Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2011. febr. 21. 22:23

Itt egy régebbi, de remek cikk:


[link]


És egy újabb:

[link]


Itt sok dologról lehull a lepel.

2011. febr. 21. 11:42

Sziasztok!

Nem nagyon olvasgattam végig, amit utolsó beírásom óta írtatok.

A grapefruit csepp (ehinacea-val) tényleg jó, nem csak HPV-re, de akármilyen immunrendszer erősítésre. Télen mindig szedem, és tényleg kevesebbszer vagyok beteg, mint régen. : )

Nekem kb két hónapja vannak meg a szemölcseim. Nem olyan vészes, hogy fájna vagy nagyon rossz helyen lenne, de azért mostmár zavar. A krém semmit sem használt. Szerintetek kezdjek ráhangolódni a műtétre? :S

494. Norcyka
2011. febr. 21. 10:16
A HPV szemölcsökkel jár? Mert nekem nincs, még nem tudtam menni újbóli rákszűrésre :(
493. yade
2011. febr. 18. 17:02

Szia, az h a "HPV olyan torzsbe tartozik, ami nem jo" ez eleg tag fogalom... van alacsony es magas kockazatu rak okozas szempontbol. Altalaban az alacsony kockazatunak vannak szemolcsos tunetei, a magas kockazatunak nem szokott lenni tunete. A P2 cytologia teljesen jo. A HPV-vel pedig csak akkor lehet barmit is kezdeni, ha vannak tunetek, akkor mechanikus eltavolitas (ecseteles, laser, kiegetes) amugy hosszutavon a szervezet kiirtja, csak tenyleg turelem...


En grapefruit cseppeket szedtem, (nem az Okonetest) es ginseng kapszulat, es nagyon sok zold teat ittam (szalasat, nem filteres szar pickwicket!)


sziasztok!

492. mancuriai (válaszként erre: 491. - Yade)
2011. febr. 18. 12:04

Sziasztok,

Én még mindig várom a tipizálás eredményét. Hónap végén lesz meg.

Az én dokim azt mondta, hogy simán el lehet kapni wc-n, fürdőben. Namármost én tavaly és tavalyelőtt is voltam buszos külföldi úton, ahol csak benzinkutas wc van. Hát ennyit a szerencsémről.

Ha a HPV olyan törzsbe tartozik, ami nem jó, de a cytológiám P2, akkor milyen kezelés kell? Ja és szemölcseim nincsenek szerencsére.

491. yade
2011. febr. 16. 15:52

sziasztok, reg irtam ide, de hat mar teljesen gyogyult vagyok. Nagyon sok szenvedes aran, de vegre! es a cytologiam is visszament P3rol P2re.

Csak azt szeretnem mondani, h a HPV ambulancian (keressetek ra a neten) lehet kerni tipizalast, es beutalot a Margit korhazba a laser sebeszetre, ahol nagyon jo az orvos, csak jot tudok rola mondani, es tamogatja a tb a mutetet! en jartam magandokihoz is leszedetni a szemolcsoket, de kb. 6 mutetem volt, ezt anyagilag nem birtam volna. maganorvosnal pedig 50-60 ezer forint egy egy mutet, es ki tudja, hanyra lesz szukseg, mert ezek a franya szemolcsok mindig visszajonnek.


Nekem vegul magatol mult el, egyszer csak ket mutet kozott, ereztem, hogy a szemolcsok felulete lagyabb lett, es par het alatt teljesen felszivodtak, mint ha ott sem lettek volna.


Mi vegig szexeltunk a parommal, mert az elejen nem szexeltunk, csak ovszerrel, es akkor is mindig visszajott, igy gondoltam, hogy tok mindegy.


Elobb utobb felveszi a hpv ellen a szervezet a harcot, csak meg kell varni. nagyon szar tudom!

es nem erdemes azon gondolkodni, hogy ki merre kalimpalt felre, mert tenyleg akar 10 evet is lappanghat, es en nem hiszem el, hogy nem lehetne wc-n vagy barhol elkapni, mert a herpeszrol is evekig azt mondtak, hogy nem lehet, azota kiderult, hogy megis, es ugyanaz: VIRUS mind a ketto.


Kitartas mindenkinek! :)

490. mici78
2011. febr. 5. 08:47

sziasztok,


nekem a hüvelyemben vannak szemölcsök....csináltattam tipizálást és az nem mutatott ki semmit...

az lenne a kérdésem, hogy ki hol, és mennyiért szedette le a szemölcsöket. Budapest, vagy Gyöngyös érdekelne:) előre is köszönöm!

489. Norcyka (válaszként erre: 480. - Berrita)
2011. febr. 2. 11:58
Igen az a csepp,én november óta iszom. :) Igaz eg ybajom van jeleneg, hogy januárban nem menstruáltam, nem tudom miért, és febr. végén menni kéne ujboli rákszűrésre. :(
488. CCBarbi
2011. jan. 28. 15:37

Sziasztok!!

Új vagyok a fórumon,segítségeteket szeretném kérni, kb fél éve megjelentek szemölcsök a combomon belül,nagyon zavar,és mostmár több is van 5-6 db,már nagyon zavar lekell ragasztanom az egyiket mert ahogy járok,véresre dörzsölte a nadrágom....ez vajon nemi úton terjedő szemölcs?Lehet hogy HPV?:(Segítsetek!

487. 7529edede9 (válaszként erre: 486. - Mancuriai)
2011. jan. 24. 16:23

Sajnos nemcsak szexuális úton lehet elkapni.

A P2 az jó,baj még nincs de lehet.Egyenlőre meg kell várni a tipizálás eredményét lehet olyan,ami nem is okoz méhnyakrákot.Ha meg igen akkor nagyon oda kell figyelni magadra,az immunerősítésre és vírusírtók használatára.

2011. jan. 24. 15:16

Sziasztok. Új vagyok itt. Sajnos. Mármint az, hogy ide kell írnom.

A múlt héten lett meg a cyotologia eredményem, ami P2, tehát jó, de azt mondták, hogy összeszedtem egy kis HPV-t, úgyhogy most jövő héten kell mennem meghatározásra, és akkor megbeszéljük a dokival, hogy mi lesz. Kicsit félek.

Csak tudnám, hogy hol sikerült szert tennem erre. 6 éve ugyanaz a pasim, nem csaltuk meg egymást. Igaz, hogy rákszűrésen két éve voltam ezen kívül, de előtte évente rendesen, és soha sem mondták, hogy ez lenne a bajom.

Igaz, hogy az utóbbi két évem nem volt stesszmentes, és a szervezetem biztos nincs a topon, de attól még nem kéne.

Remélem nem lesz semmi baj. Nagyon bízom benne.

485. Berrita (válaszként erre: 483. - Barcabo)
2011. jan. 20. 13:05
Az első érzés nálam is az undor volt,meg hibáztattam magam.Mára szerencsére ez elmúlt.
484. Berrita (válaszként erre: 482. - 3bcce38aab)
2011. jan. 20. 13:00
Örülök,hogy nem csak én vagyok így vele,már kezdtem magamat hibáztatni.Nálunk nehezíti a helyzetet,hogy a párom nem érti mi a bajom.:( Remélem változni fog ez a dolog,mert minden visszautasításomnál látom csalódott,ettől úgy érzem muszáj lenne inkább engedni neki,de ez a kényszer csak rosszabbá teszi a helyzetet.
483. barcabo
2011. jan. 19. 16:42
mi itthon amióta felmerült a dolog,éppen hogy fordítva jobb a házas éltünk,és közelebb lerültünk egymáshoz.bennem saját magammal szemben van egy undor...de ez inkább azza hozható nálam összefüggésbe hogy vajon hogy kaptam el vagy hol..
2011. jan. 19. 13:04
Mindenki másképp éli meg. Engem kb.6 éve műtettek a műtét után külön szobába költöztem, mert azt hittem a férjem undorodik tőlem. Persze ő nem vette észre mi a bajom, azt gondolta nekem így kényelmesebb. Aztán amikor már lehetett akkor is féltem a fájadalomtól,meg az egésztől. Persze egyáltalán nem úgy volt ahogy én gondoltam, azóta minden ok. Természetesen lelkileg fel kell ezt is dolgozni. Biztos vagyok benne, hogy rövidesen nálad is minden ok.lesz.
481. Berrita (válaszként erre: 478. - Barcabo)
2011. jan. 19. 12:21

Szia Barcabo!

A beteg területet kivágták és a nyálkahártyát leégették.Nem mondom,hogy fáklyás menet,bár a doki azt mondta nem fog fájni...Engem nem altattak,allergiás vagyok egy csomó szerre,lehet,hogy ez volt a baj,A gyógyulási idő 1 hónap,addig nem emelhetsz,nincs szex(ezt nem esett nehezemre betartani,volt nagyobb bajom is)és csak zuhanyozni szabad,vízbe ülni tilos.Illetve betét:(Én végig véreztem.Most telt le a gyógyulási idő,minden okés érzésre,csak...

Lányok!Van akinek probléma a nemi élet amióta kiderült,hogy fertőzött?Vagy csak én vagyok ilyen érzékeny?Amióta kiderült ez az egész,nincs kedvem:(A párom meg persze akarja,csak belőlem hiányzik a vágy.

480. Berrita (válaszként erre: 479. - Norcyka)
2011. jan. 19. 12:07

Szia Norcyka!A Vé..sz(nem tudom termék nevét írhatom-e) cseppre gondolsz?A cseppet ittam 1 hónapig,most gyógyteára váltottam(cickafark).Hogy melyik hatásosabb nem tudom.C-vitaminból sokat,tablettát+citromot facsarok vízbe és iszom egész nap.Az étrendemből sok minden tiltólistára került(hús,tejtermék,cukor).Ha valakit érdekel miért,megírom.Illetve béltisztítást csinálok,mert mindennek ez az alapja.Méreganyagoktól megszabadulva a szervezetedet tehermentesíted,ráadásul a vitaminok,tápanyagok jobban fel tudnak szívódni.

A kérdésedre a válasz:

A HPV-nek több,mint 100 fajtája van.Ezeket 3 csoportba sorolják(alacsony kockázatú,magas kockázatú és aminek még nem ismerik a hatását).A szemölcsös fajta alacsony kockázatú,így "szerencsésebb",aki ezzel fertőződik meg.Viszont kellemetlen:( A köztudattal ellentétben nem csak a nemiszerveken okoz gondot.Megtelepedhet szájban,garaton.Ott is rákot okozhat(utolsó szó vastagon aláhúzva,senki ne rettenjen meg).Az orvosom azt mondta orális szexnél átadható.A páromnak HPV 11 van,ez szemölcsös,de semmi baja.Nekem meg nem mutatható ki a szervezetemben,pedig 3 éve együtt vagyunk.Ami nekem van,az pedig neki nincs.Na most akkor hogy is van ez?!A dokim nem tudott választ adni,csak annyit,hogy idővel átadjuk egymásnak.

Az én véleményem az,hogy nem igazán vannak tisztában az orvosok sem ezzel a betegséggel,mert az egyik ezt mondja,a másik azt.

479. Norcyka (válaszként erre: 475. - Berrita)
2011. jan. 19. 11:05

Berrita gratulálok a kitartásodhoz és az erődhöz! Én jelenleg Női cseppeket iszom, ez minden női bajra jó, ismerősim között volt akinek ettől elmúlt a cisztája (felszívódott). Bioboltban lehet kapni nálunk 1800Ft 50ml-és 1 hónapig elég. Muszáj erősíteni az immunt.


Lenne egy kérdésem: a HPV szemölcsökkel jár? És ez fáj vagy észre lehet venni, vagy milyen ez?

478. barcabo
2011. jan. 18. 19:53

üdv mindenkinek!

Berrita,pontosan mi történ t a műtét szó alatt miylen beavatkozásról beszélsz?a beteg területet műtötték???

nekem p2 lett az eredményem de a papíromon minden jel szerint a hpv-ről ír a lelet hogy minden jel arra mutat,de mivel p2 ezért 6000ft lesz a atipizálás,de csak 3 hét múlva veszik le mert egy erős méhgyulladásom van és azt mondt a adoki így nem lehet normális értéket kapni,előbb az antibiotikum utána a vizsgálat...én kíváncsi lennék a tapasztalataidra!!

477. Berrita (válaszként erre: 428. - Tidujka)
2011. jan. 18. 13:12
Szia!Velem ez van.Rossz szövettan=újabb műtét.
476. Berrita (válaszként erre: 472. - PsychoCica)
2011. jan. 18. 13:03
Szia!Igen,egyszerre több is jelen lehet a szervezetedben.Ha nem használ a krém,ne várj sokat és fordulj dokihoz megint,mert a szemölcs kezeletlenül gyorsan terjed tovább.Bár ahogy nézem 17-e tegnap volt,tehát ezen már túl vagy:)
475. Berrita
2011. jan. 18. 12:54

Sziasztok!Szeretném megosztani veletek az én történetemet.Minden évben jártam méhnyakrákszűrésre.Soha nem volt gond,P2-es lett minden alkalommal.5 évvel ezelőtt kiderült HPV-m van.Azt sem tudtam eszik vagy isszák.Az orvos megnyugtatott ezt a vírust a szervezet legyőzi az esetek többségében,erősítsem az immunomat,és felírt valami gyógyszert.Oké,megnyugodtam.Tavaly novemberben orvost váltottam.Az új orvos megvizsgált és azt mondta lát elváltozást,úgyhogy ne csak rákszűrés legyen,hanem HPV teszt is,mert szerinte fertőzött vagyok.Én elmondtam,hogy korábban az voltam,de nekem semmi bajom,gyógyszert is szedtem rá.Megkérdezte melyik fajtája volt,amire nem is tudtam a választ.Nem tudom volt-e egyáltalán anno tipizálva.Illetve az új doki szerint nincs is HPV-re gyógyszer,így mire kaptam?!Na otthon belevetettem magam a témába,netet bújtam.Így "világosítottam fel magam",és jöttem rá,hogy 5 évig tudomást sem szereztem róla mekkora a baj. 2hét múlva meglett az eredmény:P3 + HPV 16 és 31(magas kockázatú).

Mondanom sem kell,hogy mit éreztem.Sírás,álmatlanság,halálfélelem.Édesapám két és fél éve halt meg rákban.Az orvos azt mondta ne húzzuk az időt,megműt,mert súlyos rákmegelőzőző állapotban vagyok.Így ünnepek előtt túlestem rajta.A szövettan nem lett jó,nagyobb a kiterjedés,mint az elsőre látszott.Újabb műtétet javasolt.Én most adtam magamnak 3 hónapot.Programozom magam,hogy gyógyulok.Minden reggel ébredés után 10 percig erre koncentrálok.Elképzelem,ahogy egészséges sejtek veszik át a "nem oda való" sejtek helyét.Hiszem azt,hogy a legtöbbet magunkért tehetjük,és igenis részt kell vennünk a gyógyulásunkban!Ami nagyon fontos,hogy mit eszünk!Tudunk az étkezéssel segíteni a szervezetünknek és ártani is!A célom az,hogy gyógyult legyek.Ha ehhez az kell,hogy átformáljam az életemet,akkor megteszem.Ez nem nagy ár az egészségért,nem?Lehet,hogy kellemetlen beszélni arról,hogy fertőzött vagyok,de amint kinyitottam a számat,a környezetemben többen elmondták szintén HPV-k.Nem gondoltam,hogy ennyien érintettek vagyunk.Sajnos nem beszélünk erről,mert cikinek érezzük,vagy mert nem tudjuk milyen vszélyes,pedig életek múlnak ezen.Én megfogadtam:nem hallgatok.

Természetes módon támogatom a szervezetem a gyógyulásban.Ha érdekel titeket megírom mik a tapasztalataim.Addig is kitartást Nektek,Magunknak!

474. 7529edede9 (válaszként erre: 473. - Norcyka)
2011. jan. 18. 10:13
Én meg az eredményre várok,bár már lehet megjött csak még nem volt merszem hívni a dokit,húzom az időt..
473. Norcyka
2011. jan. 18. 08:26
Én még mindig várok, február végén megyek rákszűrésre. Remélem meggyógyulsz!
2011. jan. 14. 20:34

Sziasztok! Régebben írtam, akkor eléggé kétségbe voltam esve. Nekem egy hónapon belül megvolt a rákszűrés és a tipizálás is, kétszer 10 e forintért.

Nade a lényeg, 31-es típust állapítottak meg, ami elméletileg magas rizikójú HPV. Viszont szemölcseim is vannak, amit meg alacsony rizikójú okozhat. Lehet, hogy többféle HPV típus is jelen van?

Aldara nevű krémet kaptam, az ég világon semmit nem használt...

17-étől kapom a gyógyszeres kezelést. Veletek mizújs?

471. Pepua
2011. jan. 11. 12:52

Sziasztok!

Én is benne vagyok ebben a kórságban,azért írok ide,hogy hátha tudok segíteni 1-2 embernek!

Ha valakinél HPV gyanú szerepel a papíron,az sajnos tudomásul kell vegye,hogy az van Neki!Hiába P2 a rákszűrés,nekem is az volt,de már rákmegelőző állapotban voltam,meg is műtöttek!

Sokan tévhitben élnek ezzel a betegséggel kapcsolatban,írják hogy akkoriban nem éltek nemi életet,de ez a betegség évekig is lappanghat.Nekem a klinikán azt mondta az orvos,hogy 2 féleképpen lehet elkapni,nemi úton és meleg vizes fürdőkben!Wc-ről NEM!Sokan írják hogy nem hiszik hogy nem véd meg az óvszer,persze hogy nem.Ha van előjáték,márpedig van,akkor simán bejut a szervezetbe,hacsak nem húz az illető még a nyelvére,újjára is gumit,meg hát csak a péniszen van a gumi,körülötte semmi.Na de nem akarok kiselőadást tartani.

Én azt tanácsolom mindenkinek,hogy ne csak rákszűrést csináltasson,hanem HPV tesztet is!Igaz ezt nem támogatják(minek is?hiszen a nők nagy része ebbe hal bele,felháborító),de megéri!Ott megállapítják hogy melyik típusa van és hogy hogyan tovább!

Nem kell szégyelni és találgatni,hogy kitől kaptuk,felesleges!Erősítsétek az immunrendszereteket,csak az tudja legyőzni!

Kitartás lányok!:)

470. barcabo (válaszként erre: 468. - 7529edede9)
2011. jan. 10. 12:12
meg be van mindenem gyulladva,ízgy mindenképp várni kell a vizsgálattal:-(
469. barcabo (válaszként erre: 468. - 7529edede9)
2011. jan. 10. 12:12

miféle vírusírtóra gondolsz?!?!

nagyon meg vagyok ijedve nmivel a cytóm jó így azt mondta a dokim,nem kell kapkodnunk:-(((


nincs még megállapítva,mert mivel p2 lett az eredmény ki kell fizetnem a vizsgálatot ami 6000ft

de minden jel szerint,szerinte az.

468. 7529edede9 (válaszként erre: 466. - Barcabo)
2011. jan. 9. 11:07
Ha megállapították a HPV-t akkor gyakrabban kérj citológiát.Engem P4 és HPV miatt műtöttek tavaly,azóta volt egy kontrollom ami már jó lett és most várom a második kontroll eredményt.Jó kis vírusirtókat kell beszerezned.
467. 7529edede9 (válaszként erre: 465. - Norcyka)
2011. jan. 9. 11:04
Nekem is 6 hetet mondott a doki, dec.közepén voltam,nagyon izgulok,márcsak napok kérdése.
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook