Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bezártam az ajtót, elzártam a gázt? (Rögeszmék) fórum

Bezártam az ajtót, elzártam a gázt? (Rögeszmék) (beszélgetős fórum)


2017. máj. 25. 13:18
Nálunk általában a "Ki lett rakva a macska?" a sláger.
29. ina87
2017. máj. 22. 18:40
szerencse helyén az eszem ilyen dolgokat sosem felejtek el
2017. máj. 11. 18:08
Én is megnézem, hogy leoltottam-e a lámpát, bezártam-e a kocsit.
2017. máj. 11. 18:00
biztos, hogy elzártam a gáááázt??
26. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - 828429ecdc)
2010. nov. 16. 19:35
Általában nem!Mondjuk tegnap az idegtől,a bankautomatánál próbálkoztam a fizetésemmel!Miután elolvastam,hogy:Nem áll rendelkezésére elegendő pénz....kivettem a kártyát,és elhúztam onnan!Sajnos,sem az idegtől,sem a napsütéstől,nem voltam abban biztos,hogy jól olvastam-e?Mondom,mi van ha félreolvastam,és kiadta a lóvét?!Aztán eszembe jutott,hogy szoktam hallani,ahogy számolja a pénzt...itt nem volt hang!Hála isten,nem történt meg a baj! :)))
25. Anne33
2010. nov. 16. 19:30

Sziasztok!

Igen, én is így vagyok ezzel, régebben még jobban benne voltam ebben, de már már sikerült csökkenteni, visszafojtani magamban valamennyire. Egyébként ez kényszerbetegség, már sok cikket olvastam róla és néztem dokfilmet is. Egyszerűen van az agyban egy olyan rész ami ezt kiváltja egyes embereknél. Nem tehetsz róla, és nem is gyógyítható, nem lehet kikezelni teljesen, ez egy ilyen berögződés azt hiszem. De próbáld magadban tudatosítani, hogy nem kell ezeket megcsinálni, nem muszáj. Sokszor visszaellenőrizted már, és mindig bezártad, fölösleges százszor megnézni. És próbáld meg visszafojtani, kezdetben úgy hogy egyre kevesebbszer ellenőrzöd magad.

Teljesen nem tudod majd elhagyni, de csökkenthető!

2010. nov. 16. 13:36

Sziasztok!


Ez a problémám sajna nekem is megvan. Indulás előtt legalább 5 perc ezzel megy el, hogy ellenőrizgetek mindent, majd bezárom az ajtót és legalább egyszer visszamegyek leellenőrizni...ÁÁÁ, sokszor parás nagyon. Főleg ha én zárok az étterembe és elfújtam a gyertyát, bezártam ezt, azt....ezért általába megpróbálok nem kapkodni de akkor is van, hogy nem emlékszem a mozdulatsorra!


Egy idő után nagyon idegesítő...saját magamnak...

23. 828429ecdc (válaszként erre: 11. - 5faeea2860)
2010. nov. 15. 15:46
Nem haragszom ez tényleg igaz.Mostanában egyre jobban, csak egyre több a dolog és így próbálom lerövidíteni a velük töltött időt.
2010. nov. 15. 11:48
Én is vagyok így. Néha nem emlékszem a mozdulatra,hogy bezártam. Nálam csak az ajtóval,kapuval van ez. Inkább visszamegyek megnézni.
21. t.Ili (válaszként erre: 5. - 5faeea2860)
2010. nov. 14. 23:51

Jól beszélsz Angyal!

Valóban így kell csinálni,és akkor helyre áll a rend az elménkben!

20. Pahet a vadász (válaszként erre: 7. - 828429ecdc)
2010. nov. 14. 23:12
ezzel pont leírtad én mit szoktam csinálni :D
2010. nov. 14. 20:34

Szerintem mindenkivel valamilyen formában,főleg

ha sietünk.

18. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - 828429ecdc)
2010. nov. 14. 20:19

Sajnos igen!

Velem is sokszor előfordulnak ezek a problémák.

2010. nov. 14. 20:07
2010. nov. 14. 20:04
vajon kihúztam a hajvasalót?:D
2010. nov. 14. 20:04
összeszámoltam napi fél óra ellenőrizgetésrev megy el,...
14. Sicike
2010. nov. 14. 20:00

Sziasztok!

Nem régen az egyik csatornán néztem 1 olyan műsort akiknek olyan betegségük van,ami zavaró pótcselekvéseket végeznek.Lehet ez nem pontosan ide illik,de tényleg léteznek olyan emberek akiknél ez súlyos.Nem fogja meg a kilincset,rengetegszer ellenőrzi magát....stb.

Nekem a párom ilyen.Csúnya dolog,de mi szoktunk is ezen viccelődni.Jó,nála ez nem kóros.De látom az ablakból mikor hazaér,vagy x-szer megnézi bezárta-e a kocsit.Ennek előnye,hogy ellenőrzi magát.Én nem ellenőrzöm magamat,sosem nézem meg,rutin,ahogyan elhagyom a lakást mit milyen sorrendben végeztem el,ezért nem is megyek vissza,1 dolgot kivéve,a lányom üvegét rend szerint mostanában itt fent felejtem,és lentről jövünk vissza,ilyenkor jó lenne az önellenőrzés...

Ezek olyan tulajdonságok amiket nem tudunk elhagyni,hisz az agyból indulnak ki.Bár némelyiket nem is biztos,h. el kéne hagyni,mert hasznos.Én 1 dolog van,ami ehhez hasonló tulajdonság:rettegek,hogy elkések valahonnan,vagy felkészületlenül megyek itthonról el.Ez is 1 rögeszme.....

2010. nov. 14. 19:59

Van ilyen betegség, az OCD.

De amit itt elmondtatok, az alapján egyik sem az.

2010. nov. 14. 19:57

én is szétszort vagyok...és mindig fáradt...mert ha nem vok fáradt akkor annyira nem kell ellenőrizni...

de annyira szégyelem

én üzletbe dolgozom s mikor este zárok és a város közepén ellenőrzök 100x akkor megnézetem magam rendesen..:(

11. 5faeea2860 (válaszként erre: 8. - 828429ecdc)
2010. nov. 14. 19:52
kapkodsz.....más is számtalan dolgot csinál egyszerre..de Te szétszórt vagy..már ha nem haragszol érte...azért mondom,hogy nincs benne tudatosság...ne is csodálkozz,hogy állandóan ellenőrizgetned kell magadat.
2010. nov. 14. 19:51
Nekem is mindig kiderül hogy fölöslegegesen mentem vissza.
2010. nov. 14. 19:49

Szerintem igen vagyunk egy páran így ezzel.:)

Az oka a következő lehet,minden napi rutin dolgok ezek,annyira megszokottá válnak,hogy az agyunk ezzel már nem terheli magát külön,gondolom ezért nem emlékszünk,de az esetek túlnyomórészében talán 100%-ban, igen is elzártuk,bezártuk..... Ez az én gondolatom,de szar ügy ha már messze járok(biciklivel),és bizonytalan vagyok, néha még a pánik is eluralkodik rajtam,és sokszor vissza fordultam már mint utólag kiderült fölösbe.:(

8. 828429ecdc (válaszként erre: 5. - 5faeea2860)
2010. nov. 14. 19:49
Az a baj, hogy egyszerre több dolgot csinálok mindig és egyenként nem emlékszem a lezárásukra.Pl:mosok közben főzök, közben takarítok.
2010. nov. 14. 19:48
Én is sok időt veszítek emiatt és nekem is kínos már.Van olyan hogy ha este kimegyek cigizni kétszer visszamegyek hogy eloltottam e, bezártam e az erkélyablakot.Mikor már majdnem alszom kimegyek, hogy be van e zárva az ajtó, tiszta dili.
2010. nov. 14. 19:47
Nálam az ajtóval van ez,bezárta-e vagy sem?
5. 5faeea2860 (válaszként erre: 1. - 828429ecdc)
2010. nov. 14. 19:47
Amikor nem tudatosan cselekszel akkor van ez így..ha tudod mit cselekszel..vagyis elzárod a gázt..akkor az a tudatodban is megvan,rögzül benned..és nem fogod önmagad állandóan ellenőrizgetni.Egyszer kell csak elzárni a gázt..kihúzni a vasalót,becsukni az ajtót..és mindezt nem csak rutinból megtenni, hanem tudatosan!És akkor eszedbe se fog jutni,hogy megtetted e ezeket...
2010. nov. 14. 19:46
Mindezek ellenére egyszer papucsban indultam el otthonról, amit egy pár házzal arrébb vettem észre.Szerencsére nem késtem le a buszt de ez még középsuliban volt.
2010. nov. 14. 19:45
Én 10 ellenőrzöm a gázt, az ajtót is jó sokszor...és csomó mindent jó sokszor...és még akkor sem vagyok biztos benne tiszta dilis vagyok...és egyre több időt vesztek...de nem tudok leállni...s haragszom magamra érte.
2010. nov. 14. 19:44
Ez lennék én...
2010. nov. 14. 19:42
Gyakran visszamegyek az ajtóból, hogy elzártam e a gázt, kétszer megnézem hogy bezártam e az ajtót, ha csak nem sietek.Ha igen folyton az jár az eszemben hogy nem hagytam e valamit úgy.Sokan vannak így ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook