Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Betegállomány Gyes mellett fórum

Betegállomány Gyes mellett (beszélgetős fórum)


10. TSydy (válaszként erre: 8. - Csorike111)
2010. szept. 28. 22:46

Szia! Én úgy tudom, hogy ha a gyerek után mész betegállományba, arra az időszakra csak a gyes jár, fizetés mivel nem dolgoztál nem! Ha alanyi jogon mész, akkor a munka törvénykönyve vonatkozik rád, tehát 6 hónapig a minimálbér azt hiszem 70-a, utána a fizud 70%-a.

Ha letelik a gyes, akkor is változik, akkor meg x nap betegállomány jár a gyerek után amit megint máshogy számolnak. Na nem egyszerű....

9. Jucás (válaszként erre: 8. - Csorike111)
2010. szept. 28. 18:21
És mit mondtak a tb-n?
2010. szept. 28. 18:12
Hát ezért nem tudom én se mit csináljak, mert a munkáltatóm is azt mondja csak fél év után mehetnék el, mert különben nagyon keveset kapok, valaki meg azt mondja egyáltalán nem mehetek el. Valaki meg azt mondta hogy elmehetek de minimális fizu mellett a gyest se fogom kapni:( Azt hiszem akkor azt csinálom amit a tb-n mondanak nálunk, de azért köszönöm.
7. Jucás (válaszként erre: 6. - Ff36256613)
2010. szept. 28. 17:40
Engem sem akart, de én ragaszkodtam hozzá. Utólag nekem lett igazam, mert a rendes fizum után kaptam tp.-t.
6. ff36256613 (válaszként erre: 4. - Jucás)
2010. szept. 28. 17:12

Lehet, ti tudjátok jól, nekem a háziorvosom nem volt hajlandó kiírni betegállományba, amikor megtudta, hogy gyesen vagyok...

Hiába melóztam közben, azt mondta, a kettő kizárja egymást!!

2010. szept. 28. 17:10
Ha elmúlt 1 éves a kislány, akkor dolgozhat és betegállományba is mehetsz.
4. Jucás (válaszként erre: 2. - Ff36256613)
2010. szept. 28. 17:00
Az biztos, hogy csak az mehet el vele tp-re, aki kapja a gyes-t.
2010. szept. 28. 16:59

Szia!


Én hasonló esetben voltam, és inkább saját jogon mentem táppénzre.

Úgy tudom csak az mehet táppénzre a kislány után, aki kapja a gyest. Ha Te kapod, akkor csak Te mehetsz vele tp-re, de 6 hónapot le kell dolgozni, hogy a béred után számolják, különben a minimálbér után kapod a tp-t.

Szerintem saját jogon menjél tp-re.

2. ff36256613 (válaszként erre: 1. - Csorike111)
2010. szept. 28. 16:56

Mi van??!!

Már, bocs, de vagy gyesen vagy, vagy nem. Ha gyesen vagy, nem mehestz betegállományba!!

Tudom, én is gyes mellett melózom:(

2010. szept. 28. 16:47
Kislányom beteg és úgy tűnik nem tudjuk megoldani hogy más vigyázzon rá. Igy kénytelen leszek eljönni beteg állományba, hogy járok jobban ha saját v az ő jogán iratom ki magam, mennyire kevés pénzt fogok kapni? A gyest nem is fogom kapni? V hogy is van ez? Még csak július közepe óta dolgozom. Mindenkitől mást hallok. Segitsetek. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook