Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevált teljes kiőrlésű kenyér receptet megosztanátok velem? fórum

Bevált teljes kiőrlésű kenyér receptet megosztanátok velem? (tudásbázis kérdés)


15. supin (válaszként erre: 6. - 6afda0a6c9)
2009. ápr. 1. 06:38

Megtennéd? Nekem is?

bubinana@citromail.hu

Köszönöm...

2009. márc. 31. 20:44

Szia Ádám!

Ne haragudj, de véletlenül kitöröltem az e-mailed, amiben a kenyérrecepteket kérted. Légyszives irj nekem mégegyszer! Bocsánat!!!!!

13. szazala (válaszként erre: 12. - Skorpyo19)
2008. okt. 4. 22:28

Pandika előrecsomagolt kenyérliszt keverékről ir!Nagyobb áruházakban a lisztespulton találsz ilyent.

Egyébként,ha beirod a keresőbe,hogy házi kenyér,akkor egy csomó találat lesz,ahol kiválaszthatod a Neked megfelelőt!

12. skorpyo19 (válaszként erre: 11. - Df30cb1959)
2008. szept. 23. 15:00

Leírnád a recepteket?

köszike

2008. szept. 12. 22:05

én olyan teljeskiörlésű lisztet veszek amiben már van élesztő,

ugyhogy én csak beledobom a kenyérsütőgépbe kis vízzel meg sóval és 3 óra múlva kliveszem a kész kenyeret...imádom


Eddig két évig nem ettem kenyeret, de most anyával nagyon rákaptunk erre a sajátkészítésü

-rozs és teljesörlésű kenyérre

10. 6afda0a6c9 (válaszként erre: 8. - Herczkunetim)
2008. szept. 12. 19:15
Hamarosan küldöm.
2008. szept. 7. 11:26

Sziasztok!


Ebbe nem kell élesztő:


Hozzávalók:


40 dkg teljes kiörlésű tönkölybúzalisz (de lehet más teljes kiörlésű liszt is - kukorica, rozs, stb)

3 evőkanál olaj

1 Activia joghurt

1 joghurtos pohárnyi víz

1 kiskanál szódabikarbóna

1 kiskanál só

-------------------------------



Ehhez adhatunk még 10 deka olajos magot (lehet napraforgó, tökmag, lenmag, szezámmag)


A hozzávalókat keverjük össze, formázzunk belőle cipót, majd a tetejét vizes késsel két-három csíkban vagy kereszt alakban vágjuk meg (ha az állaga nem engedi, akkor süthetjük őzgerincformában is)


A sütőlemezt vékonyan kenjük ki olivaolajjal, s közben a sütőt melegítsük elő kb. 200 fokra.


A cipót helyezzük a sütőlemezre, toljuk a sütőbe, melybe előzőleg egy magasabb tepsiben vizet tettünk. A cipó legyen magasabban. Így süssük kb. 1-másfél óráig, amíg világospiros lesz a teteje.

ha kivettük a sütőből, azonnal permetezzük meg kevés vízzel, és csavarjuk egy konyharuhába, hogy így hűlhessen ki.

8. herczkunetim (válaszként erre: 6. - 6afda0a6c9)
2008. szept. 7. 11:09

Én nagyon örülnék a könyvnek.

e-mail címem:herczkunetim@citromail.hu

Köszi szépen!!!

2008. aug. 27. 22:27

Én (orvosi) diéta miatt élesztő nélkül készítettem korábban. Hát, nem valami finom, de élesztővel biztosan sokat lehet rajta javítani.


Érdemes keverni a liszteket, mint ahogy előttem is írták, vagy ha ezt semmiképpen nem szeretnéd, akkor különböző pelyheket hozzátenni, mert ettől könnyebb, finomabb lesz a tésztája a kenyérnek.


Azért nem írok mennyiséget, mert amit buzáskata is írt előttem, tényleg nagyon meghatározó, hogy milyen lisztből készíted.

Ha kézzel kevered ki, akkor érzed a tésztán, hogy jó-e, de a gépi sütésben nincs tapasztalatom.


(Hozzá lehet még keverni mindenféle magokat, esetleg néhány szem olívabogyót, stb.)


Tudom, hogy így már nem a legolcsóbb, de tényleg finom.


Ja, és eszembe jutott, hogy lehet kapni direkt kenyérsütéshez való port, ami a liszten kívül tartalmaz mindenfélét, amitől nagyon finom lesz a kenyér. Bioboltban kapható, kovász alapú "valami" van benne, sajnos a nevére nem emlékszem.

2008. aug. 27. 19:57
Van egy könyv, a címe: Kenyérsütés otthon. Nagyon jó teljes kiörlésű lisztből készült kenyérreceptek vannak benne. Sajnos elég ritka, én is véletlenül akadtam rá. Ha valaki szeretné, be tudom szkennelni.
5. 8da8a563b7 (válaszként erre: 4. - 754c7e07c3)
2008. aug. 15. 07:35
ez az én gépembe nem jó :DDDDDD én fél kiló lisztel szoktam, mert kicsi a gépem. Csináltam már teljes kiőrlésű lusztből, hoghy csak az van benne, de az ehetetlen. Én úgy csinálom, hogy 50 dkg lisztből fele teljes kiőrlésű, fele sima. Így nagyon finom.
2008. aug. 15. 07:10
Kenyérsütő gépben csináltam már teljes kiőrlésű kenyeret. 350ml víz, 800gr liszt, de ez a mennyiség a liszttől is függ, tehát, ha csirizes több liszt, vagy, ha száraz, több víz. 2 teáskanál só, 2 teáskanál cukor, fél élesztő, és 3óra 50 perces program.
2008. aug. 14. 20:59
Nekem csak olyan van,amiben 35 dkg a teljes kiörlésű, és 15 dkg a finomliszt. Sajnos olyat sehol nem találok én sem, amiben csak teljes kiörlésű liszt van.
2008. aug. 14. 20:15
Velem is:)
2008. aug. 14. 19:37
Bevált teljes kiőrlésű kenyér receptet megosztanátok velem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook