Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk anyukák :) fórum

Beszélgessünk anyukák :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. jan. 3. 18:51

beszélgessünk!

A gyerekeimre mindig azt mondják :kövérek.Pedig csak optimális az alkatuk.


Sok az irigy ember :(

68. vecus (válaszként erre: 66. - *MysticMyra*)
2013. máj. 24. 14:41

Szép súlyban van. :)


Nekem mindegyik hason fekvő volt és egyik se csinált ilyet.

Elméletileg idővel elfordítja a fejét ha nem jó neki és nem kap levegőt, de ezt csak én is úgy hallottam.

67. f4c7abe77f (válaszként erre: 66. - *MysticMyra*)
2013. máj. 24. 10:57

Mi a kezdetektől hason altattuk, máshogy nem is ment a hasfájása miatt, de mindig oldalt volt a fejecskéje, nem nyomta bele a lepedőbe...

Nagyon szépen gyarapodtok! :)

2013. máj. 24. 10:20

Itt most épp süt a nap, de jó idő az nincs...

Ha van is, akkor is csak pár órára... :\

Sokszor már azt sem tudom miben induljunk el sétálni.


Nem voltam a napokban. Noel megkapta a három hós oltását. Eléggé nyűgös volt.

Már 5780 gramm és 62,5 cm.


A mostani hobbija, hogy folyton hasra fordul álmában. Engem meg a frász kerülget, nehogy belenyomja a fejét a lepedőbe. :\

Ő eddig nem aludt hason.

Ha meg hason van és elfárad, belenyomja a fejét és nem fordul ám át oldalra a fejével...

Másnál volt ilyen?

65. Reia
2013. máj. 23. 21:45
Sziasztok! Látom,nem csak nálunk van rossz idő. Süthetne már a nap! Minket is megvisel ez az idő,ne csodálkozzunk,ha a picik is nyűgösek. Még el sem tudják mondani,hogy mi bajuk van. Norbi olyan aranyos volt ma. Mondatokat még csak most kezd össze rakosgatni,eddig max ilyenek voltak,hogy 'ez anyáé, anya mérges' stb. Nagyon szereti a mondókákat,szegény mamát mindig nyaggatja,hogy 'mese'. Most egyszercsak elmondta a boci,boci tarkát. Egész összefüggően mondta. Annyira megörültem neki! :) Nagyon aranyos volt. A Ti gyerekeitek is szeretik a meséket?
64. vecus (válaszként erre: 63. - F4c7abe77f)
2013. máj. 23. 20:54

Szia!


Nálunk is volt nyűgősség a foga miatt, szegény fiamnak nagyon be van duzzadva az ínye.

Meg lánykám esett egy elég nagyot. De hamar megnyugodott.

Most így este már nyugi van.

Amúgy ebben az időben nem csodálom hogy hisztisek a gyerekek, meg szerintem a felnőttek többsége is.

63. f4c7abe77f (válaszként erre: 62. - Vecus)
2013. máj. 23. 15:40

szia Vecus! Nekünk elég rossz napunk van sajnos, csak a kenguruban hajlandó megmaradni Laura, aminek örülök is meg nem is...és mifelénk még a nap se süt. :))

Ti hogy vagytok?

62. vecus
2013. máj. 22. 14:28

Sziasztok!


Ki hogy van?

61. Reia (válaszként erre: 60. - Vecus)
2013. máj. 21. 12:52
eleinte nálunk is akkor volt a baleset,ha játszott. Hála égnek,leszokott róla. :) Valamelyik nap elmentünk anyámékhoz és haza kellett hoznom,mert nem akart ott pisilni és már fájt neki.
60. vecus (válaszként erre: 59. - Reia)
2013. máj. 21. 12:23

Wc-re nem hajlandó ráülni.

A baleset akkor szokott lenni ha belefeledkezik abba amit épp csinál és az utolsó pillanatban szól, de akkor meg már késő. Amúgy meg rendesen időben szól és szívesen ül a bilire és kakilni is abba szokott.


Visszaesés előfordulhat de nem feltétlenül.

59. Reia (válaszként erre: 57. - Vecus)
2013. máj. 21. 12:04
mi is 3 hete kezdtük. Egész jól indult,aztán volt pár nap,amikor csak a pisi ment a bilibe,a kaki meg a nadrágba. Aztán vettünk neki wc szűkítőt,és azóta csak a wc-be végzi a dolgát. Csak éjszakára adok rá pelust,de reggel azonnal le kell róla venni.mert nem pisil bele. Remélem így marad,mert hallottam olyanról,hogy 'visszaesik'. Ti nem próbáltátok még a szűkítőt? Lehet,hogy a kislányodnak is jobban tetszene,mint a bili.
58. Reia (válaszként erre: 56. - F4c7abe77f)
2013. máj. 21. 11:58
Hát igen... Az apukák néha jobban olvadoznak,mint mi. Férjem is odáig van,amikor közli vele a fiam telefonba,hogy "szeretlek apa,hiányzol. :)
57. vecus (válaszként erre: 54. - Reia)
2013. máj. 21. 11:25

Szia!


Én most a lányommal kezdtem el a bilizést úgy 2-3 hete. Vannak még balesetek de egy nap max egy.

Éjszakára még kell neki.

Ha így haladunk akkor nyár-ősz végére el tudjuk hagyni a pelust nappalra teljesen és remélem éjszakára is.


A két nagyobbnál sem volt szerencsére probléma a leszokással.

56. f4c7abe77f (válaszként erre: 53. - Reia)
2013. máj. 21. 09:39
Ne is mondd, úgy várom már hogy ő is adjon puszit, attól majd az apja lesz teljesen elolvadva szerintem :)
55. f4c7abe77f (válaszként erre: 52. - Szuszi79)
2013. máj. 21. 09:37

Akkor már két dologban hasonlítanak ;)

Enyém is Laura, csak így becézem ;) picit megtévesztő állítólag van ilyen önálló név is :)

Beba HA sensitive vált be, de lassan váltani kell már a HA 2-re.

54. Reia
2013. máj. 21. 09:04
Nagyobb gyerkőcösök! Nektek könnyen megy/ment a pelusról leszoktatás?
53. Reia (válaszként erre: 51. - F4c7abe77f)
2013. máj. 21. 09:03
Szia. Ez az egyik legaranyosabb kor. Gügyög,és mosolyog. :) Én folyton olvadoztam,amikor rámmosolygott. Bár most is olvadozok, amikor puszilkodik. :)
52. Szuszi79 (válaszként erre: 51. - F4c7abe77f)
2013. máj. 21. 07:49

Akkor nincs sok korkülönbség a gyerekeink közt, ráadásul az én kislányom: Laura.

Melyik tápszert eszi Lorka?

2013. máj. 20. 19:29

Sziasztok! :)

Lorka lányom 29.-én lesz féléves, Budatétényben lakunk.

Most jönnek a felső fogaink, úgyhogy szegénykémnek folyik az orra, nyűgös, de ettől függetlenül nyugodt baba.

Mi a hozzátáplálást elég korán kezdtük, sajnos 1 hós koráig tudtam csak szoptatni. Az elején a tápszer mizéria nem volt semmi a hasfájása miatt, három félét is ki kellett próbálni, mire megtaláltuk az igazit. Szerencsére hallgattunk egy kedves idős doki bácsira, aki javasolta, hogy minél előbb elkezdek gyümölcsöt adni neki, annál hamarabb megszabadulunk a hasfájástól. És hál'istennek így lett :)

Nálunk apa sokat segít, amikor itthon van, többségében viszont késő este jön, így hétközben nem sokat tud babóval foglalkozni, max 1-2 órát.

2013. máj. 20. 08:49
Már szúr a foga :-) de nem nyűgös (kop-kop)
49. vecus (válaszként erre: 47. - Szuszi79)
2013. máj. 19. 13:58
Akkor mégis csak a fogzás a ludas.
48. Reia (válaszként erre: 47. - Szuszi79)
2013. máj. 19. 11:01
:) akkor lassan beindul a többi is. Nem nyűgösködik?
47. Szuszi79 (válaszként erre: 35. - Szuszi79)
2013. máj. 19. 07:22
Péntek du-ra szétrepedt a kislányom ínye, jön a fog!
46. Reia
2013. máj. 17. 09:05
Augusztus elején lesz beszoktatás. Bízom benne,hogy nem lesz gond. Jó lenne minél előbb visszamenni dolgozni.
45. vecus (válaszként erre: 44. - Reia)
2013. máj. 17. 08:56

Ha ennyire lelkes és könnyen barátkozik akkor valószínű hogy nem igen lesz gond a beszokással.


Ha van az oviban nyílt nap arra érdemes elmenni.

44. Reia (válaszként erre: 43. - Vecus)
2013. máj. 17. 07:57
Már nagyon várja az ovit. Mindenkinek újságolja,hogy megy oviba. :) Remélem akkor is így fog lelkesedni,ha már ott lesz. Szerencsére imádja a gyerekeket. Minden kislánnyal,aki erre téved, ölelkezik,puszilkodik. :)
43. vecus (válaszként erre: 39. - Reia)
2013. máj. 17. 06:51

Ez nagyon gyerek függő és persze az is számít hogy milyen gyorsan fogadja el az óvónőket.


Nálunk szerencsére egyiknél sem volt gond egyáltalán nem kellett beszoktatni.


Az is segítette hogy én nem éltem meg tragédiaként az elválást de nem is voltam erőszakos.


Ezt természetesnek kell elfogadni hogy onnantól kezdve már nem lesz velünk egész nap.

Így a gyerek is természetesnek fogja venni.

42. *MysticMyra* (válaszként erre: 25. - Szuszi79)
2013. máj. 16. 16:22
Foga nem jöhet esetleg?
41. Reia (válaszként erre: 40. - 2hounds)
2013. máj. 16. 15:26
Én is így gondoltam,hogy 1-2 hétig délig lenne,addig igencsak megszokja a környezetet,meg a szokásokat. Hála égnek könnyen alkalmazkodik. Remélem simán megy majd,mert szeretnék visszamenni dolgozni.
40. 2hounds (válaszként erre: 39. - Reia)
2013. máj. 16. 15:09

Szerintem ez nagyon gyerek es ovi függö... Egy felenkebb gyerek nyilvan lassabban fog, vagy egy bator gyerek is sirdogalhalt, ha nem szimpi neki a hely vagy az ovo neni.

A lehetö legjobb, amit tehetsz, hogy probalsz nem idegeskedni, meg nem sajnalni, hogy jajj szegeny, hiszen olyan kicsi meg, stb., mert ezt megerzik, es atveszik. (Ha nem igy erzel, hanem örülsz, hogy mehet, akkor bocs. :) Csak a legtöbb anyuka igy van ezzel, es es sokszor megneheziti a gyerek beszokasat, hozzaallasat...)

Sajat peldaval nem szolgalhatok, az en gyerekem 9 hosan mar ment bölcsibe, mert vissza kellett mennem dolgozni. Beszoktatas itt nincs, hetfön reggel odavittem, atvettek az ajtoban, azt se tudtam mondani, hogy bakancs, mar be is csuktak az ajtot az orromra. A gyerek meg mire felfogta volna, hogy ajjaj, hova lett anya, addigra bevittek a szobaba a többi gyerek köze es le volt nyügözve tölük, eszebe se jutottam. Nagyobb gyerekkel is ezt csinaljak, itt max annyi a "beszoktatas", hogy en kertem, hogy 1 hetig meg csak fel nap legyen, ne egesz nap, aztan 1 het mulva indult a nagyüzem... Ezzel egy csomo traumatol megkimelik szerintem amugy a gyereket, mert nincs a heteken at tarto levalas, anyuka nincs ott, hogy sajnalgassa, majd pedig egyszercsak eltünik, stb. De ez csak az en velemenyem, anno magyarorszagi forumtars anyukak teljesen ki voltak akadva a rendszeren, hogy micsoda kegyetlenseg. Nekünk meg tök bevalt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook