Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegjogi képviselő fórum

Betegjogi képviselő (beszélgetős fórum)


2022. szept. 6. 20:02

Ha szerencsés vagy és a betegjogi képviselő nem az orvosokkal van, akkor talán tesz valamit.


A mi betegjogi képviselőnk nem velünk van. Amikor felhívtam, sokkal súlyosabb miatt, akkor közölte velem, hogy a bátyám aláírta a műtét előtt a kockázati nyilatkozatot, ami magába foglalja azt is, hogy MRSA-ja lehet és vállalta...


A pénzéhes fogorvossal kapcsolatban azt mondta, hogy keressünk másikat, hátha átvesz valamelyik...


A lényeg az lenne, hogy megvizsgáljon meg, ha nem tud segíteni, akkor tovább küldjön. Mellkas rtg, gégészet, hátha ők értenek hozzá.


Antibiotikumos kezelésnél nem 3 napra szokták betegállományba venni az embert.


Én 3,5 évvel ezelőtt 2*2 hetet voltam januárban, majd februárban. A másodiknál küldött gégészhez a ho, mert nem volt több ötlete...


Vizsgáltasd meg magad, akár el is mehetsz gégészhez is, oda nem kell beutaló.


Jobbulást!

2022. szept. 6. 14:58

Bizony irj a betegjogi képviselőnek. Ilyenkor ki kell vizsgálnia az ügyet. Én már egyszer illetve kétszer kénytelen voltam, fél órán belül visszairt. Lehet, hogy már a sokadik panasz lesz az orvosra. Kicsit elszálltak a nagy fizetés emeléstől, tisztelet a kivételnek.


Holnap pedig mond, hogy vizsgáljon meg és hallgasson a tüdődre. Semmiképpen ne menj dolgozni betegen.


Javulást!

14. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2022. szept. 6. 14:07
Nem is normális! Tegnap azt hittem meghalok! Nem kaptam levegőt! Nem is mertem levegőt venni! Sírtam. 😔
13. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Tien)
2022. szept. 6. 14:06
Na igen! De semmi! Antibiotikum és csókolom. Lehet menni dolgozni. Oké, hogy enyhült a fájdalom, de olyan taknyos vagyok, hogy nem látok ki belőle. Ha meglátnák így a kollégák, ki fognak akadni. Jogosan!
12. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Perzsacica)
2022. szept. 6. 14:05
Köszönöm!
11. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Perzsacica)
2022. szept. 6. 14:05
Ezen is elgondolkodtam. Arra jutottam, hogy hagyom. Nem érdekel. Holnap viszont kérni fogom, hogy vizsgáljon meg!
10. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2022. szept. 6. 13:31

Ragaszkodj hozzá, hogy megvizsgáljon.

Lehet, hogy tényleg csak egy ártalmatlan megfázás, de lehet súlyosabb baj is.

Ezt telefonon keresztül nem lehet eldönteni.

9. tien (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
2022. szept. 6. 11:34

Ezzel a fájó tüdővel három nap?

Normális?

Legalább meghallgatta volna a mellkasod.

2022. szept. 6. 11:32
Személyesen be se lehet jutni hozzá, ha beteg az ember?
2022. szept. 6. 11:26
Mielőbbi gyógyulást!
2022. szept. 6. 10:55

Ha van SBO a közeledben akkor menj be oda./ Mindenütt van !/

Azzal, hogy a betegjogi képviselőnek jelentgetsz nem fogsz hamarabb meggyógyulni . A betegjogi képviselő nem orvos, nem tud téged meggyógyítani csak az időd telik és esetleges szövődményeid lesznek.

Ha meggyógyultál válts háziorvost ha már nem bízol a mostaniban ! A gyógyulásod után ha még mindig marad benned tüske akkor jelentsd be .

Sajnos nagyon kevés a házi orvos országszerte, nem mindig hozzáértők de nincs más.

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
2022. szept. 6. 10:36

Én egyszer vettem fel a kapcsolatot a betegjogi képviselővel. Nagyon rendes volt. Komolyan vette a velem történteket, elmondta a lehetőségeimet, segített megírni a panaszlevelet.

Szerintem érdemes lehet kikérned a véleményét.

4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Semleges)
2022. szept. 6. 10:36
Holnapra behívott, átvenni a táppénzes papírt. Ami annyit tesz, hogy az asszisztens kiadja az ajtón. Szerintem esélyem sincs. 😞
2022. szept. 6. 10:32
Írj a betegjogi képviselőnek. Aztán hívd fel a háziorvosod, hogy nem vagy még jól. Az hülyeség, hogy ezzel csak 3 napra tud kiírni.
2. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
2022. szept. 6. 10:06
Hanyag orvos az ilyen.Agyára ment a megemelt praxispénz és bér. A jogi képvselővel felvezetés a kapcsolatot de szerintem teljesen felesleges hisz érdemben nem fog történni semmi max 1 panasz leírva. Feltétlen válts, ez meg egy rossz tapasztalat marad….
2022. szept. 6. 09:59

Sziasztok! Volt már valakinek “dolga” betegjogi képviselővel?


A sztorim nem egyszeri alkalommal fordult elő. Beteg vagyok. megfáztam, fáj a tüdőm, náthás vagyok, alig van hangom, szóval minden. Hívtam a háziorvosomat aki telefonon közölte velem, hogy csütörtökön már mehetek dolgozni, mert csak 3 napra írhat ezzel ki.

A munkahelyem ebből a szempontból szigorú, az orvosom viszont fizikális vizsgálat nélkül egészségesnek nyilvánított. Nem vagyok táppénzcsaló, nem szoktam hetente betelefonálni hozzá (utoljára februárban voltam kovidos) szóval nem értem ezt a hozzàállást. Szerintetek érdemes lenne betegjogi képviselőnek ezt jelezni? Vagy nem érdemes? Mint írtam, nem az első eset nála.


Új orvos folyamatban van. Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook