Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
466. barcabo
2011. jan. 9. 11:02

sziasztok!2 hete voltam cytológián,nőgyógyászati éves vizsgáűlaton,igaz egyéb panaszokkal.

p2 eredményem lett ,viszont heveny méh és petefészekgyulladás a megállípított,doxycilin kúrát kezdtek el.

a leletemen viszon hpv-l.s.lett feltűntetve majd 6 hét után újabb cytológiát kért a dokim.vele még nem beszéltem holnap hívjuk anyum a sotén dolgozik a gépből kérte le a leletemet.

valaki közűletek járt így?


annyit tudok a a női rokonaim közt van hpv-s sőt a nagyim és dédim elég korán ki lett nőgyógyászuatilag pakolva...de hát ők nem igen beszéltek erről..

465. Norcyka (válaszként erre: 464. - Veronika27)
2011. jan. 5. 18:51
Igen 6 hét, ez borzasztó.
464. Veronika27 (válaszként erre: 463. - Norcyka)
2011. jan. 3. 19:25

A rákszűrés eredményére 6 hetet kell várni?:-o

Nálam 1-2 héten belül megvolt...

463. Norcyka
2011. jan. 3. 19:08
Hát ez az ezt utálom én is a pánikkeltést... Nekem is csak gyanú, februárban megyek újabb rákszűrésre. Aztán még 6 hét mire kiderül, hogy mi van.....
2011. jan. 3. 16:58
Sziasztok. Ma hívtam a dokit a tipizálási eredményért. Az asszisztensnővel beszéltem. Azt mondta, negatív a lelet, nem kell aggódni, de eredmény megbeszélésért vissza kell menni. Akkor nem értem, mi volt ez a gyanú, ha még sincs ott semmi. Persze nagyon örülök, csak félek, hogy tényleg minden rendben van e, biztos jól látta az eredményt az asszisztensnő? Mert magába a leletbe nem tudott belépni, mert terhes tanácsadás volt. Akkor mire volt jó ez az egész pánikkeltés? Mégis miből következtettek HPV gyanúra citológián, ha semmi nincs ott?
461. Audrey79 (válaszként erre: 460. - Mandulacska2)
2011. jan. 2. 19:09

Nem feltétlenül szexuális úton. Sokan azt állítják, h csak szex által (bár az óvszer sem véd meg), de nem hiszem el.

Egészségügyben dolgozó rokonom mondta, hogy sajnos ez olyan amit elkaphatsz akkor is, ha fertőzött ember után ülsz rá a mosdóra.

Én nem tudom melyik módon kaptam el, már nem is érdekel. Nagyon neki voltam keseredve, amikor kiderült a baj. (Pláne, hogy akkoriban nem is éltem szexuális életet már egy ideje..)

Rendszeresen járok szűrésre és igyekszem odafigyelni.

460. mandulacska2 (válaszként erre: 459. - Audrey79)
2011. jan. 2. 18:48
Jaj, annyira gáz ez, hogy az ember mindenre figyel, és évek múlva tudja meg, hogy baj van. Neked mit mondott a doki? Ha rendszeresen ellenőrzik, akkor nem lesz baj? Én félek attól, hogy méhnyakrákom lesz akár most, akár később. Minden évben elmentem citológiai szűrésre. Párommal már 8 éve vagyunk együtt. Neki nem volt előttem senkije. Én is mindig védekeztem mikor volt valakim még előtte. Mégis honnan szedhettem össze?
459. Audrey79 (válaszként erre: 458. - Mandulacska2)
2011. jan. 2. 18:39
Volt egy szemölcsöm. Innen vettük észre, hogy gond van. Levették és mintát vettek belőle. Azóta rendszeresen ellenőriztetem. Kb 7 éve volt egy méhszájsebem, ami miatt volt egy kis műtétem, arra gyanakodtam, hogy már akkor is bennem lehetett a vírus... sosem tudom meg.
458. mandulacska2 (válaszként erre: 457. - Audrey79)
2011. jan. 2. 17:13
Szia Audrey. És neked is méhnyakon vették észre? Mert azt olvastam, hogy ha szemölcsök vannak, akkor az enyhébb. Ill. hát nem tudom. Nekem citológián mutatták ki , hogy HPV gyanú, de ugyanakkor negatív. Igazából nem értem ezt az egészet.
457. Audrey79 (válaszként erre: 456. - Mandulacska2)
2011. jan. 2. 12:58

Szia !

Citológia nekem is negatív lett anno. Rendszeresen járok rákszűrésre, nincs gond, heteken belül születik a kislányom. Dokim és védőnőm szerint nem veszélyes a babára. Annyi, hogy a terhesség alatt legyengült az immunrendszerem és ismét lett egy szemölcsöm.

Sztem nyugodtan próbálkozz a babával, ha negatív a citológiád.

Sok sikert !

2011. jan. 2. 12:27
sziasztok. Nekem holnaptól kell érdeklődnöm a tipizálás felől. Nekem nincs semmi tünetem, semmi szemölcs, csak HPV gyanú negatív citológia mellett. De babát szeretnénk. Az orvos azt mondta, eredményig ne próbálkozzunk, másik doki azt mondta, hogy nyugodtan próbálkozzunk. Akkor most mi van? Babát szeretnék már nagyon. Valaki infót tud adni?
455. Veronika27 (válaszként erre: 454. - Audrey79)
2010. dec. 26. 20:35
Nekem nőgyógyász, de a férjemnek meg bőrgyógyász.
454. Audrey79 (válaszként erre: 452. - Veronika27)
2010. dec. 26. 20:34

Jesszusom, a nődoki csinálta , vagy bőrgyógyász ?

Szülés előtt már nem akarok ilyen kezelést, csak házi megoldást... Viszont, ha nem tűnik el, akkor szülés után leszedetem a dokival.

453. Veronika27 (válaszként erre: 451. - Audrey79)
2010. dec. 26. 18:38
Ja és mégvalami! Az immunrendszered kell erősítened! Igyál grapefruitmagolaj cseppeket (bioboltban, drogériákban kapható)!
452. Veronika27 (válaszként erre: 450. - Audrey79)
2010. dec. 26. 18:37

Szió.

Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy nem csak szexuális úton terjed, viszont hónapokig lappanghat az emberben. Keress rá a hpv centum szóra és ott nézd meg a tájékoztató videót, okosabb leszel tőle.

Condyline-od van? Nekem azt írták fel, ez egy savas ecsetelő, eléggé mar. Végül nekem nem lett jó és a doki valami baromi erős kórházi savval ecsetelte be, azt hittem, odaszülök az ágyra...

Egyébként fagyasztással is szokták kezelni, legdurvább esetben kivágják...

451. Audrey79 (válaszként erre: 420. - Miss Jane)
2010. dec. 26. 11:53
Leírnád, hogy mit használsz a szemölcsök ellen ?
2010. dec. 26. 11:48

Nincs erőm végigolvasni az egész fórumot. Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy amikor én HPV fertőzött lettem és kijött az első szemölcsöm, baromira nem éltem szexuális életet, viszont a baleseti sebészeten feküdtem előtte, ahol ráültem a wc-re mindenhol, mert nem tudtam tartani sem magam. Kicsit hitetlen vagyok azzal, hogy csak szexuális úton terjed. Leműtötték lézerrel, majd évekig semmi, citológia ok, rákszűrés rendszeresen volt és semmi gond.

Most babát várok és a 7. hónapban kijött 2 szemölcs. Para... A doki felírt egy oldatot, amivel napi 2x kenegetem (mondjuk kissé mar)és remélem eltűnik.

2010. dec. 26. 11:42
Sziasztok ! Van valakinek szemölcse ? HAsznál valamit az az oldat amit a doki írt fel ? Bennem valószínűleg bujkált a dolog és most legyengült immunrendszerrel ismét kijött a baj. Rákszűrésen februárban voltam, nincs gond.
448. Norcyka
2010. dec. 22. 19:50
Nekem meg meg sem jött most sem a menstruációm, így hogy megyek majd februárban rákszűrésre mikor mensim sincs? :S Közben meg a doki azt mondta a mensi kimaradásnak semmi köze ehhez, sztem meg van, csak leszar ez az ember...
447. Tidujka
2010. dec. 17. 13:15

Sziasztok!


Hát igen, ha az ember nem olvas utána...nem tud semmit erről a vírusról. Az az érdekes, hogy 5 évvel és korábban nem is emlékszem, hogy szó lett volna róla bárhol is. Engem november 30-án műtöttek, p3, cin1, hpv 39,33,16-ossal, és a szövettan eredménye: a kimetszés nem az épben történt, tehát valszeg újra meg kell csinálni. 30 éves vagyok, gyermekem még nincs. Szóval megnyugodni nem tudok. Volt valakinek dupla konizációja?

446. Veronika27 (válaszként erre: 445. - PsychoCica)
2010. dec. 16. 16:19

Először tipizáltatni kell, hogy megállapítsák, melyik vírusod van. Ha szerencséd van, akkor nem a rákot okozó.

Szerintem ne ijedj meg előre.

Miből tudtad meg, hogy hpv-d van?

2010. dec. 16. 14:54
Meg tudja nekem valaki ésszerűen magyarázni, hogyha ilyen gyakori ez a betegség, akkor miért ilyen drága a védőoltás?! Bocsánat, de 2 órája tudtam meg, hogy HPV vírusom van... Szerdán megyek orvoshoz. Nagyjából mire számíthatok? Segítsetek, nem tudom mire készüljek. És egy kicsit azért félek, hogy mi lesz a vége... :(
2010. dec. 13. 13:13
Sziasztok! Van két majdnem teljes doboz Isoprinosine 500 mg gyógyszerem. Nekem már nem kell szednem, ezért olcsóbban eladnám. Ha érdekel, írj üzit.
443. Norcyka (válaszként erre: 442. - Sly001)
2010. nov. 27. 07:52
Köszönöm, remélem nálam is "csak" ez van.
442. Sly001 (válaszként erre: 436. - Norcyka)
2010. nov. 26. 20:35
Ne aggódj,ilyen már nekem is volt kétszer,és mind a kétszer gomba okozta a gyulladást(P3),beszedtem az orvosságot amit felírtak,és a kontrollra már P2 lett.
441. Norcyka (válaszként erre: 440. - Gugu82)
2010. nov. 26. 17:46
Nem ment sehová.
440. gugu82 (válaszként erre: 437. - Norcyka)
2010. nov. 26. 12:25
Lehet a barátod csilingelt másfelé? :-S
439. Norcyka (válaszként erre: 438. - Mandulacska2)
2010. nov. 25. 13:46
Én tegnap hogy hazajöttem csak sírtam. =( Majd írd meg ha tudsz valamit.
438. mandulacska2 (válaszként erre: 437. - Norcyka)
2010. nov. 25. 13:39
Hát erre én is kíváncsi vagyok. Én még nem tudom részletesen az eredményemet, mert dokim szabin van, kedden megyek hozzá. Én is már férjnél vagyok, párommal 9 éve vagyunk együtt. Neki előttem senkije nem volt, nekem se volt 600 pasim. Nekem azt írták rá a papírra, hogy HPV gyanú, és hogy displ. és malignitásra negatív. Egy másik doki csak annyit mondott erre, hogy nincs rosszindulatú sejtelváltozás, de hogy menjek el a saját dokimhoz. Kész idegroncs vagyok azóta.
437. Norcyka
2010. nov. 25. 13:21

Azt elfelejtettem írni, hogy semmi szemölcsöm sincs, sőt semmi problámám sincs, nem fáj semmim, doki szerint tünetmentes. a Diagnózis pedig ezt, vagyis ezt irták rá: Felt.: VEgyes fluor. Dg. Cyt.atyp.ASCUS


19 éves vagyok =(. 5 éve egy barátom van, nem élek kicsapongó életet, egyedül ő van nekem. Hogy kaphattam mégis ezt el?

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook