Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevált smarni receptet tudtok mondani? fórum

Bevált smarni receptet tudtok mondani? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 21. 10:01
köszönöm, mindkettőt kifogom próbálni, aztán majd kiderül, hogy melyik ízlik jobban :)
2012. ápr. 21. 07:57
ez a mennyiség kb 5-6 főnek elég!
2012. ápr. 21. 07:55

Nekem ez vált be drágaanyámtól tanultam és pillanatok alatt kész, mióta van teflon.


1 tojás, 3 dl griz, kb 5 dl tej, vanilia, citromhéj, pici só.Ezekt jól összekevarom egy 20 percig állni hagyom, majd 2 Evőkanál olajat teflon serpenyőbe melegitek és a masszát beleöntöm, és állandó kavarás mellett szépen össze áll. Majd addig sütöm mig rozsaszinű lesz és szép morzsára sült.

Most teszem bele a megmosott 5 dkg mazsolát, és azonnal lefedem. 10 percig hagyom pihenni és tálalom.

Lekvárral, málnaszörppel, csokiöntettel ki mivel szereti.

Jó étvágyat hozzá!

2012. ápr. 21. 07:55

Szia!

liszt, búzadara fele fele arányban(pl: 0,5kg liszt s ugyanennyi búzadara s ehhez a mennyiséghez 5 közepes méretű tojás), csipet só, kb.0,2kg cukor vagy porcukor nem lényeg melyik, s egy-két csomag vaniliáscukrot is lehet tenni bele! Ezt öszekeverni, majd tejet adni hozzá annyit hogy galuska állományú legyen.(az kb 0,75-1liter tej)Egy negyed órát hagyni a dara miatt állni a tésztát majd felforrósított olajban folyamatos keverés mellett sütni!(Én általában egyszerre egy 3-4 merőkanálnyit szoktam csinálni, sokkal könnyebben morzsásodik, s gyorsabb is)

2012. ápr. 21. 07:30
sok receptet találtam, de nem tudom, hogy melyiket érdemes elkészíteni, ha vkinek van bevált receptje, szívesen fogadom!
2012. ápr. 21. 07:28
Bevált smarni receptet keresek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook