Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bettinám születése fórum

Bettinám születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bettinám születése

29. lendvai mihály (válaszként erre: 27. - Birodetty)
2009. okt. 18. 19:51

Látod, nem kell mindenhez érteni. Ide írj, l.kata1@citromail.hu


rosszul írtam, ez a helyes. kata

28. lendvai mihály (válaszként erre: 27. - Birodetty)
2009. okt. 18. 19:47
zia. egy teljesen más téma. tudnál nekem írni az l.kata@citromail.hra, Átküldenék valamit, amitől az (bocsánat) eszed megáll. Kata
27. birodetty (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2009. okt. 16. 16:19

Szia.

Nekem sem voltak fájásaim akkor amikor szivárgott a vizem:(De egyszerűen nem értem miért nem tudott rögtön uh-ot csinálni a doki.Mert ha rögtön megcsinálja akkor ő is láthatta volna hogy igazat mondok és talán nem tüdőgyulladással meg kihüléssel születik a kislányom:(

26. birodetty (válaszként erre: 24. - Lendvai mihály)
2009. okt. 16. 16:17
Örülök hogy végül a kicsi lánnyal minden rendben lett.Sajnos az orvosok nagy része igen felelőtlen.Én Tatabányán szültem,sajnos itt is vannak még mindig felelőtlen orvososk akiknek ki vagyunk szolgáltatva.Amig én korházban voltam szülés után 4 kisbaba halt meg:(Kettő az orvosok hibájából:(
2009. okt. 15. 13:49
szia! A magzatvíz csorgást nekem se hitték el a36. héten, mert nem voltak akkor fájásaim, de benn tartottak a kórházban és másnap reggel megis lett a baba, tüdőgyulladással született 10 napig voltunk vele kórházbande a súlya szép lett csak nálunk is felsö burokrepedést úgy hitték el hogy este a kórházi ágyra jutott belőle és éjszaka végig ctg-re voltam kötve a burok lent nekem is ép volt
24. lendvai mihály (válaszként erre: 23. - Szabokisandi)
2009. okt. 15. 12:10

Szia. Én a feleség vagyok, csak annyira buta a nethez, hogy a férjem nevén jelentkeztem be, és így alakult. Nekem is 2 császárom volt, és életem legboldogabb pillanatai, percei. Eszméletlen, hogy amikor érzed, hogy mindjárt megvan, érzed a vákumot, és azt mondod, mindjárt megvan. Érzed azt, hogy emelik ki belőled, egy kifele feszítő érzés, nem is tudom, hogyan írjam le. De az aki császárral szült, epidurálban, az tudja, milyen. Hát, jó viszaemlékezni. nekem nem fájt a fejem, annak idején a Szabolcs utcában szültem, semmi bajom nem volt, csak egyszerűen ott voltak a gyermekeim. meglettek, akikre vágytasm.


Azt, hogy mit cseszett el a doki a rokonomnál, ő tudja, de idejében lehet vizsgálni a magzatvizet, és mivel nagyon meconiumos volt, és a falatka lenyelte a meconiumos vizet, így így alakult. Próbálták természetesen megszületteni, de nem ment, a kislány a tüdőre szívta a vizet, és nem volt idő. Közben ebédelhetett az anyuka, e miatt altatni nem lehetett, az EDA-t meg rossz helyre szúrták. A szerencsétlenségek összejátszása jött össze, de ha a doki vizsgálja a magzatvizet, akkor láthatja, hogy gond van. 2 hetes túlhordás volt, és én azt hiszem, a dokinak, ha lelke van, egész életében tudja, mikor mi a teendő. Miközben a nyakára volt tekeredve 2x a köldökzsinór a babának, amit lehet látni, vagyis, megszülhetetlen volt. A babának leesett a szívhangja, az EDA rossz helyen volt, és választani kellett. Így döntöttek. Szerencsére gyönyörű kislány, igazi stramm csaj, mint az ANYJA, ott rohangált előttem júniusban egy ballagáson, tündéri.


Nos, ha a doki figyelmes, ez elkerülhető, ezt ő is tudja, figyelni kellett volna, mi zajlik ott odabent. nem a középkorban élünk, minden lehetőség megvan, hogy amit kell, megtegyenek.


Nos, valóban ki vagyunk szolgáltatva, és tényleg nem tudunk mit tenni abban a helyzetben. Hát, remélem, nem risztottam el senkit, csak sajna ilyen is van, és lehet, hogy néha jó, ha az ANYUKA, akinek át kell élnie ezt az egészet, és nem adják ingyen, több dologra is odafigyel. Bár ne írhattam volna le ezt az egészet.

23. Szabokisandi (válaszként erre: 22. - Lendvai mihály)
2009. okt. 15. 08:22

Szia

Véletlenül sem akarok védeni senkit, de mivel három császárom volt három epidurállal, így jól tudom, hogy az epidurálist nem a nőgyógyász, hanem az altatóorvos szúrja... Az első kettőt egy helyen szültem, nagyon rendes dokinál, de az epidurál miatt szétszakadt a fejem szűk 2-3 hétig és csak nagyon lassan enyhült. A harmadikat máshol, sokkal később szültem és egy szikrányit sem fájt a fejem.

Megint csak azt tudom mondani - a rokonodra utalva - hogy ki vagyunk szolgáltatva, mert ott, abban a helyzetben nem tudunk mit tenni.

22. lendvai mihály (válaszként erre: 4. - Birodetty)
2009. okt. 15. 06:50
Ki volt ez az állat, aki így végzett veletek, majdnem kockára téve az életet, csak, hogy tudjam, hova ne engedjem a saját lányomat szülni. De van még egy kegyetlen hírem, 2007. dec. 31-én 13ó 30-tól a péterfiben, megcsászároztak elevenen egy szülő anyukát. Altatni nem lehetett, az epidurálást meg rossz helyre szúrták. Ennyi. Rokon a csaj, biztos kézből tudom. A doki dr Timmermann, honlapja is van. talán érdemes tőle érdeklődni, mit cseszett el.
2009. okt. 12. 15:17
Szia! Nagyon gratulálok a kislányodhoz meg a többi 3hoz is :) Tudod én feljelentettem volna a dokit... Soha többet ne lehessen szülőnők közelében...
20. birodetty (válaszként erre: 19. - 3a92f8d690)
2009. okt. 12. 12:04
Persze hogy félt.Fél a csalódástól de leginkább attól,hogy nem tud neked segíteni.Bejelöltem mind a két naplódat kiváncsi vagyok a fejleményekre.Mindenesetre sok sikert nektek.Szórítok értetek:)
2009. okt. 12. 12:00
Köszönöm szépen még beszedem a gyógyimat erre a hónapra és utánna babprojekt :-)a védőnőm nagyon elkapta apát hogy igenis nem feladni hanem tessék még Zsoltikának szép tesókat összehozni!!1 baba elvesztésére 1 baba születése a megoldás ezt mondta a védőnőm és én nagyon vágyom rá!Csak apa félt engem..
18. birodetty (válaszként erre: 16. - 3a92f8d690)
2009. okt. 12. 11:57

Jaj istenem nagyon sajnálom:(

Az orvosok egyszerűen nem figyelnek oda arra amit a kismamák mondanak.Ők mindent jobban akarnak tudni.

Szorítok értetek és kívánom hogy egészséges babád szülessen.

2009. okt. 12. 11:45
Bettinához gratulálok igazán szerencsések vagytok!!!!!!
2009. okt. 12. 11:44
Nekem is így kezdődött mondtam én hogy folyik a vizem de ezek azt mondták dehogyis az hisz igaz 1 újnyira nyitva vagyok de a burok tutira ép nos ez 2 szer ismétlődött valamikor a 30. és a 32. héten:_(( a kisbabám meghalt.................kb a burokrepesztésnél 1-2 dl vizem lehetett!!! a bab halálának az oka magzatvíz és magzatmáz belehelés ugye a méhen belül megfulladt mivel felélte a vizet maga körül jobb lett volna ha sűrűbben uh-nak!!!!Most minden erőmmel azon vagyok hogy belenyugodjak ebbe és talán jövőre már mi is 1 kisbabát tarthatunk a karjainkan:-)Júliusba született volna de júniusban angyalkakén jött a világra!!
15. anbene
2009. okt. 12. 09:46
Nagyon sajnálom, hogy ilyen orvos kezei közé kerültetek mindketten. Sok-sok boldogságot kívánok mindannyiotoknak!
2009. okt. 11. 22:41

Szia Detty


Azt hiszem, hogy amit akkor éreztél (elsősorban kétségbeesés) azt nem tudnád visszaadni, bármennyire is akarnád. Engem az zavar a legjobban az ilyen helyzetekben, hogy kiszolgáltatottak vagyunk. Nem tehetünk semmit, mert ŐK az Istenek. Tisztelet a kivételnek!!!


A lényeg valóban az, hogy Bettina és te is rendben elhagyhattátok a kórházat.

Jó egészséget kívánok mindannyiótoknak :)

2009. okt. 11. 17:29

Szia Detty!Nagyon jó a cikk,az orvosnak is megmutathatnád!

Talán tanulna belőle!!

Igazán erős,ügyes anyuka vagy,neveld fel a 4 gyermekedet egészségben,sok-sok türelemmel:)

2009. okt. 11. 16:00

Szia!Gratulálok a szép családodhoz!

Az ilyen orvosnak nem beígérnikell,hanem fel kell jelenteni!!!Nem hisezm,hogy ezt szabadna hagynotok(mármint aki így járt)hogy mással ne történhessen már meg!(mert lehetett volna rossz vége is)

11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 9. - Birodetty)
2009. okt. 11. 14:21

én is gratulálok a kicsajhoz...


nem is tudom,ezek a dokik azt képzelik,hogy mi szülő nők mindent kibírunk,én 11 hete szültem,császárral,engem is majdnem kinyirtak...a kutya nem kért elnézést a gondatlanságáért....


meezy

2009. okt. 11. 11:18

Szia,

hát azért ez nem semmi...még jó, hogy nem lett nagyobb baj. Örülök, hogy minden rendben van a kislánnyal, de gondolom, azért nem ilyen "élményekre" számítottál.

Köszi a történetet!

9. birodetty (válaszként erre: 8. - Brigibaba)
2009. okt. 11. 10:53

Köszi:)

De igen ez az orvos még mindig praktizál sajnos:(

Több apuka is beigérte neki hogy elkapják mert amig én benn voltam a korházba még 2-szer eljátszotta ezt:(

2009. okt. 11. 10:45

Jaj Dettikém!! na ahhoz a dokihoz nekem is lett vlna egy-két szavam! Remélem már nem praktizál!!

Az eszem megál!

Neked csak annyit mondanék:NAGYON-NAGYON ÜGYES ÉS BÁTOR VAGY HOGY NEM HAGYTAD EL MAGAD! Ez a csepp lány duplán köszönheti neked hogy van!! !!!

7. birodetty (válaszként erre: 6. - Biromoni)
2009. okt. 11. 10:45

Szia nővérkém:)


Hát arról volt szó hogy császároznak de hát a doki másképp gondolta pedig tényleg jobb lett volna.

Te mikor írod meg a szüléstörténetedet?Az sem volt semmi:(

2009. okt. 11. 10:40

Szia Hugi!

Hála annak,hogy ilyen ügyes voltál..

Most is bőgtem,de amikor született a kis angyalka,akkor még rosszabb volt.

Nem is tudtam,hogy császároztak volna..ez lett volna az ésszerű..

Gratulálok még 1x.

Sok puszi nektek!

5. birodetty (válaszként erre: 3. - Dius81)
2009. okt. 11. 10:28

Szia drága.


Hát sajnos vannak ilyen orvosok:(

Így van ez a lényeg:)A kisasszony csupa egészség hála az égnek:)Puszi

4. birodetty (válaszként erre: 2. - Russodebby)
2009. okt. 11. 10:27
Köszönöm:)
2009. okt. 11. 10:26

Szia drága barátosném!


Nem semmi a negyedik szüléstörténeted, még most is ráz a hideg:(


Az ilyen orvostól elvenném a diplomáját.


A lényeg, hogy Tina egy egészésges, eleven kiscsaj, sok boldogságot és jó egészséget Neked és az egész családodnak!


puszi Dius

2009. okt. 11. 10:18
Szia! Nagyon örülök,hogy egészséges a kislányod! Nem értem az ilyen orvosokat,nem csak a babának árthatott volna ezzel! Örülök,hogy leírtad az épp nem "csodás" szülésedet. További egészséget kívánok nektek!
2009. okt. 11. 10:03
Három viszonylag problémamentes szülésem után úgy gondoltam, a negyedik babám is probléma nélkül fog megszületni. Nem így lett. Majdnem meghalt a kicsikém, azért mert egy orvos úgy gondolta, hogy majd ő megmutatja… Nem rajta múlt, hogy nem lett baj.

Ugrás a teljes írásra: Bettinám születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook