Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betokosodott pattanás kezelése fórum

Betokosodott pattanás kezelése (beszélgetős fórum)


2016. szept. 13. 12:37
Nem lehet zsírdaganat? Nem kell megijedni ez felgyülemlett faggyúból áll a bőr alatt, és szintén az Istennek sem akar távozni semerre, rosszabb esetben megnő, ha eldugítja a kis vezetéket, ahol tudna távozni normál esetben. Bocsánat, de nem tudom jobban megfogalmazni most, nagyon fáradt vagyok. Szóval páromnak volt ilyen, felnyitották, kipucolták. Nem kell tőle beparázni! Már ha ez az egyáltalán.
12. artiny
2016. szept. 13. 12:32

Nekem egy eve jott ki, kb. honapokba telt mire lement,de a pup megmaradt.


VOltam bororvosnal felirt eloszor egy szivato kremet, es egy hasonlo antibiotikumos kremet. Egypicit lejjebb ment a gyulladas,de nem tunt el a pup. Mikor vissza mentem azt mondta ezzel nem tud mit csinalni, es kerdezte mit irjon fel rá. MIvel volt minden fele kremem othon,ezert a zineryt -et irrattam fel vele (olyanom mar reg volt).


PRobaltam en is kiyomni,de nem jott semmi - volt hogy vettem EBRIMYCIN gél -mivel a betegtajekoztaton az volt hogy meg birkozik ezekkel a cisztakkal,de nem segitett (pedig direkt megboktem,hogy jusson be melyebre ez a gel)

11. 6496c360f6 (válaszként erre: 10. - Nátháska)
2016. szept. 13. 11:42
Az szerintem nem pattanás, hanem ilyen összegyűlt faggyú. Legalábbis, ha jól emlékszem. Nekem is van olyanom, nem lehet kinyomni. A kozmetikus "kifordítja" tűvel.
10. Nátháska (válaszként erre: 1. - Artiny)
2016. szept. 13. 11:32

Szia!

Nekem is van egy kisebb betokosodott az orrom oldalán, úgy néz ki, mint egy fehér tetejű pattanás, gyulladás nélkül. Nyomkodásra nem nagyon reagál, és ha tűvel felnyitom, kicsit vérzik, de semmi nem jön belőle. És úgy néz ki, mintha... hm, a bőr lenne összenyomódva vagy összenőve. Úgy érdekesen van bekeményedve, egy csomóba. De kiszedni meg nem lehet, csak úgy nagyjából a felét tudom 'leoperálni'. Közben pedig vérzik, mint a bolondulás :) Utána a bőr szépen összenő rajta, a pattanásszerűség kicsit sima, majd szépen lassan újranagyobbodik.


Ha a Tiéd is hasonló, akkor sebészet, ott felvágják és teljes egészében kiszedik ezt a tokot.

2016. szept. 13. 10:13

Vagy kamillás borogatás,teafát már írtam.

Valamint a szódabikarbóna egy kis vízzel,pépesre.A kisebbek eltűnnek tőle.


Aztán amikor maradt heg vagy piros folt utánuk citrom levével kenegettem mondjuk egy hétig reggel este.De csak a nyomot.Eltűnt.

8. Ayse Ashlyn (válaszként erre: 6. - Artiny)
2016. szept. 13. 10:11

Amikor volt pattanásom,megfogtam egy szeletet és rajta hagytam,ha neked nem hozzáférhető,akkor értelemszerűen tartsd ott valahogy,igen.

Lehet pürésíteni is,ahogy szeretnéd.

7. barbimariposa (válaszként erre: 1. - Artiny)
2016. szept. 13. 10:11
Teafaolaj és a reggel-este alapos arctisztítás.Nekem is volt ilyen gyulladt piros belső pattim, aminek nem volt töve,de a teafaolaj lelohasztotta pár nap alatt.Nekem a kozmetikusom javasolta ezt egyébként, amikor nekem volt ezzel problémám.
2016. szept. 13. 09:38

errol en is hallottam,hogy "fizikai elv" alpjan kiszivja a pattanast, csak eleg rossz helyen van nekem.... az orrom oldalan.De azert persze megprobalkozok vele....

Oda kell tartanom es fognom a pattanashoz egy fel paradicsomot, vagy ilyen puré feleseget csinaljak belole es valahogy tapasztjam oda szerinted?

koszi

2016. szept. 13. 09:28
Persze pár napig csináld ,ne 1 óra alatt várd az eredményt.
2016. szept. 13. 09:28

Paradicsom segít,kifakad utána és eltűnik.


Közben egy kis teafaolajjal kenegetném.

2016. szept. 13. 08:46
most nincs begyulladva,de van egy kis pup az orromon es piros a teteje
2016. szept. 13. 08:28
Ha nagyon bajos megnyitják, semmi ......ne félj
2016. szept. 13. 08:16
Betokosodott pattanása volt már valakinek, hogyan kezelte/ék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook