válaszként erre: 18. - Csipmanzka)
2013. febr. 13. 15:34

Azt hiszem, azzal egy csapásra mindent megoldanál! Egy helyen láttam, hogy eluralta az egész telket :)

Egyébként nagyon mutatós volt. Persze ha mást is akar az ember, visszanyesi.

19. Csipmanzka (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2013. febr. 13. 15:31

enis megneztem. Igen, ez a foldre jo. ugy latom ez kb. 1 m szeles is lehet.

felfele is jo lenne. kb. 2 m

2013. febr. 13. 15:22
Most jutott eszembe, hogy a bambusz milyen gyorsan no?
17. Csipmanzka (válaszként erre: 16. - Zefex)
2013. febr. 13. 15:20

Erdekes volt :)


Anyam kertjeben 1 db orgona fa volt, amig ki nem lett vagva. Az meg nyitott ablaknal is bejarta a lakast, befulladtam. Hat ez van..ennyire masok vagyunk.


A komlo erdekes lehet. Azt is fel lehet "logatni".

16. zefex
2013. febr. 13. 15:07
Nem akarom eluralni a fórumot, de még eszemb jutott, hogy az utóbbi 9 évben - kivéve tavaly - a parlagfűtől szenvedtem. A tavaly nagy izgalmak közepette nekifogtam enni még nyár kezdetén a parlagfüvet, és láss csodát, 1 hetet leszámítva kitünően átvészeltem a parlagfűszezont. Nem azt akarom mondani, hogy ez a tuti megoldás, csak mint érdekességet.
15. zefex (válaszként erre: 10. - Csipmanzka)
2013. febr. 13. 14:50
Sajnálom, akkor tényleg szűkül a lehetőségek tára.
14. zefex
2013. febr. 13. 14:49

Nálunk homok van. Jól érzi magát az orgona (nem győzzük ritkítani), levendula, menta, izsóp, torma, tárkony, málna, tombita folyondár, szőlő, lonc, de még lehetne folytatni a sort. A komló valósággal tobzódik. A lonc is gyönyörűen takar, télen is zöld, igaz, virágzik és gyümölcsöt hoz: 30-40 verebet egyszerre :)

Ezek a növények Mo-on közönségesek, tehát itthon vannak, jól bírják a klímát, ha az ember elutazik, nem lesz bajuk, kibírják locsolás nélkül.

A párom csak olyan növényt tűr meg, ami szép is, de van valami haszna is. A tuja nem illik ebbe bele :D Egy tuja elterebélyesedik, a tuja sor ha elkezd ritkulni, márpedig elkezd, foghíjas lesz vagy pótlás után felemás.

A hagymás növényekkel jól lehet variálni: kis szigeteket kialakítani, mire kinő a fű, visszahúzódik a növény.

13. migerben (válaszként erre: 12. - Migerben)
2013. febr. 13. 14:16
Javítom: kivi
12. migerben (válaszként erre: 9. - Konacafe)
2013. febr. 13. 14:14
Kiwi? Füge?
11. Csipmanzka (válaszként erre: 3. - Zefex)
2013. febr. 13. 14:12
Hat altalaban ezeket a novenyeket fal melle, kerites melle vagy helyett szoktak rakni. Ha a foldon lenne, akkor viragban vagy fuben gondolkodnek. Mit is kene a foldon eltakarnom?
10. Csipmanzka (válaszként erre: 3. - Zefex)
2013. febr. 13. 14:01

MIert tuja lenne az utolso?

Allergias vagyok mindenre, sajnos. Dehat nem elhetek buraban.

Babermeggy? Leyland ciprus? Mennyire nonek?


Koszi erdemben a hozzaszolast.

9. konacafe (válaszként erre: 7. - Zefex)
2013. febr. 13. 13:58

Koszi! Jo poen volt. :)


Hat a felulet, amit el kell takaritani az fuggoleges. Festve is randa :) Legjobb lenne egy buldozer, dehat nem rajtam mulik.. ;)


A gyepesiteni valo terulet vizszintes :-D Zold, szinten. Korulotte lehetnek viragok, de lehetoseg szerint ne pitypang legyen. :)

Naszoval, a takarni valo kore nem szeretnenk viragot, de a gyepre majd lesz, vagyis hogy nehogy fogasi feluletet adjak neked :) el lesz rendezve a kornyeken.

DNY-i a fal, az udvart egesz nap eri. (gondolom kiraly, mert kiegeti a Nap..) Mast nem tudok erre a teruletre, hogy normalisan nezzen ki, vetemenyest meg nem nagyon szeretnek ide.

2013. febr. 13. 13:48
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni, hogy a yukám alsó levelei mind leszáradtak és most nagyon hosszú üres szára van csak, de az új hajtások nagyon szépek, hogyan tudnám menteni? Köszi, ha válaszoltok
2013. febr. 13. 13:45

Bocsi, nem akartam komiszkodni, de kibújt és jól esett :)

Az sem mellékes, hogy árnyékos-e, vagy napos, mekkora, stb. A gyeppel sok gond van, sokkal több, mint gondolná az ember, fűnyírő kell hozzá, rendszeres locsolás, és a lenyírt füvet nehezebb komposztálni mint más kerti hulladékot, vagy marad a kuka.

Ha kicsi a hely, én egy madárbarát bokortársulattal próbálkoznék, de nagyon szép, mutatós talajtakaró fenyőfélék vannak.

6. r-iett (válaszként erre: 3. - Zefex)
2013. febr. 13. 13:45

De ha félsz mindentől, és kedved sincs hozzá, betonozd le és fesd be zöldre ;-)


Ez tényleg nagyon jó ötlet :)))))))))))

5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Konacafe)
2013. febr. 13. 13:39

megtaláltam, írd be a google képekhez, hogy kúszó tuja /vagy terülő tuja

:)

2013. febr. 13. 13:37

Koszi :) felolem nohet magasra is..sot!

tudod amugy a nevet?

2013. febr. 13. 13:36

Vízszintes, vagy függőleges felületre gondoltál? Borostyán és vadszőlő inkább függőlegesre való. A szúnyoggal a dolog butaság.

Gondolom, nem vagy minden pollenre allergiás, elég azt kerülnöd, amire allergiás vagy. Darázs a piacon, vagy bárhol megcsíphet, ha ennyire félsz tőle, tegyél csapdát (sörbe v. szirupba egy kis ecet, kivágott PET palackban), arra megy inkább, nem kockáztat.

Tuja lenne az utolsó, amit én tennék. De ha félsz mindentől, és kedved sincs hozzá, betonozd le és fesd be zöldre ;-)

2013. febr. 13. 13:35

van valamilyen tuja-féle, ami csak bokrosodik, terebélyesedik és nem nő magasra (max 20-30cm), ilyeneket a parkokban szoktam látni


én ilyennel fogok egy területet beúsztatni, alatta nem fog nőni gaz, nincs vele plusz munka (max metszeni néha, hogy kordában tartsd)

2013. febr. 13. 13:28

1. Szeretnek egy nagyobb feluletet elfedni.

Nem tudom, mi lehetne a modszer.. ezeken gondolkodtam, ti hogyan oldottatok meg?

- borostyan : nem tetszik..kilove :)

- vadszolo: ismerosnek van, amugy utalja, mert tele van szunyoggal. Igaz?

- Tujakkal. Tetszik, de nincs hozza turelmem, hogy megnojon..

- Mas zolddel, de viragokkal: rajon a darazs meg az allergia miatt amugy se ajanlatos pollent szippantani

(Tudom, sok huyle kifogas, de talan van megoldas!)


2. Hogyan lehet gyepesiteni? Milyen foldet hozassak? Milyen magot vegyek?

Mibe fog nekem ez fajni?



koszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook