Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgessünk könyvből feldolgozott filmekről, melyik tetszett jobban? fórum

Beszélgessünk könyvből feldolgozott filmekről, melyik tetszett jobban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
22. vvicus (válaszként erre: 14. - Zsu1984)
2010. márc. 31. 11:28
Nekem is jobban tetszik a DaVinci kód és az Angyalok és démonok könyvben, az utóbbiban nem tetszett, hogy az aszasszint lealacsonították odáig, hogy csak a pénzért csinálta, hiszen a könyvben az elvei miatt követte az utasításokat.
21. CsillagTM (válaszként erre: 12. - Vvicus)
2010. márc. 31. 11:21

Én még nem láttam a Gy. u.-t (ciki, tudom :D), az Eragont nagyon szeretem könyvben. H koppintás-e, nem tudom.


Az Alkonyat szerintem jó könyvben, én nem vagyok kiskamasz, mégis nagyon tetszett :P (hugim adta kölcsön :D)

2010. márc. 31. 11:20
-o :D
19. CsillagTM (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2010. márc. 31. 11:20
a Csillagoport mindenképp olvasd el: a film is szuper, de a könyv sztem zseniális...
2010. márc. 31. 11:03

b@sszus!

"könyv:

-harry potter filmek"

ezt jól megmondtam!

szóval nem filmek, hanem könyvek... :D

17. zsu1984 (válaszként erre: 15. - Bernibebe)
2010. márc. 31. 11:02
Még nem olvastam a könyvet de ez a film.....ez volt életembe a 3. film amin pityeregtem!:)
2010. márc. 31. 11:02

könyv:

-harry potter filmek

-gyűrűk ura

-narnia krónikái (mai napig nem értem, milyen logika alapján filmesítik meg találomra a részeket)

-da vinci kód

-jane eyre

-tóték (örkény :))


film:

-elfújta a szél

-interjú a vámpírral

-abigél


amit szeretnék olvasni, mert még csak láttam:

-csillagpor

-tintaszív

2010. márc. 31. 10:55
Én előbb láttam a Szerelmünk lapjait filmben mint ahogy elolvastam a könyvet,és a könyv is szuper volt,de a film számomra verhetetlen!Ez az amikor a film jobban tetszett mint a könyv!
2010. márc. 31. 10:52

Nekem A da Vinci kód könyvbe jobban tetszett bár a film se volt rossz, de nem az igazi és az Angyalok és Démonok is hasonlóan járt nálam....

Az Alkonyat pedig természetesen a KÖNYV de egy igazi twilighternek a film is kell!!!:)

13. 9242a6388c (válaszként erre: 11. - 07b78727ed)
2010. márc. 31. 10:40
Imádom A.Christie-t, de ezek a feldolgozások szerintem még köszönő viszonyban sincsenek a könyvekkel....sajnos....! De én is nézem...:o)
12. vvicus (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2010. márc. 31. 10:39

Az Eragon tényleg vacak egy film, de könyvben sem egy nagy dobás, a szerzője túl sokat olvasta szerintem a Gyűrűk urát, és alkotott egy hasonlót ráérő idejében, magántanulóként biztos akadt neki sok. A sógorom nagy Gy.u. rajongó, amikor megnézte az Eragont, akkor mondta, hogy ez tiszta koppintás.


Alkonyattal nincs bajom, nem egy nagy szám film, de tetszik. Könyvvel is ugyanaz a helyzet. Alig van benne cselekvény, persze jó, meg minden, ha kiskamasz lennék, tuti én is halál szerelmes lennék az egészbe, de túlzásnak tartom azt az őrületet, amit kivált. Ahhoz képest, hogy milyen hosszúak, tényleg kevés a cselekmény, ez alól talán a 4. kötet kivétel, ami nekem kicsit csalódás volt.

2010. márc. 31. 10:35

Én Danielle Steel és Agatha Christie mániás vagyok.

Mostanában adják szombatonként a Story Tv-n a Poirot filmeket Agatha Christie regénye alapján,de Nekem a könyvek jobban tetszenek./azért nézem a filmeket is/

10. vvicus (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. márc. 31. 10:34

Szerinem egy nagyon jó könyvfeldolgozás van, az a BBC-s Büszkeség és balítélet, rengeteg helyen még a párbeszédek is teljesen megegyeznek a könyvvel.


Az Egy gésa emlékiratai szerintem jól sikerült, mind könyvben, mind filmben tetszik.


Harry Potter filmek nagyon eltérnek a könyvtől, főleg a 5-6. rész.


True Blood-ot olvastam, könyvben tetszett, az HBO-s sorozat nagyon távol áll a könyvtől.


Idehaza filmesítették meg tavaly a Katedrális című Ken Follett regényt, alig várom, és remélem, hogy nagyon hűek maradtak a könyvhöz.


A Gyűrűk urát én könyvben unalmasnak találtam (most biztos sok rajongó nem ért velem egyet), filmben viszont nagyon jó, látszik a készítőkön, hogy alázattal bántak a könyv adaptálásával.

2010. márc. 31. 10:33

Nekem ált. a könyv tetszik jobban, mert ott én képzelem el a dolgokat.


Egyébként pl. az Alkonyat és az Eragon bűnrossz filmen.

2010. márc. 31. 10:30

Az Alkonyat filmek? Én először filmen láttam, aztán olvastam, de nekem mindkettő tetszett, sőt nagyon tetszett. (Robert Pattinsonról nem is beszélve... :))


A Harry Potter filmek pedig nagyon jók, bár nekem könyvben is nagyon tetszettek. Itt a könyvet olvastam először.

2010. márc. 31. 10:26
Én Büszkeség és balítélet mániás vagyok, egyszerűen imádom a könyvet, többször is olvastam. A hatrészes sorozat nagyon jól sikerült belőle, nagyszerű színészekkel, a mozifilm viszont csak szórakoztató, ha valami pihentető kell...
6. 8c73a5832e (válaszként erre: 3. - Monstro)
2010. márc. 31. 10:26
Hát, akkor nem egyezik a véleményünk:),nem baj, én amikor elolvastam a könyvet nem igazán értettem, miért kapott hirtelen Nobel -díjat....Sokkal jobb hasonló témájú könyv van. A filmet meg szinte végigzokogtam a moziban,szégyelltem is, de nagyon beleéltem magam,,,, Meg a zenéje is nagyon megkapó volt....
2010. márc. 31. 10:25
De általában a könyv tetszik jobban...
2010. márc. 31. 10:24
Jane Austen: Büszkeség és Balítélet, a legutolsó filmfeldolgozás nagyon jól visszaadta a karaktereket, és a könyv hangulatát!
3. monstro (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. márc. 31. 10:23

nekem a sorstalanság csalódás vol filmben, könyvben sokkal jobb volt, a film eléggé érdekes vágásokkal volt tele, és egy csomó minden kimaradt belőle ahogy lenni szokott:) de a könyv nekem megrázóbb volt.


a harri potteres könyvek is jobbak könyvben mint a filmek, mert mag a könyvet el tudja olvasni egy gyerek is a filmet neem igazán ajánlom nekik, mert sötét és félelmetes, ezalól az elős kettő a kivétel az még szép színes, de a többi....

2010. márc. 31. 10:18

Az Abigél filmben még jobban is tetszett :D

De például Stephen King Cudjo című könyve sokkal jobb mint a film :)

2010. márc. 31. 10:17
Nekem pl. a Sorstalanság ,mint könyv nem tetszett annyira, mint a film. De az Abigél könyvben, és filmen is egyaránt nagyon tetszett...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook