Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betokosodott pattanást műtét helyett mivel lehet kezelni? fórum

Betokosodott pattanást műtét helyett mivel lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


2020. nov. 10. 14:14
Sziasztok .Nekem.volt betokosodott pattanàs isès szemölcs is .Van egy olaj Neem olaj szúros büdös szagú teafa olajjal keverheted ès alma ecet együtt naponta 1.5 óràt ha kened 7 -9Nap alatt leszedi legfeljebb 2 hèt .Nekem nem kellett sebèsz simàn leszedte a kettő együtt.Ha elfekededik az a jó akkor dolgozik a szer.de kell hozzà pàr nap.Kerûljètek a sebèszt ha van màs megoldàs .
2019. júl. 18. 12:14

Olvastam már ezt a cikket,használtam kenőcsöt,semmit sem ért a keloidra.Semmit sem lehet ellene tenni.Ha plasztikai sebész kivágná,ugyan úgy keloidosan gyógyulna,csak egy mégnagyobb heg lenne.


[link]


Ez van most a hátamon.És ez egy nagyon kis anyajegy kivágásától lett..

Most ha kivágnák 2 pattanást a mellemről és 2 ilyen nagy heg kialakulna akkor hogy néznék ki?A lányok szóba se állnának velem ha levenném a pólómat.Nem értek egyet azzal a válaszolóval,aki szerint egy borsószemnél kisebb pattanás rondább mint két ilyen hatalmas elhalt bőrcsomóból álló heg.

12. 570b03dd18 (válaszként erre: 10. - Emberekvagyunk)
2019. júl. 18. 11:45

Itthon egy késsel kivágni? Jajjj!


Esetleg valami gyógynövény vagy gyógynövény alapú tinktúra vagy krém. Nem illatos kenceficére gondolok.

11. 0adc8842b1 (válaszként erre: 10. - Emberekvagyunk)
2019. júl. 18. 08:34

Otthon akarnád csinálni? Ne késsel, hanem szike, vagy van PVC vágó szike, az jobb, mert élesebb. Ha elfertőzöd csúnya lesz, inkább:

[link]

2019. júl. 17. 21:22

Muszáj összevarrni?Ragtapasz nem elég?Vagy itton egy késsel kivágni?Meddig tartana ez?Semmiképp nem akarok varrott sebet,meg hetekig varrattal járkálni.

Varrott sebbel tudnék edzeni?Amikor az anyajegyemet vették le,akkor is edzettem és felszakadt a varrat.De nem hagyok ki emiatt edzést

9. keki70 (válaszként erre: 3. - Emberekvagyunk)
2019. júl. 17. 19:45

Szívesen :-)


Az a baj,hogy ezek a legtöbb esetben évről-évre nőnek.A faggyúállomány még több lesz,ezáltal nagyobb pattanások.

Fiamnak bőrgyógyász távolította el,örültünk,hogy sikerült a tű segítségével.Elég volt az a lyuk,hogy kitudja nyomni rajta.A kérdés az volt,hogy a tokot sikerül-e kiszedni.De sikerült.

Egyébként maradt volna a szike,de azzal is csak egy icipici bemetszés történik,amit legtöbbször varrattal zárnak le.

Bőrgyógyászhoz menjél el,lehet,hogy rögtön túlesel rajta-ahogy nálunk is volt-ha esetleg a szikés megoldás lenne,azt a sebészeten csinálják,ott érdemes plasztikai sebészhez kérni az időpontot.

Így is,úgy is ingyen van,hiszen TB-re megy,akkor már finoman dolgozzon.

/Ezzel nem azt mondom,hogy egy sima sebész nem tudja szépen megcsinálni és fordítva.De ha van ismert név,aki arról híres,hogy szépen dolgozik,akkor érdemes hozzá menni/

2019. júl. 17. 19:08
Szerintem az a pattanás nem az a hagyományos gennyes, hanem betokosodott és inkább egy szemölcsre hasonlít. Szerintem bőrgyógyász mindenképp.
7. papája (válaszként erre: 1. - Emberekvagyunk)
2019. júl. 17. 18:41

Szerintem is rosszabb egy nagy pattanás, mint egy nagy heg, DE ezt mi úgy sem tudjuk eldönteni, mert nem vagyunk bőrgyógyászok.

Menj el szakemberhez és majd ő megmondja mi a teendő, akkor, ha valakinek ennyire hegesen gyógyul a bőre. Lehet, hogy van megoldás, csak mi nem tudjuk.

6. 4477403e12 (válaszként erre: 5. - Emberekvagyunk)
2019. júl. 17. 18:03

Tudom milyen a keloidos heg.


Jómagam is elég csúnyán hegesedem.

De egy pattanás akkor is százszor undorítóbb,mint egy beavatkozás következtében kialakult akármilyen heg.

5. Emberekvagyunk (válaszként erre: 4. - 4477403e12)
2019. júl. 17. 17:52

Gondolom fogalmad sincs milyen az a keloidos heg..Az nem csak egy vágás....

Keloidra hajlamos a bőröm,ami azt jelenti,hogy egy sokkal nagyobb szemölcssszerű elhalt bőrcsomó alakulna ki a vágás helyén

4. 4477403e12 (válaszként erre: 1. - Emberekvagyunk)
2019. júl. 17. 15:37

Hú hát egy pattanás sokkal undorítóbb a mellkason,mint egy heg.

És az emberek nagy részét a heg abszolút nem érdekli.

Ha választanom kéne,hogy pattanást simogatok,vagy heget,mindenképp az utóbbi.

2019. júl. 17. 12:55

Köszi!

És ha a tű nem működik,muszáj ezt eltávolítani?2 nagy is van.Ha kivágnák szikével,akkor a fél mellemet beterítené a keloidos heg.Visszataszítóan néznék ki.Akkor már inkább hagynám a pattanásokat,mint hogy hatalmas keloidos hegek alakuljanak a helyükön.

2. keki70 (válaszként erre: 1. - Emberekvagyunk)
2019. júl. 17. 12:23

Szia!


Sokszor elég,ha csak tűvel egy lyukat ejtenek rajta,amin keresztül aztán eltudják távolítani a pattanást-faggyút ezen át.Fontos,hogy a tok is kikerüljön,ami körülveszi,egyébként újra töltődik.

Tényleg csak akkor kerül sor szikére,ha ezzel a módszerrel nem jut előbbre a bőrgyógyász,de reméljük,hogy nálad sikerülni fog,ahogy más embereknél is.

Sok szerencsét!

2019. júl. 17. 12:01

Sziasztok!

Úgy néz ki,több betokosodott pattanás is van a mellemen,már egy éve ott van és azóta sem múlt el.Ideje lenne elmenni vele bőrgyógyászhoz.Azt olvastam,hogy ezt ki szoktál vágni.De semmiképp sem akarok műtétet,mert keloidra hajlamos vagyok!Egy anyajegyemet már eltávolították két éve,csak egy kis anyajegy volt,de egy hatalmas keloidos heg nőtt a helyén.

Szóval nem szeretném,hogy kivágják,akkor inkább maradjon így...Volt e valakinek hasonló pattanása?Hogyan kezelték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook