Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beszélgessünk bármiről 🙂 fórum

Beszélgessünk bármiről 🙂 (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
6836. d5bae51d10 (válaszként erre: 6835. - Anyucikóni)
2018. dec. 4. 10:51
Nem kutya kiállítás két nap Budapest Hungexpo
6835. Anyucikóni (válaszként erre: 6834. - D5bae51d10)
2018. dec. 4. 10:42
Megint család? Vagy vendégeket fogadtatok?
2018. dec. 4. 10:40
Bocsi, hogy nem voltam. Húzós hétvégén vagyunk túl.
2018. dec. 4. 10:37

Emili, Andi, merre jártok? Ti miket adtok a gyerkőcnek? És a szülőknek?

Anyácskám egy könyvet kért (Eszterházy) azt még beszerzem. Apunak meg lehet körülnézek a koncertek között. ;)

6832. Anyucikóni (válaszként erre: 6831. - D5bae51d10)
2018. dec. 4. 10:35

Mágneses építőt én is vettem, csak nem Geomag hanem Supermag. Ez olcsóbb és már van ilyen, gyerek szereti, most rendeltem neki egy jó nagyot 166 db-os és dínót is lehet belőle építeni. ;) De sok játék már nem kell, gyerekem amúgy sem szereti a hagyományos játékokat. Minecreft figurákat kap, tudományos készletet, mikroszkópot és könyveket. De neki a szülinapja is közel van, így már arra is gyűjtünk. Ráadásul mamáékkal is egyeztetek meg barátokkal is, hogy mit kapjon. Tehát ez nem csak tőlünk és nem csak karácsonyra. Ja, a Miki hoz neki egy új tolltartót mert a mostani már rottyon van. :D


Tegnap megcsináltam az adventi gyertyás tálat. 5p volt, nem vittem túlzásba, de pont jó, eccerű és naccerű. :)


A keksztekercset nem érdemes sokkal előbb megcsinálni, ugye? Mert az megszárad, ha sokan pihen...vagynem? :))

6831. d5bae51d10 (válaszként erre: 6829. - Anyucikóni)
2018. dec. 3. 09:26
Én egyelőre ajándékokat vettem. Gyerekeknek játékokat. Mágneses építőt -Geomag- és fémépítőt, kicsiknek készség fejlesztő fakockákat. Menüt még nem tudom. Menüt nem tudom. Szenteste rántott hal majonézes salátával, másnap töltött káposzta, húsleves, sült pulyka ilyesmi
2018. dec. 3. 09:23
Jó reggelt.
2018. dec. 3. 09:18

Jó reggelt mindenkinek!


Itt a december! ;) Beszélgessünk már kicsit arról, ki mivel készülget az ünnepre, milyen meglepiket vesztek, lesz-e habzsidőzsi szenteste, merre mentek ha esetleg elutaztok...stb. :)


Kezdem én: ma szeretnék csinálni egy adventi "koszorút" ami nem koszorú csak egy szép üvegtálon 4 gyertya, némi fenyőágas díszítéssel. Mivel mi elutazunk (5en szüleimmel együtt) dec.24-27ig egy balatoni szállodába, így nagy sütés-főzés nem lesz, egy keksztekercset szeretnék készíteni, sztem abba a törpém is besegít majd. (imád főzőcskézni velem)

Ajándékok nagy része pipa, barátoknak nem veszünk, hanem megyünk együtt sokan étterembe, idén egyik Trófeára esett a választásunk. Anyácskáméknak kéne még vmi meglepi, egyenlőre tanácstalan vagyok. Koncert vagy színházjegyet nézek, csak nem olyan eccerű..sokat járnak ilyen helyekre, így valami olyan kéne amit még nem láttak vagy nincs még jegyük rá de közben mindkettőjüknek érdekes legyen.

6828. andilaci
2018. dec. 1. 10:28
Itt Linzben hó van!!!:)
6827. Anyucikóni (válaszként erre: 6826. - Anyucikóni)
2018. nov. 30. 11:18
Pedig fiúból van, aminek természetes velejárója, hogy néha összebunyóznak majd. Csak nem akarom, hogy ő legyen az osztály balekja, akivel lehet szívózni. :(
6826. Anyucikóni (válaszként erre: 6824. - D5bae51d10)
2018. nov. 30. 11:17
Ezzel nem lenne gond, Vik még karatéra is járt, tök ügyes volt. simán lecsavarhatna még nagyobbakat is. De nem mer. És ezt nem tudom a fejébe verni. Inkább csak pislog szegény és nem szól.
6825. Anyucikóni (válaszként erre: 6823. - D5bae51d10)
2018. nov. 30. 11:16
Nyugodtan. De annyira ismerhetsz már, hogy nálam nem diktál egy gyerek. ;) Én vagyok a főnök. ;)
6824. d5bae51d10 (válaszként erre: 6821. - Anyucikóni)
2018. nov. 30. 11:05
Leírtam, Papa hogy tanította Dórit önvédelemre. Még a pedagógusnak is megmondta, hogy tanítja Dóri védje meg magát ha bántják. Előre ne üssön. Nem tudok mit írni a fiadnak, mert nem ismerem sem őt sem a körülményeket.
6823. d5bae51d10 (válaszként erre: 6821. - Anyucikóni)
2018. nov. 30. 11:03
Bocs, hogy leírtam a véleményemet. Te kérted!
6822. Anyucikóni (válaszként erre: 6820. - D5bae51d10)
2018. nov. 30. 11:02
Sosem tartottam burokban. Sőt. Én talán életben nem mentem oda egy kisgyerekhez sem balhézni, mert mondjuk elvette tőle/fellökte/megbántotta/stb az enyémgyereket. Én mindig is úgy gondoltam, hogy ez legyen a kölkök dolga, oldják meg. Nyilván, ha gyepálnák a fiam ok nélkül, azért odamennék. :))
6821. Anyucikóni (válaszként erre: 6820. - D5bae51d10)
2018. nov. 30. 11:00

Nem vagyok hülyeanyu :D :D dehogy íratnám át! Tök jó ez a suli! A fiam meg túltette rajta magát miután elmondta. És a legjobb hogy másnap meglett. Írtam a kisfiú anyukájának és ő is ugyanazt írta, amit a fiam elmondott. (másnap segített is neki megkeresni) Viszont csak viccelődtek. Előfordul. Gyerekem meg szívatásnak vette és ilyenkor nem tud mit kezdeni.

Erre lennék kíváncsi, hogy tudom megtanítani kiállni magáért. Megvédeni magát. Neadjisten még visszavágni, ha elmérgesedne a szitu. De úgy látom jó kis osztály ez, nincsenek vadbarmok. Egy-két kicssaj tud alkotni, de nem vészes.

6820. d5bae51d10 (válaszként erre: 6819. - Anyucikóni)
2018. nov. 30. 10:41
Szia! Gép mellett vagyok, de dolgozom. Kérdésedre a válasz: Nem tartom jó megoldásnak, hogy átirasd másik suliba a gyerkőcöt. Az élet nem habos torta, ha mindig kiveszed a konfliktusokból és burokba tartod a csemetét, nem alakul ki a küzdő szellem. Persze minden gyereknek a legjobban akarja a szülő, de nem tuti, hogy mindig az a jó. Küzdési stratégiát kell neki tanítani. Illetve a pedagógus segítségével, ha nagyon elmérgesedik a helyzet, meg kell találni a konfliktus forrását. Vannak gyerekes csínyek a suliban, de van ami azon túl mutat, mert sérülhet a gyereked személyisége. Most eszembe jutott egy jelenet. Dóri kb öt éves volt, volt egy agresszor az oviban. Terrorizálta a gyerekeket. Szó szerint. Dórit is. Na a nagyapja akkor megtanította verekedni a csajt, hogy ne hagyja magát. De azt is tanította, akkor üssön vissza csak, ha bántják. S ezt elmondta az óvó néninek is a Papa. Nagy látvány volt. Ül a gyerek a papa ölébe és pofozza a papát. Papa mutatja, hogy kell ütni.
2018. nov. 30. 10:27
Helló!! Hol vagytok?
6818. Anyucikóni (válaszként erre: 6817. - Birebora)
2018. nov. 29. 16:31
7 lesz 1 hónap múlva. Most elsős.
6817. birebora (válaszként erre: 6816. - Anyucikóni)
2018. nov. 29. 15:26
Hány éves?
2018. nov. 29. 15:23

Segítsetek már nekem...gyerekügy.

Ildikó a te pedagógus véleményedre is kíváncsi vagyok.

Naszoval a fiam egy kis mimózafasza. Mindig is ilyen volt. Viszont itt van a suli, többen vannak, nagyobbak is, több lesz a konfliktus. Tegnap azzal jött ki, hogy írassam át máshova, mert xy elvette a kesztyűjét és el is tüntette. El is sírta magát szegény a kocsiban. És még elmondta, hogy 1-2 lány is piszkálja meg eltörte vki a vonalazóját is. Jó, ezek a kiborulások nem tartanak sokáig, de rossz hallani, hogy nem védi meg magát.

Szerintetek mit mondjak, mit tegyek hogy kicsit keményebb legyen az ilyen helyzetekben?

6815. Anyucikóni (válaszként erre: 6814. - D5bae51d10)
2018. nov. 29. 15:17
Ja hogy! Az más! 😉
6814. d5bae51d10 (válaszként erre: 6811. - Anyucikóni)
2018. nov. 29. 14:38
Pont az a baj, hogy mivel sok a közalkalmazotti jogviszonyom, magas bért kellene fizetniük.
6813. d5bae51d10 (válaszként erre: 6811. - Anyucikóni)
2018. nov. 29. 14:38
Legalább lesz min röhögni a járókeret mellett. A legcifrább az volt, hogy az én uram már arra gondolt, hogy elmegy a közeli kocsmába. (Nem jár kocsmázni) Na szép lett volna, ha bepanaszol a helyi alkoholistáknak, hogy nem engedem be. Mindenki fizetett volna neki egy felest szolidalitásból. Négykézláb jött volna haza. Akkor meg ő nem talált volna be a kapunk.
6812. Anyucikóni (válaszként erre: 6811. - Anyucikóni)
2018. nov. 29. 14:24
Azért írtam a bérminimumot, mert tudom, hogy vidéken nagyon nem szeretik megfizetni a munkavállalókat... :( Már az is nagy szám, ha annál picit többet kínálnak.
6811. Anyucikóni (válaszként erre: 6808. - D5bae51d10)
2018. nov. 29. 14:22

Na, szépen összehoztátok a tegnap estét!! :D Még jó, hogy a zurad végül bejutott. ;)


Drukkolok a melóért, nagyon nem kényelmes ilyen messze eljárni az otthontól mindennap. Csak suliba mennél dolgozni? Más lehetőség a környéken nincs? (csak belegondolok, hogy a suliban nem hiszem hogy túl sokat fizetnek...helyette esetleg egy irodai munka, akár bérminimumon is?)

6810. Anyucikóni (válaszként erre: 6809. - Andi.Bobi)
2018. nov. 29. 14:20
Annemjó. Nem tudom, mit lehet, ahogy írtam a fiam nem volt taknyos szinte sosem. Én azért próbálkoznék még a lefogással. Vagy lassan már meg kéne tanulnia orrot fújni. Nincs valami gond az orrmandulájával, hogy ennyit taknyos?? Én egy kisfiút ismerek, akinek folyton taknya-nyála egyben, de neki nagyonnagy szüksége lenne kivenni a mandulákat.
6809. Andi.Bobi (válaszként erre: 6807. - Anyucikóni)
2018. nov. 29. 14:02

Szia!


Még beteg sajnos. Az orrát nem engedi szívni, le fogni már nem bírom... Orrsprayt használjuk, meg slejm oldót, mézes teát.


Régen míg nem volt orrszívó mit csináltak? Vagy semmit, még oldódott magától?

2018. nov. 29. 12:00

Sziasztok!

Tegnap sikerült a fél hármas buszt elérnem, így négy órakor már nyitottam a kaput, amit sajnos a nem megfelelő módszerrel zártam be. Ennek az lett a folyománya, hogy a férjem nem tudott bejönni a kulcsával, mert én a riglit fordítottam rá belülről. Én bent telefonáltam a hátsó szobában, így nem vettem észre a bejutási kísérleteit. Kvázi eljátszottuk a „Vilma engedj be!” Jelenetet a Frédi és Béni című rajzfilmből. Utólag jó derültünk a dolgon, de azért a páromnak 20 percet kinn fagyoskodni nem lehetett mulatságos. Mindig kulcsra zárom a kaput, a riglit nem használom. Még szerencse, hogy kimentem a tornácra cigizni, mert még most is ott dörömbölne szegénykém. Ma reggel kaptam választ a suliból. Azt írta az igazgató, hogy a 2019 / 2020-as tanévben tudna alkalmazni, mert a 2018-as tanév második felében csak pályakezdőt vehet fel. De mondta, hogy ő szívesen dolgozna velem, ha addig nem találok másik állást. Ez kissé összecseng a faluban lévő suliban hallottakkal. Mind1. Én még hiszek a mesékben. Majd szeptemberben meglátjuk, hogy velem mi lesz, s a suliban mik fognak történni. Semmi nincs véletlen. Addig muszáj ide bejárnom. Ma busszal jöttem, mert a férjem viszi a kutyákat kozmetikushoz Vámosgyörkre. Ugyanakkor indultam, mintha kocsival jöttünk volna, de ¾ hét helyett ¾ nyolckor tudtam becsekkolni. Egyébként nagyon mérges vagyok, mert mára én is szabadságot szerettem volna, hogy a családdal legyek, de ez nem jött össze. Mert kötelező továbbképzés volt meghirdetve. De ezt átraktál december ötre, úgy, hogy tegnap négy óra után küldték ki az értesítőket. Szóval a dolgok csak ritkán olyanok, amilyennek látszanak. Most ennyi.

2018. nov. 29. 11:39

Szia Mindenki!


Hogy vagytok?


Emili, mi újság a lánykáddal?


Ildikó, nálad is minden oké.?.?.rég írtál..?


Andi, gyerkőc gyógyul?

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook