Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1356. vvicus
2011. márc. 10. 10:01

Ma olvastam, április 15-én jelenik meg DVD-n a halál ereklyéi első része.

De hogy mikor látunk már előzetest a másodikból?! Tűkön ülve várom már.

1355. giga455 (válaszként erre: 1354. - Vvicus)
2011. márc. 6. 08:42
szerintem nem :( vagy a fene tudja.... válogatós a drága :(
1354. vvicus (válaszként erre: 1353. - Giga455)
2011. márc. 5. 21:41
Avit sem? Nekem van olyanom.
1353. giga455 (válaszként erre: 1352. - Vvicus)
2011. márc. 5. 18:24

akkor azért nem tudom "megszerezni".... sajna a lejátszónk nem viszi a divx-et :(

Ami meg van, az mozifelvétel, és úgy nem tecc. Akkor várok türelemmel :(

1352. vvicus (válaszként erre: 1351. - Giga455)
2011. márc. 4. 17:14
Igen! Asszem áprilisban jelenik meg USA-ban, hogy idehaza mikor?! Azt nem tudom.
1351. giga455
2011. márc. 4. 15:40
Létezik, hogy még nem jelent meg a 7/1. DVD-n??
1350. vvicus
2011. márc. 3. 11:08
Nagyon drukkoltam, de Dumbledore megint meghalt. :,-(
1349. giga455 (válaszként erre: 1348. - Vvicus)
2011. márc. 2. 10:07

Az is lehet, hogy Lump a kamra sztori után ment tanítani a roxfortba. Mert asszem Voldi 5.-es korában nyitotta ki a kamrát, és utána végzős volt, mikor a horkruxot csinálta :s Akkor viszont Hagridot nem tanította. Meg tudod milyen Hagrid, senkiről nem mond semmit. Még Harry apjáról se sokat, pedig ismerte őket.

Tényleg jó lenne egy kronológia, ahogy a gyűrűk ura könyvek végén volt. Sok dolgot segített helyre tenni, és volt benne utalás a jövőre is :)

1348. vvicus (válaszként erre: 1347. - Giga455)
2011. márc. 1. 11:21

Én arra gondoltam, hogy Lumpnak is ismernie kéne a kamra sztorit. Persze lehet, hogy ismeri, csak olyan fura ez a beszélgetés Harry és Hagrid közt, majd az italozás alatti. Persze ez zsákutca lett volna a sztori szemszögéből.

Igen, Hagrid a fiatalabb. Nem is Lump az érdekes, hanem hogy Hagrid ahogy nyilatkozik róla. Nem is említi, hogy tanította, csak hogy nem nagyon ismeri. Ha engem tanít valaki 2-3 évig, tuti nem így nyilatkozok róla. :-D Molly nyilatkozata jobb volt, megemlítette, hogy Arthurról nem nézett ki semmit Lump, de tévedett.

De az egész lényegtelen ám.


Úgy szeretnék egy kronológiai könyvet az egész történetről, de J.K-től.

1347. giga455 (válaszként erre: 1346. - Vvicus)
2011. márc. 1. 11:09

Hagrid azt hiszem fiatalabb volt Voldinál. Azt hiszem 2-os vagy 3.-os volt mikor kicsapták, míg voldi asszem 5 évig kutat a kamra után. Valószínü hogy tanította Hagridot, de mivel nem valószínü hogy tagja volt a lump klubnak, így gondolom az öreg nemigen vett róla tudomást, ugyan úgy ahogy Ronról se. A másik meg hogy gondolom Hagrid nem is akar mondani semmit Lumpról, főleg rosszat nem.

Persze hogy ismeri a kamra sztorit, csak nem akarja elmondani, mire meg elmondaná, pont elviszik az aszkabanba, azért küldi őket a Pókhoz. De a pók még mondja is, hogy még Hagridnak se mondta el mi lakik a kamrában, hiába könyörgött neki.

1346. vvicus
2011. febr. 28. 21:44

Megint olvastam egy furcsaságot, de ahhoz pontosan idéznem kéne...

Az a lényege, hogy Hagrid azt mondja, nem sok dolga volt eddig Lumspluckkal, nem ismeri igazán. De Hagrid Voldemort kortársa, egyszerre jártak suliba, hiszen Voldemort mártotta be Hagridot a titkok kamrájának kinyitásakor. Akkor pedig azért 1-2 évig tanítania kellett volna Hagridot Lumpnak, arról nem is beszélve, hogy a titkok kamrájás sztorit is ismernie kéne, de nem úgy tűnik, hogy bármit is tud róla, mert Hagrid fel is hozza félig-meddig a témát. Nem tudom, érthető-e... Majd utána nézek és pontosabban idézek. :-)

1345. giga455
2011. febr. 28. 09:14

Érdekes, öcsém is pont ezt kérdezte, mikor olvasta a 7. részt.

Szerintem meg tudott volna halni, és akkor voldi horkruxa is meghal vele együtt. Azért volt lényeg, hogy Voldi nyírja ki Harryt, mert amúgy voldi is "horkruxa" volt Harrynek. Hiszen azzal hogy a vérét használta a saját teste létrehozásához, Harry-t magával együtt az élethez kötötte.

Én az 5.-nél tartok, most jött meg Hagrid. És utálom azt a banyát, és Malfoy-t is :)

1344. vvicus
2011. febr. 24. 21:27

Azon gondolkodtam, hogy Harryt ugye megmarja a baziliszkusz, a baziliszkusz mérge pedig kinyírja a horcruxokat. Ha Harryben van Horcrux, nem tudott annyi idő alatt elpusztulni, amennyi idő eltelt, míg Fawkes (asszem így írják) meggyógyítja?! A kard elég hamar gallyra vágta a medált.


Meg akkor most Harryt nem tudták volna megölni? Mondjuk elüti egy autó, de nem hal meg, mert ő a "tokja" a horcruxnak? Rémlik, hogy olvastam ezekről Rowling meglátását, de nem rémlik, mit olvastam róla.


Én még mindig a hatodikon rágódok. Harry most jött rá Sipor és Dobby segítségével, hogy Malfoy a szükség szobáját használja.

1343. vvicus
2011. febr. 10. 23:54
Nem értem, hol késlekednek már az előzetessel...
1342. nagyreni (válaszként erre: 1341. - Vvicus)
2011. febr. 7. 11:57

Teljesen igazad van:-)

Csak mivel varázsvilág meg minden, ezért teljesen elfogadtam, hogy ők ott voltak Piton közelében, és Harry meg belecsöppent az egész helyzetbe, ezért ha a többi szereplő hallótávolságon belülre kerül a kívülálló "látogatónak", hallhatja őket.

De így meg igen, elég ciki, hogy így bármikor vissza lehet menni hallgatózni:-)

1341. vvicus (válaszként erre: 1340. - Nagyreni)
2011. febr. 5. 21:17
IGen, persze, ha közel megy hozzájuk. De ez így olyan "izé". :-) Bárkit ki lehet hallgatni utólag az emlékeidbe merülve, mert közelebb mész hozzájuk? Eleve hülyeség, mert azok ugye a te emlékeid, ha nem emlékszel, hogy mit mondtak, akkor utána is hogy tudod visszahallgatni? Na mindegy, feltehetőleg Piton hegyezte a fülét, ezért hallhatta Harry is.
1340. nagyreni (válaszként erre: 1337. - Vvicus)
2011. febr. 5. 20:43

Bár... A Hóki-s részlet teljesen helytálló.

Viszont Piton emlékeiben ott van az ő közelében James meg a többi srác, gondolom, ha Harry közelebb húzódik hozzájuk, hallhatja, mit beszélnek.

1339. nagyreni (válaszként erre: 1336. - Vvicus)
2011. febr. 5. 20:39
8 éves, 2. osztályos. A filmeket már mind látta és nagyon tetszik neki, ezért is kérte el a könyvet elolvasni. De ő még csak most kezdett el pár hete így "nagyüzemben" olvasni, időnként bajban van még az idegen nevekkel is, és hát igen, bármilyen gyorsan olvas (főleg magában) nem két perc, mire 5 oldalt elolvas. De szerintem még pár könyvnyi gyakorlás, aztán újra nekiugrik, mert egyébként nagyon izgatja a dolog.
1338. nagyreni (válaszként erre: 1337. - Vvicus)
2011. febr. 5. 20:36
Jééé, tényleg :)
1337. vvicus
2011. febr. 5. 11:29

Na szóval, én mint írtam, annál a fejezetnél jártam, ahol Voldi kéri a tanári állást Dumbitól. De még előtte Hóki (bocs, ha magyarul nem így van pontosan, nem emlékszem...) emlékeibe mennek be. Már megfigyeltem korábban is, és ez most megint kötekedős dolog, de ott van, hogy csönget Voldi, ezért Hóki elmegy ajtót nyitni. Na most: ha Harryék Hóki emlékében vannak, miért nem követik ők is, ahogy lemegy, ajtót nyit, beengedi Voldit. Végig a szobában maradnak Hepzibah-val.


Meg az ötödikben is fura, hogy Harry Piton emlékeibe mászik bele, de simán az apjáékkal mászkál. Mondjuk ott legalább közel volt Piton, ezek szerint mindent nagyon jól hallott, amit James-ék beszélgettek... MEg emlékszem, hogy Harry gondol is arra, hogy ez Piton emléke, tehát vele kell majd tartania, de nem semmi, milyen jól fülelt a kis Piton. :-D


Persze mind ez dramaturgiailag jó így, csak belegondolva fura.

1336. vvicus (válaszként erre: 1334. - Nagyreni)
2011. febr. 5. 11:24
Hány éves a lányod? Én 13 évesen olvastam először (hol van az már?), de akkor sem találtam unalmasnak. Legalább is először. Másodjára azt hiszem, már csak bele-bele olvastam azokba a részekbe. :-D
1335. giga455 (válaszként erre: 1334. - Nagyreni)
2011. febr. 5. 09:52
hát igen. Neki még sok 5 oldal, nekünk már 2 perc :)
1334. nagyreni (válaszként erre: 1330. - Vvicus)
2011. febr. 4. 19:55

"Nálam" most halt meg Fred. Ilyenkor szoktam elkezdeni a bőgést és általában be se fejezem a végéig, plusz még negyed óra. Félre is tettem a könyvet, majd ha a gyerekek elaludtak, ma este szép nyugodtan, csendben befejezem.

A kislányom viszont már kilátásba helyezte, hogy esténként olvassak fel neki belőle. Ő is elkezdte, de azt mondta, nagyon unalmas, hogy Dursley úr 5 oldalon keresztül megy munkába és abbahagyta:-) Csak még egy kölcsönkönyvet el akar olvasni előtte... Aztán jöhet újra Harry:-)))

1333. giga455 (válaszként erre: 1331. - Caca31)
2011. febr. 4. 12:42

Hát szerintem megszorongatta :)

Épp elég volt ahhoz, hogy voldi kellőképpen betojjon, és elrendelje a megöletését. Ráadásul voldi harry fejébe se mer többet belépni, hisz fájdalmat okozott neki a fiú gyásza.

1332. giga455 (válaszként erre: 1329. - Nagyreni)
2011. febr. 4. 12:39
én is így vagyok :S
1331. caca31 (válaszként erre: 1325. - Giga455)
2011. febr. 4. 12:02

koszi szepen most mar minden vilagos

de azert en ugy szerettem volna hogy ha Dumbi jobban megszorongatja Voldit

szegeny Dumbi

1330. vvicus
2011. febr. 4. 11:34
Én a hatodikat olvasom, letöltöttem angolul a telefonomra, így tudom olvasni este, villanykapcsolás nélkül. :-D Most tartott annál az emléknél, amikor Voldi kérné az SVK tanári állást.
1329. nagyreni (válaszként erre: 1328. - Giga455)
2011. febr. 4. 11:28
Én meg a 7.-et, Roxfort ostroma. És már előre félek, mi lesz, ha vége lesz... Eddig mindig olyan hiányérzetem volt, mikor végeztem a 7. könyvvel...
1328. giga455 (válaszként erre: 1327. - Vvicus)
2011. febr. 2. 20:28

szia!

Te is nekem! :)


Most olvasom az 5. részt :)

1327. vvicus (válaszként erre: 1325. - Giga455)
2011. febr. 2. 20:24

Na vééégre itt vagy! :-D


Hiányoztál!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook