Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszéljünk a cukorbetegségről fórum

Beszéljünk a cukorbetegségről (beszélgetős fórum)


14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 13. - Bella izabella)
2019. máj. 4. 09:59
Nem tudom melyik kórház, hol látnak el. Egy ismerősnek állandó cső van bevezetve és egy pumpa adagolja a megfelelő inzulint. Szerintem neked egy Diabetológiai centrumba kellene menni. Sajnos sok diabetológus is trehány. Van aki nézi azonnal a vércukrot, újbegyből. Van aki csak az előtte levett labor eredményeket nézi, ami 1-2 hetes. És ad gyógyszert, de csak több hónap, fél év múlva rendel vissza. Tudsz Diabetológiára menni és nem csak egy "szak" diabetológushoz?
2019. ápr. 10. 15:19

Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni. En 23 eves vagyok 2 eve derult ki hogy 1-es tipusu cukorbeteg vagyok. Korhazba kerultem es azonnal inzuli kezelest kaptam mivel 28.5 moll volt a cukrom.

Azota nagyon sok rosszulletem volt es nagyon sokszor kerultem korhazba az orvosom aki kezel mindig azt mondja hogy a rosszulleteim oka az inzulin adagjaiban rejlik. Minden alkalommal mas adagokkal terek haza . a dietat probalom a leheto legjobban betartani viszont neha vagy kevesebb a ki irt inzulin dag vagy neha tobb a szuksegesnel. Mostmar odaaig jutott a cukorbetegsegem hogy romlott a latasom vese fajdalmaim vannak volt egy epilepsias rohamom majdnem komba estem es eros vegtag zsibbadasaim vannak illetve sokszor fulladasi rohamaim vannak. Az orvos mostanra mar nem tud mit mondani. Konkret magyarazatatot nem kapok mar akar hanyszor bevisz a mento. Adjatok tanacsot hogy mit tegyek talan orvost kellene valtanom.?? Köszi elore is.

2018. okt. 24. 15:00
Mást használok.
11. bnedora (válaszként erre: 9. - Spikey)
2018. okt. 24. 14:59
Bocsi, hogy most válaszolok. Szerencsére szépen kordában tudom tartani a cukorértéket. Sajnos, a diéta nem mindig sikerül. Szeretem a zsírosabb húsokat.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Spikey)
2018. júl. 10. 17:30

Húúú!

Akkor marad a séta, ami szintén szuper!

9. Spikey (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2018. júl. 10. 16:57
Ne is mondd ezt a szurkálást, nem fáklyásmenet. A diéta jól megy?
8. Spikey (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. júl. 10. 16:56
Volt egy nagy infarktusom, amit benézett a háziorvosom, így randa munkát hagyott maga után. Bicajoznom csak keveset lehet, nem is ajánlott, meg semmi ami a szívet jobban igénybe veszi. Sétálni szoktam, napi 1 óra tuti megvan, van hogy több is.
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Spikey)
2018. júl. 10. 16:47

Bicajozás?

Fekvős gyakorlatok?

A séta is nagyon jó, ha napi 1 óra meg van:D

6. bnedora (válaszként erre: 4. - Spikey)
2018. júl. 10. 14:49
Én egyből inzulinos lettem. Utálom szurkálni magamat naponta többször (vércukormérés, inzulin). Sajnos, nálam a legfőbb probléma a mozgáshiány.
5. Spikey (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. júl. 10. 14:13
Igen, a mozgás valóban sokat lendít a dolgon. Éltem is eddig a lehetőséggel, de március óta nem tehetem, max. sétálhatok. Azt pedig kevésnek érzem.
4. Spikey (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2018. júl. 10. 14:10

Azért csak jobb kibeszélni magunkból, és sokat tudhatnak olyanok, akik régebb óta élnek ezzel.

Amikor kiderült a betegségem, először gyógyszert kaptam, az annyira nem rendített meg. De amikor pár hónapja egy másik betegség folytán inzulinos lettem, na az már igen.

2018. júl. 10. 13:54

Én gyógyszeres vagyok, és különösebben nem foglalkozok azzal, hogy ez egy betegség. Úgy élek, ahogy eddig, azaz sokat mozgok és figyelek a kajára, illetve szedem a gyógyszert.

A diétám abból áll, hogy mindent eszek, de korlátozott mennyiségben, de ez eddig is így volt. És könnyű nekem, alig eszek meg néhány dolgot.


Én ettől a betegségtől függetlenül azt gondolom, hogy mindenkinek mozognia kellene sokat és mindent korlátozva kellene fogyasztania.

A legjobb gyógyszer mindenre a mozgás.

2018. júl. 10. 13:51

Azt írod, hogy személytelen a sok tanács. Ebben a fórumban is az lesz ezek szerint. Mert ami nekem jó, az másnak nem biztos, szavaiddal élve.


Amúgy én szinte sokkot kaptam, amikor megtudtam, hogy cukorbeteg vagyok. Igyekszem betartani a kapott információkat, csak ritkán bűnözök. Ronda egy betegség, de ha élni akarok, akkor muszáj a dietetikus tanácsait követni.

2018. júl. 10. 13:33

Sziasztok!

Bár millió oldal, cikk, írott és elektronikus kiadvány foglalkozik a cukorbetegséggel, okos tanácsok tömkelege áll rendelkezésünkre a témával kapcsolatban, de ez annyira személytelen. Hiszen ahányan vagyunk, annyifélék, ez a diabéteszre is igaz. Ami nekem jó, neked már nem biztos. Jó lenne sorstársakkal beszélgetni, tapasztalatokat olvasni. Pl. hogy éled meg, hogy cukorbeteg lettél? Hogyan diétázol? Neked milyen kaják váltak be? Minden ami az életvitelünket érinti. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook