Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegségek lelki okai... fórum

Betegségek lelki okai... (beszélgetős fórum)


30. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - A31cf0fa6a)
2012. júl. 14. 10:09

Az Új Germán Medicina pedig a beazonosított fizikai elváltozások lelki okait is beazonosította (különböző konfliktusok).

Ma már a csapból is ez folyik, hogy minden lelki szinten kezdődik el, csak az hiszi, hogy néhány bogyó a megoldás, aki nem akar szembenézni az igazsággal.

29. rewt
2012. júl. 14. 09:06

Nem hiszem - tudom, hogy az emberi szervezet a test és a lélek egysége. Hogy a lelki vagy testi folyamatok kihatnak az "egész"-re (összes) egész-ségre.


(Itt jön be a magyar nyelv briliáns szépsége és találó megnevezési címkéje: "Egészség")


Ebből következtetve- ha megszűnnek a káros lelki folyamatok - az meglátszódhat a testen is.


(-Azon aki "tudja" hogy munka nélküli az látszik akkor is ha a buszmegállóban áll.


Nézzük meg a két esetet ökölvívásban, labdarúgásban a mérkőzés után. Mindkét fél egyenlően fáradt, küzdött és nézzük mit tükröz a testtartásuk, arcuk - mit mutat a test a megélt lelki folyamatokról..?


Ezek- és még sok más eset, mind igazolja, hogy a lelki folyamatok kihatnak a testre is.


Tehát működik ez akkor is, amikor "betegek" vagyunk, vagy azt "hisszük", hogy betegek vagyunk.

Ha elmúlik ez a "hitünk" - elmúlnak ennek külső jelei is.


Próbálj a munkanélkülinek amely a buszmegállóban áll telefonálni és közöld vele - felvettük é kétszer annyi fizetést fog kapni mint amennyiről beszéltünk..

Megváltózik a test-tartása, óriási változás megy végbe az arckifejezésén,mosolyra húzódik a száj, ragyogni kezd a fátyolos tekintet, ércessé válik a tompa hang.... Mitől...? A lezajló lelki folyamatoktól...

28. 98784d9a26 (válaszként erre: 27. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 24. 21:20

Biztos, hogy vannak jó hatású gyógynövények, nade ami mostanában folyik... Nemrégiben valami csodalekvárt akartak nekem eladni arany áron.

Szerintem összességében kellene odafigyelni az életmódra, és akkor nem lenne szükség ilyenekre.

Ha meg nem figyel valaki az életmódra, akkor hiába is tömi magát bármivel.

27. a31cf0fa6a (válaszként erre: 26. - 98784d9a26)
2012. ápr. 24. 21:10

Hány sárkányfűárus megél ebből...!

;-)

26. 98784d9a26 (válaszként erre: 25. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 24. 21:08
Majdnem használtam, és biztos lettem volna, hogy attól jött rendbe.
25. a31cf0fa6a (válaszként erre: 23. - 98784d9a26)
2012. ápr. 22. 17:43
Elmúlt magától? Ha bármilyen csodaszert használtál volna, most arra foghatnád.
2012. ápr. 22. 12:00
Hát első körben fogdoki, majd góckeresés vagymi... Sajna okosabbat nem tudok. :)
2012. ápr. 22. 03:00

Egy ideje visszatérően fáj a fogam jobb oldalon, fent, lent egyaránt. A héten pedig az államon jöt elő fura hatalmas pattanás féle, elóször szintén jobb, most pedig egy nagy kemény, érzékeny dudor az áll balmoldali dombocskáján.

Mi lehet az oka? (ez utóbbi hirtelen a negyedére csökkent)

22. a31cf0fa6a (válaszként erre: 19. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 13. 12:58
Pl.?
21. d550c57e19 (válaszként erre: 11. - Sly7105)
2012. márc. 13. 12:45
biztos :) lényeg hogy kinőtte:)
20. Lencsy (válaszként erre: 2. - Estefani)
2012. márc. 13. 12:18

Én sosem hittem abban ,hogy a lélek tud segíteni a testi dolgokon ..mind addig míg meg nem tapasztaltam. Elmesélem :)

Ez előtt 6-7 éve nagyon erős fejfájásai voltak a férjemnek . A háziorvosa csináltatott neki egy nagy labort , ahol borzasztóan magas máj funkció értékeket kaptunk . Kis híján a normál értékek 3 szorosa volt . A háziorvos tovább irányította a megyei kórház infektológiájára , ahol vírus szerológiát csináltak neki .Eredmény : Hepatitis C-vírus hordozó ! A Vírus száma az egekben volt ..az orvosa kevesebb ,mint 20 % esélyt adott a teljes gyógyulásra . A gyógyszeres terápiát engedélyezték , de azt mondták a terápia befejeztével is megvan az esély hogy ha csak egy kicsi vírus is megbújik valahol akkor kiújul..sőt az is sok esetben előfordul ,hogy a betegnek nem hat a gyógyszer . Az egész család összetört , de leginkább a férjem . Napokig nem szólt egy szót sem, nem fogta meg a gyerekek kezét , nem adott puszit , kérte hogy a ruháit külön mossam , csak eldobható műanyag étkészletből evett ..holott felvilágosították, hogy ez a vírus nem terjed így , ne féljen nem fog megfertőzni minket . Az első pár hónapban amíg így maga alatt volt lelkileg ..nem igazán csökkent a vírus szám ..és az orvosa is látta ,hogy lelkileg oda van . Pszichológushoz küldte ,hogy fel tudja dolgozni a betegség tudatát . Egyetlen alkalommal volt a pszichológusnál ..de egy kicserélt ember jött haza . Elkezdett pozitívan hozzáállni a betegséghez és azt mondta ..ott az a 20 % esély ..és ő miért ne lehetne benne a 20 %-ba ? Közben a család többi tagját , a 3 gyermekünket és engem is megszűrtek, mindannyian vírus mentesek voltunk, így a férjemet az a tudat is erősítette, hogy nem fertőzött meg minket . A következő hónapokban szép lassan elkezdett csökkenni a vírus szám :) A kezelés végére teljesen eltűnt az összes ! Az orvosa szerint azzal a hatalmas, többezres vírus számmal már már csodának számít,hogy kicsivel több ,mint fél év alatt teljesen eltűnt ..és bevallotta , az addigi tapasztalatai után , ő nem sok esélyt adott a teljes gyógyulásra . Mára már 5 év elteltével kimondható ..meggyógyult ..és igen , biztos vagyok benne, hogy a lélek helyreállítása, a pozitív hozzáállás ebben sokat segített :)

2012. márc. 13. 12:00
Hogyne hinnék, pszichoszomatikus betegségeknek hívják őket. Rossz pszichés állapot szervi problémákat is okozhat simán.
2012. márc. 13. 11:41

Arról tudok, hogy a kimerültség, a stressz legyengíti az immunrendszert és könnyebben megbetegszik valaki.

Arról is, hogy egy rossz párkapcsolat, vagy egy idióta főnök pszichés betegséget okozhat.

17. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Estefani)
2012. márc. 13. 11:35

a pszichés dolgoknak abszolút sőt lehet hogy más betegségeknek is. bár azt gondolom hogy maga a lelki ok nem maga a kiváltó max generáló ok csak az abból fakadó megváltozott viselkedés és szokások amik a tényleges "okozói"


teszem azt nem megfelelő táplálkozás, mozgásszegény életmód illegve ingerszegény környezet ezek hatással lehetnek gondolom a szervezetre.

2012. márc. 13. 11:35
Az autoimmun is lehet lelki alapon?
15. Estefani (válaszként erre: 14. - De Luca)
2012. márc. 13. 11:34
:)
14. de Luca (válaszként erre: 12. - Estefani)
2012. márc. 13. 11:32
Ahhoz, aki kiváltotta a betegséget :-)
13. 814f8b8f23 (válaszként erre: 11. - Sly7105)
2012. márc. 13. 11:31
Nekem herpesz nő a számra, mikor depis vagyok. Lehet fogni az immunrendszerre, mindenhol ezt szajkózzák...
2012. márc. 13. 11:30
Visszatérő betegségek esetén hová forduljon az ember? A normál orvos csak gyógyszert ír fel.
11. Sly7105 (válaszként erre: 9. - D550c57e19)
2012. márc. 13. 11:17
Éveken keresztül ment, hogy mielőtt kezdődött az iskola, előtte napokban a fiam mindig lázas beteg lett, hányt. Egész nyáron nem volt semmi baja. Aztán kinőtte :) De tuti a stressztől volt.
10. a31cf0fa6a (válaszként erre: 5. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 13. 11:17
Ezeken a beazonosított fizikai okokon alapul adott betegségeknek a megelőzése, és gyógyítása.
2012. márc. 13. 11:16

én hiszek benne. Sőt én ilyen vagyok. Ha bármi gondom van mindig beteg leszek. Suliban nagyon lámpalázas voltam és ha nagy felelés volt MINDIG torokgyulladásom volt. Ha stresszes vagyok fáj a gyomrom. Ha fáradt migrénem van.

Én a nagyobb betegségek lelki részében is hiszek volt főnökömnek van erről könyve meglepően igaz dolgokat írt.

8. Sly7105 (válaszként erre: 6. - Estefani)
2012. márc. 13. 11:14
Daganatos betegségek például... de nem tudom, most hogy megkérdezted, talán még annak is lehetnek lelki okai, mármint a kialakulásának.
2012. márc. 13. 11:14
Én pedig amondó vagyok, hogy a genetikai, vírusos és balesetből eredő betegségeket leszámítva igen nagy eséllyel a lelki tényezők tehetnek róla.
6. Estefani (válaszként erre: 3. - Sly7105)
2012. márc. 13. 11:13

Komolyabb mint pl?

Én hiszek benne...

2012. márc. 13. 11:13

A betegségeknek töbnyire nem lelki, hanem fizikai okai vannak. Ezek különböző külső vagy belső okok, melyek jól beazonosíthatók.

Ma már nem hit kérdése.

2012. márc. 13. 11:10
Például a pánikbetegség rengeteg fizikai tünetet produkál, nagyon sokfélét.
2012. márc. 13. 11:09
komolyabb betegségeket kizárnék, de kisebbeket abszolút okozhatnak lelki problémák.
2012. márc. 13. 11:05
Hisztek abban, ha valaki beteg és a lelki problémáját megoldja a testi tünetek megszűnnek? Volt aki ilyen élt át?
2012. márc. 13. 11:05
Betegségek lelki okai...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook