Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegszabadság, saját jogú táppénz, passzív táppénz (2008-as jogszabályoknak megfelelően) fórum

Betegszabadság, saját jogú táppénz, passzív táppénz (2008-as jogszabályoknak megfelelően) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
27. ájrin (válaszként erre: 26. - C8b0ba2126)
2008. aug. 27. 14:22

A passzív táppénz összege ugyanúgy az irányadó időszakban elért jövedelmednek a 60 vagy 70%-a.

Ha fizettél egészségbiztosítási járulékot a megbízásos jogviszonyod után is (tehát biztosított voltál) és a megbízásos jogviszonyodra is érvényes, hogy az abban elért biztosításod megszűnését követően 1-3 napon belül keresőképtelen lettél, akkor igen.

De itt külön -külön kell elbírálni jogviszonyonként a keresőképtelenség tényét és a jogosultságot.

2008. aug. 27. 14:08
sziasztok! Én azt kérdezném, hogy a passzív táppénznek az összege mennyi. Limitált-e? Fő állásban közalkalmazottként dolgoztam, plusz megbízással egyéb helyen. Csak a fő állás számít ilyenkor? Vagy milyen mellékállási papírok kellenek?
25. win (válaszként erre: 24. - Ájrin)
2008. aug. 19. 13:20

Lehet fizetni.


Meg kell állapodni az adott szervvel, és minden hónapban fizeti a megállapodás szerinti összeget.

Ezzel jogosultságot szerezhet eü. ellátásra, vagy nyugdíjnál szolgálati időre. Ahhoz, hogy jövedelemként figyelembe vehető legyen, szerintem, mindent fizetni kellene (eü. hozzájárulás, szja, ny. járulék, stb.).


De valóban ismerni kellene a teljes esetet.

24. ájrin (válaszként erre: 23. - PirosAM)
2008. júl. 31. 19:31

Kérdéseim: mit értesz az alatt, hogy a biztosítását most is fizeti, folyamatos?

Lehet fizetni a tb-hez, de az csak egészségbiztosítás természetbeni ellátásaira jogosít (nem kell kifizetnie az orvosi kezeléseket, támogatja a Tb a gyógyszereit...stb) de az egészségbiztosítás pénbeni ellátásra így nem szerezhet jogot....(tehát tp-t tgyást, gyed-et nem kaphat)

Regisztrált munkanélküli esetleg az ismerősöd?


Sajnos a részletek ismerete nélkül nehéz állást foglalni.

2008. júl. 31. 19:20
Kedves ismerősöm problémája: 16 év és 4 lombik után csoda történt, BABÁT vár. Üröm az örömben, hogy munkanélküli. A biztosítása folyamatos, most is fizeti. Érdeklődésére azt válaszolták, igaz, hogy a törvény 180 nap jövedelmet ír elő az elmúlt 2 évben, de csak arra vonatkozik akinek jelenleg is van munkahelye.Így se táppénz, se szülési, se gyed. Tényleg feleslegesen fizettek? Hasonló tapasztalata nincs valakinek? Köszönöm!
22. Klara79 (válaszként erre: 21. - Ájrin)
2008. júl. 31. 10:47
Tényleg köszönöm szépen a sok-sok segítséget. Hálás vagyok neked. További szép napot! :)
21. ájrin (válaszként erre: 20. - Klara79)
2008. júl. 31. 10:33

Így van, kéthetente mész az igazolásért, és célszerű úgy is leadni. Hogy mikor jár le a táppénzed? Jobb ha magadnak kiszámolod, augusztus 29-vel kezdődően számolva 45 naptári nap (tehát szombat-vasárnap is beleszámolandó)

Látod ezt nme tudom, hogy hány napon belül kell bejelentkezned a munkanélküli központba, de elképzelhető a 8 nap, erre ezek szerint már szereztél információt.


A tb kiskönyvedet vissza kell postázzák, de jobb ha magadtól bemész érte, mert a munkanélküli kp-ban anélkül nem regisztrálnak!!!!

20. Klara79 (válaszként erre: 19. - Ájrin)
2008. júl. 31. 10:21
Köszi szépen, rendes tőled, hogy ilyen türelmes vagy velem. Tehát 28-án megyek a dokihoz. Utána 2 héttel, mikor megkapom az első igazolást, akkor vagy bemegyek, vagy elpostázom a TB kiskönyvet meg az igazolást a munkahelynek. Ez így megy 2 hetente, míg le nem jár a táppénz. Utána kiküldik nekem a kiskönyvet, vagy be kell mennem érte? Úgy tudom, ha lejár a passzív táppénz, akkor még 8 napom van, hogy bejelentkezzek a munkaügyi Kp-ba, de lehet rosszul tudom. Gondolom arról is kapok majd valami levelet, hogy kb. mikor jár le a táppénz. Köszönöm szépen az útmutatást. :)
19. ájrin (válaszként erre: 18. - Klara79)
2008. júl. 31. 10:08

30-a szombat, akkor ne menj:) 29-én inkább:) de mehetsz 28-án is, hogy másnaptól vegyen táppénzre.

Kb kéthetente szokta a doki kiadni a táppénzes igazolást, érdemes olyan sűrűn le is adni. Akkor szépen folyamatosan kapod a táppénzt.

Nem is kell személyesen bemenned, elég postán feladnod.

Kérdezz, ha valami nem egészen világos, ha itt vagyok, szívesen válaszolok.

18. Klara79 (válaszként erre: 17. - Ájrin)
2008. júl. 31. 09:56
Ó, tényleg? Akkor majd aug 28-án ha lejár a felmondási idő és megszűnik a munkaviszony, akkor elmegyek a dokihoz mondjuk 30-án, ő kiír táppénzre "betegség" miatt. Nekem mikor kell bemenni a régi munkahelyemre? Ha lejár a 45 nap és megkapom az igazolást? Kicsit összezavarodtam. Ne haragudj.
17. ájrin (válaszként erre: 16. - Klara79)
2008. júl. 31. 09:46

Ne is legyél elkeseredett! Az ember mindig csak előre nézzen, és próbálja a lehető legjobbat kihozni az adott helyzetből! Te most éppen ezt teszed, nagyon helyesen!


Még annyit, nem kérdezted, de gyakorlati dolog, hogy a táppénzes igazolást a volt munkahelyedre kell leadni, és vissza kell adnod a Tb kiskönyvedet is, mert abba bele kell írják a passzív táppénz tényét.


További szép napot Neked is!

16. Klara79 (válaszként erre: 15. - Ájrin)
2008. júl. 31. 09:43
Most legalább már kicsit tisztábban látom a dolgokat. Nagyon-nagyon köszönöm a sok hasznos dolgot. Igazán sokat segítettél. Most már jobban érzem magam, és nem vagyok olyan elkeseredett. Tényleg köszönöm! További szép napot!
15. ájrin (válaszként erre: 14. - Klara79)
2008. júl. 31. 09:34

Ha tavaly is dolgoztál egész évben akkor a megelőző évi jövedelmed lesz az alap (dióhéjban, de ezt ennél kicsit bonyolultabban számolják, csak az érthetőség kedvéért írom így)

A munkanélküli kp-ban a táppénz összegét és idejét sem számolják bele, ez csak jogfolytonosság szempontjából fontos időszak, rosszabbul nem fogsz járni emiatt.

14. Klara79 (válaszként erre: 13. - Ájrin)
2008. júl. 31. 09:28
ne haragudj, tényleg nem akarok visszaélni a segítőkészségeddel, de még annyit szeretnék kérdezni, hogy a passzív táppénz összegét a munkabérem függvényében fogják megállapítani, vagy van egy összeg amit adnak? Valamint ha lejár a passzív táppénz, és bejelentkezem a munkaügyi kp-ba, akkor a passzív táppénz időtartamát, és a kifizetett havi összeget is beszámítják? Tényleg köszönöm a sok segítséget!
13. ájrin (válaszként erre: 11. - Klara79)
2008. júl. 31. 09:23
És nagyon szívesen:)
12. ájrin (válaszként erre: 11. - Klara79)
2008. júl. 31. 09:22

Hát igen, ha nem tudod bizonyítani, hogy abban a pozícióban voltál, akkor veszett ügy.

Egyébként komoly kártérítést szoktak kérni, ha például egy évig húzódik a per akkor akár az egy évi keresetedet is kérhetnéd...stb...

De sajnos ez így valóban nem megy.

11. Klara79 (válaszként erre: 10. - Ájrin)
2008. júl. 31. 09:13
Nagyon köszönöm a segítségedet! Tényleg nagyon hálás vagyok. Egyébként lehet megpróbálkoznék a pereskedéssel, mert megérdemelnék. Eddig még minden aljas húzásukat megúszták. (Nem én vagyok a cégnél az első, akit egyik napról másikra minden ok nélkül utcára tettek, és már másnap ott volt az utóduk). Azonban mégsem teszem, mert a szerződésemben még a régi munkaköröm van, és az hogy legutóbb milyen pozícióban voltam sehol nincs rögzítve. Meg amúgy sem tudom, hogy nekem ebből milyen hasznom származhatna. Sajnos nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.
10. ájrin (válaszként erre: 9. - Klara79)
2008. júl. 31. 09:03

Nme változtat semmi a dolgon, te a munkabéredet megkapod aug. 28-ig, és hogy ezért dolgozol vagy sem, a táppénz szempontjából mellékes.

Hát igen, a felmondási indok legtöbbször ez, mert ebbe lehet a legkevésbé belekötni. Bár ebben az esetben megnyernél egy munkaügyi pert simán...

Persze arra apellálnak a munkáltatók, hogy úgy sincs mersze illetve energiája az embernek egy pereskedésre....magyarok vagyunk....

9. Klara79 (válaszként erre: 8. - Ájrin)
2008. júl. 31. 08:48
Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy változtat-e dolgokon valamit, hogy a felmondási időt nem kell ledolgoznom, mert a teljes időtartamára felmentettek, és a még meglévő pár nap szabadságomat ez idő alatt elszámolják. Egyébként azzal indokolta a cég a felmondást, hogy a munkaszervezetük átszervezése következtében feladat hiányában nincs módjuk tovább alkalmazni. Az azonban érdekes, hogy már most péntekre behívták az "utódómat" felvételi elbeszélgetésre, valamint hirdetik is az állást.
8. ájrin (válaszként erre: 7. - Klara79)
2008. júl. 31. 08:37

Szia!

Passzív táppénzre a munkaviszonyod megszűnése után tudsz elmenni, augusztus 29-től. Korábban azért nem érdemes, mert nincs keresetveszteséged, és nem jár a táppénz folyósítása, csak a napokat fogyasztanád.

Tehát érdemes csak aug. 29-én elmenni a dokihoz, ő maximum 45 naptári napra vehet fel keresőképtelen állományba (persze "betegség" miatt)ennek lejárta után érdemes elmenni a munkanélküli központba.

2008. júl. 31. 08:27
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Több mint 2 éves munkaviszony után a munkáltatóm július 29-én délután közölte velem, hogy júl. 29-től kezdődően 30 nap felmondási idő figyelembe vétele mellett aug. 28-án megszűnik a munkaviszonyom. Mindez rendes felmondással. Aláírtam a papírt aznap délután. a kérdésem az lenne, hogy most érdemes-e elmennem táppénzre, (egyáltalán jogosult vagyok-e rá), és csak a táppénz lejárta után használnám ki a munkanélkülit? Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.
6. ájrin (válaszként erre: 2. - Katácskák)
2008. júl. 29. 09:11
nagyon szívesen:)
5. ájrin (válaszként erre: 3. - 8d17011552)
2008. júl. 29. 06:19
Szia! Hát persze, minden részletre nem térhettem ki, de éppen ezért írtam meg a cikket, hogy az általános tájékoztató után megoszthassuk az egyedi tapasztalatokat - okulásul:)
2008. júl. 28. 13:15

szhijasztok...en egy 16eves lany vagyok es azt szeretnem megkerdezni hogy a szemfogat kilehete huzni...szoval vmi kovetkezmenye lessze?

varom valaszaitokat:P..akar itt akar e-mailben..:ency_baba@yahoo.com

2008. júl. 27. 12:42
Jó a tájékoztatásod,de hiányos is mert,ha te mindent beadtál(le adtál) és közben másik eü. pénztárhoz kerültél úgy mond változott a rendszer és a régi nem adta át papírjaid egy részét a másiknak akkor viszont megint csak te mint kis ember húzod a rövidebbet nem így van.Mind ezt azért írtam mert 1 hete hogy ilyen problémával kellett szembesülnöm viszont szerencsésnek érezhetem magamat,hogy észben és kapcsolatokban a toppon vagyok-e téren mert páran ott vagyunk eme kavalkád belsejében akik tudják mi a teendő ilyen esetekbe.
2008. júl. 26. 11:07
Köszönöm a tájékoztatót.
2008. júl. 26. 11:03
Sokunknak nehézségbe ütközik megkülönböztetni ezeket a fogalmakat, pedig akadnak olyan élethelyzetek, ahol jobb tisztába lenni lehetőségeinkkel és jogainkkal.
Nehéz röviden összefoglalni, de megpróbálom, hogy mi a különbség a betegszabadság, a táppénz illetve a passzív jogon járó táppénz jogosultsági feltételei, alapja, mértéke és folyósítási ideje között.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook